Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 28 Дек 2012 11:07


Снощи го гледах и на новата технология. Разликата е очеизвадна.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2005 20:59
Мнения: 11346
Местоположение: Rousse
В момента играе: опаааааа
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 28 Дек 2012 11:35


8.5/10 рейтинг в imdb!

___________________________________
Where The Eagles Fly I Will Soon Be There


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
29 Авг 2004 21:17
Мнения: 713
Местоположение: Dantooine
В момента играе: League of Legends
Mass Effect
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 28 Дек 2012 15:40


Vermic написа:
Филма е върха!Нямам търпение да гледам другите части!

На който не му харесва да се гръмне.Този филм трябва да се гледа минимум 3-4 пъти за да се разбере.

Ако не го разбираш, това си е твой проблем. Но за гледането си абсолютно прав :D

___________________________________
Sirius написа:
п.с. Котаракът вкъщи, бидейки гаден езичник, нагъва шунка за 22 лв килото като невидял и се е охранил до внушителните 8 килограма.

Z-Rock


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
19 Яну 2012 15:14
Мнения: 63
В момента играе: Star Wars: The Old Republic,Warhammer online,TF2,World of Tanks
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 01 Яну 2013 20:35


Велик филм гледах го два пъти с нетърпение чакам другите части :) :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
02 Юни 2011 23:11
Мнения: 175
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 02 Яну 2013 01:34


Vermic написа:
Всичко бих дал да гледам Силмарилион екранизиран!

The Hobbit трилогията е точно това.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 02 Яну 2013 11:04


Excess

Цитат:
The Hobbit трилогията е точно това.


Искаш да кажеш, че се надяваш да стане?
Защото засега не е...а и е малко вероятно...материалът е прекалено обширен и епичен.
Само ТВ сериал може да се оправи с такъв обем, но пък дали си струва с доста по-тънък бюджет?


Изгледах филма в HFR вариант и искам да споделя впечатления.

HFR - лично мен не ме дразни...може би защото съм навъртял доста часове пред нормален телевизор и живи предавания, а не някакви компресирани техни версии източени от нета.
Да, върху повечето съвременни ТВ сериали е приложен така наречения филтър "филмов ефект", но пък има достатъчно спортни, документални и публицистични предавания. Движенията в тях изглеждат някак дървени и неграциозни...каквито са си и реалните такива...
Четох оплаквания за неестествено забързан каданс. По време на филма нямах постоянно усещане за такъв. Това което видях са 2-3 нарочно ускорени сцени (примерно имаше такива с Радагаст).
Друг неприятен ефект е клатенето на steadicam-а, но това си го има във всички съвременни филми...сами дето тук си личи повече.

3D-то. За съжаление повишеният frame rate не оправя всичките ми проблеми с този формат - все още се забелязва стробиране при някои резки дружения, както и двойни образи от подаване на картина към грешното око. Последното може би идва донякъде от неподходящи 3D очила и се усилва от астигматизма ми.
Има известно подобрение, но не е достатъчно. Ще чакам системите с 60 кадъра в секунда.

CGI-ът. Четох много критики, но бях приятно изненадан. През повечето време е доста качествен. Изключение правят моментите, когато добавените обекти изглеждат, като ваденки в 3D или когато имаме съчетание между плавни компютърно генерирани анимации с реалистични HFR стънтове с истински актьори.

Филмът. Първата част много ми хареса. Темпото е бавно, но и събитията за които става дума в нея са ми по-интересни точно в такива големи детайли. Героите са симпатични идиоти.
Имаше и по някоя нелепа сцена (да кажем битката с Азог или всичко с троловете), но общо взето ми беше приятно
Обаче нещата тръгнаха надолу след появата на Радагаст Кафявия. Образът му е много сладурски, но действията му са страшно дебилни, а шейната теглена от зайци пълно безумние. Дори да го приемем за комичен персонаж, мисля че хуморът с него не работи добре.
Белият съвет беше малко странен и муден епизод, но пък компенсираше с красива сценография (полу-реална, полу-нарисувана).
Това което последва не ми хареса особено - безкрайна поредица от комичен over the top екшън. Мисля, че прекалиха с пропаданията и късметът който постоянно изкарваха в боя джуджетата.
Ам-Гъл беше перфектен, но пък неговата поява отнесе прекалено много похвали в публичното пространство. Сцената е OK, но не е чак върховна.
Финалният сблъсък с Азог демонстрира това, което не харесвам във филмите на Питър Джексън - досадното повтаряне, потретване и поентване на ключовите теми, понякога нелогични екшън секвенции (доминото от дървета) и драматично преудължаване на сцените.
В "Задругата" нещата бяха дозирани добре, но тотално излязоха от контрол в "Кулите" и "Завръщането". Абсолютно същото наблюдавам и тук.

Други дреболии - Гандалф изглеждаше по-стар (не можаха ли да го подмладят малко с "магията на киното"?), а брадата му фалшива.

Теглейки чертата въпреки горните критики всъщност гледането на филма ми беше приятно.
Не е кино шедьовърът на който се надявахме, но поне е забавен начин да похарчиш 12 кинта (мислех, че очилата ще са различни, но ми раздадоха същия модел...от там и подозрението, че май не го гледах по най-правилен начин...).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 20 Дек 2014 21:50


Третата част ми хареса за разлика от първите две. Малко рамбовските изпълнения на Леголас ми дойдоха в повече де, плюс някои глупави сцени, но като цяло е ОК.
7.5/10

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 20 Дек 2014 22:25


мочмета никога не гледайте филм на HFR. гледах 3тата на точно с тая глупости и крайно съжалявам. Филма изглежда тотално фейк, губи се цялата магия да гледаш филм и просто циклиш 2 часа. Като излезе на блу рей ще го гледам пак на компа и съм убеден, че ще се изкефя в пъти повече. 2д фтв


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 21 Дек 2014 00:01


Такъв филм единствено и само на imax.
Иначе филмът е ЕПИЧЕН! С малки забележки, разбира се.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 21 Дек 2014 03:09


Е, Гипо, ти винаги си бил в съзнанието ми като ценител и разбирач. Как може да говориш хубави неща за тоя филм? :oops: :( :o

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 21 Дек 2014 12:37


Ъъъ не мога да разбера дали се ебаваш :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 22 Дек 2014 17:08


Не бе, не троля. Просто не мога да разбера как има хора, на които Хобита им харесва.. :roll:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 22 Дек 2014 18:10


Е защо да няма такива, какво му е на филма/книгата?
Като изключим, измислената от П Джаксън любов между джуджака и елфката и скъсения бой с паяците... си е една перфектна трилогия. Да, на мен ми липсват персонажитена гимли и арагорн, ама поне го няма досадния(само във филма) фродо :lol:. Даже тройката ми надмина очакванията.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Публикувано на: 24 Дек 2014 20:21


denik написа:
Не бе, не троля. Просто не мога да разбера как има хора, на които Хобита им харесва.. :roll:


споко

причината да не пиша в тая тема е, че не мога да измисля едно хубаво нещо, което да кажа за филма

има много хора, които са до такава степен разочаровани от цялото нещо, че просто не им се говори

но всичко произтича от генерално различни концептуални схващания за това какво трябваше да представлява тая трилогия (и дали изобщо трябваше да бъде трилогия)

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com