Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

студено ли е?


 много!    29%  29%  [ 4 ]
 meh    14%  14%  [ 2 ]
 ок съм    57%  57%  [ 8 ]
Общо гласове : 14
Автор Съобщение

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 07 Яну 2017 18:59


И аз съм на маслен радиатор. Иначе си имаме парно, но пущината гълта адски много въглища за двама души, няма смисъл да се пали, ако не се ползват поне 4 от стаите.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 07 Яну 2017 19:11


Климатици - пускам на 20-21 в eco mode и си бича по тениска. През зимата най-мразя да ида някъде, да се варя на 30 градуса вътре и излизайки, директно да ме ударят минусови трмператри.

При нашите е на дърва с котел в мазето, който топли водата за парното.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 07 Яну 2017 19:27


Климатици, 27 градуса, и аз като Морко си оставам по тениска понякога зимаска когато съм си вкъщи и е ебати кефа. И после не искам да излизам от нас когато трябва :D

Иначе за студа, още съм си на село тия дни и сутринта към 4 се прибирах пеша от чалготеката тъй като нямаше таксита и не ми беше чак толкова много студено, може да е било и от алкохола :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 07 Яну 2017 20:38


Блокът ми за щастие няма парно и се топлим на ток. В банята сме с обемен бойлер 100л с някаква мега яка умна еко функция. Запаметява кога се къпем и започва да топли водата малко преди това, прави я на макс. През другото време на деня държи минимална температура. В кухнята с проточен бойлер, супер е.
Иначе се топлим с конвекторни печки. От тия, дето нямат вентилатор, а разчитат на естествената циркулация на въздуха (студен долу, топъл горе). Финландски някакви, супер са. Нямат звук, чувството е като от радиатор. По-икономично би било с хубав климатик, обаче мразя шума на климатика, а и са вредни заради прахта. Ние тук в бг не сме особено запознати, обаче на много места в чужбина хората се изнасят от топлите региони, докато имат малки деца, за да не им се налага да ползват климатик. Щото... много лошо скапвали здравето на децата :?.
Казвам, че за щастие не сме с парно, защото е много по-лесно да регулираш температурата, не плащаш за нещо, което не ползваш, загрява много по-бързо, излиза по-евтино...

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 07 Яну 2017 21:45


Аз съм си на парно и съм доста доволен. Имаше едни 10 години в които си бяхме спрели парното, щото бяха много високи сметките и бичехме на конвектори, но не си е работа излиза по-скъпо и не е толкова топло. Aз понеже съм по-зиморничав го държа на "4" и ми е екстра, понякога се събличам по тениска и го слагам на "3". На "5" никога не го пускам. Като цяло по-голям рахат от парното няма, жалкото при нас е че цените са доста по-високи отколкото е нормално да бъде, но за това си има съответните политически причини :lol: Кажете тези дето сте на климатици как ви излизат сметките за ток? Икономично ли е?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 07 Яну 2017 22:02


Liberty написа:
Кажете тези дето сте на климатици как ви излизат сметките за ток? Икономично ли е?


Зависи, на софийския апартамент няма парно въпреки, че може да се сложи, но не виждам смисъл тъй като съм на втория етаж и обирам топлина от всички страни буквално :D в такива периоди може и без климатик да се мине. Последната сметка дето платих беше 70 лева. За жилището в Хасково нямам инфо защото не се занимавам аз с тия неща. :roll:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 08 Яну 2017 12:01


нелегален написа:
Хм, нима? Повече можеш ли да разкажеш?

И защо просто не използват вентилатор или друг начин на охлаждане, щом климатиците са вредни? :shock:

Нямам спомен точно за статията, но след това разни хора ми го бяха потвърдили по различни поводи. Един приятел, който от доста години е в САЩ ми разказа, че много хора от тексас се местели другаде за известно време заради малките деца и климатиците. Било масова практика. Явно не искат да са с вентилатори, знам ли.
За в Испания съм чувал същото нещо. Не обърнах особено внимание на статията и не знам подробности относно бактериите и болестите, за които пишеха.

