Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 10 Авг 2014 21:39


Admiral General Till написа:
zSlayer21 написа:
Хора, на 13 съм, дойде време да почна и аз да помпам :D, ама не ми се ходи на фитнес още от сега, а и няма с кого да ходя, тйъ че я кажете някаква алтернатива за гирички ако може :)


лостове, мой. не ги слушай тия чекиджии

плуване викате. някой от вас има ли си идея какво е да тренираш плуване? ако ще тренира плуване, трябвало е да почне на 5. ако няма да тренира, ами просто ще си плува, няма да развие нищо.

Забравих да кажа, че аз се развивам малко по бързо като за 13 годишен... така че не викайте че съм малък туй унуй ;) висок 170 см, килата не ги знам но са 56+ , но съм си в форма ;) Мерси Адмирал, ще пробвам с лостове, но аре кажете нещо което да размени гиричките :D не ми се събират 50-60 лева за гири които след време ще ми станат леки... пробвал съм с на 1 приятел гирите, бяха по 5 кила едната и ми дойдоха леки, обикновено вдигам трилитрова туба с вода :D селски рулзз (сори за грешките, пиша от телефона)


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Окт 2005 13:50
Мнения: 1676
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 10 Авг 2014 21:44


toq sq trol li e :D

маняче заеби ги тия гири, прави лицеви и клякай, кофички и се набирай, bulgarian squats, просто напиши bodyweight circuit workout и тъй :wink:

___________________________________
МИНИМУМ, примерно, сешсе, а у?


Профил Skype

Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 10 Авг 2014 21:45


Deprivd написа:
toq sq trol li e :D

маняче заеби ги тия гири, прави лицеви и клякай, кофички и се набирай, bulgarian squats, просто напиши bodyweight circuit workout и тъй :wink:

Хич не троля, просто влязох по рано в пубертета, кво да се праи...


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 10 Авг 2014 21:56


Admiral General Till написа:
лостове, мой. не ги слушай тия чекиджии

плуване викате. някой от вас има ли си идея какво е да тренираш плуване? ако ще тренира плуване, трябвало е да почне на 5. ако няма да тренира, ами просто ще си плува, няма да развие нищо.

Що говориш глупости сега... едва ли е тръгнал да става майкъл фелпс... да отиде да тренира, да го научат като хората и от там да се развива физически.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 10 Авг 2014 22:06


Абе спокойно бе хора :D, тренирам само за да направя малко мускули, гърди туй унуй, вие ме пратихте да плувам, ам да изкача еверест по гащи искате ли :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 10 Авг 2014 22:24


Просто на твоите години плуването е по-подходящо

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 10 Авг 2014 22:25


Абе я кажете фитенсджиите тука. Нали след тренировка трябва да ядеш максимум половин час след нея, за да има ефект. Аз обаче мисля да ходя в един фитенс в дружба, който е на 1 час от нас, за да ходим заедно с един приятел, пък мен ще ми е близо до работата и ще ми е удобно след работа да ходя. И реално аз докато се прибера и изкъпя то ще мине мега много време от тренировката. Та въпроса ми е ако вместо ям, взимам някакви протеини веднага след тренировката, няма ли да е същия ефект? То може и нещо на крак да ям ама то ще е задължително джънк фууд :D Сигурно глупав въпрос ама никога не съм тренирал и нищо не знам за фитенса :oops:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 10 Авг 2014 22:31


Ами при тия обстоятелства пий протеин веднага след тренировката и после като се прибереш яж преди да се изкъпеш.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 10 Авг 2014 23:19


абе гипка, момчето каза, че иска да се заеме със спорт, с който да се развие. мисълта ми беше, че това изключва плуването, защото там ги взимат от малки :wink: като цяло за спорт е нужно да се почне от рано, а сериозен треньор на който му кажеш, че искаш да се занимаваш със спорта, за да направиш мускули, ще ти се изсмее.
ако говорим за просто плуване с авери от време на време, не мисля, че може да се разчита на правене на рамене/гръб/гърди от тая работа. лостовете, от друга страна, са си доказан метод за нацепване, верно, след десетина години като ще иска да качва, ще му е мизерия, ама пак по-добре отколкото да стане някъв кюфтак, дет не тренира.


Профил

Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 10 Авг 2014 23:43


Admiral General Till написа:
абе гипка, момчето каза, че иска да се заеме със спорт, с който да се развие. мисълта ми беше, че това изключва плуването, защото там ги взимат от малки :wink: като цяло за спорт е нужно да се почне от рано, а сериозен треньор на който му кажеш, че искаш да се занимаваш със спорта, за да направиш мускули, ще ти се изсмее.
ако говорим за просто плуване с авери от време на време, не мисля, че може да се разчита на правене на рамене/гръб/гърди от тая работа. лостовете, от друга страна, са си доказан метод за нацепване, верно, след десетина години като ще иска да качва, ще му е мизерия, ама пак по-добре отколкото да стане някъв кюфтак, дет не тренира.

Що па, ако почна да тренирам сега дали след десетина години ще стане нещо със физическото ми състояние?


