Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 21:01


нелегален написа:
събираше 8% на парламентарни избори,



Поствам го пак с надежда, че всички имат някви базови познания по математика и ще схванат как се се формирали тези проценти.


Това че 50 хиляди изкофели пенсионера плюс ултрасите на две футболни агитки са гласували за Болен и го вкарват в парламента..... НЕЛЕПО е просто. Това ли е представителна извадка на 6 000 000+ с право на вот? Това ли са "многото" привърженици за които твърди Волтидж?

Ако направим гласуването максимално достъпно за всички подобни "паранормални явления" тип белия бродник няма да съществуват.

Твърдо "ЗА" електронното гласуване и мажоритарния вот!

Колкото до електронният подпис може да не е задължителн и да вкарат примерно опция на потвърждение с SMS както се осъществяват някой парични транзакции и регистрации в нета.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 21:21


Замислете се само какви бяха партиите преди 2009, ако сега ви се струва зле избора :wink:

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 21:34


нелегален написа:
момци, Андрей е прав. И аз така го помня - преди Бойко да участва в изборите 2009-та, да не кажа 2/3-ти от форума викаше яко за Атака. 100% сигурен съм в това, а и то не е изненадващо, предвид че тогава тази партия събираше 8% на парламентарни избори, а Волен беше втори на президентския избор 2006-та (тогаа ли беше?). Аре бъдете малко честни със себе си плз. :D

иначе тва че само той е викал против тях не е вярно ест.

Дори да е така, защо трябва заради някакви олигофрени, били те и 8% да се величае, все едно само той ги е казвал тези неща? И кои са тия 2/3 от форума? Само със Зубро водеше някакви що-годе смислени спорове, другите атакисти са били някви тъпи лапета. О, колко е велик Андрей, че се е оказал по-прозорлив от 13 годишни геймърчета във форум за игри, малоумни футболни фенове/скинари и изкуфели пенсионери. Айде да бега оттука, че вече дразни яко.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 21:57


Абсолютно само Зубро се мъчеше да формира и защитава няква смислена позиция останалите си бяха
тип: - "...мразя циганите ще гласувам за Волен точка."

Ама целия форум!? Айде нема нужда!

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 28 Окт 2015 08:01


По времето, когато 80% от аватарите бяха някакви блак метали, и на дневен ред се пишеше циганите/еврейте на сапун, 14/88? Я кажи пак? Просто това беше по-ранния интернет, когато още бяхме млади и влизахме тук само да троллим.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 28 Окт 2015 08:53


Аз не разбирам какво общо има това, че много от циганите са за сапун с а'така?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 28 Окт 2015 11:38


indeedhewas написа:
Aма в тоя извратен форум какъвто и да влезеш, излизаш блек метъл гей от Атака. Заеби.

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 28 Окт 2015 16:48


--------

Всъщност заеби, продължавайте да се занимавате със Сидеров

Тъпи сте

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 28 Окт 2015 17:33


TI SI NAI-TUP WE

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 28 Окт 2015 23:25


2005-та. Сидеров е аткуален във форума и поражда горещи дискусии.
2015-та. Сидеров е актуален във форума и поражда горещи дискусии.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 29 Окт 2015 09:52


Serious Sam написа:
2005-та. Сидеров е аткуален във форума и поражда горещи дискусии.
2015-та. Сидеров е актуален във форума и поражда горещи дискусии.


Извод: за 10 години грам не сте поумняли.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 29 Окт 2015 10:01


Liberty написа:
Аз лично гласувах с "ДА" на референдума, но си признавам, че не бях проучил нещата в детайли за това ако може някой да ми разясни няколко неща:

1) Какъв точно е смисъла от електронното гласуване? Привържениците твърдят, че ще привлече повече хора да гласуват защото ще е по-лесно обаче, до колкото знам за целта те трябва да имат електронен подпис. Повечето българи нямат. Ако някой го мързи да отиде да пусне бюлетина, мислите ли че ще отиде да си вади електронен подпис специално по случая?

