Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Midjourney
Публикувано на: 07 Сеп 2022 17:15


Става без телефон.

Може да си правиш фейк имейли в protonmail, тъй като регистрацията става за 1 мин и не иска разни верификации

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Midjourney
Публикувано на: 16 Сеп 2022 22:46



___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Midjourney
Публикувано на: 03 Фев 2023 04:57


Аз провбах DALL-E. Май не ти иска пари след определен брой картинки, поне аз направих бая и не видях такова нещо. Регистрацията става лесно с гугъл акаунта и два клика с микшката. Понякога излизат интересни резултати, но доста често си личи просто как прави сглобка от няколко снимки, а като тръгне да използва "въобръжението" стават някакви размазани цапаници. Мисля си че Midjourney е с една идея по-добра.

Това което обаче ме потресе е ChatGPT - знае вицове, отговаря на въпроси от всякакво естество, решава задачи, отговаря адекватно на всичко. Знае даже и Български, стига да му пишеш по-нормални неща, иначе пак отговаря ама на английски. В един момент забравяш че си пишеш с робот. Писал съм си хора които звучат повече като ботове от това нещо.

С историята на България обаче е зле, при един и същ въпрос отговаря различно и противоречиво на предишния си отговор. Просто комбинира градове и дати на произволен принцип. Изреченията обаче винаги са синтактично правилни и смислени.Като му казах нещо от рода на "имаш още хляб да ядеш" ми се извини че дава неточни отговори, ама ми превключи на английски. :D

Покъртително беше като му пейстнах условията на няколко задачки по програмиране, веднага ми изплю работещ C код, отговарящ напълно на условията. Даже добавя и разяснения, знае и различни програмни езици.

При сегашните ученици понятието "да ти помогне някой с домашното" придобива вече напълно ново значение при наличието на тези технологии.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Midjourney
Публикувано на: 07 Фев 2023 23:57


От декември на работа си правим рекламите с картинки от миджърни, а от скоро давам на чатгтп да ми пише и рекламните текстове. Резултатите ни се утроиха, ама да видим докога.

За сметка на това, не съм давал работа на дизайнерите и копирайтърите ни откакто започнах да ползвам ai инструментите

Мислим да дадем на chat gtp да направи един gmat тест да видим как ще се представи (един доста тегав тест за кандидатстване за mba програми в университетите)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Midjourney
Публикувано на: 08 Фев 2023 10:06


КЛИК

the end is near

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Midjourney
Публикувано на: 08 Фев 2023 14:03


shub niggurat написа:
КЛИК

the end is near


Няма как да му вкараш един огромен проект, да му обясниш лесно какво е грешно в поведението на кода, че той да направи промяната която оправя някакво дребно бъгче. Поне аз не мога да си го представя. Ако трябва да се измисли някакъв алгоритъм за нещо си, математически проблем или нещо с ясно дефиниран инпут е очакван аутпут е наистина много силен.

Графичните дизайнери също вярвам няма как да останат без хляб. Ако искшаш нещо много конкретно, имам чувството че дизайнера ще го направи за същото време зя което някой успее да накара програмата да му нарисува картинката 100% както е според някакво конкретно задание.

Няма как да вършат цялата работа тия програми, ама определено могат да помагат доста. Бъдещето е интересно :D

Иначе "професиите" свързани с монотонно и еднообразно правене на нещо си според мен трябваше отдавна да се правят само от компютри/роботи, мисля си че AI ще ускори този процес.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Midjourney
Публикувано на: 16 Фев 2023 21:57


ChatGPT е концепция и играчка, приложена вече практически в Бинг (edit: скоро; в момента има waiting list). Като цяло, би ми било доста интересно как ще протече т.нар. AI война между Майкрософт и Гугъл. И двете компании не са имали голям уин от години сякаш


___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Midjourney
Публикувано на: 18 Фев 2023 17:09


Аз знам че ChatGPT ще го сложат в MS Teams. Може и да е полезно - примерно си пропуснял някакъв от тия scrum митийнги. Питаш бота какво изпуснах днес и той ти казва, неща на базата на това което е чул или е било писано в чата преди това.

