Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: That MMO itch
Публикувано на: 14 Юни 2021 10:40


Абе, пичове.
Темата е разисквана вече, то ясно - ама всичко е разпиляно из съответните тредове за конкретни игри. Еле пък сега кат са изтрити мненията на Волтажа, малко трудно се навигира :lol:

От време на време, измежду PoE лиги предимно, ми се доиграва зверски някакво ММО. И всеки път е едно и също - минавам през всички очевидни заглавия и за по ден макс всичко ми писва. Едно на ръка, че нямам парти/хора, с които да зацикля стабилно. Покрай TBC Classic пак ме засърбя - държа здраво, че не искам да съб-на и да ми умре коня на втория ден просто щото ще ми стане ясно, че тоя грайнд не е за stay at home ( office :D ) dad, какъвто вече съм.

Обикновено се задържам повече на ESO, ама вече са нагли с тия 60 евро експанжъни всеки път. Че и те карат да съб-ваш за крафтинг кесията.
GW 2 е зарибявка за час-два, ма там просто губя фокус кво се очаква от мене в тая игра, особено кат съм сам.
BDO имам стабилно 300-400 часа в нея май, не искам повече никога ...
LOTRO много искам да ме изкефи повече, но е доста остаряло, а и кеш шоп, платени куестове, ддз ... Малко е niche.
Age of Conan е умираща, май, пък и винаги си е била. Все като я пробвам и пак ми се набива на очи кеш шоп елемента.

Напоследък гледам тръбят много за PSO2 Genesis - гледам, че е яко, ама май е доста аниме.

Имам някви надежди за New World на амазон, вероятно ще я купя кат излезе. Отложиха я с година, отизвите сега са по-добри.
Ashes of Creation е някъде много далеч във времето, пък и там не се знае кво ще става. Тоя главния им човек напуснал скоро.

Свалих си, ебати, Warhammer Return of Reckoning - уж бил стабилна работа и добре поддържан. Всичко е доста носталгично, щот играех играта едно време - преди да фалира или каквото там стана. Но си е дръвце.

Хвърлете некоя препоръка, пък и ако някой цъка нещо по-сериозно, може да заформим няква кежуъл хайка.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 14 Юни 2021 13:43


Еми ти си ги изброил почти всичките.

Black Desert ще я инсталираш, ще кажеш бах яката графика и ще ти писне след два дена.

И реално ти остава WoW retail, което всъщност е доста файн избор за кежуъл игра, ако не си пребозил вече. Classic е гимик - много е яко като те удари право в детството носталгията, но нито някой има времето, нито дори нервите да прахосва часове по този начин.

Другото е Final Fantasy, което явно е доста яко, но аз просто не мога да преживея азиатската дървения там и не бих се жертвал.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 14 Юни 2021 13:56


Странно е, като се говори, че класик отнема повече време от ритейл. Точно обратното е. В класик имаш много по-малко неща за правене, просто някои от тях отнемат повече време. И все пак - в класик лесно се стига до там, че да се логваш 2 пъти седмично и да си BiS чрез райдове, а такова нещо в ритейл няма как да има. Там винаги има още нещо, което да направиш. В Classic в един момент имах два героя почти BiS и бях в полу-кежуъл гилдия, която правеше 100% от съдържанието. Не се логвах за друго, освен райдовете.

Иначе, ако си имаш дружка, аз бих поцъкал руското stalker-like шуутър ммо - Will To Live Online. Сам не си заслужава, но в група е яка забава.

BDO не си заслужава единствено, защото е P2W. Всичко останало е въпрос на вкус и аз щях да я играя до ден днешен, ако не беше този адски минус.

Събни се за TBC, вдигни един нов герой до 70 и се ънсъбни. Това е нещото, което аз правя и се забавлявам супер много. Но аз обожавам левълинга.

TESO са безсрамници и аз там вече логвам само заради масовото пвп, без да давам и стотинка.
AoC умря още с релийса - най-голямата ми ммо мъка, толкова много потенциал, а беше убита толкова тъпо.
За мен няма нищо на ММО хоризонта, освен може би New World, което е точно толкова мморпг, колкото аз съм убиец на дракони и зомбита в реалния живот, но може да е забава.

