Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Captain America: Civil War
Публикувано на: 25 Ное 2015 12:26


https://www.youtube.com/watch?v=uVdV-lxRPFo

Очертава се това да е следващият най-добър филм на Marvel :)

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 25 Ное 2015 16:09


за пръв път съм много малко хайпнат за филм по комикси

(което е в смисъла на хубаво)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 25 Ное 2015 18:36


the_presator написа:
https://www.youtube.com/watch?v=uVdV-lxRPFo

Очертава се това да е следващият най-добър филм на Marvel :)

Докто Стрейндж трябва да бъде следващият добър филм на Марвел. Но съм по хайпнат за този филм, отколкото за Батман срещу Супермен например. Чакам трейлъра на Апокалипсис и мисля, че това ще е супергеройския филм на годината впрочем.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 14 Апр 2016 21:17


Джеръми вече има ревю :)


___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 30 Апр 2016 19:20


Днес го гледах и мога да кажа само едно- невероятен! :shock:
Марвъл вдигнаха летвата адски високо.
Ако трябва да изброявам любими моменти от филма ще се наложи да пиша за всичко :D
Спайдърмен и Блак Пантър бяха супер, а те бяха единствените, за които се съмнявах дали ще са добри :)
10/10 препоръчвам го на всеки!

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 01 Май 2016 16:23


Гледах го днес.
Не е лошо филмчето. Имаше и хубави неща, и откровено глупави, но става за гледане повече от доста други филми по комикси.

Какво не ми хареса.
Схемата на главния злодей е някаква джеймс бондовска - разчита на прекалено много случайности. Не ме радва че изкараха Зимо поредният тип гонещ отмъщение писхопат, а не хитрият манипулатор, както какъвто го знам. Последното може и да не истинският му образ, но просто не си падам по антагонисти, които гонят една единствена цел, вместо да водят сложна многопластова игра.
Друг негатив е, че изложи основните идеи твърде много пъти и с твърде много повторения. Не съм толкова тъп де...е, може и да съм, но това беше прекалено сдъвкано дори и за мен.
Друго дразнещо е, че постоянно изтъкват - "Ето вижте как в нашите заглавия се съобразяваме с последствията, за разлика от...сещате!". Един-два пъти имаше смисъл, но те се оляха, а накрая това се оказа и основния мотив на злодея...
Спайдърмен идва малко по-комиксов от останалите персонажи в MCU.
Какво ми хареса.
Не е най-важното, но да продължа със Спайдърмен. Въпреки, че е леко карикатурна, това е единствената игрална версия на персонажа, която ми е харесвала до сега.
А най-важното от хубавите ми впечатления е, че тук е представена различна история от тази в комиксовата Civil War. Не че съм чел нещо от последната, но не се вписва в нито едно от оплакванията, на които съм попадл по темата. Тук и двете страни са в правото си, а Тони не се превръща необяснимо някакъв убер наци. Самото споразумение не е, да се разкрият публично истинските личности на героите. Примерно личният живот на Спайдърмен не е толкова прецакан (даже хич), както било в комиксите.
С други думи - измислили са по-смислен и логичен повод добрите да се сбият помежду си. :lol:
Хубаво са отразени и противостоянията на героите, отразявайки познати, а и нови техни черти.
Битките и екшън сцените са едни от най-добрите до сега в MCU. При появата на Giant-Man дори се почувствах, като в най-добрите моменти на първи сезон на The Avengers: Earth's Mightiest Heroes (които естествено не са с такъв детайл, но с подобен мащаб, че и по-голям мащаб и сложност). Изливането на толкова много Marvel и Avengers елементи на едно място също ми напомни този сериал.
Снимките, декорите, монтажа - всички кинематографични неща се перфектни.

В крайна сметка добро филмче, но все пак за мен първият Avenegers и някои от Iron Man-ите са над него, а Winter Soldier продължава да ми е най-любимото от MCU.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 03 Май 2016 08:51


Не беше лошо филмчето.
Spoiler for :
Ръкопашните битки бяха много на ниво като този път бяха за сметка на масовите разрушения (добро разнообразие). Черната вдовица кефи супер много със стила си. Жалко, че не се сбиха с оная черната мацка.
В момента, в който принца каза, че ще се саморазправя - ахнах във възторг, защото се усетих кой е тоя! Не бях гледал трейлъра и изобщо не знаех, че ще се появи черната пантера, който иначе в комиксите ми е много любим като персонаж и боен стил. Щеше ми се да е някакъв по-мъжествен и грамаден негър (както е описано по комиксите), но сложеше ли костюма, ставаше мега машина.
Спайдър мен беше 50/50 - абсолютен мухльо без костюма и типичен як спайдърмен с костюма. Сякаш обаче марвел са искали да покажат на публиката, че са успели да намерят по-голям путьо от тоби магуайър :lol:.
Капитана беше типично като за него супер скучен.
Железния Човек поради някаква причина го скопиха и от супер забавен и готин персонаж, сега стана на нивото на капитана.
Хълк както обикновено беше най-як... а, чакай, него го нямаше :(