Следващата стъпка е да започнем да репортваме и да получаваме задания от ботове :D
Майтапът настрана, няма да се учудя ако това вече става някъде.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Midjourney
Публикувано на: 04 Мар 2023 09:37


Между другото, чрез Инспект може много лесно да се манипулират отговорите на ChatGPT в името на това да се потърси сензация, да се направи меме или да се разпространява пропаганда на дадена тема. Така че приемайте всичко с доза съмнение (освен ако нямате възможност да проверявяте всяка глупост от нета дали е реална или не)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Midjourney and ChatGPT, a.k.a киберпънк бъдещето ни набл
Публикувано на: 04 Мар 2023 10:07


Постанл съм го в грешната тема:

viewtopic.php?p=1324921#p1324921

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6124
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Midjourney and ChatGPT, a.k.a киберпънк бъдещето ни набл
Публикувано на: 05 Мар 2023 18:58


След като преди две седмици си направих експеримент с Chat GPT да ми препоръча геймърски компютър с бюджет 1500лв. с части налични в България и той се справи доста задоволително, днес най-сетне получих достъп до Bing бота на Майкрософт и честно казано останах разочарован. Ботът е просто една търсачка която ти вади резултати от мрежата и не е особено адекватен. Като му поисках да ми препоръча компютърна десктоп конфигурация за 1500лв. без монитор и периферия, той ми препоръча да си харесам готова конфигурация от Ardes.bg или desktop.bg Като му казах, че искам ако може да ми препоръча конкретни части той почна да ми изрежда коя част за какво служи по принцип. Слаба работа.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Midjourney and ChatGPT, a.k.a киберпънк бъдещето ни набл
Публикувано на: 05 Мар 2023 21:48


Liberty написа:
След като преди две седмици си направих експеримент с Chat GPT да ми препоръча геймърски компютър с бюджет 1500лв. с части налични в България и той се справи доста задоволително, днес най-сетне получих достъп до Bing бота на Майкрософт и честно казано останах разочарован. Ботът е просто една търсачка която ти вади резултати от мрежата и не е особено адекватен. Като му поисках да ми препоръча компютърна десктоп конфигурация за 1500лв. без монитор и периферия, той ми препоръча да си харесам готова конфигурация от Ardes.bg или desktop.bg Като му казах, че искам ако може да ми препоръча конкретни части той почна да ми изрежда коя част за какво служи по принцип. Слаба работа.

Трябва да го пуснеш на Creative ако искаш да получиш отговори като на базовия Chat GPT :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6124
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Midjourney and ChatGPT, a.k.a киберпънк бъдещето ни набл
Публикувано на: 11 Мар 2023 22:33


Аз бях останал с впечатлението, че е нещо различно, пък то се оказа че едното е базирано на другото.

Иначе ако някой го интересува, този го познавам. Доста интересна дискусия за AI-арта, от хора от индустрията:


___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Midjourney and ChatGPT, a.k.a киберпънк бъдещето ни набл
Публикувано на: 12 Мар 2023 00:25


Да бе, Bing Chat си е буквално Chat GPT, особено като пуснеш на creative дава почти същите отговори, макар и не идентични поради няколко причини, най-важната от която е че Chat GPT от сайта на Open AI няма достъп до интернет и разсъжденията му са базирани на датасета, с който е захранен, разбирай само до 2021 г. Bing Chat е малко по-ограничен щото първия ден като го пуснаха за масово ползване и станаха ебати истериите :lol:
Та сега постепенно връщат функционалност, но малко по малко - по-интересното е, че дългоочаквания Chat GPT 4 ще бъде релийснат директно от Microsoft, а по вътрешна информация още отдавна се знаеше че четворката ще е нещо феноменаааално :o

Иначе, много яко че вече може да си вкараш Chat GPT и на Apple Watch, интересно докъде може да стигне тая интеграция и до колко може да се слее със Siri :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6124
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Midjourney and ChatGPT, a.k.a киберпънк бъдещето ни набл
Публикувано на: 20 Мар 2023 00:33


