Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 00:28


http://www.slavishow.com/%D0%B8%D0%BD%D ... %86%D0%B8/

Ще се включите ли?

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 07:23


Искам да ви кажа, че ако се намалят парите на политиците ще стане още по-лошо. Те вече работят за смешни пари и затова им е по-важен бизнеса. Никой нормален умен човек няма да влезе в политиката с тая смешна заплата.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 09:15


Между другото, тъй като напоследък Волен стана обект на внимание, покрай различните му изцепки, искам да припомня неудобната истина, че когато той и Атака изгряваха, някъде 2006-та 2007-ма и последващите няколко години, се радваше на изключителна популярност в този форум. Спомням си че тогава подобно на сега водех ожесточени дискусии като 90% от пишещите в политическите теми подкрепяха АТАКА. Аз бях единственият, който тогава разбра, че Волен е отрепка, популист и опасен луд. Същите хора които тогава викаха "осанна", сега "викат разпни го", но аз съм единственият, който не си е променил мнението за Волен и Атака вече близо 10 години.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 09:35


Аз като цяло съм на мнение че вобще не трябва да се говори за Волен и тоя негов театър. Целия смисъл на тоя проект АТАКА, от както съществува е да е подлога на ДПС и Волен не е ненормалник, просто му се плаща да се прави на шут вече 10 години, да създава напрежение и да манипулира медиите. Така че моля ви се нека спрем да го обсъждаме.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 10:17


Liberty написа:
Между другото, тъй като напоследък Волен стана обект на внимание, покрай различните му изцепки, искам да припомня неудобната истина, че когато той и Атака изгряваха, някъде 2006-та 2007-ма и последващите няколко години, се радваше на изключителна популярност в този форум. Спомням си че тогава подобно на сега водех ожесточени дискусии като 90% от пишещите в политическите теми подкрепяха АТАКА. Аз бях единственият, който тогава разбра, че Волен е отрепка, популист и опасен луд. Същите хора които тогава викаха "осанна", сега "викат разпни го", но аз съм единственият, който не си е променил мнението за Волен и Атака вече близо 10 години.

И какво сега, трябва да ти се поклоним ли, о, глас на правдата??
Волен стана популярен само защото не говореше типичните поклоннически глупости (да ближем задниците на Брюксел и Москва с желание). Той проповядваше за силна българска държава, което всеки българин иска. Волен говореше, че не иска "работеща икономика", а първа икономика в целия регион - ако вече не знаеш, допреди сто години ние сме били най-силната държава на Балканите и не един човек иска това пак да е факт, особено като знаем какъв ни е потенциалът. С плюнченето на най-омразните компании и лица в държавата, рибката нямаше как да не клъвне.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 11:13


Liberty написа:
Аз бях единственият, който тогава разбра, че Волен е отрепка, популист и опасен луд.

Пхахахахахах ей, охлюв :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 12:27


Само ледник беше атакист. Всички други пишеха иронично.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 12:44


Значи и аз бях привърженик на Атака, когато бях около 15/16/17 годишен. :roll:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 13:34


https://www.youtube.com/watch?v=IuiE3iWC5ho&feature=youtu.be

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 13:43


Liberty написа:
Между другото, тъй като напоследък Волен стана обект на внимание, покрай различните му изцепки, искам да припомня неудобната истина, че когато той и Атака изгряваха, някъде 2006-та 2007-ма и последващите няколко години, се радваше на изключителна популярност в този форум. Спомням си че тогава подобно на сега водех ожесточени дискусии като 90% от пишещите в политическите теми подкрепяха АТАКА. Аз бях единственият, който тогава разбра, че Волен е отрепка, популист и опасен луд. Същите хора които тогава викаха "осанна", сега "викат разпни го", но аз съм единственият, който не си е променил мнението за Волен и Атака вече близо 10 години.



Говориш абсолютни глупости! Единственият който подкрепяше безрезервно психаря беше Зубро и дори до последно имах съмнения, че троли. Докато ти май си абсолютно сериозен с шизоидните си проамерикански разбирания което си е притеснително. Имахте за свестно и кадърно момче, Андрей!

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 15:07


Кофти е, щот ся Волен създаде ебати лошото име на всички националисти

А някои от тях (които не са атакисти) са ок хора

-Stormrаge- написа:
http://www.slavishow.com/%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D1%88%D0%BE%D1%83%D1%82%D0%BE-%D1%89%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/

Ще се включите ли?


120 пак са много дори. Но, да, бих се включил в подписката по някои точки.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 16:46


-Stormrаge- написа:
http://www.slavishow.com/%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D1%88%D0%BE%D1%83%D1%82%D0%BE-%D1%89%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/

Ще се включите ли?
Идеята е ок, ама малко наивна ми се струва. Как ще се енфорсне това задължително гласуване? Нас тука не могат да ни накарат данъците да си платим, пък ще ни накарат да гласуваме на сила... Няма как да стане. Съответно и много от останалите точки се обезсмислят, при положение че не можем да съберем 50% избирателна активност на парламентарен вот...

Тея мажоритарни вотове пак ще се решават от същите хора.

Бих подписал все пак де.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 16:59


Цитат:
Нас тука не могат да ни накарат данъците да си платим, пък ще ни накарат да гласуваме на сила... Няма как да стане.

