Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 22 Авг 2015 14:43


нелегален написа:
Във всеки случай, явленеито папката на Уиндоус да ти расте със стотици мегабайти е още от 7-цата, ако не и от Виста. Дори не е свързано с ъпдейти.

На мен ми е 70 гб папката уиндолс :? Какви ли не начини пробвах да я изчистя ама не става. Ама така е с уиндолс на 6 години :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 22 Авг 2015 14:53


Впрочем, за хоум юзърите ъпдейтите на Windows 10 са автоматични по дифолт и не могат да се изключват, което е едно от притеснителните неща. Контрира го това, че тези ъпдейти сега за първи път ще минават глобални бета тестове от истински потребители от insider програмата преди да ги пускат лайв за нормалните потребители.

Ебати текста, бтв, винаги съм се чудел как би ме изгледал един българин от преди 50 години, ако почна да му говоря така :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 22 Авг 2015 15:08


А, да, не твърдях, че онова отгоре е 100% достоверно, просто споделям, че ако някак си е, да се spread-ва word-a отрано, така или иначе скоро ще видим дали ще се потвърди от още хора.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 22 Авг 2015 17:37


Не помня седмицата да ми е правила впечатление да е растяла толкова бързо за малко време. Ама може де.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Апр 2006 10:18
Мнения: 1168
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 22 Авг 2015 18:25


Пичове, не Ви чета обстойно, sorry. :oops:

+++

Fuck, nervi me kirilrcata v momenta, prostete, pls.

Iskah samo da vmetna, 4e ka4ih 10-kata na star laptop, a tia go zaburza, eba ti!
Sam ne poviarvah na o4ite si. :roll:

Toest,
efektut be osezaem, daje za nepredubedenite. 8)

+++

10 -kata se darji super stabilno za sega.

E, maaaaalko po-bavno mi zarejda RAPPELZ, primerno,
no vse-pak sistemata e nova, naverno i trebe vreme za napasvane.

---------
Begam :D :D :D

___________________________________
Нема таа, нема онаа.


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Апр 2006 10:18
Мнения: 1168
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 22 Авг 2015 18:42


Kum frienda mi GIPO :arrow:

Priateliu, naistina raste.

I drazni, daje pri suvremenite obemi za diskove.
Az ka4ih Enterprise, i nemam kak da spra ob6teniata i s Microsoft ...

++

4etoh v GB-saitove, 4e opciata za SPIRANE na automat update nepremenno 6te bude pusnata.

A dano!

++

Pozdravi, friend :D

___________________________________
Нема таа, нема онаа.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 22 Авг 2015 21:23


Онзи ден тъкмо пускам един порнак и ми даде първия BSOD. Иначе го имам от известно време на лаптопа, модел 2014, като цяло добре се държи, но то и машината е нова де. На почти 8 годишния настолен компютър не съм го качвал, не знам дали имам намерение да го качвам, но ще видим. Засега слабо ме вълнуват дискусиите около privacy-то, сякаш точно на мен ще ми следят нещата.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 22 Авг 2015 23:26


баце Морко написа:

Ебати текста, бтв, винаги съм се чудел как би ме изгледал един българин от преди 50 години, ако почна да му говоря така :D


Мен пък една друга мисъл не ми дава мира, как след 30тина години в пенсионерските клубове ще се цъка CS и DOTA примерно вместо белот, табла и шах :lol: :lol:

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 25 Авг 2015 07:46


Вчера ми показа, че са излезли нови драйвъри на nvidia. Не можах да ъпдейтна на тях, даваше някаква грешка. Трябваше да ънинстална стария драйвър и след това да сложа новия. Междувременно за около 1 час компа вместо да се изключи се рестартираше. После се оправи.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Апр 2006 10:18
Мнения: 1168
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 27 Авг 2015 09:22


Na men mi dade 2 preporaki, napravo zapovedi - da ka4a po nova versia na nod32 i da up-na driver -a na videoto.

NOD-a ka4ih i vsi4ko be to4no.

Setne ot Device Manager mu naredih da drapne nov driver. Uvedomi me, 4e e nai-novia. :roll:

Pisna mi ot saob6tenia, 6toto vsi4ko si rabote6e prevazhodno. I togava re6ih da go ostavia spoko nekolko 4asa.

---

Az po otno6enie na IT ob6to vzeto sum si tupan-tehno i mn ne razbiram, no mai ima nujda v na4aloto na update da ne mu se vpe4atliavame na seka zabelejka.

___________________________________
Нема таа, нема онаа.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 27 Авг 2015 10:59


Разкарай тоя NOD от компютъра си, Windows от маса време има вграден антивирус.

Инсталирай си Malware Bytes и от време на време пускай по един скан, за да ти изчисти компютъра от всичките malware лайна, които е насъбрал.

Това е, мина им времето на старите досадни антивирусни.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Апр 2006 10:18
Мнения: 1168
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 27 Авг 2015 12:34


Da, mersy, 4e pisa!

Probval sam nekolko puti bez nod-a. Stava dobre samo na ma6ini zad moi sobstven ruter i kogato dostav4ikat e ma6taben, napr. BTK.

Na mobilni ma6ini bez NOD napravo ne smeia, 6toto mnogo me pazi. Bez nego samo za mesec i se nalaga fresh instalacia.

Ne znam dali dobre obiasnih, dano me razbra.

