Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 30 Май 2023 16:21


Мочмета, лоше ми е.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 14 Авг 2023 20:20


По северното черноморие има мини, по южното има мъртво вълнение, всичко това опаковано в целуфан от мутренска кретения и високи цени. Не разбирам хората, които не ходят в Гърция (или някъде другаде)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10919
Местоположение: София
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 16 Авг 2023 00:47


denik написа:
Не разбирам хората, които не ходят в Гърция (или някъде другаде)

На черноморието съм ходил само извън сезон, за да се убедя, че трябва да продължавам да не ходя там.
Годината, в която гърците бяха полудели с карантината и мерките, отидохме на планина. Иначе сме си там с компанията от 10+ години.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6124
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 16 Авг 2023 19:13


Ще преместя поста си по повод Гърция тук:

Така летно, ще го раздам с един полу-политически полу-житейски пост. В последно време един от набиващите се на очи и уши рефрен, е за лошото българско Черноморие и как всички предпочитат почивка в Гърция. Общо взето, всякакви фантасмагории могат да се чуят за това колко зле е у нас и колко добре е в южната ни съседка.

Та имах щастието да прекарам по около седмица както на бг Черноморието, по-конкретно Приморско, така и в Гърция - района на Солун. Това ми е втория път в който ходя в Гърция преди години пак бях в същия район. Като цяло едно от нещата които нашенците не взимат под внимание е че в Гърция, а навярно и навсякъде другаде в Европа ще платят значително повече за услугата в сравнение с БГ. Или казано иначе плащаш за каквото получаваш. На всичкото отгоре, нашите комшии страдат от проблеми, които могат да се забележат и у нас. Имаше доста боклуци, вкл. и по плажната ивица, проблеми с препълнени контейнери, проблеми с паркирането, хотелчета които не са нищо особено, но пък нощувката е 2х на цените у нас и т.н. Има си очевидните предимства, най-вече в културата на обслужване, услугата като цяло е с една идея по-добра отколкото у нас, но би било странно да не е имайки се предвид цените, които често пъти са двойни.

Не ме разбирайте погрешно, не искам да оплювам Гърция. Пък и не съм видял кой знае колко от нея, чисто географски те имат необятна брегова ивица + острови в сравнение с нашата. Но ми е смешно как нашенците се оплакват, че у нас на морето било скъпо (?!?), услугата не била на ниво, но са напълно ОК да платят двойно и тройно за същото нещо в чужбина :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 17 Авг 2023 15:30


https://offnews.bg/turizam/fekalii-v-mo ... o-swlymFkw

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7893
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 17 Авг 2023 21:05


Бил съм много пъти в Гърция, бил съм и много пъти в БГ, единственото значително по-евтино тук е алкохола по баровете, а дори и там има куриозни изключения, като една бутилка местно бяло вино в таверната на плажа на остров Лимнос, за космическата сума от 5 евро.

Гърция не е Халкидики с бг надписите и кебапчетата, нито всичко е на цените в Санторини, но ако си търсиш оправдание да плуваш в лайна и да търпиш също толкова лайняно отношение и качество, няма кой да те спре, намажи се до уши. :wink:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6124
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 17 Авг 2023 23:14


Ей го и тоз... :D Качеството отговаря на цената. Такива цени като в БГ няма да намериш. Не казвам, че трябва да търсиш или че аз това търся , казвам че като ходиш в Гърция си плащаш за разликата. Всичко е справедливо и обяснимо. Необяснимо е само възмущението на разни.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7893
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 18 Авг 2023 09:49


Имаш избор да си купиш вода за 5 лв или да ти пикаят в устата за 2.50, на което ти си съгласен щото "качеството отговаря на цената". Евала Андрейка :!:

Много ме кефи как си излизал от България 2 пъти, но обясняваш кой къде какви цени щял да намери, докато плуваш в лайненца с доволна усмивка под кафяв мустак. В Гърция и Турция винаги е по-качествено и приятно, а понякога дори е и по-евтино. Ако държиш това да не е истина, ходи си плащай 20 кинта паркинг и 40 лв за чадърче за разредени коктейли с ешерихия коли, няма кой да те убеди че лайната не си струват парите. Аз съм напълно щастлив да плащам и двойно за Гърция, което обаче никога не ми се е случвало, щото водата на места е левче, а паркинга и чадъра са безплатни, та голяма работа че бирата е 8 лв вместо 6. Ходи къде искаш иначе, те еба в лайнара. :arrow:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 18 Авг 2023 12:17


Откакто отписах морето като лятна дейност за почивка имам повече пари, по-щастлив съм и се чувствам че съм си прекарал времето много по-качествено.

Идете на планина бе.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6124
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 18 Авг 2023 12:31


Gen.Toast написа:
Откакто отписах морето като лятна дейност за почивка имам повече пари, по-щастлив съм и се чувствам че съм си прекарал времето много по-качествено.

Идете на планина бе.

Зарибих се по гмуркане, което няма как да не е на море иначе те разбирам.

Още впечатления от Гърция, националният им флаг се вее буквално на всеки ъгъл. У нас обаче някак си дори това успяха да направят противоречив въпрос псевдо-интелектуалците :D

Също така ми направи впечатление, че масово се карат мотори и скутери без каска. Но иначе съм сигурен, че Гърците са много по-дисциплинирани във всяко едно друго отношение. Няма начин лайната от хотелите им да отиват в морето, това само в Булгаристан се случва. :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7893
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 18 Авг 2023 12:53


Всички лайна отиват в морето. На повечето места обаче някак успяват да не отиват в очите и устите на хората. Най-вече чрез заустване на отходни тръби няколко км навътре, не 200м с неработещи станции както тук. Смятай щом народ дет кара мотори без каски е успял да се научи как да не се къпе в лайна, ние къде сме.

Особено пък ако си открил гмуркането нз кво ни говориш за черно море, най-тъпия гръцки плаж е пълен с живот и интересни подводни гледки с видимост над 20м. В България съм се отказал да нося шнорхела и плавниците. Нали, в случая играе роля и по-слабата соленост, но да беше естествената мътност на водата проблема щеше да е супер.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 736
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 18 Авг 2023 13:34


Грим е прав Андрейка, за съжаление. N

По отношение на съседите:

- Гърция са толкова напред (и като цяло и като туризъм) - не знам къде си видял тройни цени на тез в Бг. Плюс нещата които Грим спомена (цена на чадър/шезлонг, безплатни такива в Greece)

Ей ги средните цени (и които аз знам):

In Greece, you can choose a meal from many different types of cuisine. For example, a meal for two people, in a restaurant:

Asian Restaurant 50 BGN (26 EUR)
Chinese Restaurant 38 BGN (19 EUR)
French Restaurant 74 BGN (38 EUR)
Japanese Restaurant 61 BGN (31 EUR)
Mexican Restaurant 34 BGN (17 EUR)
Pizzeria 40 BGN (20 EUR)

In Greece, a typical fast food meal costs: 14 BGN (7.00 EUR) for a McMeal at McDonalds or BurgerKing (or similar combo meal), and 4.10 BGN (2.10 EUR) for a cheeseburger. For coffee lovers: cappuccino coffee 6.10 BGN (3.10 EUR) and espresso 4.20 BGN (2.20 EUR).

- а за Турция: до миналата година беше ебахти евтинията (вече има инфлация) - за услуга/обслужване и отношение въобще няма развивам романи - само ще спомена, че още преди 10тина години като ми свърши контракта и слязох на Босфора, трябваше да се прибирам с автобус до Vn - викам ще взема една баклава от автогарата - човека се стараеше докато ми слага баклавата в кутията, САКЪН да не развали малко парчетата. Бил съм и в Измит, Измир след това.

