Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 08 Апр 2021 11:34


Да, голям проблем са воденето на чужденците в ЦСКА.

То дори нямам против самите чужденци, то те повечето дори не са кой знае колко добри. Имам против това, с покупко-продажбата на ментета, както им викаме, през всеки шест месеца и по този начин отбора вече сума ти време не може да си изгради цялостен състав, който да е напаснат, подготвен и т.н.

Ето, сега пак смениха треньора след няма и половин година въпреки, че тръгна добре и имаше почти 10 поредни победи. Човекът определено знае как се печелят купи в България тъй като го е правил два пъти поред в Локо Пловдив и болшинството от феновете бяхме с него. Но не може след края на зимната подготовка да разпродадеш половината отбор, който направи изключително силен сезон в Лига Европа, поне по нашите стандарти, и да започнеш пак да градиш от нулата.

И върнаха Любо Пенев, който за 4 път е треньор сега. И играчите пак трябва да се напасват към него сега и към новата схема.

Не знам, пълна простотия е сегашното управление на ЦСКА и особено Стойчо Стоилов, мисля че от него идват повечето проблеми с текучествата и всичко останало и не знам защо е получил такава власт и доверие от Гриша Ганчев.

Дано скоро да се стабилизират нещата и да се спре с тия смени през няколко месеца.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 19 Апр 2021 08:51


И така смъртта на европейския футбол настъпи. :x Кур за 12-те отбора и техните собственици :x Дано УЕФА и ФИФА покажат някакви топки и приложат тежки санкции.


Това са really big news и решенията, които ще се вземат в идните дни(седмици) ще са от съществено значение за дългосрочното развитие на футбола в Европа. Евала на Байерн, Дортмунд, френските отбори и всички останали, които са отказали.

otzasada.com написа:
Късно снощи в официалните страници на дванадесет европейски гранда се съобщи, че те стартират европейската Супер лига. Тези клубове са Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Челси, Барселона, Интер, Ювентус, Ливърпул, Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид и Тотнъм.

В част от изявлението се съобщава:

"Очаква се, че още три отбора ще вземат участие в дебютния сезон на турнира, който ще се състои веднага щом е практическо възможно. С напредването на събитията, клубовете основатели желаят да проведат дискусии с УЕФА и ФИФА и да работят заедно за да се получат най-добри резултати за новата Лига и футбола като цяло."

Всички 12 споменати отбора са напуснали ECA (Европейската клубна асоциация).

Преди тези събития двете централи обявиха, че всеки клуб, който участва в новия турнир, ще изгуби право на участие в континенталните надпревари, а играчите няма да бъдат допуснати на Световните и Европейски първенства.

Според други информации два тима от Бундеслигата са получили покана за участие в Супер лигата, но те са я отхвърлили. Това са Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд.

Предстои да научим какви ще са последиците от тези исторически събития.

Какъв ще е форматът на Супер лигата?

В турнира перманентно ще се състезават 15 отбора, а други 5 ще бъдат канени всяка година, на база на представянето им в предходния сезон. Тези 20 клуба ще са разделени на две групи от по 10 и всеки от тях ще играе у дома и като гост с останалите членове на групата си.

Когато всички срещи са изиграни топ трите отбора от всяка мини-лига ще се класира за 1/4-финалите, където започват елиминациите. Шампионът ще се определи във финален мач на неутрален терен.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 19 Апр 2021 10:03


Не гледам много световен футбол и за пръв път чувам за това. Може ли накратко инфо какво точно ще е и защо ще е лошо?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 19 Апр 2021 11:34


Не е лошо, Деник преувеличава на базата на нищо :D
Не е и добро, защото създава сътресения в досегашната система, макар и не толкова добра за отборите, колкото за самите уефа.
Немските отбори ще се присъединят в някакъв момент, бъдете сигурни, а псж са отказали, защото от ръководството им има човек от уефа.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 19 Апр 2021 12:00


Акциите ми на Ювентус са скочили с близо 10% сигурно е заради обявяването на тази лига. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 19 Апр 2021 12:25


Със сигурност е лошо

12 (още 3 ще дойдат, значи 15) топ европейски клуба се отцепват от ШЛ и ЛЕ и си правят собствен европейски турнир. Тези 15 отбора ще са си в него, няма да има квалификации, отпадане и т.н. - всеки сезон ще поканват по 5 отбора допълнително за цвят и пълнеж.

Проблема е, че това се прави само и единствено с цел печалба - ето, Арсенал тази година ще завършат 10-ти примерно, но ще участват в този топ турнир на богатите. Тоест почти нищо спортно няма в него, а се гони печалбата. Опитват се да създадат модел, подобен на НФЛ или НБА. Традициите в европейския футбол се базират на коренно противоположни фактори.

И така ако шампион на Англия стане някой като Лестър, то той ще играе с някви други европейски средняци в ШЛ, докато богатите си играят един с друг в собствения си турнир (който няма да е регулиран от УЕФА освен това).

Проблема е че се нарушава спортсменския дух и се набляга на печалбата. Собствениците на тези топ отбори не ги ебе дали ще са първи или последни - ако Арсенал завърши последен в този ESL турнир, пак ще си получи обещаните 350м на сезон. Какъв е смисъла тогава да се инвестира в отбора? Собственикът му ще си прибира печалбата, a Arrow ще си гледа покачващата цена на акциите на Юве :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 19 Апр 2021 12:51


Аз го виждам като осигуряване на стабилен доход в отбора дето да му помага да се развива на местно ниво и да не се стига до ситуации тип "Левски" и ЦСКА както беше преди време. Примерно, ще си строят бази, школи, всякаква инфраструктура, ще има пари да се изграждат млади футболисти и друго.