Огромният минус на филма е това, че през цялото време битката беше леко несериозна, защото те са приятели и защото знаеш, че не целят да се убият. Знаеш, че дори да не продължат да са приятели след това, то определено няма заряд за битка между тях. Това свали драстично нивото на филма.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 03 Май 2016 17:28


Ако някой се интересува, ето преразказ на комиксовата Civil War, но както вече казах филмът има само някои повърхностни прилики -
http://io9.gizmodo.com/a-guide-to-marvels-original-civil-war-saga-which-was-n-1773834750

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 04 Май 2016 19:12



___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 05 Май 2016 08:14


AlShu написа:
Ако някой се интересува, ето преразказ на комиксовата Civil War, но както вече казах филмът има само някои повърхностни прилики -
http://io9.gizmodo.com/a-guide-to-marvels-original-civil-war-saga-which-was-n-1773834750

Най-забавно ми е как всички реват и се тръшкат, че BvS не бил баш The Dark Knight Returns, и въпреки, че стилово и идейно заема много от въпросната поредица, никога не е имал претенциите да е директна адаптация, а си е просто продължение на Man of Steel филма.
Обаче когато стане дума за новия Civil War филм, който явно има даже още по-малко общо със комиксовия си първоизточник, която УЖ БИ ТРЯБВАЛО ДА АДАПТИРА никой не обелва и дума колко се разминават, радват се като телета и охкат и ахкат как бил перфектия комиксов филм. Double Standarts much?

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 05 Май 2016 09:08


Много хора не харесаха BvS, защото беше слаб филм. Вкарай си го в главата най-после.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 05 Май 2016 10:10


Buttersa
Цитат:
никой не обелва и дума колко се разминават

1. Щом аз съм никой. :lol:
2. Ако беше прочел статията, щеше да видиш, защо Civil War се смята за отвратителен event (Тони неочаквано и необяснимо става пълна гад) от множество комикс фенове и как различната история във филма е значително подобрение.
Апропо, никъде и не пише Civil War да е директна адаптация на комиксите.

Друго апропо, не съм фен и на The Dark Knight Returns (гледал съм само анимацията), но той работи 100 пъти по-добре от филма.
Просто пример за свястна интерпретация на подобен свят и сблъсък.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 05 Май 2016 10:58


Gipo написа:
Много хора не харесаха BvS, защото беше слаб филм. Вкарай си го в главата най-после.

Много хора не харесаха филма, защото от 2 години се диктуваше по всякакви медии как ще е ебати и провала и това насади негативно отношение в публиката към него далеч преди да е излязъл.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 05 Май 2016 11:20


Аз не помня някой да ми е диктувал нещо. За мен провалът на BvS е логично следствие от усилията на такива хора от екипа, като Снайдер и Гойер.
Логично следствие от MoS, по когото никой не плюеше преди да излезе...е само аз, но не е да съм плюл, а просто изразявах загриженост. :lol:
Логично следствие от политиката на WB.
Тази политика си личи и от това, че наскоро режисьорите на The Flash и Aquaman си тръгнаха от проектите.

И ако искаш да разпалиш спора отново, ще е по-ефективно да го направиш в темите за DC.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 06 Май 2016 00:26



___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Captain America: Civil War
Публикувано на: 06 Май 2016 15:16


Buttersa написа:
Много хора не харесаха филма, защото от 2 години се диктуваше по всякакви медии как ще е ебати и провала и това насади негативно отношение в публиката към него далеч преди да е излязъл.

Аз примерно разбрах, че филмът ще е провал още в момента, в който чух кой ще играе батман. След това разбрах и кой ще е режисьор... При мен предварителното очакване не влияе на самия филм. Ако филмът беше добър, щеше да ми хареса, въпреки предрасъдъците ми към афлек и героя супермен.
Аз лично не разбирам хората, които са фенове например на dc и мразят марвел(и обратното). Харесвам супергеройската тематика и хич не ми пука кое студио е правило филма. Ако е добър - добър е, ако е слаб(като bvs) - да умират в кофите.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com