Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 26 Апр 2017 23:18


Мастър Люх написа:
kakvo shte reche da se checknat?
a inache, mai naistina nikoga ne sam stapval v lyulin


и аз не съм, а съм софеанец от близо 4 години вече :lol: направо ме е срам :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 28 Апр 2017 09:51


Мастър Люх написа:
kakvo shte reche da se checknat?
a inache, mai naistina nikoga ne sam stapval v lyulin

хахахахах имах предвид да си правят някакви нагъзени разтяганици и упражнения със собствено тегло, без да се притесняват, че ги зяпа цялата зала.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 28 Апр 2017 10:22


Гиптчо, дай малко акъл, моля. Не съм стъпвал у фитнес от повече от година. От известно време мисля най-накрая да стана сериозен и да почна пак. Като за начало си мисля да изкарам някоя 12 седмична програма за трансформация. Ако почна сега тъкмо ще съм готов за лятото :D Имат ли ефект тези програми? Не казвам, че няма да тренирам след това, но мисля че ще е добра основа.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 28 Апр 2017 10:56


Това зависи от супер много фактори:
- в каква форма си бил до последно, когато си ходил на фитнес (тоест колко време си ходил, как си изглеждал);
- в каква форма си в момента;
- до каква степен си готов да се отдадеш на правилно хранене и добър сън през тия 12 седмици, тоест колко ти е мотивацията.

На мен лично 3 месеца са ми предостатъчно да навляза в най-добрата си форма, в която съм бил някога, при положение, че не съм ходил на фитнес в близките 2 години. Но аз никога не съм спирал тотално да спортувам, а само конкретен спорт.
Нямам идея за какви програми говориш, но предполагам, че са от тези, които са направени с цел да изгориш възможно най-много мазнини и да подготвиш мускулите, което да е предпоставка за друг тип тренировки. Ако е нещо такова и ако не си се омазнил повечко, може би ще е по-добре да тренираш стандартно. Много от тия програми са за абсолютни начинаещи, а ти макар и да не си тренирал скоро, имаш някакви знания и мускулна памет, което да те изстреля по-бързо.

Дай малко повечко инфо за себе си :)

Казвали сме го и преди, тренировката е по-малко важното нещо, спрямо храненето и съня :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 03 Май 2017 17:05


Гипи, какви са постиженията ти на военната преса и с какви упражнения я съчетаваш освен вертикалния скрипец (lat pulldown) и набиранията с широк прониран хват?

Помага ли лег пресата за увеличаване на тежестта при клек или е по-скоро bro science?

Също така, препоръчай качествени аминокиселини. Спрял съм се на есенциалните на Animal, защото съм много доволен от протеина и предтренировъчния Pump с креатин.

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 04 Май 2017 08:01


Мастър Люх написа:
Гипи, какви са постиженията ти на военната преса и с какви упражнения я съчетаваш освен вертикалния скрипец (lat pulldown) и набиранията с широк прониран хват?

Помага ли лег пресата за увеличаване на тежестта при клек или е по-скоро bro science?

Също така, препоръчай качествени аминокиселини. Спрял съм се на есенциалните на Animal, защото съм много доволен от протеина и предтренировъчния Pump с креатин.

ахахаха не знам как нацели точно с тия въпроси, по които съм напълно неук :lol:
Сигурно от 10 години не съм правил военна преса, защото предпочитах да работя с дъмбели за рамо. А сега даже не мога да се сетя колко вдигах с дъмбелите, щото от година и нещо не съм стъпвал във фитнес (само лост и успоредка в квартала). Ама дори и да правех, със сигурност нямаше да са ми впечатляващи постиженията, никога не съм имал особено много сила в ръцете :D

Според мен лег пресата помага за клековете. Или поне на мен ми помогна в периода, в който ги правех и двете. След това продължих само с клековете, защото имам стари контузии в коленете и не се чувствах добре като ги товаря с 2 упражнения.

С добавките не съм наясно изобщо, сори :?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 05 Май 2017 18:36


Gipo написа:
Сигурно от 10 години не съм правил военна преса


:? :? :(

Ми почвай да бъдеш велик отново, кво е тва такова.

