Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2010 12:53
Мнения: 754
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 25 Сеп 2016 21:44


:D :D :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 25 Сеп 2016 22:25


Ами сякаш е отскоро наистина (за алабаите специално, кавказците са висш пилотаж и малко ме съмнява на много хора да им се занимава с толкова агресивна порода; по-скоро е низ от съвпадения). Както стана и при нас, хората които гледат или са гледали каракачанки (а в Бг това са много хора), "ъпгрейдват" с алабаи, защото като изисквания за отглеждане са много сходни, ако не дори по-непретенциозни, но за сметка на това са малко по-атрактивни. И са много по-добри пазачи, което е фактор за хората, отглеждащи толкова големи кучета, тъй като най-вероятно имат двор за пазене. Иначе като нрав не са много по-различни - типични твърдоглави, инатливи, самостоятелни и доста груби овчарки. Далеч не са глупави кучета, но не отговарят на представите на мнозина и за интелигентни - не правят трикове, не ти скимтят от умиление, само щото си се научил да им казваш името и не откликват на всяка промяна в настроението ти. Общо взето тая самостоятелност е плюс за много стопани, но пък минус за други, които търсят малко повече комуникация и чувствителност у кучето. Виж, ако съвсем пък не им обръщаш внимание, се почват вече пъклените номерца като да ти тафят чехъла и да те карат да ги гониш по двора или да ти измъкнат изпод носа кутията със старателно събирани гайки и шайби точно по средата на работата...

Минус е непреодолимата агресия към други големи кучета. С хора може да няма проблеми, но друг голям пес означава мигновена схватка, често до смърт.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 25 Сеп 2016 22:38


По някакъв повод наскоро, в някаква тема бях разправял, че сме имали и ротвайлер и доберман, хубави животинки си бяха. Сега последно време искам да си взема бигъл, но просто не са подходящи за апартамент според мен.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 25 Сеп 2016 22:49


аз че си земем DOGE :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 26 Сеп 2016 10:42


https://www.europuppy.com/blog/caucasia ... ss-killer/

Виж и коментарите на хората, които го гледат. Това с козината го забрави, няма връзка с реалността.

Всеки път, когато някой смелчага ми каже, че не го е страх от кучета, му пускам някакво видео с разбесняла се кавказка :D

Гонил ме е ротвайлер, имал съм спречкване и с доберман, немска овчарка и каракачанка, но нищо не може да се сравни с оня път, когато една кавказка буквално събори оградата на двора си. Ако не бях срал преди това, hands down щях да се насера три пъти преди да стигне до мен.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 26 Сеп 2016 14:53


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 26 Сеп 2016 16:21


Ми и две котки има вкъщи :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 26 Сеп 2016 23:27


нелегален написа:
Кавказките агресивни? Странно. Едната стопанка, която видях (тази в центъра) беше някаква много тънка, едва ли не изискана, дама. Не точно някой, който би могъл да усмири такова куче.


То 90% от идиотите, дето си взимат такова куче не могат да се справят с него. Като бях още ученик имаше един период ( след модата с питбулите ) дето всеки втори льольо си взимаше или кавказка или каракачанка. Обикновено бяха лапета на по 15 с 60 килограмово куче на няколко месеца. Което още си играе и най-много да повлече стопанина и да му обели носа. Всичките тия кучета след като станеха на година, спираха да ги извеждат. Изгниваха си по дворове или ги пращаха на село. На улицата тук има една къща с кавказка, пак купена щото двете деца настояха за такова куче и им го докараха от някъде. Сега не смеят да го отвържат, сигурно му хвърлят и храната отдалеко :lol:

Също така няма да забравя една зима как беше мега поледицата и имаше един пич с ДВЕ кавказки. Водеше ги и двете едновременно. Веднъж се залетяха нещо, пича се хлъзна по леда и го влачиха десетина метра, докато някак на късмет успя да се захване и изправи, че да ги озапти ...

Мойта немска овчарка изкара първите си години играейки си с ротвайлер, каракачанка и алабайче :D На моменти сме се насирали като се заиграят по-грубо.

Тва с козината нема го коментирам, де, не знам от къде си го чул :lol:

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 27 Сеп 2016 00:18


По едно време пък като бях ученик, много бяха напъплили хора със средноазиатски овчарки. Същата работа. Огромни недружелюбни по характер мега сладички зверчета. Ма не можеш ги удържа

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 27 Сеп 2016 07:09


Е то няма как да го социализираш с минаващите по улицата. Процеса протича цял живот и е свързан с нормално извеждане сред други кучета и хора, което в днешно време май се случва само в парковете из София, и то дори там не виждам каракачанки и кавказки, ами само фифита и пуфита предимно. :lol:

Но това е идеалното дворно куче пазач, де. Ако някой мангал вземе, че се промъкне в двора ти, го пиши мъртъв. Даже нема се налага да прикриваш следи, щот кучето нема остави нищо след него :lol:

Като повечето овчарски породи, трябва силна ръка и воля, да му покажеш, че си pack leader и ще те слуша и изпълнява безотказно. Докато му покажеш, обаче, че си шефа, трябва много труд и занимавка - особено при кавказките.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 27 Сеп 2016 08:41


До преди години със семейството ми бяхме по кучетата, единствено майка ми харесваше и котки. Кучетата ни изпоизмряха(от старост) и един ден така се завъртяха нещата, че се озовахме с персийки вкъщи :lol:. През годините сме имали американски стафордширски териер(страхотно куче, адски добро с хората, лигльо и тъпчо), старонемска овчарка(пак страхотно куче, невероятно умно), пекинез(бях малък, ама помня, че беше страшно лайно :lol:)... Та случайно се случи това, че сега имаме котки. Не бих казал, че харесвам котки повече от кучетата(но много повече от преди), ама моите си ги обичам много. Те живеят при нашите, но най-редовно ходя на гости, за да си видя стадото :). Даже сега като приключих най-после с ремонта, ще си взема котарака, защото той е най-привързан към мен и умира от кеф като ме види. 13 годишен е, ама е същия бесен кретен както като беше на 2г.

