Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 13 Апр 2022 21:26


Искрено им съчувствам на феновете на БМВ, кога ще се обедини с хюндай тая фирма :lol:

Image

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 13 Апр 2022 22:45


Аз днес си взех мотор :D Това беше много импулсивна постъпка. Очаквам тия дни да ми дойде с микробусче на Еконт до гаража на село. Нито има регистрация, нито аз имам книжка :D

Скоро ще се изфукам подобаващо със снимки :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Яну 2009 20:45
Мнения: 342
В момента играе: Grand Theft Auto: Vice City
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 14 Апр 2022 09:38


vanmx написа:
Аз днес си взех мотор :D Това беше много импулсивна постъпка. Очаквам тия дни да ми дойде с микробусче на Еконт до гаража на село. Нито има регистрация, нито аз имам книжка :D

Скоро ще се изфукам подобаващо със снимки :D

Кросов?

___________________________________
Шефо написа:
бате тебе май са те правили двойка негри педали у психодиспансера на раднево


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 17 Апр 2022 21:43


Днеска напълних резервоара и беше само 180лв, спестих 3лв с точките от шел :lol:

Колко кубика е мотора бе, нищо не казваш.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 17 Апр 2022 22:35


Gen.Toast написа:
Искрено им съчувствам на феновете на БМВ, кога ще се обедини с хюндай тая фирма :lol:

Image

Защо тоя хюндай е с бмв емблема :shock:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 18 Апр 2022 21:31


krriiissss написа:
vanmx написа:
Аз днес си взех мотор :D Това беше много импулсивна постъпка. Очаквам тия дни да ми дойде с микробусче на Еконт до гаража на село. Нито има регистрация, нито аз имам книжка :D

Скоро ще се изфукам подобаващо със снимки :D

Кросов?


Не е кросов :)

Image
Image
Image

Сега остава да си изкарам книжка и да го ретистрирам и най-важното - да се науча да го карам. Досега съм карал само скутерчета и то преди един милион години. Това нещо ме плаши, макар че е само 50 коня :) Днес вдигнах 80 и си видях живота на лента.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Апр 2022 13:52


Класически мотоциклет, много яко. 250кб ли е?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Апр 2022 19:26


Моторчето е 750cc и предвид този факт ми изглежда много малко. Идеята е да си правя разходки пролетта и лятото из цяла България с него. Засега само обикалям из селото и то привечер, че ако ме видят полицаи ще ме клецат. Нямам търпение да оправя документациите и да почна дългите трипове, ама то и времето още не е подходящо. Вчера тук валя сняг даже.


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Апр 2022 20:24


Честито, със здаве да го караш.

Spoiler for :
Image

Не е смешно вече :(

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Май 2022 14:42


Днеска предприех първото по-сериозно пътуване с новата кола и съм очарован.
Колата няма или не съм ѝ намерил опцията за дългосрочен разход на гориво, но за сметка на това изчислява колко може да измине с наличното гориво.
Пълня колата догоре в София и дава 680км път, минавам през Петрохан и във Видин имам бензин за 730км.
Според стрелката за гориво, само 1/8 от бензина е изгорен.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Май 2022 22:45


Аз пък направих 250 километра с мотора без да съм го регистрирал още и изкарал А категория :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Май 2022 09:18


И обратно в София, изхарчих половината бензин и климатикът върши страхотна работа.
С обиколките из селата излиза към 530 километра, което не е никак зле за половин резервоар.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 26 Май 2022 16:23


Image

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 07 Юни 2022 15:40


Открих най-накрая от къде се мери дългосрочният разход на гориво.
За да се гледа тая работа, трябва да се нагласи на едното от 3те менюта на мултифункционалният дисплей в скоростомера, а там допълнително да се нагласи да показва дългосрочният разход, посредством ръчката за чистачките. Има 2 такива под-менюта които индивидуално могат да се анулират, явно човекът от който взех колата е анулирал едното точно преди да я взема понеже показва горе-долу толкова километра колкото съм минал от както съм я взел.
И за ~2500 километра от притежанието на колата дава разход от 8.5л/100км.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 09 Юни 2022 13:19


вижда се как БЕГЕ фирмички в двора има 1 2 яки коли, е за туй ли си харчат парите за една кола , ем то след 10 години няма да ти дават да ги караш .

яко пасив , навремето кат пуснаха Х5 ците един го разцепил в дърво и пукнал пак такъв работлив печалбарин , къде одите с тия коли, коврите само ги возите , ама ги ебът други даже без коли


Профил

Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 09 Юни 2022 18:59


za si4koto fenove na WEF

<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="JsunWQ4"><a href="https://imgur.com/JsunWQ4">View post on imgur.com</a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>

https://imgur.com/JsunWQ4


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 12 Юли 2022 13:39


БМВ освен с безобразно грозните си автомобили, изведнъж реши че иска да е ЕА на автомобилостроенето.

Защо трябва да се дава пари за екстра само веднъж?

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 12 Юли 2022 22:17


Аз с тия курсове за А категория вече взех да се нервя - цялата София ги кара сега и ебаси тромавата работа - ще свърши сезонът докато изкарам книжката дейба.

