Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 09 Дек 2020 14:56


Масово хората не се интересуват от история. В същото време са радетели на прогреса и новите технологии. Най-честите лафове са типа на "Не ме интерусува миналото, гледаме напред" и любимото ми "Де да знам аз какво е било едно време като не съм живял тогава" :D

Как ще човек може да разбере ползите и прогреса на нещо, като му липсва историческата перспектива? Транспорта същестуствува от повече от 10 години и е изминал доста възходи и падения заради икономически/политически причини.

Сега тука мога да пейстна много материали по въпроса, но не ми се занимава и не ща да се правя на нърд и съм сигурен че отсега някой вече се е издразнил на това което пиша :D .


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 09 Дек 2020 15:44


Това със слънчевите панели е pipe dream.
За да се генерира такова количество електричество са нужни огромни площи, които просто ще се прахосат ако са само за транспортна цел.
В световен план средно се падат по 8 часа силно слънчева светлина на ден, от които само 6 са достатъчни за да се ползват за ток.

Това което НЕ трябва да се прави е да се забранява продажбата на нови автомобили с ДВГ в големите икономики, особено така ударно както във Великобритания.

Това което трябва да се направи е да се позволи да има по-голямо разнообразие във формите на транспорт, да може човек да се търкаля на ток, бензин, дизел, водород, природен газ, горивни клетки и кой знае какво още като го измислят в бъдещето.

Също така и да се забранят вградени тъчскрийн екрани в автомобилите ако се притесняват толкова много за безопасността и къде е вниманието на шофьора.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 09 Дек 2020 15:47


Цитат:
Също така и да се забранят вградени тъчскрийн екрани в автомобилите ако се притесняват толкова много за безопасността и къде е вниманието на шофьора.

Да! Освен безопасността, тия боклуци се чупят за нула време и са супер неинтуитивни.

Представи си някоя 20-годишна гробница, на която още й работи безпроблемно CD-то и сега си представи някоя днешна кола, чийто тъч скрийн ще се е изпържил след 20 години (и по повърхността, и процесора)

Иначе и аз съм привърженик на идеята, че всичките методи на задвижване могат да съществуват в симбиоза, не е нужно да се изпада в крайности

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 09 Дек 2020 17:10


denik написа:
Представи си някоя 20-годишна гробница, на която още й работи безпроблемно CD-то и сега си представи някоя днешна кола, чийто тъч скрийн ще се е изпържил след 20 години (и по повърхността, и процесора)


Заебавайки горните претенциозни изхвърляния за какво трябва и какво не трябва, искам само на теб да ти насоча вниманието към нещо. Наистина ли имаш нужда да си представяш 20-годишни коли?
Щото мисля, че това е единственото, което не трябва. :lol:

Средната възраст на автопарка в UK е ~7 години. Дали ги ебе че тъч скрийна няма да удържи 20 години, че старт-стопа може би скъсява живота на двигателя, или даже че държавата има план след 10-15 години да спре да продава ДВГ-та?

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 09 Дек 2020 17:29


Разбирам какво имаш предвид, но за съжаление реалността оправдава очакванията. Иначе пожелавам на всеки да си сменя новата кола на всеки 7 години - да бачкаме здраво и да сторим пачка :D ! (без сарказъм)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 09 Дек 2020 20:58


Една електрическа количка:



От 1909-та... да, не е с оригиналните акумулатори на Едисон, ама 150 километра с едно зареждане.

Модерният еквивалент би бил нещо такова



Какво се е променило за 110 години - дизайна, пластмасите и електрониката, неща които явно не влиаят представянето на возилото. Като технически данни, каляската даже е по-добре от конкретно това ситроенче :D


Иначе и аз мисля че трябва да има електрички за който иска, ама това да се ограничават бензиновите и дизеловите коли за сметка на тия неща е дразнещо.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 09 Дек 2020 21:00


И аз съм фен на идеята за зелените неща ама това с налагането на квоти ми прилича на тотален комунизъм :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 09 Дек 2020 21:24


Една трета от трафика в големите градове е бил от електрически коли - другите са били парни с въглиша и бензинови, това е било преди 100 години. След това разни корпорации като Shell и Chevron са убили електромобилите.

Сега пак големи играчи искат да лансират електромобилите и да убият като за начало дизеловите коли.