FF14 била наистина яка, но аз не мога да преглътна дървения комбат (още по-зле от уоу) и още няколко неща.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 14 Юни 2021 14:04


Ами и аз това искам - да събна за TBC и да вдигна герой. Въпроса е, че на класик, миналата година като излезе, с времето, което имах ( без бебе ) едва докарах до 45-ish лвл.
Ако съб-на ще съм там, по средата на нищото. И евентуално би ми отнело ааааадски много време до 60, и ще бърн аут-на много преди това. Лиспата на dungeon finder, соло - направо кошмар :lol: А за бууст искат пари.

Да се вкарам в retail сега е като някой да почне тепърва ПоЕ. В смисъл, има толкова много неща дет тряя съобразя и да гледам да вдигна и направя, че ... ддз.

Бих се метнал на пиратка WotLK :lol:

едит : Има ли начин да си проверя героя на класик? Преди имаше армори, а-у, сега нищо не намирам. Пише у форума им, че през б.нет клиента, че може да се види без гейм тайм, ама сигурно е старо инфо, щот всичко е яко променено и не намирам тая опция. Идеи?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 14 Юни 2021 18:35


ako ne be6e po4nal sq nov sezon na d2 mislq 4e 100% subvah TBC :D sq e 50 :D :D

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 14 Юни 2021 20:14


The Chameleon написа:
ako ne be6e po4nal sq nov sezon na d2 mislq 4e 100% subvah TBC :D sq e 50 :D :D

Вие сте луди. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 14 Юни 2021 22:28


Сетих се за Secret World, обаче не знам какво е положението откакто му правиха големия ъпдейт и му махнаха събскрипшъна.

Като сетинг ще те изкефи със сигурност, ако не го знаеш вече де :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 14 Юни 2021 22:40


FF14, WoW, WoW TBC, ESO, BDO -това е ММО жанра в момента, всички чакаме Ashens, ма си чакаме.

Реално, може би само ритейл или ТБЦ ти се връзват в концецпията да поцъкаш 2-3 часа вечер.

BDO-то доколкото разбрах имах прекаленог големи китове вече и е невъзможно да се играе в ендгейма освен ако не си и ти кит.

ФФ14 - якото започвало след 100 плюс часа игра по главния куест, но пък Дънджъните ме кефи че няма траш мобове, само босове. И трябва да си поне малко weeb да ти хареса.

ESO - Gipo да каже, ама факта че и той не я играе е някакъв знак.

Сещам се за Project Gorgon ако е стигнал някакъв по-завършен вид(надали) може и да става да си начешеш крастата.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 14 Юни 2021 23:55


Omega-x написа:
ESO - Gipo да каже, ама факта че и той не я играе е някакъв знак.

Разработчиците не могат да си извадят главата от собствения гъз. Имат луд стремеж за изкарване на толкова голямо количество съдържание, че слагат всякакви уоуове, фентъзита и не знам си какво в задния джоб. Не случайно е второто най-голямо ммо в eu/na. Само дето това съдържание е бъгаво и често неоправяно с месеци или година. Метата се мени всеки пач толкова крайно, че дори уоу разработчиците биха завидяли. Правиха 1000 гимнастики за оправяне на техническите проблеми на играта, но основния проблем си остава калпавия енджин. Унищожиха масовото пвп (любимото ми нещо в играта) за месеци, докато тестват някакви абсурдни неща като голям куулдаун на аое уменията или пък едно аое да тригърва куулдаун на всичките ти останали аоета. А играта винаги се е въртяла около това да няма куулдауни. Махнаха проценти от дадени сетове и статистики, защото уж можело да намали изчисленията и да е по-леко за сървърите. Като казах сървърите - европейският сървър е по-лош от американския сървър и играчите са го доказвали многократно. Отиваш в NA, играеш с двоен пинг и си чувстваш героя 5 пъти по-добре от EU. Горните неща не подобриха с нищо играта, бяха просто промени, за да има промени. Хубавото е, че междувременно пренаписаха някакви неща и играта от 130гб стана 70гб.
Супер игра е, ама за зенимакс думата "баланс" е по-мръсна дори отколкото за актиблизард. Отделно, че стрийминг и ютюб къмюнитито им тотално замря, защото зенимакс многократно са показвали лошо и аматьорско отношение.
В общи сякаш тотални аматьори са нацелили 6ца от тотото и са направили мега игра, обаче не могат да избягат от това, че са тотални аматьори :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 15 Юни 2021 00:37


Кежуъл - ТБЦ. 2019 цъках 3 месеца класик и имах 45лвл и 30+. В момента са по 50ти и двата за около месец и половина игра около ТБЦ. Вдигам само на рестед и без никакъв проблем мога да влезна вечер за 2 3 куеста и да проверя АХ за нещо под пазарна стойност от което да направя голд в последствие и да не фармя голд по цял ден като бот. За сега е доста оживено, но след някой друг месец пак ще падне популацията на всякъде и ще ънсъбна до WOTLК класик.