Миналата година бях ~45 дена в Ялова. хората се стараят (поне по-голямата част) и тва старание се прехвърля (ест.) към институциите + общините/частните фирми и т.н - резултат има.

- Румъния - до тва лято единствено бях ходил с кораб и нямах възможност като турист. Бях на курс в Констанца около 1 седмица юли месец и останах втрещен, че румънците вече са по-добре от нас.



Навсякъде окосено (даже и извънградско), пътища - много по-добри, градинки поддържани, селата (градинки/рози) + обновени изцяло къщи, автомобилния им парк с средна възраст с около 10-15 години по-нов от нашия среден такъв. Хората/Държавата/Институции/Общини работят - съвкупността от всичко тва се вижда и стандарта им е по-висок от нашия вече.

патрулки обикалят: един се изряза с колата леко пред Naval Academy-то в центъра (където има мн хора), бурканите on и веднага го догониха и глоба - контрол и спазване на законите!

---
Освен балканите/съседите - съм бил във всички континенти без Австралия и Антарктида - общо над 30+ страни и градове като Сингапур, Шанхай, Сао Пауло + Сао Себастио в Бразилия, Houston/New Orleans (и др в САЩ), на Бахамите и на Карибите съм ходил на плаж - голям кеф. 8)

---

Нашата страна (не държава) е много хубава, уникална природа + море и планини - но ми е зле, че голямата част, където има човешка дейност е осрано тотално (с малки изключения) - презастроено (с лош пуп), лоша инфраструктура, мръсно (Варна е ужас, София също, Пловдив е една идея по-добре), ужасни пътища все едно си във филма Death Race.

яко се спускаме по спирала надолу и изоставаме яко. Няма оправия, щот данъците които плащаме (съответно общинския бюджет) ги крадат. Полицията/съд е подкупен с връзки към мафията/политици и т.н. - видно е от това, че България е и единствена държава с неосъден/затвор политик за корупция от бивши членки на СССР.

Ко да говорим повече.

не един път съм споменавал тук - всеки се спасява както може и тва е...

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6124
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 18 Авг 2023 13:42


Така е не става Черно море общо взето за гмуркане, макар че има и интересни места за които разбрах. Но пък ако се интересувате от Фрийдайвинг препоръчвам Sea Nomad като организация където да минете курса. Половината време преподават в Приморско половината в Гърция.

Но мен друга ми беше мисълта, по-скоро за съотношението цена-качество на туристическата услуга.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6124
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 18 Авг 2023 13:53


@Agent мерси че ме подсети за пътищата. Нека вземем за пример прословутата и широко оплювана магистрала "Струма" която свързва София с гръцката граница. Особено се плюеше след инцидента с македонския автобус. Главната критика беше, че пътя не е магистрала на 100%, защото на места не отговаря на критерия и се води "автомобилен път" с ограничение 120км/ч. Също постоянните оплаквания, че при дъжд се получавали локви и как това само в България го имало. Нека сравним пътя от границата до Солун. Една част не е изобщо магистрала, а двулентов път. Ограниченията са 80-90Км/ч. На "официалната" магистрала ограничението е 120Км/ч. Състоянието на настилката в този участък е сравнимо и дори малко по-зле (с повече пропадания) от българското.

Обратно на това което смята Грим, аз също съм пътувал на доста места, не съм бил в Африка и Австралия от петте континента. Впечатлението ми е че хората като цяло имат същите проблеми както в БГ, а там където нямат плащат значителна цена за това.

Ресторантите в Гърция са по-скъпи от БГ-то, няма съмнение в това. Нашенците обаче се кефят, че им дават безплатна вода, която понякога даже е от чешмата и цъкат с език :lol:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 736
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 18 Авг 2023 15:24


Аз говорех лично аз квот съм видял за съседна държава (за не балканска такава и то не от 3тия свят няма кво да говорим, мога да дам примери някой иска) - говорех за Румъния.