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 10 Авг 2014 23:50


за лостове ли говорим или за плуване :?:


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Окт 2005 13:50
Мнения: 1676
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Авг 2014 03:15


ми и за което да става въпрос, много ясно, че ако се занимава, ще изглежда в пъти по-добре октолкото ако не се занимава

___________________________________
МИНИМУМ, примерно, сешсе, а у?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Авг 2014 07:33


Аз не мисля, че едното пречи на другото.
Ако можех да се върна назад, с познанията, които имам сега - сто про щях да съм един 13 годишен тийн ходещ на плуване с треньор :D. Нищо друго не развива пропорциите така добре в тая възраст. А лостовете са си съвсем отделно и не пречи и там да се бъхти.
С учител развива и дисциплина ;)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Авг 2014 12:53


ами ако си намери нещо като частен учител по плуване(щото ппц си имат групи, които на 13 ще са много напреднали, а той ще е като жаба), може да се пробва, да. пък после квото стане
мисълта ми от преди тва, че трудно ще качиш кила, ако си лостаджия 10 години, беше, че с лостове ставаш някак си по-нацепен и слаб, набляга се на релефа, и после може да имаш проблеми. ама с упоритост, ще се оправиш :wink:


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Авг 2014 13:07


Проблемите на лостаджиите ги обсъдихме мисля :D
Изразени са с това, че не хапват достатъчно, защото за разлика от фитнесджиите не бягат към вкъщи да не си изпуснат следтренировъчния прозорец за хранене. Това е голяма част, разбира се, има си и изключения. Да кажем, че фитнесджиите имат по-богата хранителна култура от лостаджиите, в повечето случаи. Отделно и това, че на лоста/успоредката няма как да тренираш/изолираш дадени мускули до същата степен.
Най-нацепените ми познати са се занимавали с лостове много преди да почнат с фитнеса и са си били нацепени още от тогава.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2009 13:26
Мнения: 73
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Авг 2014 14:45


С тия лостове като влезе в залата след няколко години лафа ще му е "Какъв клек ве брат?"

На тоя ръст с тия килограми няма да направиш толкова много мускули. Поне в спорта ще ти се развие тялото и ще станеш физически по-здрав. Можеш да наблегнеш и на храненето.

___________________________________
kirilicata


Профил

Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Авг 2014 15:47


Значи, аз тренирам от окола месец и половина, досега бях на набиране, лицеви и тъй тъй. Просто исках да питам как мога да си направя нещо като домашни гирички....вий на кво го обърнахте...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Авг 2014 16:44


Сега всичко може да прозвучи като някаква ебавка ама...

Значи аз вкъщи си тренирам най редовно с две бутилки пълни с пясък и ги свързвам с дръжка от метла :D

Имам е две гирички от 5 кила, задигнати и физкултурния салон от даскалото на село, леки са ми, ама имат приложение

Леглото ми пък представлява едно от тия от соц времето тежки рамки от винкел с пружина, като легна под това легло, като го хвана от едната страна, доста успешно се симулира лежанка. Тук идва приложението на гиричките. Мога да си регулирам тежеста на "щангата" чрез разстоянието на гиричкито от ръба, където съм хванал рамката. При необходимост добавям един доста тежък дюшек :D По този начин си правя упражнения за гърди и трицепс.

Там дето простирам прането на терасата, въжетата са хванати за един здрав винкел - единственото място където мога да правя набирания. Малко ръби на ръцете, ака като се увие добре с чаршав нема проблеми.

Начини има, трябва само мерак и изобретателност :D

Разбира се, че тея селски похвати не стават ако искаш да ставаш масивен като рони колман, ама поне на мен лично ми помагат да не съм чак толкова разпльокан, когато поради някаква причина нямам време за залата. Ако искаш напредък и растеж, фитнес в залата му е цаката, ама верно не знам на тая възраст как се отразяват щангите. Аз като бях на 14 вдигах само джойстика на плейстейшъна :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Авг 2014 17:24


мисля, че за един подрастващ организъм, при вдигането на тежести над главата, като всичко минава през гръбнака, е ясно какво става с дисковете между прешлените. всички имате поне по един авер, който вдига то малък, ще го познаете по ниското, набито тяло, широко като костенурка :D

иначе браво за изобретателността - има ли желание, има и начин :wink:

автора - гиричките са ок, според мен инвестицията в два дъмбела с дискове, които да увеличаваш през годините, не е лоша. но както казах в началото - пробвай тренировките със собствено тегло в началото :wink:


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Авг 2014 19:03


само да кажа, че аз започнах да правя някакви стъпки към съвършенството откакто писах тук

почнах да си вземам черен хляб, да ям сандвичи от вкъщи на работа, а вечерите да ям основно салата (със задушено пилешко)

следващото по ред е да заменя маргарина с бутер и олиото със зехтин ама на заплата :Д

иначе тия дни нямам много време да прочета темата, ама днеска ще го направя да се надъхам още

а, и на работа/вкъщи между яденето ям сурови ядки и сушени плодове от онея миксовете :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com