Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Hades
Публикувано на: 24 Окт 2020 01:14


В друга тема бях питал какво е rogue like и rogue lite заради играта Hades (която явно влиза в rogue like жанра и освен това има доста rpg елементи и worldbuilding и тн). Тва може би ще ми стане една от най-любимите игри изобщо - първо защото от малък съм голям фен на гръцката митология и второ - супер зарибяваща, правя рън след рън и не усещам кога е минало времето, супер голямо разнообразие от комбинации и нито един рън не си прилича с предишния. Историята е супер добра - има ааааааааааааааааадски много диалог, което спомага за перфектно изграждане на множеството персонажи - сигурно имам 40-50 часа игра и продължавам да виждам нови диалози и със сигурност не съм приключил всички story lines. Битките са мега атрактивни - както казах и по-горе - изключително разнообразни и въобще не се повтарят. А саундтрака е страхотен и от време на време има прекрасна жица :D Въобще, мощно мощно 10/10.

Дори и гръцките им неща чисто митологично не са тотално объркани (както често се случва в игри и филми/сериали)


___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 26 Окт 2020 01:50


Чакам някакво намаление и я налазвам и аз :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 26 Окт 2020 17:22


Dusa for the win!

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 12 Ное 2020 13:39


Вече имам около 100 часа игра и все още имам незавършени story lines :D На пръв поглед толкова елементарна игра, но с тоооолкова много съдържание!
Баси, влюбен съм!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 13 Ное 2020 22:53


Ако ти се играе нещо хем подобно, ама и шуутър, предлагам ти Gunfire Reborn. Епичен FPS+Roguelike в стил бордерлендс. Главните герои са куче, котка и пиле :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 13 Ное 2020 23:27


Gunfire Reborn е много добра, но я няма частта с историята и персонажите.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 12 Фев 2021 11:02


Поствам само, за да рекламирам още веднъж тази невероятна игра с GOTY на IGN, Polygon, Eurogamer, RPS, Ars Technica, и да ви пожелая да я играете и да си направите добро по този начин! :D
В момента е и с 20% намаление в Стийм.

Продължавам да си я играя активно вече след няколко стотин часа и мисля, че завърших всички storylines, но все още не съм я минал на всички възможни трудности (още малко ми остава). След това мисля да започна да я спийдрънвам, щото засега се мотая бая, пък и на високите трудности е почти невъзможно да я играеш бързо

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 14 Фев 2021 22:13


Аз от скоро я играя, ама преди самия бос хадес има едни нива с няква зелена отрова и плъхове. Не разбирам как да се справя адекватно с тази отрова. Цепя ги и изведнъж хелта ми почва да пада супер бързо. Има няква вода за пиене по стените, това ли е номера? дори не мога да експериментирам понеже докато се бия с гадовете изведнъж кръвта почва да ми пада и там умирам безсмислено

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 15 Фев 2021 09:51


Да, зелената отрова я пускат големите мишки около себе си или сатирите, които я изстрелват по теб. Като те отровят, имаш 2-3 секунди буфер, и после започва да ти смъква хелта мееееега бързо. И мене супер много ме беше стреснала в началото, ама после се научаваш да се пазиш. Водата по стените е антидот за отровата, така че я пий когато си отровен (с времето ще научиш къде седят противоотровите и ще можеш да се позиционираш спрямо тях)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 18 Фев 2021 04:58


Оръжия с обхват тривиализират отровата. Билдове около каста също, ако ти се паднат. Плъшоците са податливи на стънлок, но не помага срещу елитния плъх/коза в края на тунелите.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 23 Мар 2021 22:25


Не съм фен на rogue like rpg-тата, но щом видях, че е на SuperGiant Games реших, че няма как да пропусна... И не съжалявам лично за мен абсолютно GOTY. Музика, арт voice cast всичко е изпипано и полирано до последният детайл.
Някой знае ли как се отключват златните KEEPSAKES или последния кeepsake на hades?

