Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: EX_Machina
Публикувано на: 03 Май 2015 14:58


Един от тия филми, за които ти трябват точно 15 минути от началото, за да знаеш точно какво ще се случи до края. Ще си кажеш - е добре, дано поне визуално е добре филма... ама не, дали ще го гледаш на кино или на компа е все тая. Муден филм, от типа драйв, където 20 минути сюжет са ги разтеглили в 2 часа филм.
Слаб филм откъм сюжет, откъм реализация, откъм напрежение... само като звуково оформление става.

Spoiler for :
Поне един як секс с азиатката да бяха дали тия гадове...

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 03 Май 2015 16:10


Страхотна идея... по 5 минути се гледат втренчено като дебили, в останалото време не се случва пак почти нищо. Няма как да защитя филм със сюжет колкото виц, сори.
Тоя филм беше направен с цел стимулиране на смъртността чрез самоубийства :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 06 Май 2015 09:48


Мерси за потвърждението, че филмът е страхотен. Не съм се и съмнявал, но сега имам още по-големи очаквания.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 06 Май 2015 10:54


Много обичам, когато дървен философ разсъждава над филм, който не е гледал :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 06 Май 2015 14:24


Няма никакви разсъждения. Това се нарича препоръка, макар и в твоя случай да е малко по-неортодоксална.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
03 Май 2015 22:07
Мнения: 83
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 07 Май 2015 15:34


Какво пък му беше на Drive :?

___________________________________
Chaos is order, yet undeciphered..


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 07 Май 2015 17:47


Какво пък му беше и на Махината, доста як филм за това, което представлява. Беше си повече атмосфера отколкото нещо друго, затова и е уместно сравнението с Drive. Но не са лоши филми принципно, само че за тях се изискват някакво настроение и нагласа. Гипчо, може просто да не си бил на тая вълна бро. Her гледал ли си, хареса ли ти?

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 07 Май 2015 18:48


Никой от компанията ми явно не беше на вълна силно предвидим, муден филм, който не блести с абсолютно нищо :D А очаквах да е точно такъв, защото трейлъра те бие по челото с предупреждение какво точно предстои да гледаш.
Her не го гледах, точно защото ми изглеждаше като такъв тип филм, явно не съм се излъгал, след като го споменаваш :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 08 Май 2015 21:08


Абсолютно съм съгласен.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 09 Май 2015 13:25


Хареса ми Бог от машината: 7.5. Точно това очаквах от филма, а дори краят му надхвърли очакванията ми. Ако някой си мисли, че във филм с общо четири актьора в някаква къща ще има непрекъснат здрав екшън с убийства...

Домнал Глийсън и Алисия Викандер са доста добри актьори. Млади и перспективни. Очаквам големи роли от тях в бъдеще. Този едрия също също се справи на ниво. Най-ме шашна ситуацията, в която
Spoiler for :
на този дебелия ножа му влезе в гърба, като все едно мина през желе :D После и от пред пак така тъничко се наниза. Все едно, че беше без кости :lol:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 09 Май 2015 18:58


Никой не е очаквал убийства. Аз поне очаквах повече от два реда сюжет и развръзка, която не ти става ясна на 15тата минута :D

Edit:
Spoiler for :
Да, това беше най-слабото и нереално наръгване с нож, за коеъо се сещам. В кеча да беше, щяха да го направят по-достоверно :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 14 Май 2015 21:27


Е, двамата главни актьори участват в новия Star Wars, така че това донякъде би било доказателство, че са добри. А тоя русия го бях гледал в английския сериал Black Mirror, където играеше андроид :Д

Както и да е, филмът беше доста добър, както каза Морко - доста атмосфера; подтикващ към размишления, идеален ако се чувствате философски :)

Хммм

През първите 20 минути след края на филма въобще не харесах края (първосигнално.. може би заради отворения край и т.н.), но след като се позамислих, всъщност е доста логичен.

Единствените две неща които не ми хареса - липсата на шът даун копче (което всеки сай фай фен знае че е задължително :Д), както и че смъртта на Нейтън беше доста нескопосано измислена (как пък не се сети да се обърне или да чуе приближаващите стъпки на японката)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 14 Май 2015 21:38


Този русия съм го гледал във Въпрос на време, че ме замъкнаха. Много добра роля на загубеняк изкара. Съветвам, който е решил да гледа романтична драмичка с половинката да види този филм, доста поносим е за разлика от боклуците в този жанр, на които се кефят жените :(

Цялата сцена с убийството на Нейтън беше безбожно нелогична. Сякаш гледах сатиричен театър или опера.
Spoiler for :
Разправя се той с онази и отстъпва назад, като в същото време се намуши до дръжка на ножа на онази китайка. Удря я и после половин час изплашено гледа как и тази пред него има нож и го насочва бавно-бавно към гърдите му. После не я смачква и нея, а отива в ъгъла и умира в кръвта си. Единствената сцена в която не открих никаква логика и цялата ситуация беше извадена като от комедиен филм.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 23 Май 2015 17:56


Този филм за пореден път показа какво ще стане ако човекът създаде изкуствен интелект на достатъчно напреднало ниво. Машините ще станат неуправляеми и ако сме късметлии, ще ни поробят като животни, ако не - ще ни избият. Аз съм против машините!
Нейтън е толкова стереотипен нърд, че боли. Затворил се сам, дори не кани жени да се напиват заедно. Вместо това му стига да програмира роботите си да му вършат работа за задоволяване. Жалък тип, ама се прави, че знае всичко. Извън сферата, в която се занимава, е пълна нула. Гарантирано.
Протагонистът, алоу, толкова ли си отчаян, че да се влюбиш в машина? Нямаш гадже, значи ще изпадаш в крайности, така ли? Машината не обича, машината работи. Но ти си прост, та прост.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 739
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 24 Май 2015 21:04


А Gipo (и не само), какво ще кажеш за:

Spoiler for :
Имаше теории преди да излезе филма, че Nathan всъщност е АI и е взел/ преструва се на персонажа на създателя, който е убил преди време.

Мен тва ми звучи много яко като теория и мисля, че филмът щеше да бъде mindfuck и по-добър предвид какво можеше да направят с тва като сюжет и възможните му разклони...
Щеше ли да го оцениш по-високо?


Иначе филмът става - чудех се дали да го гледам на кино, но се отказах.
Доста го хвалят, ама очаквах повече (по-непредвидим филм).

7/10

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: EX_Machina
Публикувано на: 25 Май 2015 07:53


Ами:
Spoiler for :
Това, което ти го казваш не съм го чувал като теория, защото въобще не съм се интересувал от филма, но звучи в пъти по-интересно от реализирания сюжет :) Оставаше и сцените да не са толкова бавни и щеше да е наистина добър филм, дори и по моето по-взискателно откъм пълнеж мнение :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com