Иначе, на мен многоставните упражнения с тежести ми стават все по-интересни и ей това са най-добрите туториъли, които съм виждам:

https://www.youtube.com/watch?v=4T9UQ4FBVXI

Скоро ще поръчам и книгата за допълнителен lifting knowledge :D

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Май 2017 20:38


Да се похваля, след 6 месечна пауза отново възстанових тренировките по културизъм :D

Аз понеже нали съм си от дълбоката провинция и сега като дойдохме у Софията, доста съм впечатлен от столичните зали - пълно е с жени, но не само това. Не просто са дошли на фитнес, ами наистина си тренират :D Някакви корави, стегнати мацки, млади и милфки, някои вдигат повече от мен и имат по-мъжествени черти :D

Евалата за това. Защото нали по принцип повечето хора отиват на фитнес главно заради идеята да изглеждат добре. А сегашният общоприет идеал за женско тяло е някаква кифла с възможно най-хилаво, нехилитно и изпито тяло, тънки крачета и ръчички и четящи се ребра и т.н (справка: темата с мацките в тоя форум, за това се сещам на прима виста :D ) И затова във всички зали в които съм бил, мацките отиват там за да въртят колела, яко кардио, за да постигнат този резултат, който се постига и просто с бягане, доста от тях даже не знаят защо са там. Видели в някое от кенефните списания че техните пропагандирани идолки ходят на фитнес и те понеже нали са си прости селски момиченца и са приели всичко буквално - трябва да ходя на зала за да бъда по вървежна сред батковците. Това и в двата фитнеса в Сливен. Да не говорим и за наличието на доста от въпросните батковци в тия зали - малоумните батки с адидасите и животинските погледи, както и за миризмата на несменени с дни чорапи, уреди от винкели свързани от на бай ти Кольо заварките и идиотското озвучение което е най-често мега дебилен, треторазряден генгста рап от местни изпълнители :D Е в столицата нещата са съвсем различни, изненадан съм приятно, признавам си :D


Профил

Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Май 2017 20:59


Аз затова не ходя на фитнес, а помпам яко мускули само в домашни условия :!: Ако не си максималист, може да се постигнат прилични резултати и в домашни условия :arrow:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Май 2017 23:31


vanmx написа:
Да се похваля, след 6 месечна пауза отново възстанових тренировките по културизъм :D

Аз понеже нали съм си от дълбоката провинция и сега като дойдохме у Софията, доста съм впечатлен от столичните зали - пълно е с жени, но не само това. Не просто са дошли на фитнес, ами наистина си тренират :D Някакви корави, стегнати мацки, млади и милфки, някои вдигат повече от мен и имат по-мъжествени черти :D

Евалата за това. Защото нали по принцип повечето хора отиват на фитнес главно заради идеята да изглеждат добре. А сегашният общоприет идеал за женско тяло е някаква кифла с възможно най-хилаво, нехилитно и изпито тяло, тънки крачета и ръчички и четящи се ребра и т.н (справка: темата с мацките в тоя форум, за това се сещам на прима виста :D ) И затова във всички зали в които съм бил, мацките отиват там за да въртят колела, яко кардио, за да постигнат този резултат, който се постига и просто с бягане, доста от тях даже не знаят защо са там. Видели в някое от кенефните списания че техните пропагандирани идолки ходят на фитнес и те понеже нали са си прости селски момиченца и са приели всичко буквално - трябва да ходя на зала за да бъда по вървежна сред батковците. Това и в двата фитнеса в Сливен. Да не говорим и за наличието на доста от въпросните батковци в тия зали - малоумните батки с адидасите и животинските погледи, както и за миризмата на несменени с дни чорапи, уреди от винкели свързани от на бай ти Кольо заварките и идиотското озвучение което е най-често мега дебилен, треторазряден генгста рап от местни изпълнители :D Е в столицата нещата са съвсем различни, изненадан съм приятно, признавам си :D

С риск да прозвуча като надут като надут софиянец (а това не е така :D ) ама добър ден. :D Във всяко отношение ще си направиш подобни изводи. При положение, че в провинцията нямаш кой знае какво развитие, малко или много, в общия случай, умните и кадърни хора са се изнесли и са останалите по-тъпите. Не че и в София няма тъпаци, но със сигурност не са само такива. В големия град винаги, че имаш различни мирогледи и гледни точки, както и много варианти за това как да се развиваш и забавляваш. Не мога да си представя какво би било ако бях израснал в малък град.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Май 2017 01:01


И аз така, не обичам големите градове, подтискат ме. Хубавата фитнес зала не компенсира това. Обстоятелствата наложиха да дойда тук, а до последно не исках :( В провинцията няма работа и наистина само хардкор селяците остават.

И да на село при баба и дядо беше най-яко :D

Пълна загадка си остава за мен защо по дяволите не може да има в България малки спретнати градчета с достатъчно хора и възможности за работа, забавление и всякакво развитие, с възможности различни от това да бъдеш пазач, барман, общ работник и продавач на нещо си.

За мен София е една сива дупка, който и е свикнал да е жив и здрав :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Май 2017 08:46


И в други теми съм казвал, че супер редовно обикаляме по разни кътчета в Бг. Природата няма какво да я коментираме, знаем, че все още е страхотна. Селата обаче и малките градове са потресаващо грозни, скучни и идеални за заснемане на Resident Evil. С малки изключения, разбира се. Доста години ще трябва да минат, докато се махне от жилите ни турското, а след това и руското робство. За сравнение на много места в чужбина съм виждал такива села и малки градчета, че съм искал да си кажа: "край, тук си оставам до края на живота... дано само има добър интернет..." :lol:.