Pozdravi :D

___________________________________
Нема таа, нема онаа.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 28 Авг 2015 02:27


Ми... Не... не мога да се съглася. Въпросните програми наистина са добри за лечение на някой "инфекции" но зависи какво сте хванали. Все едно да лекувате HIV с антибиотици нали не върви... Идеята ми е, че е по-важна е превенцията. Превенция която може да ви осигури само един добър Antivirus+Firewall защита в реално време, като второто дори го слагам първо по-важност тъй като гадинките могат да еволюират стигат да имат интернет достъп :)

Spoiler for "tl:dr ако на някой му се чете":
Първо дадена гад за да плъзне из мрежата то тя е създадена така, че поне първоначално да не може да бъде прихваната от повечето антивирусни програми. И познайте коя от тях стои на първо място в тоя лист? Разбира се отрочето на MS тъй като се ползва най-масово. Наивно е да смятате, че сте защитени с Microsoft Security Essentials (MSE) и гига посредствения Firewall вграден в Win7 който освен за красота за друго не служи.

Една сериозна зараза веднъж зарови ли се в системата няма спасение с повечето конвенционални методи. Няма да забравя как преди доста години се бях заразил с някакъв странен червей, който беше просто неоткриваем за 10-тките антивурсни, които пробвах една след друга с надежда да ме избавят. Самият аз може би нямаше да разбера, че съм заразен, ако въпросната гад не генерираше умопомрачителните 5KB/s трафик за моя тогавашен Dial-UP интернет достъп :lol: С един малък tool за TCP/IP мониторинг успях да видя отворения порт и файла който генерираше трафика. По-интересното беше, че такъв файл нямаше според Windows Explorer, Task Manager,DoS, Total Commander, Safe Mode и каквото се сетите под същата OS... След близо месец ходене по мъките успях да изолирам първичният exe файл благодарение на една live linux дистрибуция.
Антивирусните започнаха да го засичат след още близо 20-тина дена което си прави близо 2 месеца. Тъй като вече знаех как да се отърва собственоръчно, реших да си направя експеримент. Просто ми беше адски интересно как така гадината става абсолютно невидима за операционната система и всичко работещо под нея. Самозаразих се и нова изненада. Повечето антивирусни отнова твърдяха, че съм чист а останалите алармираха за зараза, но просто бяха безсилни. Още по забавното беше, че дори аз самият не можех да махна гадината по стария метод защото просто я нямаше. Оказа се, че файла освен че е невидим за текущата ОС за по интересно си генерира постоянно различни имена :D След като го изтрих наново всички зловредни процеси и регистри които беше инсталирал изплуваха, а антивирусната с гордост потвърди, че е "унищожила" заразата. Това беше може би първият ми сблъсък с Rootkit.



Оттогава станах адски параноичен на тема сигурност. Пробвал съм над 90% от антивирусният софтуер излизал някога. Стигайки до последните 3-4 години в които най-накрая смея да твърдя, че открих златната среда ресурс/сигурност. И тя е точно NOD...чието ядро е написанo на basic и продължва да е една от най-леките в бранша. Всъщност говоря за Eset Smart Security което е Nod32 + Firewall... Firewall-а е конфигуриран ръчно в интерактивен режим тоест всеки опит за достъп до интернет се разрешава лично от вас самите. В тва число добявам и NoScript за браузъра и смея да твърдя, че съм чист. Или поне останалият софтуер твърди така в тва число слагам и malwarebytes и spybot-а 8) Което не е гаранция де както разбрахте малко по-горе :lol:

Единственият проблем на тази комбинация е, че не е подходяща за редови потребители без опит защото се изисква цялостното ви внимание... много процеси и сайтове примерно няма да функционират коректно ако не знаете какво правите :)

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 28 Авг 2015 07:15


Тъй като тая тема за тек е по-активната в момента, пускам ви един интересен текст (за тъпаците тука: това НЕ означава от форчан, а от главния редактор на вестник Култура, Тони Николов) - „Google като отговор“. Който иска да чете и да си лафим.

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 28 Авг 2015 20:53


Текстът за мен е тъп, защото авторът буквално в последния параграф изведнъж сякаш се сети с каква цел е каканизал досега фразите си.

Да, интернет е манипулируем, особено спрямо хората, които не разбират какво представляват търсачките. Да, тръсачките невинаги дават правилните отговори, но едно на ръка, че никоя от тях не претендира за такова нещо, второ, че хората не очакват от тях отговор на въпроси, а обем синтезирана информация, която да им помогне сами да си конструират отговора.

С други думи, не ти е виновен гугъла, ако си сгафил жестоко, понеже си го питал "Какво ще стане, ако си пъхна пишката в маркуча на прахосмукачката?", а той ти е върнал снимка на Аполон.

Принципно така става, когато не си запознат с това, което ползваш.
Казват ти, че колата е средство за бързо пътуване, но ти си се качвал два пъти. Тръгваш към Търново, обръщаш се в първата канавка и аре статия в дневник колко опасно нещо са колите и как подменят сигурната реалност на карането на каруца, където няма как да изгубиш реална представа за скоростта на движение.

Горе-долу същото.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 01 Сеп 2015 14:14


Microsoft accused of adding Windows 10’s spy features to Windows 7 and 8

gg no re, момчета

вече няма никакъв смисъл да не ъпгрейдвате

тия хитреци от Майкрософт бе :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 01 Сеп 2015 14:46


Аз вече и без това спрях с игрите, се чудя дали да не мина на Линукс.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 01 Сеп 2015 19:06


Още не си спрял с хуя ми игрите, така че не бързай. :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 01 Сеп 2015 20:29


АВЕ ЕЙ!

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 18 Сеп 2015 16:42


пишеш в адрес бара google.com

когато ти зареди страницата, оставаш на нея и отваряш настройките

отиваш на опцията за добавяне и там вече ще фигурира google

по аналогичен начин трябва да посетиш страницата и на другите search енджини, за да ги вкараш в списъка

Microsoft са се постарали ако си обикновен юзър, да не се добереш до гугъл :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com