Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 16 Юли 2017 12:28


За метаболизма бих се съгласил, но донякъде, все пак говорим за храна, която много хора считат, че не може да бъде градивен блок за човешкото тяло :!:

Иначе при мен краката са ми много слаби и ако бях по-як в тях, съвсем спокойно щях да закова кантара на нещо в порядъка на 67 кг, но без спорт и/или специфични тренировки, просто не мога да кача кой знае колко маса в тях :arrow: Проблемът дори става по-очевиден като качвам маса навсякъде другаде, но не и там :oops:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 16 Юли 2017 14:29


хайчо
аз съм 182 точно 99 кила 8)

краката са малко пилешки, лясната ръка е 45, предмишника 37-38, лявата 44, предмишницата също някъде. 140 на лежанката, клек 110 чисто с колан, 150 мъртва тяга, ама може и повече

бми индекса нз какво ще покаже, ама който иска може да се пробва :D


Профил

Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 16 Юли 2017 14:43


Ако си фитнесджия, може да не е меродавно, но ми вади горна граница на "overweight", важното в случая е количеството телесни мазнини към мускулната маса или нещо подобно :!:

Иначе ето калкулатор за всеки да си смята: https://www.nhlbi.nih.gov/health/educat ... /bmi-m.htm

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 17 Юли 2017 09:12


Не съм фен на подобен род калкулатори, защото:
- По-важен е % на мазнините в тялото, особено скритите мазнини при мъжете;
- Мускулната маса тежи повече от отпуснатото и според тоя калкулатор може някой човек с физика жан Клод на младини да излезе с наднормено тегло :lol:;
- Не взима предвид индивидуалните физически особености.
Аз ако вляза в нормата според този калкулатор, ще изглеждам като скелет.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 18 Юли 2017 21:20


Till.Lindemann написа:
140 на лежанката, клек 110 чисто с колан, 150 мъртва тяга, ама може и повече

Image

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 28 Юли 2017 15:11


нелегален написа:
Препращам към нещо, което написах в темата за жегата, за да го свържа с инициативата ми за сваляне на килца, която описах по-рано в тази тема:

нелегален написа:
Само искам да изтъкна един много ключов момент...

Миналата сряда в София беше около 35-6-7 градуса следобеда. Точно същия ден ми се налагаше да пътувам до другия край на София (с градски транспорт) и аз очаквах това пътуване с огромна неприязън, знаейки че едва ли не ще умра по пътя...

...Но всъщност се случи нещо друго. Някак си жегата почти не се усещаше. Дефакто беше 35-6 градуса, но се чувстваше ОК, не умирах от жега, не се задушавах, не ми беше зле, пътуването ми беше спокойно и съвсем поносимо.

Тогава се огледах и отбелязах вътрешно следното... "Чакай малко... сега е средата на юли... хората вече са започнали да се поизнасят леко от София, я за екскурзия, я за море, я за някакъв друг излет... Някак си по-празно е, диша се по-свободно, по-леко..."

---

Та така. Просто отбелязвам ОГРОМНАТА разлика в града ни, която прави присъствието или съответно отсъствието на жителите му... Всичкото софиянци и wannabe-софиянци, с цялата дандания, гъчканост и замърсеност, които причиняват с ежедневните си дейности, били те необходимост или просто прищявка, правят своя град едно доста неприятно място.

Като за начало, замислете се за следващият път когато тръгнете нанякъде с SUV, което харчи 20 на 100, или с какъвто и да е било друг личен автомобил - дали няма да е по-добре за всички ако просто се поразходите пеша или използвате градския транспорт. ;)



Само искам да кажа,
че в последните няколко дни,
когато в София имаше
нормално време, (да, за мен ТОВА е нормално време, и трябва да го има през цялата година ако може :D )
по-малко навалица,
по-малко автомобили,
и съответно по-малко шум, замърсяване, жега, стрес и т.н.
което съответно прави мен по-спокоен, по-малко стресиран и способен да спи по-добре

съм загубил килограм и половина. :D

и то без да съм си давал много зор с ограничения в приема на калории или с физическо натоварване.

