Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 19 Дек 2016 01:06


Liberty написа:
Да ама точно там е работата, че Гипо и останалите говорим за ПОПУЛЯРНА българска музика, а не за групи дето никой не ги е чувал.

Ти не си ги чувал и лумпените дето слушат гери никол. Всички тия песни дето ги бях постнал се въртят редовно по бг рок радиата (дефакто те са 2 - Зи Рок и Тангра Мега Рок). Не подценявай толкова българите. Не всички са без музикален вкус.

Liberty написа:
Точно това което написах означава и точно като такова има смисъл да го обсъждаме. Защото ако не говорим за музиката като за културен феномен и проблемите идващи от това, то всичко друго си е въпрос на вкус, а всеки човек харесва различни неща.

Изобщо не съм съгласен. Какви културни феномени, какви проблеми, ти всичко, един вид, политизираш. Аз за музика с подходящ събеседник мога да говоря с часове, обсъждайки самата музика, а не някакви си "културни феномени", които въобще не ме интересуват. Както сам виждаш тука се заформи интересна дискусия, както и доста пъти в темата "Какво слушате в момента".

Цитат:
Да, но аз смята, че това че милиони българи все пак слушат Гери Никол и Криско, и особено факта че това са предимно деца е проблем, в смисъла че не говори добре за обществото ни.

И как може да се фиксне проблема според теб? Не ли точно начина, да се популяризира алтернативна музика?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 19 Дек 2016 01:13


Gipo написа:
Ами виж, откровено за мен поп музиката ни (мария илиева, граха и тем подобни) е нелепа. Рап нямаме. На едно ниво са със северно-корейската музика :lol:. Това си е мое мнение. Миленита бих я наръгал с ножица, по-скоро, отколкото да и изтърпя повече от 1 песен. За мен малкото качествена бг музика е в по-алтернативните стилове (на фона на чалгата и попа). Най-редовно с компанията посещаваме събития на някакви малки рок, пънк, ска... групи и определено има добри (един от любимите ми лайв пърформънси са на Пеци & Дъ Пичос :lol: ). Ходим по разни участия на едни приятели, които са в група още от у-ще и вече над 15 години свирят за кеф по заведения от време на време. Хоби им е и както аз играя футбол всяка седмица, така те са в репетиционната, събират си пари за по-добри инструменти и тн. По рок радиата съм хващал добри бг песни, на които не им личи, че са български (т.е. няма аматьорско звучене).
Ама на фона на буламача, тия музиканти и аудиторията им са толкова малко... че като тегля чертата, мога да кажа, че бг музиката като цяло не ми харесва.
п.п. Половината от песните, които си постнал в предния пост, бих ги скипнал с презрение :lol:

Евала, че съпортваш алтернативните стилове в бг музиката. Това се иска общо взето от вас :) Щото докато някои си чешат езиците за и против дриско и гери никол, други си ходят на такива събития и си се кефят без да се занимават с глупости.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 19 Дек 2016 01:52


нелегален написа:
Каквоооо? Фактор да са крали? Откъде бе? :D
Светотатстваш!

https://www.vbox7.com/play:2b69450f8a
https://www.youtube.com/watch?v=u4zxOY-NTk8

Гледал съм обложки, не упоменават оригиналните автори. То това е било доста масова практика в тия години. Точно затова мисля, че рок групите ни от този период са всичко друго, но не и с оригинално звучене. Авторските песни също доста напомнят на популярния западен рок.

нелегален написа:
И на Ревю съм фен, и на НГ, но е абсурд да твърдиш, че са уникални, при положение, че те самите се числят към Ню Уейв стила. (това за НГ, Ревю са си генерален рок)

Ама чакай малко, то и Мегадет се числят към траш метъл стила, но нямат ли уникално звучене? То това, численето към даден стил е просто на теория, някво такова чисто технически и е доста условно. Не бих казал, че НГ ми приличат на която и да е друга new wave формация. А повярвай ми, изслушал съм почти всичко, което се числи към new/dark wave, post-punk, gothic rock стиловете и мога да кажа, че голяма част от това, което сме имали/имаме като бг сцена е доста уникално и доста по-различно от това, което се разбира под тези стилове по света. Да, вдъхновени са от доста уейв артисти, но едно е вдъхновение, друго е копиране.

А Ревю не са никакъв генерален рок!


