Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

студено ли е?


 много!    29%  29%  [ 4 ]
 meh    14%  14%  [ 2 ]
 ок съм    57%  57%  [ 8 ]
Общо гласове : 14
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 14 Мар 2017 09:15


В стария ми апартамент имах вана и ме дразнеше супер много. Заема излишно място и поне от 10 години не я бях ползвал по предназначение (да я напълня и да се кисна вътре). Душ кабинки също не харесвам, щото къпането по 2ки е почти невъзможно :D.
Въпрос на лично мнение е, Тилка, нямам някакви други причини да не харесвам ваните.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 14 Мар 2017 09:50


Ваната е като домашната сауна и като бягащата пътека - изглеждат като супер идея и наистина ги ползваш първите месеци, след което просто ти писва и ги забравяш, докато дъщеря ти не си доведе гадже и не започнат да се плющят на задна с безсрамни викове и плискане на вода по пода, която после трябва да чистиш, щото естествено си възпитал тъпа дъщеря, която си е намерила лоботомиран олигофрен да ѝ го поставя анално от 14 годишна.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 14 Мар 2017 10:03


ахахахахаха ахахахахахахахахахахахах бащи, махайте ваните си! :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 15 Мар 2017 11:03


В старата квартира с Хамо и Шефо имахме вана и само пречеше. Ако влезеш пиян ( което беше доста често ), почти със сигурност ще се подхлъзнеш. Ако не се мие и чисти с разни препарати, хващаше няква спрънджа по стените - пък се сещате, че никой не го ебеше да чисти тъпата вана.

Помна Шефо как влиза и след манко се чува едно ''туп'' - ''ДЕЕЕЕБА МАЙКА ТИ ДЕЕБА'' :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 15 Мар 2017 11:41


нелегален написа:
А в какво се къпеш принципно, предвид че нямаш нито вана, нито душ кабинка?

Ами... в банята, на плочките :lol:
За сегашния ми апартамент имах възможност да си направя банята(и не само) както поискам, защото казвах на самите строители къде да слагат стените (не носещите, разбира се). Та си направих банята така, че да има един кът, ограден със стени от 3 страни и широчина около 1,40м. Този кът е за душа, има си собствен сифон, наклон и едно като стъпалце, което не позволява да излиза водата от пода към останалата част на банята. Доста добре се получи и е идеално широко за 2ма човека. Преди като ходех по разни гаджета и се къпех в бани без вана, си мечтаех и аз да имам такава баня заради липсата на ограничение. Но определено в душ кабинка ми е било най-отвратително, защото са тесни, пипаш се в стените, не можеш спокойно да си изтъркаш гърба, да се наведеш за краката... а да влезеш с момиче си е направо абсурд :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 15 Мар 2017 12:30


Ма чакай ся, то от душ кабина до душ кабина има разлика :D

Image

Image

Това също са душ кабини и са повече от перфектни, понеже не заемат чак такова място, а допълнителното пространство по дължина е перфектно, за да си опъваш гаджето вътре.

Волтаж, онова за ваната го казах с хумористични цели, не търси под вола теле.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 15 Мар 2017 13:30


Говоря за тия душ кабини, дето са една цяла конструкция и ти я забиват в някой ъгъл на банята. Знам, че има и по-големи, ама стандартните са ми супер тесни.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 15 Мар 2017 13:36


Аз точно така искам да си направя - като снимките на баце Морко. И аз имах възможността да казвам на майстора кое как и съм отделил точно такова пространство, в момента с един праг и завеса, да не излиза вода, но като му дойде реда - ще сложа остъклението :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 15 Мар 2017 13:38


Даже завеса нямам. При самостоятелно къпане изобщо не излиза вода навън, а при съвместно е достатъчно малко, че да попиеш с мопчето за 1 секунда всичко.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 15 Мар 2017 20:33


Gipo написа:
нелегален написа:
А в какво се къпеш принципно, предвид че нямаш нито вана, нито душ кабинка?

Ами... в банята, на плочките :lol:
За сегашния ми апартамент имах възможност да си направя банята(и не само) както поискам, защото казвах на самите строители къде да слагат стените (не носещите, разбира се). Та си направих банята така, че да има един кът, ограден със стени от 3 страни и широчина около 1,40м. Този кът е за душа, има си собствен сифон, наклон и едно като стъпалце, което не позволява да излиза водата от пода към останалата част на банята. Доста добре се получи и е идеално широко за 2ма човека.

