Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Златната ябълка (БГ анимация)
Публикувано на: 23 Ное 2015 22:43


Трейлър



Резюме
Цитат:
В необятен планински свят, където стари духове бродят из горите и кукерските бойци защитават хората от злото, срещаме Вихра. Тя е 14-годишно упорито момиче, чиято коса е облак и се променя според настроението й. Трудно е да скриеш емоциите си, когато от косата ти вали!

Вихра е дъщеря на змей (дух на бурите) и на човек (кметицата на процъфтяващия град Хан). Ще последваме Вихра в нейното пътуване в търсене на златната ябълка – митичен плод, който изпълнява желания и се появява само веднъж на 100 години.
Към Вихра се присъединяват Влад и Бран – двама братя, които мечтаят да станат кукери, и Тина-Пакостина – малка самодива с ангелски глас и буен характер.


Цитат:
Златната ябълка е фентъзи анимационен сериал, вдъхновен от балканската митология и фолклор. Макар че действието се развива в екзотична фентъзи среда, сюжетът обхваща съвременна тематика и проблеми, с която съвременният зрител от всички възрасти лесно може да се идентифицира.

Това е една история за порастването, изпълнена със симпатични персонажи в разнообразен и сложен фантастичен свят, изправен пред климатични промени, резултатите от неконтролираната индустриализация, социална изолация и продължителни конфликти. "Златната ябълка" ще ни потопи в екшън, приключения, хумор, мистерия и дори нотка романс.


Накратко - български сериал, посветен на митологията ни :)
(вижте какво направиха поляците с Уичъра)

Веднага прави впечатление изключително високото ниво на анимацията (логично, повечето аниматори завършили и работили в чужбина), страхотната музика, невероятния арт стил.
Доколкото знам, в момента събират дарения и го пичват наляво-надясно по разни телевизии (най-вече в чужбина), а идеята е за 2 сезона по 24 епизода по половин час.

Повече инфо направо можете да видите в официалния им сайт:
http://goldenappleseries.com/?lang=BG

И да изгледате интервюто на AFK TV с двамата създатели на сериала
https://www.youtube.com/watch?v=Poap-AY84Aw

Много съм заинтригуван, от трейлъра изглежда невероятно!

едит: Това, което си помислихте. след като изгледахте трейлъра
От FAQ-то в сайта
Цитат:
Търсена ли е приликата със стила на Samurai Jack?

Донякъде това е умишлено. Стилът ни е вдъхновен и донякъде базиран на стила на американския художник Eyvind Earle (1916-2000). Той е бил главният художник по декорите на филма „Спящата красавица“ на Disney и много анимационни продукции са вдъхновени и повлияни от него – включително Samurai Jack и „Златната ябълка“.

С течение на времето и епизодите в първия сезон на „Златната ябълка“, визуалният стил постепенно ще се променя и ще включва повече елементи, характерни за Балканите и България – традиционни шевици, орнаменти.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Златната ябълка (БГ анимация)
Публикувано на: 24 Ное 2015 09:02


нелегален
Цитат:
ех тия чардаци

На картинката чардаци няма. Има издаден навън по-горни етажи...обаче във възрожденската къща има само втори етаж, а тук са си позволили артистична свобода от повече етажи.

Принципно ми харесва идеята.
До 26-ти едва ли ще могат да съберат милион гледания. Късно почнаха с подготвителната информационна кампания.
А и е малко изхвърляне дето вече говорят за сезони с множество серии и епизоди по 24 минути. Първо да бяха спретнали пилотна серия.

Иначе аз забелязвам влияние от много повече места вместо само от Самурай Джак. Поне има прилики с The Last Airbender, MLP:FIM, Dofus и Adventure Time.
И да не ги копира директно тях, авторите сериозно са се запознали с всичко модерни тенденции в западната телевизионна анимация.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Златната ябълка (БГ анимация)
Публикувано на: 01 Дек 2015 14:53


Тази анимация е точно това, което си представям като адекватен и привлекателен български продукт - традиционни елементи (за вас не знам, но мен ме връщат директно в детството при старите книги с български приказки), опаковани и поднесени с атрактивна и отговаряща на времето визуална и аудио реализация. Би било страхотно да се получат нещата.

На мен анимацията ми напомня доста на два брутални филма - The Secret of Kells и Song of the Sea:

https://curlewriver.files.wordpress.com/2013/03/tree.jpg

https://bgcinegraph.files.wordpress.com/2015/04/maxresdefault1.jpg

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Авг 2007 12:32
Мнения: 149
Местоположение: Бургас/Сливен
В момента играе: Заглавията които си заслужават...
Заглавие: Re: Златната ябълка (БГ анимация)
Публикувано на: 02 Дек 2015 01:22


Откакто гледах гостуването на Димитър Петров в Шоуто на слави, останах много впечатлен и заинтригуван ....
Браво на екипа и на идеята
Харесвам сериалчето Samurai jack, макар и да има прилика между двете...винаги съм подкрепял добрите идеи на младите от които съм и аз.... :)
Подкрепих ги през kikstarter-a
Направете го и вие! Твърдо смятам че това си заслужава! :rockon:

___________________________________
"Няма правило без изключение. — Nulla regula sine exceptione."
"Утре, утре, винаги утре и така минава животът. — Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas."


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Златната ябълка (БГ анимация)
Публикувано на: 03 Дек 2015 08:55


Бе, като се замисли човек, това не е толкова славянска култура и митология, а по-близко до възрожденската...сиреч има влияние и от Османската империя. :twisted:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com