Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Jason Bourne (2016)
Публикувано на: 09 Авг 2016 20:58


https://www.youtube.com/watch?v=F4gJsKZvqE4
http://www.imdb.com/title/tt4196776/
Мнения?


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Jason Bourne (2016)
Публикувано на: 09 Авг 2016 21:35


newcomer написа:
https://www.youtube.com/watch?v=F4gJsKZvqE4
http://www.imdb.com/title/tt4196776/
Мнения?

Spoiler for :
Това продължение може да се определи като задоволително. Със сигурност е най-слабият филм в поредицата след Legacy, но все пак е солиден продукт сам по себе си.
Общо взето всички яки неща от предишните части са махнати или редуцирани до минимум. Агентът изобщо не говори чужди езици. Редки са случаите, когато вкарва оригиналния си боен стил в действие и по-скоро опазваше живота си по познатия от който и да е екшън филм начин.
Разочароващо е, че има само един противников агент - Венсан Касел се прави на ядосан и това би трябвало да събуди някаква сантименталност у зрителя, но според мен не се получи. Предпочитам другите филми, където се пращат "неми" професионалисти, които първо стрелят, после пак, за всеки случай. Без никакви въпроси! На Касел е даден прекалено голям шанс за изява чисто вербално и някак не ми се вписва в Борн стереотипа за убиец на агенцията. Иначе като актьорска игра е много добър и го бива да гледа лошо.
Томи Лий Джоунс се справя страхотно с ролята на лошия шеф, на когото е по-изгодно да отнема, отколкото да спасява животи. Викандер, която играе по неговата свирка, също изигра добре лоялния служител, който всъщност е бунтар, търсещ своето място под слънцето. Вкарали са и някакъв негър, уж дясната ръка на шефа, който през втората част от действието буквално изчезва. Ники Парсънс също се появява за кратък и смея да кажа разочароващ престой. Приятната изненада за мен е, че във филма играе Винценц Кифер - немски актьор, познат главно с ролята си в "Кобра 11 - Обади се". Малка роля, но се зарадвах, че го видях отново, в толкова мащабен филм.
Аарън Калур и оня шмиргел Едуин Ръсел са дразнещи герои. Ако не бяха важни за развитието на действието бих превъртял сцените с тях без да се замисля.
Локациите отново са многобройни и на няколко континента - все места, където се случва нещо. Приятно е, че филмът се опитва да е актуален, например чрез споменаването на Сноудън, Освен това Борн отново показва изобретателност при забавянето на своите врагове с подръчни средства.
От гледна точка на историята съм разочарован - всичко се случваше прекалено бързо, в типичен Борн стил, но този път нещо не можаха да обяснят нормално защо Борн трябва да се върне в играта. Пет изречения на кръст, събрани в някакви общи и изсмукани от пръстите диалози са незадоволителни. Затова пък сцените с преследванията са страхотни, а музиката е надъхваща. Филмът си струва дори само за да се чуе обновената версия Extreme Ways на Moby. За финала бях чел, че дава път за нови филми, но според мен беше подхождащ завършек на събитията и по-скоро няма да има повече доене на тази крава. Като цяло лентата е разочароващо продължение и е една крачка зад конкуренти като оригиналния Jack Reacher, но сам по себе си е достоен за няколко гледания. Бих му дал 6/10. Ако това е първият ви досег с поредицата - 7.


Профил

Заглавие: Re: Jason Bourne (2016)
Публикувано на: 17 Авг 2016 11:59


Аз смятам да почна с този филм, тъй като не съм гледал трилогията :!:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Jason Bourne (2016)
Публикувано на: 17 Авг 2016 23:11


Беше напълно излишен този филм.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Jason Bourne (2016)
Публикувано на: 18 Авг 2016 10:39


Маце Борко написа:
Беше напълно излишен този филм.

Ще ми е интересно да му направиш дисекция, стига да имаш желание.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com