Профил

Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 15 Юни 2021 01:52


Като за сам човек и евентуално кежуъл стил на игра, препоръчвам gw 2. Зоните винаги са пълни с хора и винаги има някой командир да води мета-та. Има една камара колекции за събиране-дали ще е някой маунт или легендарно оръжие или пък отключване на мастери-та.


Профил

Аватар
Регистриран на:
02 Юни 2011 23:11
Мнения: 175
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 15 Юни 2021 09:33


Аз лично цъкам ритейл, мисля че сега е доста опростено, вдига се много бързо на макс левъл, след това на ден има по 2-3 дейли активити-та за вдигане на ковенанта на макс. Веднъж в седмицата - Торгаст (отнема час, час и нещо). После mythics, pvp, намиране на гилдия за рейдове, каквото ти е кеф. В момента всички чакат следващия пач 9.1, който някои казват че ще излезе в началото на юли, а други - в началото август. И в двата варианта сега е идеален момент нов играч да започне, да си вдигне на макс, да си вдигне ковенанта и да е подготвен за новия контент, при който всички почват на равно.
Цитат:
Да се вкарам в retail сега е като някой да почне тепърва ПоЕ. В смисъл, има толкова много неща дет тряя съобразя и да гледам да вдигна и направя, че ... ддз.

Не мисля, че са много нещата. Както казах - макс левъл, вдигане на ковенанта, в седмицата по единт път: торгаст, няколко боса от рейда и от 1 - 4 митик ключа (за награда от седмичния vault). Професията служи само за изкарване(спестяване) на пари. Вдигането на репутацията в The Maw ти дава минимални предимства, които може и без тях.

Също цъкам и GW2. Повечето играчи, както каза moroel, играят pve, събират колекции, легендарни предмети или играят wvw. Ъпдейти има на всеки две седмици, като сега очакваме новия експанжън End of Dragons. Мен ме влече само и единствено рейдовете. Има една голяма българска гилдия. От там се запознах с много хора и с някои от тях имаме raid static, който всяка седмица в рамките на 2 вечери (2-3 часа на вечер) чистим рейд уинговете. Пробваме различни билдове, стратегии и т.н.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 15 Юни 2021 09:37


GW2 я пускам периодично, но не знам защо не ме задържа дълго. Нямам експанжъните, може би там е по-интересно, все почвам от нулата и до 10ти левъл ми е писнало. Факта, че ми стоварва твърде много опции за ВСИЧКО на главата, още от началото, ме обърква.

ESO-то може би от всички ( изключваме WoW ) ме е задържало най-много. Вероятно поради факта, че го играя от когато излезе там и успявах до скоро да хващам градацията на нещата - за добро или лошо. Реално, изигравах новите ДЛЦ-та и някой друг експанжън, съб-ването си струваше. Но нямам Greymoor, нямам тва новото, всичките струват бая пари. Съб-а не ми покрива експанжъните, само ДЛЦ-та. Изиграл съм контента на предните ДЛЦ-та. Не съм правил разните енд гейм неща и trials, щото пак съм бил все соло, а dungeon finder-а в тая игра до ден днешен не работи кат хората. :roll:

Тегля сега trial-a на FF14, да видим. Нали минали WoW по играчи. Не ми пречи да е леко weeb, и като гледах геймплей, по-гнусното са интерфейса и баровете. Те са твърде аниме.

Иначе, снощи поцъках малко и Warhammer Return of Reckoning. Като усещане и уют е много WoW-ско, достатъчно олд скуул и грим за моя вкус. Би било идеално, ако не ме глождеше чувството, че е все пак съживена, мъртва игра, с един вид пиратски сървър и очаквам всякакви мизерии, бъгове, лаг и тн.

Project Gorgon го бях мернал преди време, но се съмнявам да е готово. А и не изглеждаше кат нещо, дето бих играл.
New World ми изглежда като ESO едно време. Някви кратки дънджъни/delves, сетинга, интерфейса, моделите. Много бих искал да се ядва поне малко тая игра и да си оправдае едни 30 еврака там, да цъкам(е) нещо ново, че аман :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 15 Юни 2021 10:23


shub niggurat написа:
Съб-а не ми покрива експанжъните, само ДЛЦ-та. Изиграл съм контента на предните ДЛЦ-та.