Аз написа:
Аз затова не ходя на фитнес, а помпам яко мускули само в домашни условия :!: Ако не си максималист, може да се постигнат прилични резултати и в домашни условия :arrow:

Абсолютно съм съгласен! А ако добавиш лоста и успоредката в квартала си към тренировката, ще можеш да постигнеш наистина много(ех, ако можеше да се тренира пълноценно клякане и тяга без фитнес...). Само напишете в ютюб calisthenics (модерното име на тренировките със собствено тегло) и ще видите за какво става въпрос, ако случайно не сте. Не са огромни батки, но всъщност доста малко хора имат желанието да не могат да си изтъркат гърба или да си избършат гъза, щото са прекалено едри.
Често хората стъпват в залата, виждат някакви нечовеци батки и започват да се сравняват. Тренират 5 месеца и се отказват, защото резултатите не идват магически бързо. А в същото време, нека си го признаем, адски е скучно.
Много е важно човек да си постави ясни цели и да действа според тях. Аз лично съм правил грешката да се сравнявам, но си взех поука. Сега се сравнявам единствено със себе си от преди месец-два-пет...

Нещото, което много ми допада в упражненията със собствено тегло - когато задобрееш достатъчно с дадено упражнение, качваш левъла с по-сложно, което пак е за същите мускулни групи. Отнема ти време да научиш новото, държиш интереса си на високо ниво. А във фитнеса просто добавяш още една тежест на лоста. Когато пък станеш абсолютен нечовек(дай боже), си взимаш жилетка, към която могат да се добавят тежести и продължаваш напред. Когато се гърча на лоста и се опитвам да направя нещо елементарно, ми е в пъти по-яко, отколкото да вдигам щанга/дъмбели :). Харесва ми, че упражненията не са изолирани и по този начин мога да правя full body тренировка през ден. Така ми харесва най-много.

И преди запалените по фитнеса да скочат - това е мое мнение, пичове, аз не искам да съм голям, а добре оформен :).

А и ако не бях започнал да тренирам със собствено тегло, нямаше да:
- се запозная с кварталния, който дойде да ме провери кой съм и дали не искам да отвличам деца от площадката :lol:;
- да се запозная с някакъв пич Росен(Радо... Румен... уф), който ми разказа, че блъска на площадката, защото жена му не му давала да ходи в Пулс, понеже можело да се задява... Ама го каза гордо така... Мен пък щеше да ме е срам да кажа на някой, че съм чехъл :lol:;
- да разбера историята на някакъв, който отишъл с приятел в някакво снобско заведение, пили по един коняк и трябвало да платят 50лв сметка. "Цял люлин" бил разбрал за тая история и чак се чудеше как и аз не знам;
- да разбера, че Ани се подиграва на Петя, защото гаджето и е в 4ти клас :?.
и тн.

ЕДИТ: Сетих се да споделя няколко любими канали:
https://www.youtube.com/user/Calisthenicmovement/videos - двама пичове германци (говорят на английски, споко), които имат доста разнообразни клипове и показват наистина огромен спектър от упражнения. Правят всички упражнения хирургически чисто;
https://www.youtube.com/user/FitnessFAQs/videos - австралиец, който има подобно но горните съдържание. Също е вманиачен в правилното изпълнение на всичко и няма как да качи клипче на нещо, което не е практикувал много;
https://www.youtube.com/user/TheMiamiTrainer/videos - американци, имат добри клипчета тип стъпка по стъпка да успееш да направиш някое упражнение (флаг, planche - не знам как е на бг, стойка на ръце и тн). Също много чисто изпълнение на нещата;
https://www.youtube.com/user/marcusbondi/videos - тоз съм си го аднал, понеже има добри мотивационни речи и е отличен образец за това как може да изглежда човек на 50+ години :shock:. Отделно, че тренира от цяла вечност и не рядко в клипчетата с казва по някоя тънкост, до която много други хора още не са достигнали.

Аз лично съм АБСОЛЮТЕН начинаещ и най-редовно им гледам клипчетата с поглед тип "омфг как е възможно да го направи това, изглежда толкова лесно", но мотивацията е на светлинни години пред това да гледам как някой бута на лежанката :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Май 2017 13:38


Маняшки канали, благодаря :!:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Май 2017 19:26


Винаги съм бил дебел, затова на лостовете мога само да вися с краката надолу, като и това ми представлява особена трудност. Браво на момчетата от клипчетата, не ми се мисли на какво са се подложили за да постигнат това ниво.