Сега щели да пускат Chat GPt4. Щело да бъде нещо страшно.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Midjourney and ChatGPT, a.k.a киберпънк бъдещето ни набл
Публикувано на: 20 Мар 2023 10:34


Добре е да знам колко ще е страшно, почвам отсега да се притеснявам и да търся клипчета в ютуб как новия чат гпт ще ебе майката на света, налагайки най-накрая хегемонията на глобалистите над всички нас.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Midjourney and ChatGPT, a.k.a киберпънк бъдещето ни набл
Публикувано на: 21 Мар 2023 21:23


Все повече се говори за качеството на промптовете. Болшинството хора няма да могат да ползват пълноценно тези AI инструменти, защото са достатъчно тъпи и безхаберни, че да пишат качествени промптове. Съответно, ще им излизат и малоумни резултати.

Всеки който има (базовото) умение да търси качествено информация в Гугъл (доколкото резултатите на гугъл са били качествени досега)... та този тип хора ще бъдат ОК и тези инструменти са за тях, но това като цяло е много малка част от всички интернет потребители.

Примерно, един AI артист, за да си рафинира визията в Midjourney, може да трябва да направи десетки/стотици варианти и подобрения на промпта, за да извади истински качествен резултат. Подобна би била и ситуацията с Chat GPT (но предполагам в по-малък мащаб на бройката на промптове)

----
Иначе, почнах да позлвам бинг + едж версията и ме кефи доста. Сега да видим дали майкрософт ще успеят да ме конвертират напълно към тяхната екосистема в идните 6-12 месеца, или не. И с каква честота ще ползвам чата вместо стандартен сърч

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Midjourney and ChatGPT, a.k.a киберпънк бъдещето ни набл
Публикувано на: 21 Мар 2023 22:09


Все още не мога да се осмеля да използвам такъв чат бот вместо стандартния сърч.

Като става дума за факти и събития особено и ако не е нещо тривиално. Хич не е точен ChatGPT. Лошото е че може да ти напише нещо супер категорично, убедително, в енциклопедицен стил, тотално смислово и граматически вярно, ама като направиш бърз сърч в гугъла да се разбере, че всичко това са пълни глупости или направо напълно противоположно спрямо истината.

Ако го питаш нещо което знаеш че има категоричен отговор и е тривиално тогава е супер. От морето от данни ще ти напише точен кратък отговор. Ако информацията за нещото обаче е оскъдна - по-добре си я прегледай и анализирай по нормалния начин. Иначе ще ти напише убедителна глупост. Трябва да се внимава ако търсим инфо с чатботове щот подвеждат.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Midjourney and ChatGPT, a.k.a киберпънк бъдещето ни набл
Публикувано на: 22 Мар 2023 00:23


В бинга дава референции откъде е взело текста между другото. Не че помага за точността на информацията, но поне ти дава да видиш в кой сайт да я написали така. Отделно, супер е важно да се кликат палчетата, защото така се тренира модела на вярно/грешно

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Midjourney and ChatGPT, a.k.a киберпънк бъдещето ни набл
Публикувано на: 24 Мар 2023 23:29


denik написа:
Иначе, почнах да позлвам бинг + едж версията и ме кефи доста. Сега да видим дали майкрософт ще успеят да ме конвертират напълно към тяхната екосистема в идните 6-12 месеца, или не. И с каква честота ще ползвам чата вместо стандартен сърч

Аз пробвах Бинг за кратко и определено се справя доста добре, но далеч не толкова добре колкото се справя Бинг Чат, та за конвенционални сърчове на работа колкото и да не ми се иска ми се налага да ползвам Гугъл... просто щото боравим с мега много лична информация все още IT и други отдели разглеждат как да имплементират Бинг Чат в банката без да сме в разрез с регулации - но аз и дори само на Copilot бих се радвал много, би ми спестил много работа. Иначе от доста време вече съм изцяло на Едж, нямам никакви забележки :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com