Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 25 Юли 2023 01:05


Мда, аз леко се хайпнах за новите хора, които ще опитат играта за първи път и си пуснах един месец :lol: Ще пограйндя някакви DLC-та, някой експанжън... не съм я цъкал сериозно от 2-3 експанжъна. Моткам се по картата с някаква PvP екипировка от преди 100 години и мачкам куестове хаха

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 01 Юли 2024 01:51


Гипо, да те питам какво става с ню уърлд? От десетина дена чета някакви драми свързани с ре-лаунча на играта-аетернум, обаче като не я играя не мога да разбера за какво иде реч. Ще става на сингъл игра или си остава ммо? Отделно гледах клипче от новата версия и гледам са сложили кът сцени със войс оувър, това май го нямаше преди? И като че ли анимациите и комбата са подобрени?


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 01 Юли 2024 20:19


Става това, че девовете са олигофрени :D
По-подробно:
Девовете половин година успокояваха PC играчите със "стиснете зъби, юни месец ще обявим нещо много яко". Оказа се, че "невероятния" юнски анонс е за конзолен порт. Пуснаха 20 мин видео, от което 15 бяха за конзолата и останалите 5 едвам вмъкнаха по нещо за PC играчите, които им държат жива играта 3та година. В тези 5 минути съумяха да обявят така куцо нещата, че никой не разбра дали правят рилаунч (по подобие на FF14 едно време) или просто са дебили. Наложи се да правят още интервюта, в които се разбра, че просто са дебили. Остана загадката обаче защо навсякъде от страницата им изчезна MMORPG и го заместиха с open world arpg. 100 пъти ги питаха директно за това, а те казаха "играта няма да промени стила си, но тя е open world arpg". Което е ?!?! защото играта им винаги е била MMORPG.
Те от много време преправят левълинг експириънса и сега няма нищо общо с едно време, а след релийса октомври, ще е още по-фешън. В общи линии има много положителни подобрения по играта, но почти нито едно от новостите не грее играчите с по повече от 400 часа. Твърде малко нови пвп и ендгейм неща.
Смениха енджина на бойната система. Щели и на други неща да сменят енджина.

Междувременно мен ме засърбя и поцъках новия експанжън на ЕСО. Направих арканист, понеже не го бях играл. Допадна ми тройно по-ниския APM спрямо другите класове.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 07 Окт 2024 11:54


Gipo, попаднах на един твой стрийм за трон анд либерти ммо-то, обаче нямах време да го изгледам целия. Кажи какво ти е мнението за играта? Гледам, че стартира мощно във стиийм. Има ли шанс да се задържи за по-дълго?
Отделно от това, попаднах на една много готина игра-Wayfinder. Играта е стартирала преди година и нещо като ммо. но е фейлнала, най-вече поради технически причини със сърварите. Девовете обаче не са я зарязали а са я направили сингъл екшън рпг със опция за ко-оп. Много добра игра, комбата е добър, арт стайла също а историята е колкото да служи за фон. Ако някой се интересува-да пише.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 08 Окт 2024 05:54


Throne and Liberty е зарибявка, аз я разцъквам и не очаквах да е толкоз добра. Дали щото се рекламираше като наследник на Lineage, или не - ама получавам old school lineage vibes малко от някои дребни нещица, които забелязвам тук-там. Иначе като структура е малко classless система тип new world, гиър прогресията е лееееко като в BDO, но не толкова хардкор, и е най-красивата игра в момента. Историята е топ кринджи като за азиатско ммо, но пък има и приятни моменти.

Ест, има си всичките задължителни елементи за азиатско ммо - има p2win момент, има досадна писукаща плюшена чекия дет те следва като в БДО, waifu-та, и тн

Но можеш да я пробваш, безплатно е, няма нищо в началото, което ще те накара да даваш истински пари, дори inventory space-а не е изкуствено създадена пречка, както при всички безплатни ммо-та.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 08 Окт 2024 23:03


moroel написа:
...