В Гърция съм ходил само със самолет или кораб и съм бил в Атина/Пирея и още май 1-2 морски градове. В Тесалоники/Солун съм бил с кораб само и не съм имал възможността да сляза/разходя из града.

---
Брат ми ходиха с голяма компания на почивка миналите години с коли (на Корфу и др. острови). Той + абсолютно всеки който познавам, който е ходил с кола в Гърция ми е казвал, че пътищата са доста по-добре от при нас. Отделно аз в Атинa/Пирея се не съм видял лош/неподдържан път.

Не знам тоз твоя пример с пътя до Солун - щом казваш трябва да е тъй, може да изключение - аз за извънградско в Гърция нямам впечатления.

btw континентите са 7, барт ми. Също не разбрах - бил си в Антарктида, тъй ли?

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7893
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 18 Авг 2023 23:35


Извън темата за в кое море колко лайна има искам да споделя, че засякох Андрейката на една сватба дето въртеха огън с неговата група и треа да кажа, че беше ЕБАСИ ДОБРОТО. Мое се псуваме на политически теми с него ама майсторството си е майсторство и не мога да не го призная, не очаквах да са толко впечатляващи :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 736
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 19 Авг 2023 11:56


https://www.moreto.net/novini.php?n=482734&p=3

Не била мръсна водата, щот тез от Соф. Унив. и независимата организация не били казали на РЗИ.

Разбрахте ли ся?

Сигурно и хотели/къщи за гости няма много (презастрояване), канализацията е 100% подновена/разработена и обхваща всичко и със сигурност не се вливат лайна близо до брега.

:lol: :lol: :lol:

Утре отивам на Попския Плаж, бате - kef!!

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6124
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 20 Авг 2023 17:02


Agent написа:

btw континентите са 7, барт ми. Също не разбрах - бил си в Антарктида, тъй ли?


Не съм бил Антарктида и в Южна Америка също, ако ще ги броим по този начин. Бил съм в Азия, Европа и С. Америка.

Иначе, засякохме се вчера с Ерик, оказа се голям симпатяга на живо. Не го бях засичал преди. Баси, сега остава и Валентин да се видим и живота ми ще е изпълнен.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 736
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 22 Авг 2023 13:51


https://www.moreto.net/novini.php?n=482910

Цитат:
"Сигналите за замърсяване на морето и мокри кърпички в РИОСВ постъпват от 2019 година. Тази година настояхме за по-сериозни проверки. Бяха направени инспекции с представители на ВиК, Пристанището. Установи се по категоричен начин, че заведенията от пристанищната зона, които заработиха преди 5 – 6 години, са зауствали отпадни води директно дъждовния колектор и всичко е отивало директно в Черно море. Към момента заустването е преустановено и всичко е включено към битовата канализация."


олицетворение на цялата държава.

6 години тез "гъзарски" заведенийца до вълнолома вливат отпадни води в дъждовния колектор (който се влива директно в морето баш на плажа)

РИОСВ и другите институции чак ся разбират, въпреки че има сигнали от 2019 г. :lol:

И тва е в сърцето на Варна до Гръцката махала, където м2 върви по 2/3к евро, че и повече.

https://www.moreto.net/novini.php?g=%F4 ... 7%E5%F0%EE

А ремонта на фекалната тръба, коята беше спукана от кораб (и буквално лайна от кв Галата и Аспарухово се вливаха 1+ година във Варненския залив и институциите мълчаха - заради изборите тогава също), тъй като не е вкопана на нужната дълбочина въпреки, че общ. поръчка/проект е 100% платена на фирмата изпълнител.

Сега пак от нашите данъци - минимум 20-30 млн. лева за проект и изпълнение.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6124
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 31 Авг 2023 01:02


Да, смятай некъ'в рандом перверзник да ти се включва така с онанистичните си въпроси :x Сек'ви ги има човек.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com