Иначе под нас още не живее никой и подът ни е студен (въпреки изолацията), това ни качва разхода за отопление с много. За сравнение мога да кажа, че веднъж, когато се бях качил в апартамента над нас, който също беше необитаем, там изобщо не беше студено (зимата), защото от пода им направо извираше топло. Тоест ние ги топлим.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 08 Яну 2017 15:43


В квартирата сме със стари дървени дограми. Като цяло дограмата (както и изолацията, ако е налична) играят стабилна роля. При нас от тия дограми си минава хладинка, но като цяло са в добро състояние.
Иначе аз се отоплявам на духалка - пускам я докато се глася за работа сутринта за 1 час и вечерта за 2-3 часа (като половината от това е нощната тарифа, което е след 23:00). Имаме и прокарано парно, но не го ползваме - но тръбите, които минават през апартамента си изиграват стабилно ролята и дори през деня, когато ме няма и нищо не топли стаята ми, пак не измръзва адски много.

Вечерите пък не спя с пуснато отопление - предпочитам да се завия добре :)

А иначе аз не ви разбирам с тениските - аз съм супер зиморничав и ако в стаята не е 30 градуса, няма как да съм по тениска - засега винаги мятам и един суичър отгоре, докато се запролети...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 08 Яну 2017 16:27


При мен съм с такава яка двойна изолация и сто камерна дограма, че като пусна всички компютри в помещението, в което съм и не пускам нищо :!: Много рядко като стане -20 пускам конвекторения радиатор на стената за около час-два да даде старт :arrow:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 08 Яну 2017 22:08


Аз написа:
При мен съм с такава яка двойна изолация и сто камерна дограма, че като пусна всички компютри в помещението, в което съм и не пускам нищо :!: Много рядко като стане -20 пускам конвекторения радиатор на стената за около час-два да даде старт :arrow:


Процесорите на AMD ли са :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 08 Яну 2017 23:06


За щастие не, иначе щях да се сваря :!:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 09 Яну 2017 00:36


Имам парно и климатик, но не ги пускам и въпреки това си ходя по къси гащи и тениска :D Сега тия дни съм малко по-дебело облечен де, но общо взето през 90% от годината ходя по къси гащи и тениска в нас. Обратното на зиморничав съм просто и не ми става особено студено, но за сметка на това лятото се потя на гъз. Но въпреки това повече си обичам лятото :D

Иначе на климатик излиза в пъти по-евтино от парно.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 09 Яну 2017 09:05


Ами ако му е добре, защо не?
Аз също издържам много на ниски температури и единствено като се заседя на компа ми поизмръзват пръстите на ръцете :lol:. Добре, че и приятелката ми не е зиморничава, че има някакви жени, които държат да им е 346457градуса нон-стоп.
В най-големите студове (както е сега) си ходим с анцузи вкъщи и печките сравнително на слабо.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 09 Яну 2017 10:24


Тениска нося стане ли над 20 градуса. Под 20 - някакъв суичър отгоре и така. Но това, да речем, си е някакво мое изкривяване. Все пак, приятелката ми посвикна да се облича малко по-сериозно вместо да се шматка по гащи, да надупим банята вкъщи и при излизане навън сега да има 40-50 градуса разлика. Така или иначе в това време ще уморим климатиците, ако почнем да се топлим по този начин.

Не го разбирам това прекомпенсиране - през лятото температурата вътре да е 15 градуса, щото навън е жега, а през зимата - 35, щото е ебати поледицата. Това е лигня, а не комфорт.