Чакай сега, в момента, в който излезе нов експанжън, то предния се преобразува в обикновено DLC и съответно влиза в пакета на Eso+. Тоест с базова игра + съб, ще имаш абсолютно всичко в играта, без най-новия експанжън. Както примерно в уоу ако само събнеш, ще имаш всичко без SL, но в ESO най-новото не е толкова задължително.
PG го играх в някаква много ранна фаза. Трудно е да направиш игра почти без пари в най-скъпия жанр :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 15 Юни 2021 10:35


Еми преди 2-3 дена проверих - Greymoor не се брои за ДЛЦ все още. Поне отдолу в стийма, в описанието за ЕСО +, беше подчертано изрично, че не включва Greymoor. И аз имам спомен, че като излезе нов чаптър, по-старите се включват в съб-а, към ДЛЦ-тата, ама ... :roll:

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 15 Юни 2021 12:45


Последният път като пуснах ESO и гледам - всичките ми скилове са рисетнати. Аверът, който ми я гифтна, за да цъкаме, ми обясни, че така правят при ъпдейт - понеже всичко се ребалансира, да си направи всеки билда наново.

Ха :Д ебати тъпотията

И оттогава не съм я пускал, даже, с едни аверчета цъкаме уоу ванила в елизиум и е доста, доста фън, колкото й да не съм фен на анимационната графика и безумния грайнд. Възприемам я по-малко като игра и повече като нещо там за майндлес цъкане докато си лафя и си пия биричката след работа и фитенс


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 15 Юни 2021 16:15


УоУ даже в официална версия (x1 рейт) не е безумен грайнд. Даже е направо софткор ммо. А ти играеш в пиратка, дето е още по-ташак работата. Може просто ммотата да не са за теб, в което няма нищо лошо.
В есо рисетват скиловете само в екстремни случаи. Същото е и с чемпиън точките. Рисетват ги, ако са работили нещо по самите умения или чемпиън точки, което не е особено често. И в двата случая е супер лесно да ги нацъкаш отново.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 15 Юни 2021 18:45


Като алтернатива на wow мога да предложа и swtor. Там като събнеш за 1 месец ти се отключва почти всичкия кънтент наличен към момента, играта е донякъде копие на wow-а, има популация, а файндъра за групов кънтент бачка безотказно и на момента. Сега, играта не е от калибъра на wow-а но и като пари и време не иска толкова от тебе.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 16 Юни 2021 15:47


SWTOR съм я играл, малко ми е мех. Предпочитам sword&sorcery :D Поне за ММО.

Пичове, нема си кривя душата, FF14 е - на пръв поглед - супер. Вкара ми някъв много силен Lineage вайб, или по-скоро това, което помня от Lineage кат сме го играли преди сто години.

На Warhammer RoR, както се очакваше, се натъкнах на бъгови куестове. Отделно, някои НПЦ-та флоутват, други стоят кат пънове, етц. Неща, дет сме гледали в руските сървъри на уоу 2004-5-та година :o Жалко, щото като сетинг и атмосфера и стил, ТОВА е нещото, което търся.

Иначе, както Гипо каза - wow sub-a дава и достъп до пре-шадоулендс контента. Последно съм забозвал зверски на Legion. В тоя ред на мисли, какво бих могъл да получа от BfA ( без да имам шадоулендс ) ? Знам, че тва е инфо на 2 клика разстояние, ама искам да чуя адекватно мнение от нормални хора :lol:
Аз помня, че БфА беше някъв ревамп и мазаляк на всичко, ма нямам спомен от друго. Демек, зони, левълинг нов, дънджъни ?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 17 Юни 2021 00:53


Абсолютно нищо няма да получиш от BfA. За мен това е и големия проблем на уоу-стария кънтент става незначителен с излизането на новия експ. Зоните сами по себе си са интересни но от системите нищо не е от значение вече-итемизацията с азерита, есенциите или така наречените бороуед пауърс, които със всеки експ. се променят, а за неща от рода на дънджъни, островни експедиции и уарфронтове едва ли ще намериш хора, за райдове да не говорим. В общи линии ти остава да вдигаш репутации чрез уърлд куестове и евентуално да фармиш някой маунт или пет.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com