Пък нека тия които искат да си правят каквото искат (Багеристо... :roll: ) да продължават да ми твърдят как нямало никакъв ефект от действията им :D


Аз още нямам автомобил въпреки, че изкарах книжката преди няколко години и съм шофирал само един път от тогава. Но в най-скоро време ще мина няколко опреснителни часа на курс, тук в София, и смятам да ставам активен шАфьор, че вече усещам как ми е наложително понякога. Смятам да си взема някой добре запазен Баварец, 7 серия, след 2010 година, ако финансите ми го позволят, до края на годината примерно. Може и нещо друго де, пак според финансите.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 28 Юли 2017 16:44


Не мисля, че това е правилния избор за млад неопитен шофьор с все още нестабилни финанси. Доста познати се залъгаха по запазени луксозни коли, като всеки почна да печели свои пари след гимназията. Макар че на работа разполагаме със съвсем прилични нови коли, познат, нямаше търпение да си купи “мечок“, спукаха му 4-те гуми и сега мечока събира ръжда пред блока. Тъжно е.
Според мен е по-добре да си купиш нова кола на лизинг, пък било и то не 7ца.

При каквито и условия да си, ремонта на тая 7ца ще ти излезе доста по-солено, отколкото да плащаш малка сума всеки месец и да имаш пълна гаранция с опция за удължаване.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 28 Юли 2017 21:37


Направих малко справка, всъщност съм 1.83 , данните ми са били малко неактуални :D

И да, това имах предвид - ако си голям и силен и мъжествен килограмите не трябва да са повод за срам, ами напротив. За "фитнесджиите" говорих много ясно, все пак това е фитнес темата, т.е посветена на на големите и силни тела, а не за веганство или нещо подобно :D

И да фитнесджия не съм, но съм wannabe такъв :D . Просто от 10 години обстоятелствата все се извъртат така, че след известно време сериозно посвещение във фитнеса все се налага да го прекъсна точно когато започнат да се забелязват някакви резултати.

Сега от 3 месеца тренирам и спазвам стриктен хранителен режим. Както казах, висок съм 1.83, в началото тежах 98 с бая сланини. Сега съм 87 и имам още да горя. И проблема ми са многото мазнини, а не килограмите :D Ще видя колко мога да изчистя и когато съм готов пак ще качвам , тоя път по-чисто.... щото половин година само седях пред екрана и ядох и пих шитове . Целите ми са горе долу нещо като на Тил, който между другото е добър пример за това което имах предвид с предишния пост и евала за неговите резултати . В това е истината, останалото са педалски работи и разни модни течения :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 29 Юли 2017 01:16


Мечок се вика на първата S-класа.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 08 Авг 2017 11:46


нелегален написа:

На какво се вика мечок? И кой мислиш че му е спукал гумите/защо? :roll:


е, няма как да знам защо :D
и на мен са ми рязали гуми поради селски поводи, ама в тоя случаи нещата май бяха по-сериозни, преди доста време се случва това.

мечока е първата S-класа, ако може и да е сребриста, че да се покрива с линията на стоповете, си безсмъртен.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 24 Авг 2017 18:05


Преди 2-3 седмици бях в Испания и Палма де Майорка и на второто прекарах 3 дена на 50 градуса и кошмарна влага. Отпуснах му края и ядях сладоледи, пиех газирано на плажа и обядвахме/вечеряхме солидно, щот толкова потене и солена вода - нема начин. Като се измерих с притеснението, че съм качил яко от кофти режима на хранене, гледам - свалил съм 5 кила ( за 7-8 дни ). :D

Иначе, пичове, отидох на един испански фитнес. 22 евро картата за месеца - колкото е мойта в кварталния ( само че в левове ). Беше ме страх да не строша нещо - толкова лъскаво, модерно и хай тек - не бех виждал такива уреди никъде. На ''бара'' разхвърляни купички с некви протеинови снаксчета, бързи захари, квото там - да си джуберкаш докато тренираш, без да трябва да плащаш. Голем кеф. И нема глупости като забранена тяга, както в хипер скъпия Пулс :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 07:49


