Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Podcasts
Публикувано на: 23 Яну 2019 12:05


Пичаги, знам че е тук мястото да питам за препоръки към готини podcasts. Заточен съм две седмици хоум офис и ми се слуша нещо интересно/забавно. Тематиката примерно наука, комедия, история, всичко освен без разните лайф-коуч тематики и политика. В момента слушам Eric D. Halsey's Bulgarian History Podcast, но почти го привърших.

Thanks in advance!

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Podcasts
Публикувано на: 25 Яну 2019 10:29


Ще вляза само с две предложения от личен опит. Едното е

Serial.

В едно изречение - това е журналистическо разследване на спорен случай за обвинение в убийство, завършил с осъдителна присъда. Начинът, по който журналистката представя случая - чрез записи от разговорите ѝ с осъдения Аднан, интервюта с негови познати и приятели, постепенно разгръщане на доказателствената база и т.н. - е меко казано увлекателен. Това е един от най-важните подкасти, които направиха медиума това, което е в момента. Всичко е true story.

Има още два сезона, всеки за различен случай. Вторият е абсолютни крака, за съжаление, за третият нямам представа.


Другото е The Nosleep Podcast.

Събредитът nosleep е място, където се постват хорър истории - доста от тях феноменално добри. Хората от подкаста подбират по-интересните и ги превръщат в аудиодрами. От днешна гледна точка ми се струва странно, защото не беше чак толкова отдавна, но преди този подкаст, не бях слушал страшна история по този начин. В началото цялата продукция се състоеше от създателя на шоуто, който четеше и от някаква крийпи музика на заден фон. Сега има голям екип от наистина добри актьори, а аранжировката е повече от богата. Най-яко е да се слуша вечер. На слушалки. На загасена лампа.

Горещо препоръчвам този епизод, дори да не изслушаш нищо друго.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Podcasts
Публикувано на: 25 Яну 2019 15:19


NoSleep podcast-а го слушах преди няколко години и бях забравил за него. Някои истории са доста потресаващи :shock: Ще пробвам новите сезони, но ще започна с първото предложение, че ме заинтригува повече. Благодарско.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Заглавие: Re: Podcasts
Публикувано на: 28 Яну 2019 13:52


Philosophize This! - базисно въведение в различни теми от философията, от pre-Socratics до пост-модернизъм.

Partially Examined Life - трима приятели, учили заедно философия, четат конкретен философски текст всеки епизод и му правят детайлно разчепкване.

Chapo Trap House - политика и бъзици


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Podcasts
Публикувано на: 29 Яну 2019 22:10


The Killstream започнах наскоро да го слушам
Не знам дали да го препоръчам или не

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com