Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 15 Май 2020 15:04


Der Meister написа:
Какви комплекси, какви 5 лева? Хората, които не слушат чалга им е през хуя за тази музика. Аз подкрепям българската музика по всякакви възможни начини и не само не ме е срам от нея, но се гордея с нея! Нещата се промениха. Много млади хора вече слушат алтернативни стилове. Клубове като Терминала, Строежа, Маймунарника, Мазе и др. се пълнят дори в делнични дни, когато има концерти на бг групи.


Пълни са с гласоподаватели на "Да България", които както знаем са под 3% от населението. Болшинството, които "не слушат чалга" слушат Криско, Гери Никол, Тита и пр. или еквивалентните им чуждестранни помии. Което е много по-лошо отколкото да слушаха чалга, по мое мнение. Илюстрирам казаното със следващия пример:

Баси! Как да не се зарадва човек, че чалгата не е на мода вече!

Цитат:
Чалга слушат циганите. Работя до леярски цех и всичките прости мангали там слушат чалга. Което няма лошо, щом се кефят. Просто е смешно да кажеш, че хората не слушали чалга, щото били комплексари. Имам чувството, че живееш в зората на интернета, когато хората се деляха на чалгари и анти-чалгари. После аз съм бил чичо.


Ми и аз точно това казвам човек. Понеже чалгата вече е непрестижна, но същевременно незаменима, в момента само мангалите слушат чалга - и тя самата се промени, вече има по-мангалско звучене, същевременно пичовете с провинциален комплекс, поемат с пълно гърло всякакви помии, стига да не носят етикета "Чалга". Аз лично никога не съм слушал чалга, като някаква ежедневна музика, обаче тя е просто незаменима, когато се опира до купони, празненства, рожденни дни и пр. Има си своето място или поне имаше. Надолу ще обясня защо.

Gipo написа:
За мен е по-вероятно много хора да не слушат чалга, защото е отпадъчен стил, а не защото е/не е престижно. Поне моята причина е такава. Все едно да кажеш, че хората ползват чужди компютри, а не правец, само защото правеца вече не е престижен.
Ако чалгата ни е "малкото хубаво", предлагам направо да ни метнат няколко бомби и да се свършва, нека дадем път на някакъв не изостанал вид :lol:
Стига бе човек :lol: :lol: :lol:
пхахахаха
Иначе ми се струва нормално турците да не се срамуват от ориенталската музика, все пак са ориенталци... а ние... :cry:


Ахаха, тука ме разби направо! Упадъчна била. А кое не е упадъчно? Има ли изобщо съвременна музика която да не е упадъчна? Вероятно има, но е по-скоро изключение.
Отново илюстрирам с примери. Според комплексарската логика на българския псевдо-интелектуалец

това е ок:


Обаче това не е ок:


През последните може би 7-8 години стана доста не-престижно да се слуша чалга и дори в домашните купони дето си правим с моите хора спря да се пуска, точно заради разни мрънкачи. В следствие на това купоните просто спряха да бъдат купони, превърнаха се в някакъв вид пенсионерски сбирки. Не че е лошо, не че не си прекарвах добре, но просто го няма ОНОВА чувство. Може би сме остарели? Може би сме пораснали?

Миналата година бях поканен на 20-тия рожден ден на една приятелка. Да имам и млади приятел/ки. Средната възраст беше 16-23. И познайте какво. Слушаше се чалга. Ей, не си бях прекарвал толкова добре от години. Оказа се че не аз съм се променил, а хората около мен. Обаче ето какво се случи. Нужна беше само една година. Отново бях поканен на същия рожден ден (малко преди обявяването на карантината). Мацката вече навършваше 21. Голяма част от младежите се бяха върнали от учене в чужбина. Кой в Италия, кой в Холандия, не знам си какво. Вече някак не идеше да се пуска мазна чалгия. Няколко човека опитаха, но бяха набързо скастрени. Това е не-престижна, просташка, циганска музика, Мая Манолова е добра идея за кмет на София и пр. глупости. Не че не си прекарах добре. Пак беше яко. Обаче го нямаше ОНОВА чувство. Просто всеки народ си има определен за себе си начин да се забавлява. Една от мацките дори сподели, че обича латино музиката, защото ѝ създава същото усещане, но не е срамно, като да слушаш чалга. Разбирате ли? Тъпо е.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 15 Май 2020 15:30


^
+1






:arrow: :arrow:


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 15 Май 2020 16:17


+1000 на Андрей. Макар, че за мен и хейтването на Криско е комплескарщина, но все тая.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 15 Май 2020 16:49


Liberty написа:
гласоподаватели на "Да България", които както знаем са под 3% от населението. Болшинството, които "не слушат чалга" слушат Криско, Гери Никол, Тита и пр. или еквивалентните им чуждестранни помии. Което е много по-лошо отколкото да слушаха чалга, по мое мнение.

