Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Яну 2020 14:52


Айфона си е айфон за мене - ок камера, не забива, ок батерия...трудно да повярвам, че някой би преминал от епъл на андроид, но като цяло няма лошо, пазара да върви :D
Замисли се само, колко андроида от 4 години насам модели, биха изкарали досега, без промяна на изпълнението и качеството :P

Аз досега бях ползвал редовно 5S/6S/8 и за много малко 7+ Red, който оставих само заради размера. Малкото Pro е най-малко и удобно като размер, вече 11 е в средата, Pro Max вече става нещо страшно(говорим с калъф нали). Макар, че идваш от 7+ де, би трябвало да си свикнал :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 25 Яну 2020 23:59


Маце Борко написа:
Телефонът ти е шест инча, но реално доста по-голям заради мощните рамки, поне двойно по-дебел от всеки друг нормален телефон на пазара, брониран, с остри ръбове и тежи 400 грама - отново двойно на дори по-тежките телефони. Практически това е радиостанция като тия от филмите.

С това, че ти се събира в джобовете на всеки панталон, казваш повече за панталоните си, отколкото за телефона.

Thanks but no thanks, препоръката ти е доста странна. Иначе се радвам, че си доволен от него и ти върши работа, но на някои хора като Тилката им е тегаво още да минат от iPhone 6/7/8 към 11, дето е сантиметър/сантиметър и половина разликата в корпуса, какво остава да носят половин кило в джоба на слим фит дънки :D

Не виждам с какво размерите му са проблем за мъж. Какво като тежи 400 грама? Това пък какво значение има? Не ходя с военни панталони, това го казах, за да докажа, че се събира в стандартни панталони. Това, че е по-дебел няма значение , защото ако пробваш да сложиш 3 тънки телефона в джоба си, ще се съберат. Имат значение инчовете и ти казвам , че се събира без проблеми навсякъде. Големите размери на телефона са заради батерията. Всеки си преценява, просто аз не виждам проблем с размерите, това не е фаблет. Постоянно разни хора се оплакват от бързо падащи батерии, а аз им се смея


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Яну 2020 01:03


Ама умираш ли от смях :lol: :lol: :lol:

Телефона не бил проблем щот било колкото три тънки телефона нищо работа :D


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Яну 2020 01:49


> 6 инча
> 400 грама
> "не е фаблет"

:D

И не знам как ги гледаш тия рамки отстрани. Иначе евалата за 10к батерия, но това е безумно предвид че стандарта вече стана 3,8к-4к+ и масово преносимите батерии станаха по 20к.

С нормална употреба имаш около 35-40 часа телефон с 4к мах (поне при мен). С 4 заряда имаш близо 4 пъти по толкова. Тоест с една батерия и нормален телефон има 5-6 дена, но не е нужно 24/7 да се мъкне тая батерия.

Ултрабуците бяха смъкнати до около 1кг вече..

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Яну 2020 11:37


Не бе, няма лошо - щом ти се побира в джоба, носи си го.

Аз минах на 11 pro (не Max, малкия), лепнах му калъф и го усещам нонстоп в джоба си, което ми е неприятно, щото го изтумби. Мен не ме кефи джобът на дънките ми да изглежда така - нито визуално, нито като усещане:

Image

И то това от картинката е някакво малко телефонче, с тия от 5.5 инча нагоре ситуацията е доста по-зле.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Яну 2020 11:01


The Arrow написа:
Аз вече трета година съм с iPhone 7+ и като цяло съм доволен, но смятам тази година да му е последната.

Все още не съм решил дали да го заменя с 11+ Pro или някой флагман на Самсунг или Хуавей.


Huawei не се знае каква глупост ще направят с този бан на google-ските service-и, затова може би подходи по-консервативно към марката. Xiaomi за сега не са ban-нати, но е възможно и там да има някакво развитие, така че провери за тях преди да си купуваш такъв.

Като цяло ако ще взимай андроид изчакай още няколко месеца преди да купуваш, че да си излязат новите flagman-и. Миналата година Asus и LG изкараха доста добри high end телефони, които бяха на доста добра цена, очаквам и тази да направят нещо такова. Самсунг по принцип са си добри, но честно казано част от цената там си идва само от името.

