Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 11 Сеп 2022 09:31


Хюндай продължават да гърмят със смели дизайни. С тази кола, както и с предните две, които бях публикувал, със сигурност опитват да се препозиционират на пазара и да излязат от стереотипа на корейските кошници, които карат soccer moms в Щатите и таксиджии в София.

Това дали дизайнът ти харесва е напълно субективно, но никой не може да отрече, че това не прилича на нищо друго, което в момента е на пазара, за което ги аплодирам. Това е концептуален модел, но както беше в случая с IONIQ 5 и IONIQ 6, концептуалният модел най-вероятно ще влезе в производство без почти никакви промени.

Та това е Hyundai N Vision 74 и интересното е, че е електричка от тия другите, дето са с водородни горивни клетки.
Image Image


--------------------
Отделно, мисля че новия хипи ван на VW вече е пуснат на пазара, защото постоянно ми изскача. В началото ми изглеждаше доста грозновато, но през последните 1-2 години започнах да го харесвам честно казано и мисля, че е доста як :D Дали ще стане класика като старите T1 и T2, предстои да разберем :D

Също така - цветове! Колко е яко да се появяват нови коли, които не са сиви, черни или бели??


___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 12 Сеп 2022 11:04


denik написа:
Също така - цветове! Колко е яко да се появяват нови коли, които не са сиви, черни или бели??

Всяка компания има нещо като цветова политика за дадения модел и става все по-трудно да избягаш от нея в държави като Бг. Производителите пращат няколко определени цвята в по-малките държави и ако искаш колата ти да не е такъв цвят - трябва да извадиш късмет или да чакаш много. Примерно Мазда - супер лесно можеш да си купиш кола с тяхното си запазено червено или пък стандартно сива, но ако искаш нещо друго, става егати мъката. Преди 2 години обикалях с приятели да тестват хибриди и минахме през 6 различни марки. Всички имаха до 3 налични цвята. За друг цвят се прави поръчка и не ти гарантират кога ще дойде при тях кола с такъв цвят. Става въпрос за чисто нови коли от официалните представители за Бг.
Поради тази причина всяко едно поколение автомобил, което виждаш в Бг, има няколко цвята, в които се среща често и чак прави силно впечатление, ако е по-нестандартен цвят (вероятно е купено 2ра ръка от чужбина). Тъпо.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 12 Сеп 2022 21:31


Едно време, като по улиците се движеха само москвичи, трабанти, лади, заз-ки и тем подобни, всеки модел имаше поне 4 различни цвята които са се падали на собственика на случаен привцип. Така трафикът ако не друго беше поне шарен, което си беше яко. Сега при всичките тия технологии се оказва че „ всеки клиент може да избере за автомобила си какъвто иска цвят, стига той да е черен”. - това то е казел Хенри Форд, когато пуска в масово производство легендарния модел Т през 1908 г. :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Сеп 2022 11:26


Денят на страшният съд дойде, Ферари обявиха и техният джип:

Image

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Сеп 2022 12:40


Към момента не се сещам за джипка, която да не прилича на лайно, независимо от price range-а й. Първата X6-ца май постави този тренд и оттам нататък всичко тръгна надолу.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 22 Сеп 2022 11:55


Днес за пръв път от много време ми се наложи да използвам клаксона и се оказа че нямам.
Вероятно тия с климатика са забравили да го свържат, че самият клаксон се намира в бронята под левият фар.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 22 Сеп 2022 14:46


За 6 години откатто съм активен шофьор съм натискал клаксона само без да искам или да го проверя дали работи. Не ги разбирам тия които го използват за щяло е нещяло, в повечето случаи могат да предизвикат инцидент така, вместо да го избегнат.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Сеп 2022 07:31


Аз го използвам, но с половинчато натискане, колкото да се чуе. Просто има твърде много тъпанари. Една от основните ситуации, когато го ползвам, е когато някой излиза назад и няма видимост към мен - та го информирам, че минавам

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Сеп 2022 20:42


Единственият случай където ползвам клаксона е ако съм втори на светофара и вече чакам поне половината зелено да тръгне тоя пред мен.
Днеска се случи пак и вече се чувствам все едно си тръгвам от вкъщи без ключове.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 25 Окт 2022 15:23


Днес трябваше да се изфукам че си взех изпита за А категория, ама просто ще споделя че ме скъсаха на карането в града, още на първото кръстовище :D

Елементите на полигона с конусчетата всичко 6, ама то остава и да не беше така при условия че месеци се въртях там.

С мотора излязох само веднъж на градско и то това беше неделя когато трафикът бе умрял. Инструктерчето реши че няма нужда да се репетира това много пъти, щото нали карам кола от 7-8 години и следователно познавам добре правилника и карам добре... да бе, да :D

Проблеми няма, ще се явявам пак и сега ще взема да прочета целия правилник поне що се отнася до пресичане на кръстовища. Работа е че се чувствам малко като олигофрен, като в Том и Джери - магарето в което се превръща котарака след като мишката го преметне по дебилен начин. Като човек с почти две висши образования са ме късали на какви ли не изпити, ама това е олигофрения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Яну 2009 20:45
Мнения: 342
В момента играе: Grand Theft Auto: Vice City
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 29 Окт 2022 21:41


vanmx написа:
Като човек с почти две висши образования

Това нищо не значи!!!