T&L е моралния наследник на Lineage 2. Морален, защото проектът Lineage 3 на няколко пъти се провали (веднъж заради кражбата на кода, който беше реализиран като Tera). После трябваше да има диаблоподобно онлайн arpg на име Lineage Eternal. Него също го зарязаха и преработиха в ммо безумие с мобилна автоматизирана бойна система. Показаха ни го като бета и отзивите бяха толкова лоши за цялото чудо, че дори обичайни малоумници като NCSoft решиха да преработят играта тотално и сега имаме Throne and Liberty.
Отплеснах се в глупости :lol: , говорех за морално наследство - силните страни на Lineage игрите са мащабните PvP и PvE битки, както и огромната нужда да си в клан/гилдия, за да се докопаш до тях. И в T&L е така и можеш да очакваш доста по-социална игра от съвременните ммо игри.
Играта е много красива, а музиката е все едно правена за Lord of the Rings MMO. Има адски много неща за правене, типично за азиатска игра. Негативното обаче е, че бойната система е на ниво 2005та, като единствено оправдание е това, че имаха само година и нещо да преработват от онова автоматизирано недоразумение. Другото негативно е, че говорим за f2p ммо, което макар и да минава през Амазон за нашия пазар, пак ще има някакви p2w елементи. Говори се, че p2w в играта е толкова скъп и същевременно нищожен, че тотално не си заслужавало. Ако това е вярно, играта ще оцелее, защото едновременно идва от чудовищата на ММО жанра (в добър и лош смисъл) NCSoft, хем може да не е много p2w. А, освен бойната система имаш и архаичната система със сървърите, при която Гошо не може да играе с Тошо, защото са се пуснали на 2 различни сървъра в началото. Гошо и Тошо единствено могат да влязат заедно на дънджън, ако единия направи стаичка във файндъра. Тъпащина.

И аз като shub niggurat постоянно получавам L2 вайбове.

За щастие, пискащата плюшена чекия дет те следва
Spoiler for :
изчезва безследно в един момент и повече не я чуваш/виждаш :lol:


За Wayfinder чувам само, че като ко-оп arpg била много по-добра от преди като ММО.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 747
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 09 Окт 2024 14:08


То реално си е Lineage 3, само че без full open world PvP и с малко повече PvE фокус, за да target-нат и carebear/casual crowd-a. :lol:

Аз имах големи съмнения дали въобще ще успеят да recapture-нат L2 feel/vibe-а... А са успяли!

Играта е невероятна!

Kато се почне от:

- smooth performance с маса хора на едно място, scale, зони, арт, МУЗИКАТA С МОТИВИ ОТ L2 (буквално на моменти чух мотиви от Hunter Village в Л2, и не само ), атмосферата и т.н.

9/10 най-малко. Това е най-доброто full open world (mass scale) tab-target MMORPG в момента. Има си малки кусури, но се вижда че бачкат яко и още ще я improve-нат.
---
Гледам из нета, има малко хора оплакващи се от combat-а. Бил дървен! :lol:

Даже movement-а + combat системата е бая разчупена. Ама тва са повече WoW andies/casual-и, които искат всяко MMORPG да е WoW-like с extremely floaty combat система/movement.

Не осъзнават, че тва не е carebear casual theme park MMORPG, тва си Lineage в което трябва да има поне малко animation lock, и че това е design decision нужно заради ПвП-то. :!:
---
Яд ме e, че засега нямам мн мн време да я цъкам. Още съм 24 lvl. xD

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: That MMO itch
Публикувано на: 09 Окт 2024 22:15


Agent написа:
Гледам из нета, има малко хора оплакващи се от combat-а. Бил дървен! :lol:

О, и според мен бойната система е зле, ако си играл нещо по-ново от класик УоУ. Супер културен шок ми е да я цъкам след като последните неща, които играх бяха ESO, New World и GW2. Добре, че скоро не съм играл BDO, че щеше да е още по-тежка тая стъпка назад :lol: . Вероятно, ако идвах от някакво дърво като FF14, нямаше да ми направи особено впечатление. Въртя между класическата и "екшън" бойната система. В екшън варианта има проблясъци, ако мобовете са малко или си сингъл таргет. Стане ли масовка - настава хаос. Класическата си е класик уоу с по-малко скилове. Ама ще се свиква, няма какво, пък и надявам се да продължат с ъпдейтите в тази насока. Редно е.
Също така пробвах и контролера, понеже доста здраво го захванах покрай aRPGтата. Вече не бих докоснал arpg без контролер :D. T&L с контролер е ок, стига да не влезеш на по-тегав дънджън или да си на пвп. Там ще си тотално неадекватен, според мен. Вероятно както и в ESO, контролер/конзолните играчи ще са яко по-зле. Само дето T&L май е кросплатформ и ще страдат срещу KB+M играчите.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com