Ако си се запалил по хайпа със сгъваемите телефони с два екрана към края на годината Microsoft ще пуснат интересен такъв модел. Алтернативно миналата година LG имаха addon към flagship-а им, който добавяше втори екран и тази година също ще има такъв.

Иначе да се каже, че на iphone-а предимствата са "ок камера, не забива, ок батерия" е абсурдно - ако не си купиш нещо от някаква много куча марка няма да имаш подобни проблеми. Самия ценови диапазон на телефона ще ти определи възможностите му като по-високите класове ще ти дадат по-добра производителност на процесора и камерата, батериите са горе-долу еднакви. Не гледай много за колко RAM има - има скапани телефони с много РАМ, ненужно количество РАМ всъщност, но разчитат, че като потребителите видят по-високо число ще се подлъжат. Гледай процесорите главно - дори да имаш добра оптика на камерата ако процесора е скапан пак ще са калпави снимките, а от друга страна има доста автоматичен post-processing на снимките, който компенсира за малко по-кофти оптика.

Иначе до въпроса Android vs iPhone - всичко си опира до екосистемата, с която си свикнал. Хвани някой приятел с по-нов андроид телефон, помоли го да си поиграеш за половин час с телефона му и тогава реши дали ще мигрираш. Ако не те кефи OS-то - няма смисъл - както Till не би мигрирал към Android независимо от техническите характеристики, така и аз не бих мигрирал към iOS поради look-and-feel-а и наложените ограничения върху екосистемата.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Яну 2020 12:16


Благодаря много за подробният отговор. Аз лично нямам против да се прехвърлям от една система на друга. Даже това не ми е и първият iPhone, преди него имах 6ца, но нещо не ме изкефи, продадох го взех си андройд, с който седях близо две години и със сегашният ми телефон съм трета година, както казах.

Така,че не би трябвало да ми е проблем привикването към някой Андройд, та ще се оглеждам известно време и ще реша нещо. също е вариант да изчакам новите флагмани че да паднат малко цените на сегашните модели.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 12 Фев 2020 22:38


последните ви постове ме карат да задам въпроса - кой от вас, шибаняци, обува слим, скини, шит, еба-ли-го-къв-неадекватен ФИТ панталони?

носете яки панталони, пичове сте

сори за офтопика, ама съм в екзистенциална криза


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 13 Фев 2020 10:13


ма ти квито и панталони да сложиш, дето ше са ти по мярка, ще бъдат скини фит бе

какво се правиш

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 13 Фев 2020 11:11


аз нося bell bottom гащи, а тва че имам малък и стегнат задник си е изцяло мой проблем :arrow:


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 13 Фев 2020 21:02


Kompoth написа:
последните ви постове ме карат да задам въпроса - кой от вас, шибаняци, обува слим, скини, шит, еба-ли-го-къв-неадекватен ФИТ панталони?

носете яки панталони, пичове сте

сори за офтопика, ама съм в екзистенциална криза

аз нося и слим и скини и пак нямам проблеми с джобовете, а телефона е 6.18" :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 14 Фев 2020 00:52


Аз ходя с доста по-широки дънки от тези на снимката и определено не изглеждам така, като снимката на Морко. Такива слим, скини или както се водят дънки освен, че изглеждат педалски, ми се струват адски неудобни, трябва пространство за хуя.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 14 Фев 2020 12:59


Вчера поогледах малко разни магазини и много се дразня, че от намаленията не са останали моя размер дънки 34/32 :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 30 Май 2020 21:44


Добре бе, ква е тая пародия, средата на 2020та година и да няма какво да си купиш.

Вие какви конкретни модели бихте взели към Юни 2020?

От една страна имаме Xiaomi-тата, по които всички са полудели, но тук имам лично предпочитание да не се докосвам до тяхната версия на Андроид.

От друга пък, Huawei-те си изгубиха Гугъл сървисите, което е все пак ключов компонент във всички Андроид телефони. И пак никога не бих си взел P серия, а Mate ще е чак края на годината. Греда.

Samsung-изте и тях трябва да ги чакам до края на годината да изкарат Note 20 реално, а тия пари които искат за S серия могат само ме хванат за папура. Или да преглътна факта, че ще е остарял и да взема Note 10+?