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 19 Дек 2016 09:05


нелегален написа:
Омегата ми заговори за Стефан Вълдобрев и се присетих за една много любима песен от детството ми:



\m/
По-рано през годината Стефан Вълдобрев издаде студиен албум за пръв път от 10+ години. Смея да твърдя, че това е едно от най-добрите неща, които съм чувал на българската музикална сцена от много време насам (независимо от жанра). Буквално няма слаба песен. Има го в спотифай за безплатно слушане (в ютуб последно като гледах не бяха качени всички песни). Жестоко препоръчвам. Някои от тях не се харесват с първото слушане, но с времето they grow on you. Други пък са с доста добра жица и рифове ;)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 19 Дек 2016 09:18


На най-яката сватба, на която съм бил, свиреха "обратен ефект". Тия хора направиха страхотно шоу, без почивките свиреха поне 3 часа и сякаш бяха част от гостите на сватбата, а не просто наети изпълнители. Е, вярно, на бабите и дядовците не им допадна особено музиката :lol:, ама за тях по-важното е, че имаше сватба.
По начало трябваше да свирят Уикеда, ама те пък се скараха и разделиха 1 седмица преди сватбата и за щастие обратен ефект поеха щафетата (така май се оказа по-добре в крайна сметка, предвид шоуто).

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 19 Дек 2016 10:54


Der Meister написа:
Liberty написа:
Да ама точно там е работата, че Гипо и останалите говорим за ПОПУЛЯРНА българска музика, а не за групи дето никой не ги е чувал.

Ти не си ги чувал и лумпените дето слушат гери никол. Всички тия песни дето ги бях постнал се въртят редовно по бг рок радиата (дефакто те са 2 - Зи Рок и Тангра Мега Рок). Не подценявай толкова българите. Не всички са без музикален вкус.

Liberty написа:
Точно това което написах означава и точно като такова има смисъл да го обсъждаме. Защото ако не говорим за музиката като за културен феномен и проблемите идващи от това, то всичко друго си е въпрос на вкус, а всеки човек харесва различни неща.

Изобщо не съм съгласен. Какви културни феномени, какви проблеми, ти всичко, един вид, политизираш. Аз за музика с подходящ събеседник мога да говоря с часове, обсъждайки самата музика, а не някакви си "културни феномени", които въобще не ме интересуват. Както сам виждаш тука се заформи интересна дискусия, както и доста пъти в темата "Какво слушате в момента".

Цитат:
Да, но аз смята, че това че милиони българи все пак слушат Гери Никол и Криско, и особено факта че това са предимно деца е проблем, в смисъла че не говори добре за обществото ни.

И как може да се фиксне проблема според теб? Не ли точно начина, да се популяризира алтернативна музика?


Не!

Темата не беше за това да си обсъждаме кой какво слуша или алт. групи дето никой не ги е чувал. Темата беше специфично насочена към Гери Никол и подобните на нея феномени. Твоята позиция, че не трябва да се говори за това защото видиш ли имало някой "супер талантлив" дето пее в някакъв бар е заравяне на главата в пясъка. Както казах, смятам че това че именно хора като Криско и Гери Никол са най-популярните изпълнители Е ПРОБЛЕМ и колкото повече се говори за това толкова по-добре. Системното заклеймяване на чалгата доведе до положителни резултати и цялостното залязване на този жанр. Когато бях ученик всички слушаха чалга, сега тя се слуша само от тези на които жанра принадлежи - циганите и селяндурите. Т.е. има смисъл от това повече хора да си изказват мнението, а не тая простотия да бъде подминавана и аз лично го правя по всеки възможен повод, не само във форума.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 19 Дек 2016 18:45


[YouTube]https://www.youtube.com/watch?v=VaOECtl6Q4A[/YouTube]


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 19 Дек 2016 20:07


Gipo написа:
На най-яката сватба, на която съм бил, свиреха "обратен ефект". Тия хора направиха страхотно шоу, без почивките свиреха поне 3 часа и сякаш бяха част от гостите на сватбата, а не просто наети изпълнители. Е, вярно, на бабите и дядовците не им допадна особено музиката :lol:, ама за тях по-важното е, че имаше сватба.
По начало трябваше да свирят Уикеда, ама те пък се скараха и разделиха 1 седмица преди сватбата и за щастие обратен ефект поеха щафетата (така май се оказа по-добре в крайна сметка, предвид шоуто).

Обратен Ефект и Уикеда са едни от доста добрите попадения в бг музиката, да! Това лято се скъсах да им ходя на концерти, почти всички, които безплатни в Маймунарника и винаги доста се раздават. Ебаси яката сватба ще да е било това, благородно завиждам на младоженците и гостите. Ето, че като се замислиш, виждаш, че има и добри неща в бг музиката. Стига с този негативизъм само.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 19 Дек 2016 20:26


Liberty написа:
Не!