Кучетата ни в момента са две каракачанки, които охраняват един обект на баща ми (през деня са в едни големи заграждения, нощем ги пускат да вилнеят). Много ненормални кучета. Като видят непознат човек/куче се притеснявам, че ще избият арматурата на заграждението, а като видят някой от семейството ми, са ебаси добродушните същества. В общи линии, идеални пазачи.

Сега се сетих за един случай, нали по-горе споменах интелекта на старонемската овчарка... Веднъж бяхме на вилата и тя тичаше по двора, но от някъде влезе едно малко куче, което директно скочи на бой на овчарката :lol:. Тя естествено не гледаше тъпо и също скочи, обаче другото куче наистина беше дребна порода и някаква жена се развика "олеле край, изядоха кучето ми". Баща ми се втурна да ги разтървава, с едната ръка държеше нашийника на овчарката, с другата беше хванал малкото куче. В суматохата, овчарката захапвайки малкото куче, успя да закачи и палеца на баща ми. Мигновенно усети какво е направила, свлече се на земята и влачейки се отиде някъде да се скрие. Кучето плачеше, ако щете вярвайте :). Не го беше страх от баща ми, че ще яде бой или нещо такова, просто усети, че е захапало стопанина си и сякаш не беше на себе си от мъка.

Иначе към днешна дата бих имал немски дог, велики са и противно на разбиранията заради размерите им, били супер подходящи апартаментни кучета, защото са мързеливи. Спира ме единствено това, че са кучетата с най-малка средна продължителност на живота(~7,5г.), а това да ти умре животинката е доста голяма тегоба...

Изобщо не харесвам малките породи кучета. Повечето са ултра тъпи, беззащитни, злобни и комплексирани. Изключенията са малко, а и не ме радват достатъчно като породи, че да си взема такова.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 27 Сеп 2016 11:33


нелегален написа:
да, да, да... и тигрите, и мечките, и лъвовете.. oh my!

Не се съмнявам, че опита ти с кучета е солиден, но понякога вкарваш едни такива градиращи хиперболи (само два примера, за които веднага се досещам: четките на булсатком и близърд, в които обясняваше за дългогодишната ти фенщина и тяхното развитие през годините), които звучат една идея пресилени. Най-якото нещо на тоя форум е абсолютната му, дивашка, неумолима автентичност; Когато напишеш нещо такова, дори и аз не ти вярвам, ебати. :shock: а принципно знам, и винаги съм убеден, че иначе в 100% от останалото време си он пойнт.


От три дена влизам във форума само от телефона си, смятай дали ми се занимава да разяснявам всяка ситуация. Аз живея във вилна зона, не просто съм минавал през такава. Особено преди 15тина години, доста преди да бъде регулирана отговорността на стопанина спрямо кучетата му, такива песове се разхождаха спокойно по улиците, щото собственикът е решил, че може да го пусне само да се пошматка из квартала. Доберманът, за който говорех, беше застрелян, точно защото на някого му беше писнало да му плаши децата сутрин като отиват на училище.

Сега, разбира се, е доста по-различно и съответно спокойно.

Впрочем, по същия начин изгубихме и най-хубавата каракачанка, която сме имали - беше изгягала от двора и някой я беше отстрелял, защото по това време на всички им беше дошло до гуша да ги стряскат големи кучета.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 27 Сеп 2016 20:50


:lol: :lol: :lol: написа:
Ай стига бе, аз ли съм единствения тук, който предпочита котки? :shock:

И аз! Освен, че като цяло повече ме кефят от кучета, изискват и доста по-малко грижи.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 27 Сеп 2016 21:42


О да, котките наистина не изискват никакви грижи в сравнение с кучетата. Къпеш ги доста по-рядко, доста са чисти, мяташ им просто храна, сменяш водата, махаш дарадонките от химическата тоалетна и това е всичко. В моя случай с персийките и ги решиш, щото иначе стават на расти :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 27 Сеп 2016 22:05


Да бе, ама как пърдят понякога...

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 28 Сеп 2016 08:38


:shock: Никога не съм чувал или помирисвал котешка пръдня.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 28 Сеп 2016 09:11


Ми късметлия си.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 08 Окт 2016 15:17


cat ppl GTFO :!:

Image

:oops: :oops: :oops:

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 16 Окт 2016 09:53


Котката е наистина по-чисто животно от кучето. Бяхме приютили някаква улична една студена вечер, иначе с хубава козина, гледана добре, преди да избяга. Колкото и да беше диваче, от втория ден ходеше по нужда върху пясъчника си, без проблеми. Кучето, стане ли повече от 12 часа от последното извеждане, само си се изпикава някъде. Кво да прайш.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 12 Ное 2016 07:57


епа баце, аре ти стискай 12 часа :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com