Още повече, полезно е за здравето тялото ти да има един толеранс от десетина градуса, в които се чувстваш ОК без кой знае каква промяна в облеклото, а не да фиксираш някаква температура и под или над нея да се тресеш от студ или да се потиш като прасе. А това е изцяло въпрос на свикване. Наблюдавам, особено при дамите, падне ли термометъра под 25 и се почва едно увиване с одеяла, вдигане на качулки, подсмърчане, молби за вълнени чорапи и т.н. Нямам представа изцяло физиологично ли е или каприз, но е доста тежко на моменти. :D

В момента климатикът е на 21 в eco mode, но ми стана малко хладно и чак докато го пишех това се сетих защо - краката ми са боси. Та ще ходя да сложа чорапи.

Топлите напитки също помагат за енергизиране при ниски температури. Като ми стане хладно, пия един горещ чай и следващия час нямам нужда от връхна дреха :D

Image

Това по цял ден работи вкъщи.

>protip: Липовият чай издържа много запарки преди да изгуби аромата си; една наелонова торба от два литра, пълна с липов цвят, е достатъчна за цяла зима, а се набавя с цената на 10 минути бране от някое дърво.

Липовият цвят е God Tier за чайове и отвари.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 09 Яну 2017 11:56


Като заговорихме за чайове, веднъж вкъщи бяхме завъдили сигурно 50 червея от чай мента на биопрограма... :o Бяха бели, дълги 5-6мм.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 09 Яну 2017 13:34


нелегален написа:
Der Meister написа:
Имам парно и климатик, но не ги пускам


dude what?

Gipo написа:
Ами ако му е добре, защо не?
Аз също издържам много на ниски температури и единствено като се заседя на компа ми поизмръзват пръстите на ръцете :lol:. Добре, че и приятелката ми не е зиморничава, че има някакви жени, които държат да им е 346457градуса нон-стоп.
В най-големите студове (както е сега) си ходим с анцузи вкъщи и печките сравнително на слабо.

Екстра си ми е, аз съм доста кораво копеле, що се отнася до температури, най-малкото, щото на работа ми се налага да работя в жега и студ съм свикнал да не се лигавя. Карам си колелото, също и през зимата, стига да няма сняг (макар, че може и на сняг със зимни гуми :D ). Освен това си пия алкохолец и/или чайове като съм в нас, което също спомага срещу студа, а също съм забелязал, че като ям също доста се сгрявам, не знам дали е само при мен.

Сега уикенда бях в Сапарева баня за Ванков ден, точно когато бяха най-големите студове и всички предупреждаваха, че ще идва апокалипсис и не трябва да се пътува. Ние за сметка на това бяхме в открит (топъл) басейн, пиехме бири, които замръзваха и излизахме от време на време голи да се търкаляме на снега, а приложението на телефона ми показваше, че се усеща -25 градуса :D Та всичко си е до човек.


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 09 Яну 2017 18:51


Начи като ви гледам, не сте ама грам за завиждане. Аз в нас парното съм пускал този сезон може би сумарно 10тина дена, в останалото време стои на 2, ма самия радиатор е студен на куче, само тръбите са топли.

Факт е, обаче че имам изолация, от 2те ми страни, както и отгоре и отдолу живеят хора и се отопляват някак си, та дори без парно температурата е около 20-21 градуса.

Но като цяло, в моята част на апартамента температурата е осезаемо по-ниска, поне няколко градуса :D

Иначе по темата - отоплявам се на ТЕЦ, като рядко сме имали сметка над 150 лева, и дори при такава сума топлата вода е повече от парното :)

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 10 Яну 2017 09:17


Аз пък ги разбирам идеално Омегата и Майстера. И ние нямаше да пускаме почти нищо, ако всички апартаменти около нас бяха обитаеми :).

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 10 Яну 2017 18:52


нелегален написа:
^ скучен си, по-добре не пиши.

ама аз така и не разбрах Майстера... Звучи ми сякаш НИЩО не ползва за отопление? О_О

Ами как по-точно да ти обясня, че нищо не ползвам? :D


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 11 Яну 2017 16:35


Северен поток. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com