2) Твърди се че ще се повиши избирателната активност, обаче според мен повечето хора не гласуват не от мързел или защото им е трудно, а поради простата причина, че мразят политиците и чувстват че няма за кого да дадат гласа си. Това няма да се промени с ел. гласуване.

3)Няма ли да се улесни купуването на гласове? Тъй като ромите от дадена махала веднъж организирано ще им извадят ел. подписи, а после всеки път гласуването ще става без дори да се налага да се ходи до избирателните секции. Практиките на изборния туризъм и напоследък станалото модерно - да се регистрират стотици граждани в малки населени места с цел да се подмени вода, няма ли да се улесни още повече тъй като тогава "гласоподавателите" няма даже да се налага да се извозват в деня на изборите.

4) Ел. гласуване ще улесни българите в чужбина без съмнение, но същото важи и за електората на ДПС в Турция. Ще се спести нуждата от изборен туризъм и отварянето на десетки изб. секции в Турция.

5) Основните адвокати на ел.гласуване са младите, технически грамотни и активни българи, те обаче така и така ще си гласуват. Болшинството от политически апатични, незаинтересовани или осъзнато не-гласуващи хора няма да променят мнението си заради метода на гласуване.


1 съм съгласен, тая простотия с електронния подпис никъде не е толко сложна като в България. Ако сме малко по-буден народ обаче би трябвало да се напълни пазара с вендори на електронни подписи и компании/апове целящи да улеснят издаването на такъв.

2. Естествено че много хора не гласуват от мързел. А и много хора в чужбина просто нямат къде.

3. Ще се улесни но и ще се вдинге много избирателната активност.

4. Електората на ДПС в Турция отдавна му е улеснено на макс да гласува.

5. Тва па вобще не е така.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 29 Окт 2015 11:09


Това видео не е безпристрастно, но фактите са точни, и наистина електронното гласуване е по-лесно да се манипулира и по-трудно да се следи.

Всеки друг аргумент в в полза на електронното гласуване - по-бързо, по-лесно, по-евтино, по-достъпно, общо взето наложително ако ще има задължително гласуване. Но е хубаво да се отбележи, че е и по-лесно да се манипулира и фалшифицира.

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 29 Окт 2015 14:10


Не съм съгласен че е по-лесно да се манипулира. По-лесно е да се продават гласове ама то в БГ е елементарно и без това. Около всички избори дават по 15 репортажа по телевизията как цели заводи с по 1000 души персонал са рекетирани да си продадат гласовете и никви последствия...


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 29 Окт 2015 16:10


Като цяло не получих особено смислени отговори на въпросите които поставих за ел.гласуване.

Основно не виждам как ел.гласуване ще повиши избирателната активност, при положение че повечето хора нямат ел.подпис и нямат причина да имат. Ако на хората им е сложно и ги мързи да отидат да пуснат бюлетината (нещо което вярвам, че не е основната причина за ниската активност) то едва ли някой ще си даде труда да ходи, да плаща такси и да си вади ел. подпис само заради едното гласуване. След 10 години нещата може и да се променят, но ние водим дискусията сега и за момента, а и в близко бъдеще не виждам нещата да се променят особено. Единствено за българите в чужбина това ще е улеснение (отново те трябва да си вадят ел.подпис) но като цяло смятам, че е съмнително до колко това ще доведе до съществена промяна в активността.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 29 Окт 2015 16:16


Аз съм за ЕЛЕКТРИЧЕСКО гласуване 8)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 29 Окт 2015 21:29


Liberty написа:
Като цяло не получих особено смислени отговори на въпросите които поставих за ел.гласуване.

