Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Китайски или японски военен филм
Публикувано на: 23 Мар 2012 18:14


AlShu написа:
И какво му е китайско-японското...че действието се развива в Азия?...че са наели маса японци (и някой друг китаец) да играят в него?


E, аз затова сложих емотиконката, защото знам че не е баш по темата. Без да съм някакъв ултра фен на азиатското кино, мога да забележа че това е стандартен холивудски военен екшън и няма нищо общо с ония японски психарщини.


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Китайски или японски военен филм
Публикувано на: 24 Мар 2012 10:06


Аз пък точно от Red Cliff бях ужасно разочарован като фен, закърмен с Dynasty Warriors. Персонажите са изкривени до неузнаваемост и филмът е принизен до прост екшън. Нищо против Джон Ву, ама е сбъркал филма. Китайците си имат епоса за Трите цаства като техен Властелин на пръстените и не се учудвам защо този филм получи слаба оценка, предвид високия бюджет. Като споменах Трите Царства, примерно Three Kingdoms: Resurrection of the Dragon е с много по-добра фабула и ми се струва много по-удачен в случая за гледане.
А по темата силно бих препоръчал Warlords (2007) и A Battle Of Wits (2006), които за мен са най-добрите китайски военни филми.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Китайски или японски военен филм
Публикувано на: 24 Мар 2012 19:01


High_voltage написа:
AcTivE написа:
Аз пък точно от Red Cliff бях ужасно разочарован като фен, закърмен с Dynasty Warriors. Персонажите са изкривени до неузнаваемост и филмът е принизен до прост екшън.


Не съм запознат с Dynasty Warriors и нямам голям опит с китайското кино, но това да наречеш Red Cliff "прост екшън" ми се струва адски невярно. Да, филмът определено е изпълнен с екшън, но залага и на много дълбочина и епизъм, с доста моменти, които те омагьосват и те карат да зяпваш възторжено. :)
И къде точно видя да са му дали ниска оценка? Прегледах набързо няколко сайта, и навсякъде филмът е оценен високо.

Сега гледах трейлърът на "A Battle of Wits", който ти си препоръчал. Специално от това, което показват, точно това изглежда като филм, който залага единствено на екшъна.


Странно ми стана, че съдиш филм по трейлъра му, затова ще оставя това без коментар :)

Нормално е когато не си гледал много азиатски филми да си впечатлен от драматизма. Все пак е нужно да те предупредя, че драматизъм има във почти всеки китайски филм на историческа тематика (общо взето ако американският драматизъм е прочувствен хепи енд, то китайския драматизъм се отличава по това, че обикновено накрая всички умират :lol: ). Просто гледай Three Kingdoms: Resurrection of the Dragon и открий трите разлики (и двата са на една и съща тематика). Ниската оценка я гледах в хонг-конгските ревюта навремето, тъй като американската критика не я считам за компетентна, сега не ми се рови. Филмът беше номиниран за много награди, но спечели едва няколко. Но все пак въпрос на личен вкус, на мен не ми се понрави как е изкривена призмата на "добри" и "лоши", а много герои са или пренебрегнати или коренно изменени от оригинала. Визирам най-вече Цао Цао и Гуан Ю, първия представен като слаб стратег, заобиколен от посредствници (нищо, че накрая царството му превзема останалите две), а за втория почти нищо не видяхме (нищо, че е втория най-легендарен генерал в романса). Мога да дам много примери, но филмът го гледах преди доста време и не помня всичко. Миналата година излезе филмът за Гуан Ю. За последния миналата година излезе доста добър филм - The Lost Bladesman, който се концентрира върху неговия персонаж като човек от народа, а не като епична легенда.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: Китайски или японски военен филм
Публикувано на: 24 Мар 2012 22:38


High_voltage написа:
ОК, явно си запален на тази тематика. Имаш по-дълбоки познания в областта, така че би било нагло от моя страна да продължавам да споря.



пак че се усети бро :lol:

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Китайски или японски военен филм
Публикувано на: 09 Авг 2012 01:20


Не съм най-големия фен на азиатското кино, но днес гледах един (почти) шедьовър:

http://www.imdb.com/title/tt1410063/


Китайска военна драма без холивудност (въпреки Бейл) - много добър филм и съжалявам, че го гледах чак днес - около 3-4 месеца, след като си го бях изтеглил :)

В най-общи линии се разказва как един западняк попада насред клането в Нанкин по една причина, но различни обстоятелства го накарват да се промени коренно в опитите си да спаси едни между 13 и 20-годишни китайки от лошите японци.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Окт 2006 15:06
Мнения: 210
Местоположение: ...in a galaxy far, far away...
В момента играе: Medal of Honor:Breakthrough, HoMM 3, Call of Duty 4 MW, Diablo II (The Fury Within mod)
Заглавие: Re: Китайски или японски военен филм
Публикувано на: 05 Окт 2012 15:56


Повечето филми от тази категория навлизат в т.нар. поджанр wuxia pien (period drama). Бих добавил ,че точно нормалната версия на Red Cliff, ми беше много по-интересна от сбития преразказ за американската аудитория.

Освен да повторя The Warlords, Battle of Wits, Three Kingdoms, ще добавя и The Emperor and the Assassin, Hero, The Lost Bladesman, 14 blades (макар че малко се измества от центъра на поджанра) & Legendary Amazons.

В повечето представители на тази част от азиатското кино има най-често летежна пудра в изобилие и задължителна сантиментална нишка, която прераства в някаква кулминационна завръзка, дефинираща нравствените качества на всеки от главните герои. Лично за мен точно две заглавия се нареждат сред моят личен Топ 100, но те не са чисти военни филми :)

Поздрави и се надявам да съм помогнал.

___________________________________
http://gmbd.eu/blog
http://www.martialartsmoviesstation.blogspot.com


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com