Същото си направих и аз в една от баните само, че малко по-тясно. Действително доста по-комфортно от гадните, тесни душ кабини по хотелите.

Волтаж, защо да е селско с алуминиева врата, при положение, че сам стигаш до извода, че е по-практична от гледна точка на изгниване?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 15 Мар 2017 20:36


Дървена ми е вратата, за да се връзва с останалите в апартамента. Но иначе няма как да намокря вратата на банята, дори и да се опитам :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 15 Мар 2017 21:43


Душът е от тези грамадните, дето пръскат право надолу и са като дъжд. Затова и водата не отива особено много настрани :)
Хубавото на алуминиевите врати е, че шумоизолират по-добре и че са на практика вечни.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 15 Мар 2017 23:03


Дам, викнете си някой да ви го прегледа. На мен все още не ми се е налагало, но доколкото знам, обемните бойлери изобщо не са сложни като технология и не би трябвало ремонта да е сложен/скъп.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 15 Мар 2017 23:25


нелегален написа:
Говорейки за къпане, въпрос за хората, които са на бойлер:

С какво се обяснява това, че бойлерът ни през годините стопля водата все по-малко и по-малко? В смисъл, като температура я затопля винаги до еднакво горещо, но като количество топла вода, вече е стигнало момента, в който едва стига за един бърз душ. А иначе стрелкичката на индикатора си сочи максималното. Бойлерът се е прецакал и трябва ремонт/смяна?


Заради натрупването на котлен камък е цялата работа. В един бойлер това изглежда като дрисня - лигава кафява маса, която с времето се утаява на дъното и взема все повече от обема на бойлера. Преди няколко години отворих бойлера вкъщи - жалко че съм затрил снимките и не мога да покажа на какво приличаше банята след това. Но пък като изтекоха всички мизерии бойлера работеше като нов :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 16 Мар 2017 00:01


нелегален написа:
Der Meister написа:
Волтаж, защо да е селско с алуминиева врата, при положение сам стигаш до извода, че е по-практична от гледна точка на изгниване?


Грозно е, затуй. :)

Еми аз съм с такива и изобщо не ми стоят грозно. Дори да са грозни, практичност > красота. Най-малкото отличават помещението, че е баня. Красива дървена врата със стъкла по нея си имам на хола.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 16 Мар 2017 02:24


На базата на екпириънса с бойлери който имам, не бих се учудил и половината да е пълен, ако е на 10 години и никога не е отварян. Моя бойлер беше на 7-8 години. В един момент взе да загрява водата адски бавно и топлата вода не стигаше за едно къпане. Като го източих, сигурно 3 кофи от тия мизерии се изляха. Половин година по-късно му изгоря нагревателя и пак го отворих и пак имаше сума ти му материал от тая кафеникава мизерия. Така че да, нормално е с времето работата на бойлера да се влошава :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 16 Мар 2017 12:00


Ако изобретиш приспособление, което да прави така, че студената вода да минава през съд с "калгон", преди да влезе в бойлера :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 04 Сеп 2020 10:38


ще видим тази зима как ще е
бял шум,бета аланин,акумулаторна пръскачка,chiropractor for neuropathy


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 05 Сеп 2020 18:28


vanmx написа:
На базата на екпириънса с бойлери който имам, не бих се учудил и половината да е пълен, ако е на 10 години и никога не е отварян. Моя бойлер беше на 7-8 години. В един момент взе да загрява водата адски бавно и топлата вода не стигаше за едно къпане. Като го източих, сигурно 3 кофи от тия мизерии се изляха. Половин година по-късно му изгоря нагревателя и пак го отворих и пак имаше сума ти му материал от тая кафеникава мизерия. Така че да, нормално е с времето работата на бойлера да се влошава :D

Някой е срал в бойлера цял месец за да те пранкне цели два пъти :roll: Варовикът е бежав цвят,не кафеникав :lol:

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Как се отоплявате?
Публикувано на: 06 Сеп 2020 09:37


джуджето Посерко се подвизава в бойлера ти :o

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com