Не знам кои са Да България. Нито един от приятелите ми не слуша нито чалга, нито крисковци и тем подобни уж-не-чалги.
Замислял ли си се, че не е съвсем нормално да обръщаш всеки разговор и всяка позиция в политическа? Нищо политическо няма в това, че популярната бг музика (гореспоменатите гротески) ми звучи като пръдня.
Бил съм на невероятни купони в живота си и в нито един от тях не фигурираше чалгата. Що за безумие би било да се съберем някакви нормални хора, за да се веселим и да си пуснем компилация с пръдни :shock:.
Възможно е слуха ми да е по-еволюирал и всичко производно на мангалската музика да не ми допада :o
Казах отпадъчна, а не упадъчна. Тоест отпадък от 500г ориенталско робство + крадене от нискокачествените стилове на съседите ни + рязко развръзване след руско робство = отпадъчна музика :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 15 Май 2020 21:20


Да, съгласен съм - т.н бг поп музика е същата повърня като баш чалгата, както и западните ексвиваленти.

Ама винаги ми е било странно да слушам хора казващи "не слушам чалга ама става за купони" :D

Или другата простотия - "Не се кефя на чалгата, ама е яко в дискотеката като я надуят да изпростееш" :D

Наистина има такива индивиди, дето се кефят и в това реално няма лошо, ама понеже не било престижно се правят на интересни. Смешна работа.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 15 Май 2020 21:22


vanmx написа:
Да, съгласен съм - т.н бг поп музика е същата повърня като баш чалгата, както и западните ексвиваленти.

Ама винаги ми е било странно да слушам хора казващи "не слушам чалга ама става за купони" :D

Или другата простотия - "Не се кефя на чалгата, ама е яко в дискотеката като я надуят да изпростееш" :D

Наистина има такива индивиди, дето се кефят и в това реално няма лошо, ама понеже не било престижно се правят на интересни. Смешна работа.


Ами имат в предвид, че обикновено не си я пускат вкъщи, но когато са на клуб си избухват и не се правят на интересни. :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 15 Май 2020 21:30


бих ебал майли сайръс

както и преслава

стига да не ми се правят на срамежливи и да не искат да крещят, докато ги клатя

тва достатъчно старзагорско изказване ли е :?: :arrow:


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 15 Май 2020 21:31


Мен ме шокира твърдението, че някой вече не слушал чалга, защото не било престижно. Какво значи престижно в случая... или ти харесва една музика/песен, или не ти харесва. Как така ще си кажеш - това ще го харесвам, защото е престижно :shock:
Това е все едно някой да спре да слуша продиджи (примерно), защото не е престижно сред днешните младежи :o

ЕДИТ: Майлито изглежда така, сякаш повече ще се изкефи, ако е със страпон зад теб :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 15 Май 2020 21:36


Gipo написа:
ЕДИТ: Майлито изглежда така, сякаш повече ще се изкефи, ако е със страпон зад теб :lol:

:lol: :lol: :lol:

Еми нали май е от тия феминаците :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 15 Май 2020 21:42


Гипчо и теб бих те прекарал :oops: no homo tho


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 15 Май 2020 23:16


Gipo написа:
Възможно е слуха ми да е по-еволюирал и всичко производно на мангалската музика да не ми допада :o


Възможно е. Аз говоря за повечето хора. Говоря за хора, които познавам от 10+ години и с които сме се разцепвали на рождени дни и купони, но сега вече просто се наложи, че е срамно да се пуска чалгия.

Цитат:
Това е все едно някой да спре да слуша продиджи (примерно), защото не е престижно сред днешните младежи :o

Няма стил музика, който да е толкова срамен в днешно време колкото чалгата. За това вина имат както самите чалгари, които наистина не положиха усилия да превърнат тази музика в нещо повече от крадени кавъри на сръбски и гръцки песни с малки изключения, така също и нихилистичните псевдо-интелектуалци, които не спряха да мърморят, колко лошо нещо била чалгата и я превърнаха в нарицателно.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 16 Май 2020 20:45