Основно не виждам как ел.гласуване ще повиши избирателната активност, при положение че повечето хора нямат ел.подпис и нямат причина да имат. Ако на хората им е сложно и ги мързи да отидат да пуснат бюлетината (нещо което вярвам, че не е основната причина за ниската активност) то едва ли някой ще си даде труда да ходи, да плаща такси и да си вади ел. подпис само заради едното гласуване. След 10 години нещата може и да се променят, но ние водим дискусията сега и за момента, а и в близко бъдеще не виждам нещата да се променят особено. Единствено за българите в чужбина това ще е улеснение (отново те трябва да си вадят ел.подпис) но като цяло смятам, че е съмнително до колко това ще доведе до съществена промяна в активността.

Пак нищо не си разбрал и едно и също плямпаш.

1. Не водим дискусията за сега, тъй като нито е възможно, нито е правилно ей така изведнъж да се въведе ел. гласуване. Ти мислиш, че ей така ще станат нещата от днеска за утре да се разработи такава система ли?

2. Това, което си написал е същото, като това в първия ти пост. След него обаче ти се дадоха и много други аргументи в подкрепа на ел. гласуване, освен мързела. Сега, за да продължа дискусията трябва да напиша пак същите аргументи ли? Как да се води дискусия с теб изобщо? Научете се, като се води спор искам да ми обориш всяка една запетайка, а не да ми отговаряш избирателно както и в много други случаи.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 30 Окт 2015 00:45


И все пак, ще се намери ли някой да разясни как ще се осигури анонимността на вота, как ще се предпази от хакване и как ще попречи на някой от някоя партия с торба кеш да ръководи гласуването с лаптоп от къщата на някой цигански барон с електронните подписи на цялата махала, примерно.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 30 Окт 2015 01:37


Еми някой програмист трябва да ти ги изясни тези неща с подробности, аз имам бегла представа. Примерно, срещу лична карта ти дават няква усб пишка, чрез която (и само чрез нея) може да гласуваш. Така никой друг няма да може да гласува от твое име, докато това устройство е у теб. Ще имаш парола/пин код, който да предотврати използването на устройството при кражба/загуба и т.н., като след това ще заявиш, че си го изгубил, системата ще го деактивира по някакъв начин и ще ти дадат друго. Що се отнася до хакване - мисля, че сме достигнали доста високи нива на компютърната сигурност. Замисли се, щом банките използват електронни системи да оперират с парите си, значи нивото на сигурност може да е на много високи нива, което обаче не може да каже за хартиените бюлетини. И не само банките, в днешно време в почти всяка една сфера, нещата се извършват по електронен път.

И аз преди бях на мнение, че ако гласуването е електронно може да има много шашми, просто защото не си го представях как може да стане и защото не бях чел нищо по въпроса. Ето тази статия ми я препоръчаха по въпроса (не съм я чел още) - http://techblog.bozho.net/why-all-the-f ... ic-voting/

Вече не съм сигурен ако самите хора (програмисти), които правят системата, са корумпирани дали по някакъв начин могат да манипулират вота, но това може да се случи и при нормално гласуване.

Друг проблем е това, което и ти, и Андрей изтъкнахте, че ще се купуват по-лесно гласове. Защото нямаш тъмна стаичка в която гласуваш и всеки може да те накара да гласуваш пред него. Но сигурно има начини и това да се избегне. То идеята на референдума е да почне да се обсъжда самото нещо как може да стане, никой не е казал, че от утре почва.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 30 Окт 2015 09:02


Мързи ме да пиша надълго и нашироко, но само ще спомена нещо, което явно ви убягва.
Говорейки за електронно гласуване, не е задължително да се говори за онлайн гласуване.
Електронно може да се извършва вота отново в центрове, отново анонимно, отново в тъмна стаичка, и след това отново на гръб да се носи информацията до някои стадион, където да се събере всичко.
Ако искате да гласувате от вкъщи, с комбинация от ЕГН и номер на лична карта например, тогава говорим за онлайн гласуване, което не е същото.
Не съм запознат кой от двата варианта се бутат в момента, дали ще е само електронно/машинно, или изцяло онлайн гласуване, но между тях има очевидни разлики.

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com