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 23 Мар 2021 22:31


Последните два нормални keepsakes (на Хадес и още един) се отключват след... истинския край на играта :)))

Аз съм голям фен на другия keepsake и играя само с него, въпреки че там е до голяма степен RNG

Иначе останалите Keepsakes (включително и тия отдолу, златните, които обаче не са баш кийпсейкове, ама ше видиш :Д) си се отключват по един и същ начин с интеракции, гифтване на нектар и амброзия. Но някои отнемат повече време (тъй като интеракциите са по-нарядко). На моменти съм си мислил дали не е бъг, че вече еди-колко-си часа игра не интерактвам с някой персонаж, и тъкмо мисля да почна да хейтя, и той се появява. И установих, че при някои търпение му е майката

Давай нектар на всеки възможен персонаж и в даден момент ще можеш да му дадеш амброзия и да го отключиш. Общо-взето, играта те води - някои от keepsakes са свързани с персонажи, за които присъстват куестове в куест листа (дето е в стаята ти)

Реално, играта тепърва започва след първия успешен рън :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 24 Мар 2021 11:05


Същото студио май.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 24 Мар 2021 20:10


denik написа:

Реално, играта тепърва започва след първия успешен рън :D

Аз имам само два успешни от общо 53 :oops: :lol: Странно ми е как игра с обща продължителност от някакви си 30-60 мин. може да ме закове за толкова време и всеки път да откривам нещо ново.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 25 Мар 2021 18:45


Еми контент ще има бая напред, поне десетки часове геймплей минимум. Иначе да, моя първи клиър беше около 30-40 рън, и втория клиър веднага след него почти :) Ама ти сам виждаш как става по-лесно с напредването.

Важното да е продължаваш да правиш успешни клиъри wink wink :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 14 Окт 2022 09:33


Отново почнах да цъкам тая игра и отново съм изумен какъв мастърпийс е (неслучайно е в топа на стийм за всички времена май само след портал 2). Този път се престраших да я играя с геймпад и е супер.

Силно ви приветствам да я почнете - това е най-голямата услуга, която мога да ви направя. А и вече я има за плейстейшъни

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7901
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 24 Окт 2022 14:34


Supergiant Games са ми едно от любимите студия, а Bastion безкомпромисно най-любимата ми инди игричка, но пък никога не съм бил особен фен на роуглайкс и почти всичките са ми репетитинви до повръщане (без теб Returnal, обичам те до края на живота си).
Може би и затова се оувърхайпнах преди да я разцъкам, все пак обещанието за изпипан геймплей, прекрасна история и типично величествен саундтрак не са за подценяване, но честно казано за мен играта е просто ок и нищо повече. Да, геймплея е яко измазан, но историята е доста скромна спрямо стандартите на студиото, и разочароващо накъсана. Разбирам че това е с цел да задържи интереса до безбройния рън, особено за хора, които няма да стигнат бързо до "истинския" край, ама да кейтърваш новобранците също не е много роуглайк. В крайна сметка 10-тото минаване го направих от 42-рия опит, което явно е много под средното, защото почти всички допълнителни сюжетчета ми останаха не само недовършени, ами и едва започнати, а след истинския и леко разочароващ край не намерих сили да ходя да се бия с тъпата bone hydra за хиляден път, само за да видя кога Сизиф ше ми даде да си говоря с камъчето му, нищо че го черпя на всяка среща, сори. Не че е лоша по какъвто и да е начин играта, препоръчвам я на всеки, но на мен ми дойде леко прехвалена.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 24 Окт 2022 19:08


За мен голям draw е безмозъчното правене на рънове с увеличаване на трудността чрез pact of punishment - действа ми като дзен след тегав работен ден :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Hades
Публикувано на: 27 Окт 2022 20:43


Естествено, можеш да играеш поне докато не направиш тройката с Мегара и Танатос :lol: :lol: :lol: :oops:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com