Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 12 Мар 2022 02:45


Любимото ми подгряване е това на предното стъкло. За мен никакви седалищни или воланни подгрявания не могат да бият плюсовете на подгрятото предно стъкло. Няма пот, няма сняг, няма лед. Никога. Най-шокиращо ми е това, че не е стандарт за всяка кола над 40хил. лв.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 14 Мар 2022 11:10


Като се потъркалях малко с колата, се сетих за много голяма неволя.
Касетофона ми няма USB и няма възможност за USB модул, а тъй като колата е направена след златната ера на DIN стандарта за касетофоните, не мога и да сложа някой евтин който ми върши работа.
Има касетофони за колата с това което ми трябва ама не слизат под 500 лева.

Това или да си намеря CD устройство за да си записвам дискове :lol:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7901
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 14 Мар 2022 11:45


На отопляемите предни джамове много ме дразни как нишките вътре се виждат и пречупват светлината все пак, колкото и да е малко, и особено в южноевропейския ни климат ми се струва бая ненужна екстра. От друга страна пък си мисля, че с времето предните стъкла са станали доста по-устойчиви на запотяване. Поне преди време един подгрев би ми бил безценен, предвид че в София е невъзможно да караш с отворен клапан на климатика без да се задушиш от газовете на курниците в трафика отпред, което пък зимно време е трудно да направиш без да запотиш всеки джам за 20 секунди. На старата кола ми се налагаше да го помпам тоя бутон като идиот, което подгрева мисля че би ми спестил, но на новата страничните задни стъкла стават матови докато предно и задно рядко зацапват въобще, та не знам дали ще ми е от полза.

А Инсигнийките мен доста ме кефят, честито :!:
Това с DIN стандарта е изключително гадно наистина. Виж как са FM transmitter-ите за запалка, едно време бяха страшна дървения, ама може и да са напреднали и там с качеството, а авто музика без usb или bluetooth си е половин кеф.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 14 Мар 2022 13:37


По начало нямам представа как може да се оправи проблема за който говориш, но пък познавам един от най-добрите специалисти по кар-аудио в София така че ако случайно нещо ти трябва пиши.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 14 Мар 2022 18:28


Аз си въртя в колата дискове записани в mp3 формат (lвместо стандартното аудио cd което събира около 20 песни). Това 700mb са сума ти му mp3-ки, 2 -та диска в колата са ми цялата музика която слушам. Иначе USB и BT са си гъзарийка, ама не ми се занимава да правя някакви такива модове. Следващата кола предполагам че ще има тия екстри фабрично.


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 14 Мар 2022 19:49


Liberty написа:
По начало нямам представа как може да се оправи проблема за който говориш, но пък познавам един от най-добрите специалисти по кар-аудио в София така че ако случайно нещо ти трябва пиши.


Аз знам Авител и Авал като места за такива услуги и на двете места ми казаха че конкретно за моят модел касетофон няма възможност за USB интеграция.
Но ако твоят човек е вещ съм отворен към предложения.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 17 Мар 2022 14:41


Моят по начало е доста вещ. Минава за един от най-добрите в България и е европейски съдя на състезанията по Кар-аудио в Европа. Най-малкото ще ти каже, ако има някакви варианти. Ще ти пратя на лично координати, защото не помня дали се имаме с теб във фейсбук.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 17 Мар 2022 17:52


Ще го видим и него.

Но днес, сигурно не е имало по-голям автокарък от мен.
Няма да сменям регистрацията, остава си пернишка и отивам до КАТ в 11:30, там е абсолютна навалица, кошер от коли и репатракове и си намирам място малко по-нагоре от училището и паркирам.
Влизам в първата каса на входа и казвам че съм за смяна на талони без промяна на табели. От полото знам че не е задължително да се минава през "каналите" при този случай.
Но полото беше със софийска регистрация, регистрациите от другите общини минават през "каналите".
Със свито сърце се връщам към колата и влизам в КАТ.
Часът е 11:55, "затваряме касите, правим ковид дезинфекция" до 12:30.
12:50 плащам за това, взимат ми талоните и копието на договорът за продажба и съм пред "канал" 5.
13:30 става моя ред влизам да ми огледат колата и тоя инспектор ми неволно и леко чуква с фенера Т-образният конектор който връща антифриза в резервоара за антифриз и започва да блика антифриз.
Конекторът е мъжката част и влиза в тръбичката която се стяга със скоба отгоре.
Spoiler for :
Image