Темата не беше за това да си обсъждаме кой какво слуша или алт. групи дето никой не ги е чувал. Темата беше специфично насочена към Гери Никол и подобните на нея феномени. Твоята позиция, че не трябва да се говори за това защото видиш ли имало някой "супер талантлив" дето пее в някакъв бар е заравяне на главата в пясъка. Както казах, смятам че това че именно хора като Криско и Гери Никол са най-популярните изпълнители Е ПРОБЛЕМ и колкото повече се говори за това толкова по-добре. Системното заклеймяване на чалгата доведе до положителни резултати и цялостното залязване на този жанр. Когато бях ученик всички слушаха чалга, сега тя се слуша само от тези на които жанра принадлежи - циганите и селяндурите. Т.е. има смисъл от това повече хора да си изказват мнението, а не тая простотия да бъде подминавана и аз лично го правя по всеки възможен повод, не само във форума.

С такова мислене, честно казано, не се различаваш много от чалга почитателите, да не кажа, че си по-долу от тях, щото те поне нямат претенции като твоите. Хейта към чалгата го надживях в 10-ти клас, когато разбрах, че няма смисъл да се занимавам с нещо, което не ми харесва, вместо с нещо, което ми харесва. Не ме разбирай погрешно, това не ме прави неотговорен човек без гражданска позиция. Просто тук става въпрос за ентъртеймънт, не за политика или нещо друго, което да има обществена значимост. Смисъл такъв, кой си ти, че да казваш кой какво да слуша и коя музика за какви прослойки е? Нали уж си големия демократ, не би ли трябвало всеки да може да си слуша каквото си иска? И аз не харесвам чалгата, но като човек с истински демократични възгледи, не смятам, че "заклеймяването" ѝ и изобщо "заклеймяването" на какъвто и да бил ентъртеймънт, ще доведе до нещо положително. Чалгата трябва да умре по естествен начин. Когато има добра алтернатива и хората сами започнат да се отказват от нея. Насила хубост не става. Като оплюваш чалгата, освен, че ѝ правиш реклама, нахъсваш още повече феновете ѝ да я защитават и да мразят твоята музика. Доказано е, че такива "силови" методи не работят.

И стига с това, "никой не го знае". Значи когато нещо не е популярно, не струва? По тая логика трябва да слушаш само чалга и джъстин бийбър :lol:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 19 Дек 2016 20:32


нелегален написа:
Der Meister написа:
нелегален написа:
Каквоооо? Фактор да са крали? Откъде бе? :D
Светотатстваш!

https://www.vbox7.com/play:2b69450f8a
https://www.youtube.com/watch?v=u4zxOY-NTk8

Гледал съм обложки, не упоменават оригиналните автори. То това е било доста масова практика в тия години. Точно затова мисля, че рок групите ни от този период са всичко друго, но не и с оригинално звучене. Авторските песни също доста напомнят на популярния западен рок.


Тук става дума за очевиден българизиран кавър на чуждестранна песен. Едва ли са имали цел да заблуждават някого, че парчетата са техни собствени, при положение, че оригиналите несъмнено вече са били известни на рок слушателите тук.

Да, затова не ги оплювам толкова колкото ФСБ, които крадат абсолютно неизвестни песни, които в онези години е абсолютно невъзможно да знаеш, та дори и днес половин България си мисли, че "След 10 години" е тяхна.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 20 Дек 2016 11:18


Относно демократичните забележки на Мейстера, аз вярвам в правото и свободата на всеки да слуша каквото и да е било, както и правото и свободата на всеки да произвежда каквито си поиска интелектуални продукти. От своя страна обаче, аз като свободен човек също имам правото да изразя мнението си и да заклеймя като боклук каквото си поискам. И тъй като вярвам в свободния пазар, смятам, че ако повече хора казват че дадено нещо е боклук, по-малко е вероятно това нещо да се произвежда.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 20 Дек 2016 21:37


само дорде скролвах през постовете ви ме заболя главата, а не виждам коментар върху песента която съм постнал

с изключение на поправката на пантата, която не се брои

да ви постна ли още, за да заключите темата или

всъщност изобщо не чета, продължавайте

понякога дори ми харесва да слушам can't let you go вече


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 20 Дек 2016 22:20


сори, не ме впечатли особено, особено (сори за тавтологията :D ) с този туу мъч некро звук.