Баце, ако искаш да чуеш повече румънска чалга, пусни се некъде по Видинско, там селията около града - Неговановци и т.н., дето мобилния ти оператор откача с смс-ите за роуминг.
Е там всяка една къща дъни или сръбско или румънско. И под румънско не разбирай поп-а от 2000-ната; говорим си за мазньочи, дет ги слушат мангалите с румънска регистрация и паркирал на тротоара или на поляната пред блока, връз пътечката. И същите тия румънци дет кат идат на море на шведска маса, трупат до горе колкото мое и го заебават разровено само - и съм чувал от човек, който говори езика, че казват ''нека го изхвърлят, ама да нема за българите''

Ако мислите, че само тука сме утайки ... Нема по-долен и проклет ген от тоо нашия балканския :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 16 Май 2020 22:51


Андрей, това, че самите чалгари ги е срам от чалгата и искат да сменят етикета на музиката, която слушат може и да е така, не знам, не се интересувам от тази култура и нямам такива приятели. Доста откачено ми се вижда, но от чалгари всичко очаквам.

Но да казваш, че хората, които не слушат чалга са 3% е смешно. Имам чувството, че не водиш много нощен живот из центъра на София. Преди извънредното положение, в София всяка делнична вечер можеше да отидеш на поне 10 места, с жива музика, различна от чалга, които са пълни по шефовете и кой знае колко без жива музика. София, особено центъра ѝ, много се разви културно.

Това, коя музика е упадъчна не го коментирам, защото е субективен критерий. Иначе западна поп боза дори ми е по-противна от чалгата. Въпросът е, че вече светът е достатъчно пъстър, за да всеки си намери нещо за себе си и категорично не мисля, че чалгата се слуша от най-много хора, поне в София.

Това, което написа за купоните е пълна глупост. Това, че ти се кефеш на купони с чалга не значи нищо. Аз все едно не се размазвам на партита с ирландски пияни пънкове, Моторхед, Корпиклаани, Черно Фередже, Обратен Ефект, Уикеда и още сумати музика за пиене.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
16 Дек 2007 17:46
Мнения: 680
В момента играе: Със самолетчета :)
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 17 Май 2020 03:29


Императора написа:
Императора написа:
а каква е тая "румънска чалга", за която приказвате? Аз такова нещо не съм чувал. Ако го има, то не е популярно, поне не и у нас.
Точно румънския поп е най- евро- звучащ от балканските свирни. Всички знаем че никога вече нищо няма да излезе от тези Балкани, което да се разшири из Седемте морета както направи "Dragostea Din Tei". :D

Едно време имаха ЕДНА песен - Discoteka Boom, дето малко минава за чалга, но... една.


Някой нещо? :)



Бастунчо, ай малко по-сериозно. Мързи те и искаш всичко на готово да ти дойде. Ето ти едно солидно начало...Мега песен -

Sleд петминутно търсене -

Както и една от най-емблематичните циганийки, излизали от тази дупка, водеща се за държавица -


П.С. Пантоф, стегни се, ако ше се правиш на разбиращ чалга, ще е хубаво да имаш познания от различни области на тази магична музичка :stooped:

П.П.С. Аз съм чалга-connoisseur :rockon:

___________________________________
I'm far too busy... being delicious.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

а.к.а. Багериста


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 17 Май 2020 03:53


Да ве, ебаси софийските елитарчета - да не са чували румънска чалга :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 17 Май 2020 18:05


Image

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 17 Май 2020 21:10


vanmx написа:
Да ве, ебаси софийските елитарчета - да не са чували румънска чалга :D

Не помня да съм чувал румънска чалга :o :shock:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Дек 2007 17:46
Мнения: 680
В момента играе: Със самолетчета :)
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 17 Май 2020 21:33


Императора написа:
Bagerist0 написа:
Мързи те и искаш всичко на готово да ти дойде. Ето ти едно солидно начало...Мега песен
Sleд петминутно търсене

Ма чакай малко бе, аз не казах че НЕ СЪЩЕСТВУВА такова нещо, казах че поне в българия не е популярно.

Аз съм сигурен че след търсене в ютуб ще откриеш и НЕПАЛСКА (примерно) чалга.
Не е в тва въпроса обаче. :D
Отговорът на Кирето беше информиращ, за което вече му и благодарих. Твоят -- не.



Ааааа... Щом ТИ не си я чувал на Софията, значи не се слуша там... Евала, шес плюс за логика... Аз съм си я чувал по дискотеките предимно в софия и по студенцки... По морето обичат повече модерната беге с малко гръцко и още по-малко сръбско...


Ако ще се пънеш да говориш за чалга, поне малко се образовай и послушай... :stooped:

П.С. И спри да бъдеш аутист... Стегни се :rockon:

___________________________________
I'm far too busy... being delicious.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

а.к.а. Багериста


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 18 Май 2020 09:10


Spoiler for :
Image

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com