Според мен, нещо подобно му липсва на българския футбол при тоталната абдикация на държавата от тези отговорности.

Или не е баш така?

Иначе викаш да купя още малко акции на Ювентус? :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 19 Апр 2021 12:54


Стабилен доход? Собствениците на тези отбори са милиардери, а отборите могат да се самоиздържат освен това. Натрупаните им дългове са от малоумни трансфери.

Какво ще кажеш за стабилния доход на някой средняк в Испания примерно? Дали някой средняк в Испания ще може да стигне топ отборите някога?

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 19 Апр 2021 15:41


Image

Цитат:
Бате, сички видеха... Европейска "Суперлига" и сичко си ЕПМ. Пълна ла*нарщина. Пълна ла*нарщина ви казвам. Реал Мадрид и Барселона, и Ман Юнайтед, и още 1-2 отбора, Ювентус в тва число, да се махнат и да си играме ние истинските отбори!

Къде са Депортиво Ла Коруня? Къде са Стоук Сити? Къде са истинските отбори? Нема ги! Къде е Палермо? Нема ги. Е тва са истинските отбори, а не тия измисленяци. Подлоги на американците и китайците.

Даже правА едно предложение. Да си направиме една Балканска лига (ЦСКА, лефски, Партизан, Звезда, Олимпиакос, ПАОК, Панатинайкос, АЕК, Арис, Галатасарай, Фенербахче, Бешикташ, Стяуа, Динамо, Клуж) и сичко ше е прекрасно.

И Флорентино Перес, е тва к*пеле му пожелавам да О-мре!


:lol: :lol: :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 19 Апр 2021 19:18


Ахахахахаххаах, това е мега велико! Който е гледал оригиналното клипче над 100 пъти, като мен, ще разбере :lol:


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 27 Апр 2021 14:55


Цитат:
Димитър Бербатов официално обяви, че се кандидатира за президент на Българския футболен съюз. Към екипа на топ реализатора в историята на националния ни отбор попадат и бившите му съотборници при „лъвовете“ Мартин Петров и Стилиян Петров.

„Няма какво да се бавим, да отлагаме - официално откривам моята кампания за президент на БФС. Мисля, че моментът е дошъл. Започнали сме доста преди това да работим активно“, каза Бербатов на пресконференция във вторник.

„Стилиян Петров е в моя екип, той ще е част от бъдещия Изпълком. При нас е и Мартин Петров. Радостен съм, че с тези двама души съм продължил да поддържам човешки и професионални отношения“, добави той.

В екипа му са още Петър Величков – бивш член на Изпълкома на БФС, Борис Станков и адв. Георги Владов.

„Нашият екип е симбиоза между футболни хора и хора от бизнес управлението, които знаят как нещата се случват чисто административно“, смята той.

„Имах привилегията да работя с един от най-великите треньори на всички времена – сър Алекс Фъргюсън. От него съм научил, че най-важното е екипната работа. Той беше мениджър, но екипът му беше от жизненоважно значение. Подборът му е едно от най-важните неща по пътя към успеха, а вие знаете колко успешен беше „Манчестър Юнайтед“, добави Бербатов.

Той каза, че започва нова глава от кариерата си, от професионалното си развитие, и е готов да управлява българския футбол „за едно по-добро бъдеще“.


а да видим сега, то рано или късно щеше да се случи
да видим и дали ще го изберат, де, въпреки че не знам как стоят вътрешните политики в бфс-то

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 27 Апр 2021 20:00


Малко старо но златно:

:lol: :lol: :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 27 Апр 2021 21:35


Тия дни се случва абсолютно най-абсурдното нещо за феновете на Арсенал (в добрия смисъл) :D

СЕО-то на Спотифай, който е и голям фен на отбора, ще отправи оферта за закупуването му. Привлякъл е Анри, Бергкамп и Виейра като ПР машини да се застъпват за него. Някво втф :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 27 Апр 2021 21:49


Дано и за ЦСКА да се намерят адекватни чуждестранни собственици. Иначе Арсенал не съм ги следял от едно време и нямам идея какво става там в момента.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 29 Апр 2021 23:17


Ще е ебати кефа, ако лятото се срещне с Манчестър Юнайтед и ги разцепи в Лига Европа: https://corner.dir.bg/futbol/obrat-i-pe ... d-yunayted

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 19 Май 2021 20:36


ШАМПИОН ЕЕЕ, ШАМПИОН ЕЕЕ, ШАМПИОН Е ЦСКААААААА

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 19 Май 2021 21:31


Дръжте се на положение малко! Това ЦСКА шампион не е ставало и няма да бъде. Носител на купа повече му отива :D Поне не е Арда Туран от Кърджали :)


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 19 Май 2021 21:33


Тихо там от осмата позиция :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 20 Май 2021 00:26


За каква осма позиция става на въпрос, я раздухай, за да разбера :lol: Не съм мислил, че някой извън пияндурския форум за спрелтаци Гонг се интересува все още от посмешището роден футбол, но ето, че се изненадах неприятно :(


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 20 Май 2021 09:44


The Wolf написа:
За каква осма позиция става на въпрос, я раздухай, за да разбера :lol: Не съм мислил, че някой извън пияндурския форум за спрелтаци Гонг се интересува все още от посмешището роден футбол, но ето, че се изненадах неприятно :(

Ти не беше ли заклет левскар, поне така си писал в началото на темата? :D

Иначе аз на сравнително късна възраст започнах да гледам футбол, още повече бг футбол и реших, че съм от ЦСКА и така.

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com