Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 27 Юли 2022 20:50


VALEN7INVS написа:
...с подово отопление изцяло от зелена енергия...

Имам въпрос за подовото отопление, понеже винаги съм си мечтал за такова, но няколко пъти съм чувал лоши отзиви в стил "прави жилището да е прекалено задушно, като в баня след къпане". На какви температури сте го пробвали и има ли подобно нещо от твоя опит?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6124
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 27 Юли 2022 21:44


VALEN7INVS написа:
... А и самият ръст на цените на имоти следва дългосрочната тенденция от векове насам, докато тва сега в София вече вероятно в доста читави градове в Европа и Великобритания можеш да намериш по-изгодни жилища 100 квадрата…


И причините за тази тенденция са едни и същи както в Амстердам така и в София, това се опитвам да кажа. Иначе колкото и да не ни харесва тази тенденция, на мен също не ми харесва, но да се оплакваме че София е по-скъп град от Лондон или Амстердам е несериозно каквито и обяви да сте гледали.

Ето класиране за цените на кв/м в центъра на различни градове в Европа. София е на 102-ро място след Новосибирск - Русия, а Букурещ е на 100-но място. Лондон е на второ място след Цюрих, а Амстердам е на 11-то място. Белград е значително по-скъп от София на 83-то място.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/r ... region=150

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 28 Юли 2022 12:38


Gipo написа:
VALEN7INVS написа:
...с подово отопление изцяло от зелена енергия...

Имам въпрос за подовото отопление, понеже винаги съм си мечтал за такова, но няколко пъти съм чувал лоши отзиви в стил "прави жилището да е прекалено задушно, като в баня след къпане". На какви температури сте го пробвали и има ли подобно нещо от твоя опит?

Нищо такова, температурата в целия апартамент е целогодишно 22 градуса - през лятото заради изолацията и вентилацията, а през зимата заради подовото. Все пак не става въпрос за електрическо подово отопление с жиците под ламината - то си е буквално като парно, с вода по тръби само че по цялата повърхност на апартамента. Просто затоплянето става много постепенно и равномерно, и тъй като го контролирам чрез смарт система tado° съм му задал просто да започне да затопля там няколко часа преди да дойда в офиса ми за работа за да достига желаната температура едва в момента, в който ми е необходимо. Честно казано вероятно заради изолацията на апартамента никога не ми се е налагало да покачвам температурата или изобщо да го бутам честно казано - принципно съм му задал в спалнята да държи 20 градуса за през нощта, но то просто никога не пада под 21-22 градуса каквото и да направя и затова и не съм и усещал да се включва конкретно в спалнята. Като цяло е изключително изгодно, защото изобщо няма нужда водата да достига такива температури за да затопли апартамента, особено предвид че самата енергия не е от газ и съответно изобщо не се влияе от ситуацията в момента на пазара. Като подписвах договорите миналото лято дори не подозирах колко ще ударя кьоравото с тия 5-годишни договори :lol:
Просто си мислех че и така или иначе ще е добре да подпиша с доставчици на енергия и отопление, които работят само с възвръщаеми източници, защото реално и така или иначе в един момент ще трябва да се премине на такива тук и хората в зле изолирани къщи които се отопляват на газ ще трябва да инвестират невъобразими суми за саниране и тотална преустройка на отоплението. Кой би предположил че много преди в сила да влязат такива регулации това ще ми спести хиляди евра в сметки на година - даже преди 2 дни ми излезе годишната сметка за ток и ми писаха че ще ми връщат 300 евро. :lol:
А ДДСто върху отоплението от този тип който се ползва в нашата сграда е паднало с 14% та догодина сметката и за това явно ще е по-ниска и както е тръгнало и от там ще ми върнат някоя стотачка, но не се надявам на кой знае какво.. :arrow:

Liberty написа:
VALEN7INVS написа:
... А и самият ръст на цените на имоти следва дългосрочната тенденция от векове насам, докато тва сега в София вече вероятно в доста читави градове в Европа и Великобритания можеш да намериш по-изгодни жилища 100 квадрата…


И причините за тази тенденция са едни и същи както в Амстердам така и в София, това се опитвам да кажа. Иначе колкото и да не ни харесва тази тенденция, на мен също не ми харесва, но да се оплакваме че София е по-скъп град от Лондон или Амстердам е несериозно каквито и обяви да сте гледали.

Ето класиране за цените на кв/м в центъра на различни градове в Европа. София е на 102-ро място след Новосибирск - Русия, а Букурещ е на 100-но място. Лондон е на второ място след Цюрих, а Амстердам е на 11-то място. Белград е значително по-скъп от София на 83-то място.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/r ... region=150

Е ясно ми е, просто обявата която Омежито е пуснал е някаква аномалия, затова и недоумявам кво е това чудо. Просто не е реалистично да са толкова близки цените до тези тук, предвид колко по-тясно е в Амстердам :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 28 Юли 2022 22:43


Имам два чифта лели и чичовци, които живеят в две съседни приятни предградия на Чикаго. Двуетажни къщи с голяма трапезария, хол и кухня на първия етаж и 2-3 спални на втория, дворче и гараж - почти американска мечта - в момента вървят по 300 000-350 000 долара. Горе-долу колкото стоте квадрата, за които разправях в Полигона и по-евтино от двустайния в Лозенец :psycho:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 29 Юли 2022 12:09


VALEN7INVS написа:
Все пак не става въпрос за електрическо подово отопление с жиците под ламината - то си е буквално като парно, с вода по тръби само че по цялата повърхност на апартамента. Просто затоплянето става много постепенно и равномерно...

В апартамента, в който живея, трябваше да сме с подово отопление, точно такова с тръби и циркулираща вода (за щастие няма ТЕЦ). Там е работата, че при нанасянето установихме по неприятния начин, че който е правил ВиК-то е бил сакат-наркоман-слепец и нямаше тръба, която да беше сложена като хората и да не течеше от някъде. Страшни премеждия, сменихме абсолютно всяка тръба, кранче, снадка, сифон... в апартамента, защото за няколко месеца имахме 5 наводнения. При тия обстоятелства, дори не си помислих да пробвам дали подовото отопление би било безпроблемно. В резултат седма година се топлим с едни безперкови финландски конвектори, които създават същото чувство за топлина като парно. Само дето е по-евтино от парно и много по-регулируемо.
Ние понеже бяхме първи в тоя вход на блока, предупреждавахме абсолютно всеки нанасящ се съсед за проблемите с тръбите и впоследствие разбирахме и за техните ужаси с това.
Иначе завиждам ти за подовото, както го описваш, звучи супер.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 22 Мар 2023 20:10


мечтая си за една мобилна къща в Гърция...


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com