One Plus с техния 8 Pro изглежда супер, но нямам грам впечатления от тях. Знам че ги хвалят за Андроида им, но от сто години слушам как ще направят флагмано-убиец, което щом още го говорим, нали.. Някой да има преки впеачатления от тях?

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 30 Май 2020 21:57


шайба

тез телефони


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Дек 2007 17:46
Мнения: 680
В момента играе: Със самолетчета :)
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 30 Май 2020 23:04


Аз си купих иФон СЕ 2016 когато излезна и съм доволен от него. Миналата есен му смених батерията и си е топ телефончето. Носа го в задния джоб, но с дебел и брониран калъф и за тея години само е изкривен телефона (ама то и калъфа се изкриви) и то заради рейджване.

Чакам си иФон12, за да си го сменя...


П.С. иФон СЕ2016 с калъфа ми е на размери почти колкото иФон 11 ПроМакс :rockon:

П.П.С. Последните години (може би 10-на) телефоните са иос и андроид... Реално друг критерии според мен няма. И си ползвам иТелефоните, понеже са прости и вършат работа - като за прости ора :rockon:

___________________________________
I'm far too busy... being delicious.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

а.к.а. Багериста


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 30 Май 2020 23:57


Мен 7+ ми май умря, но ще му правя последни опити да го съживя. Ако не стане съм се насочил към 11, само да изчакам един-два месеца да преподпиша договора.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 31 Май 2020 09:17


Omega-x написа:
Добре бе, ква е тая пародия, средата на 2020та година и да няма какво да си купиш.

Вие какви конкретни модели бихте взели към Юни 2020?

От една страна имаме Xiaomi-тата, по които всички са полудели, но тук имам лично предпочитание да не се докосвам до тяхната версия на Андроид.

От друга пък, Huawei-те си изгубиха Гугъл сървисите, което е все пак ключов компонент във всички Андроид телефони. И пак никога не бих си взел P серия, а Mate ще е чак края на годината. Греда.

Samsung-изте и тях трябва да ги чакам до края на годината да изкарат Note 20 реално, а тия пари които искат за S серия могат само ме хванат за папура. Или да преглътна факта, че ще е остарял и да взема Note 10+?

One Plus с техния 8 Pro изглежда супер, но нямам грам впечатления от тях. Знам че ги хвалят за Андроида им, но от сто години слушам как ще направят флагмано-убиец, което щом още го говорим, нали.. Някой да има преки впеачатления от тях?

Аз лично си взех Realme X2 Pro и никога повече не бих се върнал към дисплей който не е 90Hz SAMOLED. Ако не смяташ да ползваш 5G в близката година-година и нещо, определено телефоните с Snapdragon 855+ са най-доброто на пазара, защото са драстично по-евтини от най-евтините телефони със Snapdragon 865. По някаква причина 5G модема прави SoC-то изключително скъпо - по-скъпо от всяко поколение досега всъщност. Демек това е годината, в която най-много ще се опитат да ни пробутат треторазреден мидрейндж крап като ни убеждават че е напълно задоволителен за всичко... стига да не обичаш телефона ти да е смуут на хоумскрийна. :lol:

Като цяло - Realme X2 Pro - батерията издържа 2+ дни, зарежда се от 0 до 100 за 20 минути със VOOC зареждане, има 90Hz SAMOLED дисплей, SD 855+, 64MP камера която прави прилични снимки:

Image

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 31 Май 2020 10:10


OnePlus по всякакви ревюта изглежда да са много добри, но нямам лични впечатления от тях. Ако не ти трябва телефон веднага изчакай до края на юни, трябва да обявят още няколко флагмана и евентуално да излязат няколко други модела на българския пазар до тогава.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 01 Юни 2020 18:34


Omega-x написа:
Добре бе, ква е тая пародия, средата на 2020та година и да няма какво да си купиш.

Вие какви конкретни модели бихте взели към Юни 2020?

От една страна имаме Xiaomi-тата, по които всички са полудели, но тук имам лично предпочитание да не се докосвам до тяхната версия на Андроид.


Вземи си Xiaomi с Android One

Всъщност, аз чакам да излязат някакви нови модели с Android One, щото и аз като гледах общо-взето нямаше нищо интересно и бяха някви стари телефоните

Докато съществува Android One, ще си вземам телефони с Android One - супер много ме кефи

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com