___________________________________
Шефо написа:
бате тебе май са те правили двойка негри педали у психодиспансера на раднево


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 30 Окт 2022 16:37


Доста приятно видео за историята на Топ Гиър, имаше неща които не знаех от преди 00година, ако сте фенове ->

https://www.youtube.com/watch?v=231NmnlnR6g
https://www.youtube.com/watch?v=Kk1ZVFSrnAM

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 31 Окт 2022 14:02


krriiissss написа:
vanmx написа:
Като човек с почти две висши образования

Това нищо не значи!!!


Значи че би трябвало да съм свикнал на това да се явявам и да ме късат на изпити... нека да е ясно, не се опитвам да елитарнича у форума :D

п.п Утре пак ще ме изпитват как карам мотора на градско. Дано не сдухам пак, не се скова и не мина на червено на онова шибано кръстовище дето ме скъсаха преди :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7893
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 31 Окт 2022 14:17


Аз не знам как шофирате в България без клаксони, лятото всичко е прекрасно, но особено след 15.09 когато се увеличи трафика селянията е на такова върховно ниво, че сме по-близко до южноазиатски начин на придвижване отколкото до правилно регулиран път. Не че е неочаквано, ясно че като тъпанарите са процент то бройките ще са повече, ама за мен е жив кошмар всяко излизане напоследък. И не че нещо, но дори половинчатото натискане в бг се приема като "мамата", с колкото и добри намерения да си го направил.
Преди малко за 20 мин шофиране в почти изцяло права линия съм надънил клаксона 3 пъти, и ми се е приискало още 10, но нарушението не ме е засягало пряко. А дори не е пиков час.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 31 Окт 2022 16:12


Много се бях впечатлил от трафика миналото лято като бях в Египет. Там нямат никакви знаци и маркировка, никакви правила, трафикът е бруталнен, като включва, триколки, камили, коне и какви ли не каруци. Шофьорите там си се разбират по някакви си техни правила, всеки се промушва между другите както може. Всяка кола е ожулена и счупена лепена с тиксо и найлон. Леко допиране на брони и драскане на боя даже не се води щета. Клаксонът е основния начин да се разбират помежду си, издават различни сигнали според ситуацията и само те си знаят как да се разбират

Имат там някакви шофьорски изпити и правила по международните стандарти, ама те са само някаква формалност. Всеки там се движи с каквото може и както може. Видях 14 годишни деца да карат 500 кубикови мотори, а пък туристическият автобус на два пъти се движи на заден ход по магистралата защото пропусна отбивката за там накъдето се бе запътил :D Екскурзоводът ни разказа че преди 10 години са се опитали да наложат строг контрол на пътя и това довело до рекорден брой тежки катастрофи и затова са се отказали, щото явно техния африкански начин на транспорт работи по-безпроблемно отколкото да се опиташ да научиш мангалите на ред :D Иначе пък на изхода не всеки град има КПП-та с тежко въоръжени войници и бронирана техника.

И ако си Европеец и искаш да пресечеш, единствения начин е надлез/подлез или да те ескортират други камуфлажни мангали с калашници, които се водят като нещо от рода на охрана за туристите и туристическите обекти (все агенти) :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Ное 2022 20:12


Изглежда има доста сериозно съревнование в това кой ще въведе най-отвратитенато антипотребително решение.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 28 Ное 2022 19:21


Всичко натам отива за съжаление - вместо да си купиш продукт който да използваш както и когато си искаш, даваш пари за някакъв абонамент и според парите които даваш получаващ разрлични "екстри". Даже в началото да звучи тъпо, ако се вкара постепенно хората ще го приемат и даже ще се кефят че са се абонирали. При видеоигрите това е най-яркият пример. В началото ебаси простотията, кой ше се върже на тия онлайн акаунти и абонаменти, после постепенно става мега готиното а другото става неприемливо неудобно, ретроградно и т.н. :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 29 Ное 2022 10:12


Пълен ташак. Трябва да се въведат регулации за това нещо. ЕС по принцип има някои добри pro-consumer инициативи - дано се събудят и направят нещо по въпроса. Също така, искам регулации и на осветеността на фаровете

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 05 Дек 2022 16:00


Еми в КАТ при регистрация на колата, като я вкарат в бокса, слагат те срещу колата в другият край и пускат фаровете. Ако направиш някакво движение да си спасиш очите от фаровете, колата губи правото на регистрация :lol:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 09 Дек 2022 21:43


Надявам се Джиорджето Джуджаро да не разбере как от БМВ """почитат""" неговото (и собственото си) наследство на М1 с безобразно грозното ХМ:

Spoiler for :
Image
Image

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com