Всъщност гледайте филма "Who killed the electric car?" и продължението му което не си спомням как се казваше :) Там се разказва за първите опити през 90-те да се вкарат отново в пазара електрички и големия отпор от големите производители на двг. Във втория филм се говори за по-ново време, когато започва тая "зелена" вълна.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 12 Дек 2020 12:16


The Grim Reaper написа:
denik написа:
Представи си някоя 20-годишна гробница, на която още й работи безпроблемно CD-то и сега си представи някоя днешна кола, чийто тъч скрийн ще се е изпържил след 20 години (и по повърхността, и процесора)


Заебавайки горните претенциозни изхвърляния за какво трябва и какво не трябва, искам само на теб да ти насоча вниманието към нещо. Наистина ли имаш нужда да си представяш 20-годишни коли?
Щото мисля, че това е единственото, което не трябва. :lol:

Средната възраст на автопарка в UK е ~7 години. Дали ги ебе че тъч скрийна няма да удържи 20 години, че старт-стопа може би скъсява живота на двигателя, или даже че държавата има план след 10-15 години да спре да продава ДВГ-та?


Да, разбира се че имаме нужда от 20 годишни коли, че даже 20 е все още кола на средна възраст, а до 10г. се счита за практически нова кола. Не ме разбирай погрешно, на всекиго пожелавам да има възможността да си купува само чисто нови коли на всеки 7 години. Обаче дори в този случаи в твой интерес е да може да си възстановиш голяма част от сумата, като продадеш колата на вторичния пазар. Което няма как да се случи, ако тя е изгубила голяма част от ресурса си.

Тенденцията колите да стават все по-големи еднодневки е в полза ясно на кого, със сигурност не на потребителя, независимо дали си собственик на чисто нова кола или търсиш да купиш употребявана. Същевременно, драстично намалявайки своя експлоатационен ресурс, новите автомобили (в това число и ел.автомобили) в никакъв случаи не стават по-евтини.

С две думи, не виждам как може да не ти пука за тази огромна загуба на стойност от страна на потребителя за сметка на производителите на коли.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 12 Дек 2020 14:12


Честото закупуване на коли не е в полза нито на природата, нито в полза на потребителя. В полза е единствено за корпорациите.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 15 Дек 2020 15:23


Значи оня ден се похвалих в един форум с това как колата няма голями проблеми и днес задната дясна врата не може да се отвори :lol:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Дек 2020 15:31




Нямам търпение за електрическият кросоувър Chevrolet Camaro и електрическият кросоувър Lamborghini Countach, и електрическият кросоувър Trabant 601, и електрическият кросоувър Citroen SM, и електрическият кросоувър Mercedes 300SL, и електрическият кросоувър Lancia Delta...

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Окт 2017 00:26
Мнения: 25
Местоположение: Washington, D.C. 20505
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Дек 2020 15:56


Императора написа:
^ подмазни се отново на ЦРУ чрез сглобяване и демонстрация на нов макет на американска военна техника.
Ще ти я оправят. :)

Слушай човека, какво ти говори.

___________________________________
We are the Nation's first line of defense. We accomplish what others cannot accomplish and go where others cannot go.


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Дек 2020 16:16


Gen.Toast написа:


Нямам търпение за електрическият кросоувър Chevrolet Camaro и електрическият кросоувър Lamborghini Countach, и електрическият кросоувър Trabant 601, и електрическият кросоувър Citroen SM, и електрическият кросоувър Mercedes 300SL, и електрическият кросоувър Lancia Delta...

:113: :113: :113: :118: :118: :118:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Дек 2020 01:06


Днес за първи път видях как се зарежда частен електромобил в Овча купел.
През балкона с пуснат удължител :lol:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Дек 2020 13:42


https://spark.bg - обществените

Тях съм ги виждал да се зареждат по моловете и тук-там суперите с голям паркинг.

Това с вратата се оправи като температурата се вдигна над нулата.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Дек 2020 15:22


На мен страничното ми стъкло се прееба заради ниските температури. Явно нещо се е заледило и като се опитах да го смъкна, нещо изпука отвътре, стъклото падна напълно и не се вдигна. Това за втори път ми се случва, миналия път просто се подпрях на стъклото опитвайки се да си вземе билетчето за бариерата на мол-а.

Ей такива тривиални неща как така не могат да ги правят като хората просто незнам. Никакакъв контрол на качеството и нещата се преебават от нормално ползване, въпреки огромния опит който би трябвало да имат тия производители.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Дек 2020 15:41


Честита ми първа глоба. Писаха ми фиш на магистралата защото фаровете не ми били работили в три следобед.

После видях поне 10 коли с неработещи или слабо светещи фарове.

Нищо, здраве да е.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Дек 2020 16:47


Трябва подаръци да се купуват, празнична софра да се слага, няма как :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Дек 2020 17:01


denik написа:
Трябва подаръци да се купуват, празнична софра да се слага, няма как :lol:

е, не го платих на тях лично ами ей сега онлайн. най-вероятно директно в бюджета ще отиде а от там за бонусите :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com