хахаха значи ако си бил с нормален режим си щял да свалиш 10 кила :D. Гадно нещо е жегата, мен много ме мори лятото и едвам успявам да не свалям кг.
В кой пулс ходиш? Аз не съм ходил в никой де, защото отвън ми изглеждат като чалготеки :D, ама на люлинския виждам надпис 30лв на месец.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 09:51


Пулса е яко бе, като изключим две или три неща, които ме дразнеха административно. Сто пъти предпочитам да дам 20-30 лева повече и да тренирам в яко помещение от колкото в някви задушни зали, които не са ремонтирани от повече от 10 години. Аз сега септември планирам пак да почвам да ходя там. Мислех да е доста по-рано ама не ми се рискуваше с тия жеги още повече, че не съм тренирал от две години и съм изгубил форма.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 10:53


Пак казвам, не съм ходил там, мнението ми е базирано на това колко чалгаджийски изглеждат отвън :D.
Аз съм фен на TopFit заради това, че е ебаси якия фитнес, нов, най-големия и тн... Дразни ме единствено политиката им, че след като ти изтече картата, имаш 5 дни да вземеш нова или пак ще трябва да плащаш първоначална адм. такса.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 11:29


За мен винаги най-важното е било, какъвто ида е фитнеса, нов, стар, да е чисто и да няма много хора. Щото на всякакви неща съм се нагледал, по-дразнещи от тва да ти правят забележка да не пускаш дъмбелите и тн. А това за административната такса е пълен ташак, за пръв път чувам за такава глупост, тва е номер да те вържат.

В Амстердам в една зала, 49 евро беше на месец, с даването на картата да ти я отчетат преди трен, им казваш дали сега или после ще се възползваш от безплатния си протеинов шейк с банан. А в някои фитнеси тук да ползваш душ е 50ст/минута :lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 13:17


Аз след фитнес бързам да се прибера, за да хапна и винаги съм се чудел на хората, които остават да се къпят. Алтернативата е да пият шейк преди да влязат да се къпят във фитнеса. Ама все пак протеиновия шейк е хранителна добавка, а не заместител, няма как да си набавиш всичко нужно след тренировка с него. Това са си някакви мои мисли де... в следствие на прекалено много статии, които споменават за краткия прозорец след тренировка, в който трябва да набавиш възможно най-много ценни вещества.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 16:47


Милия Хайчо, личи си, че не си стъпвал в зала :D

Да няма много хора не означава да е тихо, в залата ни знам кога е тихо :D да няма много хора значи да не се мотаеш и протакваш тренировката си, защото има хора, което си говорят, цъкат на телефоните, почиват по 5мин на серия, и заемат уредите прекалено дълго. Отделно, често се случва да те заговорят и се разсейваш.

Не съм фен на пускането на дъмбели на земята, но някои движения не позволяват връзащето на дъмбелите, откъдето си ги взел на момента. Например - флайс на пейка, рамо от стоеж и тн. Има разлика.

Гипи, и на мен ми беше странно, обаче си е удобство - има доста хора, които слез зала имат ангажимент и е удобство да излезеш чист и свеж след тренировка и направо да продължиш да си вършиш работа. Стига залата да е чиста ест. Интересно ми е ти какво точно ядеш след тренировка? Защото аз от старите книги знам, че освен шейк с някои банан, може най-много няколко желиране мечета, че да спомогнеш за вкарванего на протеина в мускулите.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 16:55


Момчета, я по-добре препоръчайте някакъв евтин източник на протеини освен изварата :D Веднъж взех един от тия "протеини" от билата - някакво 10 процента соево брашно с вкус на зрънчо... предполагам че е по-добре от нищо :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 16:55


Момчета, я по-добре препоръчайте някакъв евтин източник на протеини освен изварата :D Веднъж взех един от тия "протеини" от билата - някакво 100 процента соево брашно с вкус на зрънчо... предполагам че е по-добре от нищо :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 16:55


Момчета, я по-добре препоръчайте някакъв евтин източник на протеини освен изварата :D Веднъж взех един от тия "протеини" от билата - някакво 100 процента соево брашно с вкус на зрънчо... предполагам че е по-добре от нищо :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com