кент лет ю гоу, ми е до болка писнала лигава песен ама като одя в някви тъпи барове с комерс музика тип рок ит пиян на гъз пея с пълно гърло и на следващия ден съм с раздран глас


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 20 Дек 2016 23:25


Баси мамата, мочмета :shock:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 21 Дек 2016 09:04


смятам, че групово форумът се нуждае от повече ебане, щото ограниченото количество пишки, вкарвани и изкарвани от вагини, ви удря директно в главата и принизява способността за трезви преценки :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2001 22:02
Мнения: 1
Местоположение: sofia
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 21 Дек 2016 12:37


Как може да сте толкова зле бе??? :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 21 Дек 2016 13:08


Ебати древния акаунт :shock: :o

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 21 Дек 2016 19:21


Маце Борко написа:
смятам, че групово форумът се нуждае от повече ебане, щото ограниченото количество пишки, вкарвани и изкарвани от вагини, ви удря директно в главата и принизява способността за трезви преценки :D

are u levo pa ti be
6e ti dam edno ebane na tebe u duparata
golemio razbira4 ot vsi4ko
i golemio eba4
are kaji ne6to smisleno ti kat si tolko umen
durven filosof
udivqvam se kak nqkoi hora tuka s vremeto stavat po-tupi
kat si tolko nad ne6atata ima6 socialen jivot i ebe6 kvo pravi6 izob6to tuka
nz dali osaznava6 kolko e vqrno tva v podpisa ti
ama ve4e mai bez purvata 4ast


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 21 Дек 2016 23:00


Der Meister написа:
Маце Борко написа:
смятам, че групово форумът се нуждае от повече ебане, щото ограниченото количество пишки, вкарвани и изкарвани от вагини, ви удря директно в главата и принизява способността за трезви преценки :D

are u levo pa ti be
6e ti dam edno ebane na tebe u duparata
golemio razbira4 ot vsi4ko
i golemio eba4
are kaji ne6to smisleno ti kat si tolko umen
durven filosof
udivqvam se kak nqkoi hora tuka s vremeto stavat po-tupi
kat si tolko nad ne6atata ima6 socialen jivot i ebe6 kvo pravi6 izob6to tuka
nz dali osaznava6 kolko e vqrno tva v podpisa ti
ama ve4e mai bez purvata 4ast


Дишай, че ше се задавиш още малко бе :lol:

Припозна ли се нещо, че се засегна така?

Тая игра сме я играли хиляди пъти, изобщо не ми е ясно защо трябва да си причиняваме поредния circle jerk. По темата, както сте я захванали, не може да се каже нищо умно, защото в основата си спорът е жулен до болка навсякъде из българския интернет - от едната страна стоят некви мрънкачи, дето мрънкат на общо основание за всяко второ нещо, от другата - такива, дето се дразнят на всякаква критика и са готови да изкопаят един тон лайна от бг действителността докато стигнат до някой бисер, за да докажат - както на себе си, така и на околните - че нещата не са чак толкова зле и погледнато по-глобално, животът им тук не е такава мъка. Цялото това упражнение е от функция на две нагласи, които по един или друг начин се борят от толкова много време, че вече ми е писнало да гледам различните им проявления по различни направления, ако ме разбираш. Когато е имало нещо смислено, към което съм могъл да се включа, съм го правил предостатъчно пъти.

Така че нека си имаме уважението и ако ше се псуваме, дай да се псуваме, но не ми излизай и с тоя до болка изтъркан номер, че много умнотии сте изписали тука, пък такива като мене не могат да ви оценят и безпричинно ви серат по красотите, без да могат да допринесат с нещо. На такива глупости и словесни размятания сме се наиграли всички вече.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 25 Дек 2016 13:21


Нито съм се припознал нито съм се засегнал, моето момче :wink:

Като не може да се каже нищо умно, означава ли това, че ти трябва да кажеш нещо свръх тъпо, само и само да дразниш останалите, които явно все пак правят някаква дискусия. Като цяло, не се издразних само за това, което написа в тази тема. Просто ти системно го пишеш това нещо в не една и две теми. Разбирам, че си пораснал, бачкаш си имаш някъв сошъл лайф и писането на фермани във форум ти се струва тъпо и губене на време, но можеш да си спестиш мнението когато няма какво да кажеш.

И това, което го написа изобщо няма нищо общо с темата, а е някакво генерализиране и опростяване на нещата. Има огромна разлика за каква точно бг действителност става въпрос - музика, политика, култура, кариерно развитие и т.н.

Аз не претендирам, че пиша умнотии. Всеки, който смята, че пиша глупости е добре дошъл да ме обори. Щом не ти се занимава, просто не пиши нищо. Наиграл се бил на такива словесни размятания. Ми то по тая логика по почти всяка тема се е писало в даден момент, за кво да пишем тогава? Като някво детенце си. Открива форума, интересно му е, пише сериозно, после пораства, решава, че му е тъпо тук и дай всички да спрем да пишем, щото ти си решил, че е тъпо и детско вече. Аре бегай да сторваш пачка и да ебеш жени пък ние загубеняците да си чешем езиците.


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com