Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: "Мъжът във високия замък" по Филип. К. Дик
Публикувано на: 29 Ное 2015 14:16


Момци, видяхте ли го този сериал вече? По мотиви от роман на създателя на Блейд Рънър - Филип. К. Дик. Вчера изгледах първия епизод и останах много доволен. Излязъл е онлайн целия първи сезон, защото се разпростанява онлайн от Amazon Studios по подобие на Netflix сериалите и пилотния епизод е бил най-гледаното заглавие за студиото изобщо до този момент. Продуцент е не кой да е, а самия Ридли Скот! Ето и синопсис:

Цитат:
За тези, които не са запознати с романа на Дик, „Човекът във високия замък” разказва за алтернативна история, в която нацистка Германия и Японската империя са спечелили Втората световна война и в последствие са си поделили почти целия свят. Двете суперсили са оплетени в студена война, фюрерът умира и Гьобелс, Гьоринг, Хайдрих и други висши немски офицери се борят за властта в Германската империя. Непрестанно покачващото се напрежение избухва на територията на бившите Съединени щати.




Ей и линк към торентите: http://arenabg.com/torrents/search:high ... aXNzNuMl8/

:rockon:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: "Мъжът във високия замък" по Филип. К. Дик
Публикувано на: 29 Ное 2015 14:40


Гледам в нета, че мненията са по-скоро позитивни. Но двама съфорумци, на чиято обективност и добър вкус разчитам, ми казаха че е шит.

"еврейска пропаганда; лоша реализация на идеята"

Въпреки това със сигурност ще го претествам по някое време. Звучи ми интригуващо като цяло.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: "Мъжът във високия замък" по Филип. К. Дик
Публикувано на: 01 Дек 2015 10:10


Не знам как е книгата. Сигурно е хубава ще щом се води sci-fi/alternative history класика, обаче първата серия ми се стори скучна, евтино направена и лошо изиграна.
Напомня Fatherland филмовата адаптация, която също беше евтиния и театралщина.

Може би ефекта се проваля от това, че зрителят предварително знае, в какъв свят се развива действието и я няма изненадата от промяната в гледната точка.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com