И все пак не издъръжам и карам моторчето из разни села и за малко да стане просттотията. Правя се на гъзарче, минавайки парадно през центъра на едно по-голямо село, покрай една кръчма. По едно време сред колите паркирали встрани гледам и патрулка - веднага взех да се притеснявам и докато си мисля какво може да стане, чувам от седналите хора едно ''абе ейй" - някакъв начумерен полицай ми вика, ръкомахайки с възмутена физиономия. :D

Аз така както си карам бавничко, веднага усетих прилива на адреналин и дадох цялата газ, даже не посмях да погледна огледалото дали светят бурканите зад мен. Знам че ако карам без номера, вземат книжката, а ако карам без книжка вземат номера. Ами аз нямам ни книжка ни номер, сигурно кура ще ми режат, знам ли. Простотията е пълна :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 14 Юли 2022 01:05


Днес като отивахме на кино, видях как едно бмв и един ягуар се дърпаха по булеварда. След няколко часа като се връщахме, видяхме, че въпросните два подчовека се бяха блъснали(всъщност смазали) един светофар след мястото, на което ги видяхме и още си седяха там. Полиция, спрели други коли, мазало. Все едно комета се беше разбила в тях.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 15 Юли 2022 01:37


Така, момци, напоследък почнах да ползвам услугата Spark, което беше и моят първи досег с електрическите коли. Следващият пост има за цел по-скоро да сподели впечатленията ми от различните електрички, отколкото да засяга самата услуга Spark.

До този момент съм имал шанса да карам два от предлаганите модели, Hyundai Kona и Nisan Leaf.

Kona-та ми беше дефакто първия досег с електрическа кола. Външно е може би най-добре изглеждащата от предлаганите модели. Има още една на Hyundai - Ioniq, но нея не съм я тествал. Като цяло наемът на всички тези нормално-габаритни коли е с една идея по-скъп от най-малките VW Up и Шкодичките, които обаче също не съм тествал за сега. Има и някакви ванове.

Та след като се качих в Коната веднага ми направи впечатление комфортната, ергономична седалка и модерния интериор. Когато включих колата, се пусна климатика, който работеше чудесно и адската жега веднага почна да охлажда. Коната има четири бутона за D,P,N и R, a не е с ръчка, което може да се стори малко неестествено в първия момент. Има също една уловка, че за да промените от P или N на съответно задна или директ, трябва да държите спирачката натисната иначе нищо няма да се случи. Коната работи като класически автоматик и щом включите на директ само отпускате спирачката и колата тръгва леко.

Воланът, като на всяка една нова кола се върти изключително леко, можете да го въртите буквално с малкото си пръстче, но при ускорение се втвърдява леко. Ускорението разбира се е това с което електричките са толкова популярни и то наистина е факт машинките дърпат яко.

Сега идват някои негативни впечатления. Возията на Коната беше изключително груба. Буквално за тези 6км, колкото трая моето първо пътуване, усещах всяка една малка неравност по софийските улици. Имайте предвид, че базата ми за сравнение са предимно 20+ годишни таралясници, та бих казал, че представянето на окачването си беше направо скандално. Удобната седалка не успя да компенсира този факт. Все пак нека не забравяме, че е Hyundai така, че нека не сме твърде взискателни.

Като при повечето нови коли, задната видимост е ужасна. Заради формата на прозореца и дебелите греди нищо не се скива, особено ако се опитате да погледнете през ляво рамо. Има камери за задно виждане, ама това не може да компенсира.

Самата кола ускоряваше, както казах, но имаше някакъв проблем и дърпаше на една страна при по-силно ускоряване и също при по-рязко спиране. Това като цяло създаваше усещане за несигурност. Вероятно е било неизправност по окачването вследствие на амортизация на самата кола, защото при друго каране на същия модел пак се усещаше дърпане, но значително по-малко.

Всички коли които тествах до момента бяха със зимни гуми. Не че има такова значение, не знам въобще сменят ли им ги.

Карането на електричка има нещо различно от карането на нормална кола с което трябва да се свикне първоначално и то е че заради регенерацията на енергия в момента в който отпуснете педала на газта ви се бият нещо като спирачки. Това води но неравномерна возия, все едно постоянно тръгни-спри. За да не се получава така трябва да свикнете да не отпускате педала докрай, когато искате колата да продължи равномерно да се движи напред. За сметка на това в градски условия спирачката почти не се ползва, освен за пълно спиране.

Другата кола, която съм карал до момента е най-известния електрически модел, ако игнорираме съществуването на Тесла, а именно Nissan Leaf. Така че тука имах малко по-високи очаквания. Като изключим, че е много по-грозен от Коната, той има същата ужасна видимост назад.
Интериорът отвътре е стилен, както може да се очаква. За разлика от Коната, нямаме четири бутона за посоките на движение, а нещо като ръчка подобно на класически автоматик. Само че за разлика от Коната, Нисанчето не се държи като класически автоматик и след като го приведете в директен, не тръгва само, ако не му дадете газ. Приемам, че е възможно това да са настройки, които могат да се променят.

Като ускорение не мога да кажа че имаше някаква разлика в сравнение с Коната, аз и не съм го напъвал много така или иначе. Обаче Нисана реагира много по-драматично ако превишите скоростта. На бул.Сливница, в момента в който вдигнете 60, почва да пищи и да вибрира волана. И в Хюндая имаше уорнинг, но беше съвсем деликатен, колкото за протокола.

Возията на Нисана беше по-добра, почти като нормален автомобил от преди 20 години. За сметка на това климатика беше слаб и каквото и да опитвах не можах да го накарам да охлажда като хората.

Като цяло беше фън. И двата модела когато потегляте и карате съвсем бавно се чува двигателя, който звучи точно така както биха го представили в Sci-Fi филм от 80-те. След това обаче при по-бързо каране вече се чува само шума от вятъра блъскащ се в колата и гумите шляпащи по асфалта.

И накрая и двете коли са с електронна ръчна спирачка. На Коната е сравнително очевидно как се пуска, но с Нисана до последно не бях сигурен дали е включена, но предполагам при заключване на колата с приложението би трябвало да се само-спира. Не знам какъв им е проблема с нормалната ръчна спирачка, дърпаш я и забравяш, но все тая.

Като пробвам другите модели ще пиша и за тях.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com