Аз и тия седим и гледаме, и аз питам дали имат тиксо или изолирбанд. Естествено че нямат. Напускам "канала" и започвам да се чудя как да го оправя това нещо.
Удрям един телефон на съквартиранта и му казвам да дойде с изолирбанд, той идва с тиксо, изолирбанд и макетно ножче. Това макетно ножче ми позволи да се прибера на изпарения.
Режа частта от тръбичката в която е останало парчето конектор, цепя долу тръбичката да влезе и цялото нещо сега седи в топка от изолирбанд от която все още има теч.
През това време съм все още в КАТ и си чакам реда да си подада документите (гражданската отговорност и техническият преглед) в сграда 1 зад "канала".
Оказа се че това е било абсолютно излишно и просто е трябвало да си взема новите талони от сграда 3.
Взимам ги в 16:00 и си тръгвам от това проклето място, прибирам се като на всеки светофар има бял дим.
Ще видим утре в сервиза какво става.
Еби му майката.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 18 Мар 2022 22:55


The Grim Reaper написа:
Имам чувството, че с vanmx живеем в един блок, и пред нас на четирилентов път дясната се ползваше за паркиране дълго време, ама в един момент започнаха да вдигат през деня, което аз разбрах след като се прибирах една вечер и не си намерих колата пред нас.

Аз имам чувството, че и двамата живеете в бившия ми блок или съседния. Паркингът, на който е снимана колата на Ванмкс е между 2 блока, единият от които е този, в който живях дълго време.


Профил Skype

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7901
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 18 Мар 2022 23:45


Пред нас някой изстрадал буден гражданин издраска знаците с черен спрей и сега временно може да се паркира ако си достатъчно смел. :lol:

Toast, кажи какво стана с колата, че това изживяване звучи като напълно да ти развали кефа от новото возило, което си е ебана работа. :cry:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Мар 2022 11:25


Всичко точно с колата, ремонт за 50 левa.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Мар 2022 12:25


Аз наскоро имах най-странния проблем - счупи ми се лостовия механизъм на чистачките (нищо хубаво не е произлязло от чистачки, както знаем много добре). По-конкретно извади се рамото на шофьорската чистачка и дори да го наместя се вадеше отново. Като цяло не беше скъп ремонта, самия механизъм струва 50лв. обаче трябваше да се прибирам в най-големия снеговалеж само с пасажерска чистачка.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Мар 2022 14:48


Der Meister написа:
The Grim Reaper написа:
Имам чувството, че с vanmx живеем в един блок, и пред нас на четирилентов път дясната се ползваше за паркиране дълго време, ама в един момент започнаха да вдигат през деня, което аз разбрах след като се прибирах една вечер и не си намерих колата пред нас.

Аз имам чувството, че и двамата живеете в бившия ми блок или съседния. Паркингът, на който е снимана колата на Ванмкс е между 2 блока, единият от които е този, в който живях дълго време.


От няколко години живея в блока зад колата на снимката :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Мар 2022 22:12


vanmx написа:
Der Meister написа:
The Grim Reaper написа:
Имам чувството, че с vanmx живеем в един блок, и пред нас на четирилентов път дясната се ползваше за паркиране дълго време, ама в един момент започнаха да вдигат през деня, което аз разбрах след като се прибирах една вечер и не си намерих колата пред нас.

Аз имам чувството, че и двамата живеете в бившия ми блок или съседния. Паркингът, на който е снимана колата на Ванмкс е между 2 блока, единият от които е този, в който живях дълго време.


От няколко години живея в блока зад колата на снимката :)

Значи е същият. Там живях между 1996 и 2019 :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Мар 2022 18:44


Светът е малък :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 26 Мар 2022 17:44


Ей, човек да не излезе на разходка днеска.
Щяха да ме сгазят 2 пъти малоумни мотористи правещи незаконни маневри, единият имаше стикер "пази моториста" на каската.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 26 Мар 2022 21:13


Пистарки, кросови мотори, атв-та... Трябва да са забранени в населените места. Брутални шумозамърсители и множествени нарушители на закона.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 26 Мар 2022 22:22


Аз след 2 седмици ще ходя на курсове за А категория :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Мар 2022 12:21


Надявам се да впрегнеш опитът като пешеходец/велосипедист/шофьор за да станеш по-добър мотоциклетист.
Аз откакто започнах да карам повече станах по-толерантен пешеходец и велосипедист и не бутам където не ми е мястото.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Мар 2022 13:55


Мотор се взима, за да не важат за тебе правилата на движение.

Да еба всички мотористи, да еба. :lol:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com