Мен си ме кефи идеята да съм дебел,голям и як (като Александър Русев :D ), така че фитнеса си е тъкмо за мен. Като малък съм си правил щанги с тухли четворки и бутилки от минерална вода, ама това е ташак работа. И не ми е скучен фитнесът. Рядко изпитвам скука, а ми е трудно да си представя как може и да му хрумне но човек за скука, извършвайки тежка физическа активност. Да, фитнес кифлите за които вече говорих, ми е ясно защо им е скучно - не правят нищо или само въртят колела, гледайки "фейса" през телефоните си. Същото важи и батките дошли там само да зяпат задниците на тия кифли или да се зяпат в огледалата :D .


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Май 2017 19:27


Не виждам кво толкова ви кефят малките градове. Повечето ми приятели от провинцията се кефят, че са се изнесли в София и дори като трябва да се прибират по родните си места за някакви празници не го правят с особен ентусиазъм. За мен малките градове имат своя чар и с удоволствие пътувам из България също като Гипо, но имат недостатъци, които не бих преодолял, че да живея постоянно в такъв, при това изобщо изключвам темата за кариерно развитие и пари. Може би 2 са основните недостатъци:

1. Малкия град няма как да предоставя разнообразие. Имаш един основен парк, един рок бар, една дискотека, сравнително рядко има концерти или някакви други събития от сорта на изложения, фестивали, публични лекции и т.н. Не ви ли писва да правите едно и също там? Всъщност какво правите изобщо в свободното си време?

2. Бидейки малък града нямаш кой знае какво прайвъси. Вече зависи колко точно малък е града де. Ако приемем, че имаш 2-3 по-елитни гимназии както е в повечето случаи, то излиза, че кажи-речи познаваш половината млади хора, които са около твоята възраст (било то и само по физиономия). Направиш ли някакъв гаф в училище - всички знаят и ти излиза име. А ако не искаш да виждаш някого (бившо гадже или просто неприятен човек), какво правим с доста по-големия шанс да го срещнеш случайно? Примерно, първия горещ летен ден за годината и всички са излязли в единствения парк за разходка/кафе/биричка и т.н. Не е ли значителен шанса да срещнеш адски много познати, приятни или неприятни хора. Щом в София ми се случва често какво да говорим за малките градове.

Ако си дете тези проблеми няма как да те засягат и затова ви е било яко (може би), но за тийнейджър и нагоре не мисля, че е най-хубавото място да живееш в малък град. Убеден съм, че Ванмкс постепенно, освен фитнеса ще види и други плюсове на живота в София. Няма какво млад, интелигентен човек да дири в село пълно с пенсионери-комунисти, селяни/простаци/чалгари, цигани и т.н. Тук също е пълно с такива, но имаш избора да си подбереш компания, места където да ходиш и т.н.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Май 2017 19:35


vanmx написа:
И не ми е скучен фитнесът. Рядко изпитвам скука, а ми е трудно да си представя как може и да му хрумне но човек за скука, извършвайки тежка физическа активност.

Не знам, всеки път след като съм ходил година, година и половина се стига до там, че няма сила на земята, която да ме върне в залата :lol: Налага се да си почина поне година, за да почна пак. Ама вече не, дори и да ходя във фитнес, то ще е за друг тип тренировки.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Май 2017 19:49


vanmx написа:
И не ми е скучен фитнесът. Рядко изпитвам скука, а ми е трудно да си представя как може и да му хрумне но човек за скука, извършвайки тежка физическа активност.

Аз не мога да си представя как може на някой да не му е скучна една и съща монотонна дейност, която не изисква мисловен процес. Ако изобщо ще тръгна да спортувам нещо, ще е, примерно, някакъв спорт с правила, резултат и победител. Или ще катеря планина където ще гледам красиви пейзажи и ще си лафя с компанията. Или ще карам колело (ама не това във фитнеса). Все дейности, изискващи концентрация и мисъл, а не безсмислено блъскане. Това, че няма да стана як, не ме касае особено. На работа ми се налага да вдигам тежки метални машинни детайли/приспособления или заготовки, но досега не съм имал проблем с това, че да ми трябва да съм як, пък дали изглеждам як също не ми пука :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8407
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 28 Май 2017 22:22


Дожвиях да видя в залата днес и следната гледка :

едно монче
на боксовата круша
с едната ръка удря

... с другата си разцъква фейсбука на телефона

:roll: :? :x

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 28 Май 2017 22:37


е не ахахахахахахахахахах
трябваше директно да му викнете психиатър :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8407
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 28 Май 2017 23:06


И другото ми любимо - излегнал се некой на лег пресата и си ръчка телефона, 15 минути си ''почива'' :lol:

Аз с телефон в зала не съм влизал почти никога, само ако чакам спешно обаждане, а за музика съм ползвал стара мп3-ка. Ама кат почнат ми киснат по уредите с тия телефони ееейййй направо откачам. :o

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com