Бих подписал все пак де.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 18:06


-Stormrаge- написа:
Liberty написа:
Между другото, тъй като напоследък Волен стана обект на внимание, покрай различните му изцепки, искам да припомня неудобната истина, че когато той и Атака изгряваха, някъде 2006-та 2007-ма и последващите няколко години, се радваше на изключителна популярност в този форум. Спомням си че тогава подобно на сега водех ожесточени дискусии като 90% от пишещите в политическите теми подкрепяха АТАКА. Аз бях единственият, който тогава разбра, че Волен е отрепка, популист и опасен луд. Същите хора които тогава викаха "осанна", сега "викат разпни го", но аз съм единственият, който не си е променил мнението за Волен и Атака вече близо 10 години.



Говориш абсолютни глупости! Единственият който подкрепяше безрезервно психаря беше Зубро и дори до последно имах съмнения, че троли. Докато ти май си абсолютно сериозен с шизоидните си проамерикански разбирания което си е притеснително. Имахте за свестено и кадърно момче, Андрей!

Моля те много добре си спомням. Сега никой няма да си признае, а аз не мога да цитирам имена от тогава, освен Ледника и Slim_k примерно тях ги помня. Целия форум тогава беше луднал по Атака и ми спореха на дълго и на широко за турцизацията на България и как видиш ли, единствено Атака можели да ни помогнат. Най-тъпото от всичко е, че нямаше ЕДИН аджеба, освен мен, който да каже очевидното, че още тогава Волен реално с анти-турската и анти-циганската си реторика само помага на ДПС, като сполотява и без това стадния им електорат, който сега се чувства "заплашен" от злите националисти.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 18:18


Спри се бе, хемороид :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 19:18


wannabe написа:
-Stormrаge- написа:
http://www.slavishow.com/%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D1%88%D0%BE%D1%83%D1%82%D0%BE-%D1%89%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/

Ще се включите ли?
Идеята е ок, ама малко наивна ми се струва. Как ще се енфорсне това задължително гласуване? Нас тука не могат да ни накарат данъците да си платим, пък ще ни накарат да гласуваме на сила... Няма как да стане. Съответно и много от останалите точки се обезсмислят, при положение че не можем да съберем 50% избирателна активност на парламентарен вот...

Тея мажоритарни вотове пак ще се решават от същите хора.

Бих подписал все пак де.


Ето линк към цялото предаване и подробно разискване точките: http://www.slavishow.com/%D1%88%D0%BE%D ... 15-%D0%B3/

Съгласен съм че точката за задължителното гласуване е малко наивна, но от друга страна в държави като Белгия този модел работи. Факт, че подобна стъпка автоматично изхвърля ДПС от управлението. Всъщност тя за мен се обезсмисля до няква степен от точка 4. (електронният вот) която ще има почти същия ефект.

Колкото до мажоритарния вот повярвайте ми отрепки като Болен, Пеевски, Овчаров и тем подобни няма как да влезнат камо ли да останат за повече от мандат в парламента.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 19:49


Аз лично гласувах с "ДА" на референдума, но си признавам, че не бях проучил нещата в детайли за това ако може някой да ми разясни няколко неща:

1) Какъв точно е смисъла от електронното гласуване? Привържениците твърдят, че ще привлече повече хора да гласуват защото ще е по-лесно обаче, до колкото знам за целта те трябва да имат електронен подпис. Повечето българи нямат. Ако някой го мързи да отиде да пусне бюлетина, мислите ли че ще отиде да си вади електронен подпис специално по случая?

2) Твърди се че ще се повиши избирателната активност, обаче според мен повечето хора не гласуват не от мързел или защото им е трудно, а поради простата причина, че мразят политиците и чувстват че няма за кого да дадат гласа си. Това няма да се промени с ел. гласуване.

3)Няма ли да се улесни купуването на гласове? Тъй като ромите от дадена махала веднъж организирано ще им извадят ел. подписи, а после всеки път гласуването ще става без дори да се налага да се ходи до избирателните секции. Практиките на изборния туризъм и напоследък станалото модерно - да се регистрират стотици граждани в малки населени места с цел да се подмени вода, няма ли да се улесни още повече тъй като тогава "гласоподавателите" няма даже да се налага да се извозват в деня на изборите.

4) Ел. гласуване ще улесни българите в чужбина без съмнение, но същото важи и за електората на ДПС в Турция. Ще се спести нуждата от изборен туризъм и отварянето на десетки изб. секции в Турция.

5) Основните адвокати на ел.гласуване са младите, технически грамотни и активни българи, те обаче така и така ще си гласуват. Болшинството от политически апатични, незаинтересовани или осъзнато не-гласуващи хора няма да променят мнението си заради метода на гласуване.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 20:03


Kirilicata написа:
Защото на никой не му се чете стена от текст от определен съфорумец, ако не си гласувал за конкретна партия.

А какво ти се чете? Коментари за смешника Волен ли? Постоянно си чешете езиците за "политика", за сащ вс русия, за ислямска държава и някакви работи дето никой от нас не го засягат пряко, а когато дойдат избори, които много повече ни засягат никога не се получава смислена дискусия. Аз примерно не съм следил много много нещата и бих искал да чуя мненията на някои от по-начетените форумци като например Морко за кого са гласували и защо. И Дидко, защо не в тази тема, нали точно това е темата за изборите? В другата се пише за щяло и нещяло и само ще се разводни дискусията.

-Stormrаge- написа:
http://www.slavishow.com/%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D1%88%D0%BE%D1%83%D1%82%D0%BE-%D1%89%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/

Ще се включите ли?

Твърдо против съм за задължително гласуване, с другите неща съм склонен да се съглася. Задължителното гласуване въобще не се вписва в представите ми за демокрация, да не говорим, че за мен идеята на гласуването е да се прави при ясна представа за това как стоят нещата. Тези, които не се интересуват от политика и/или не са проучили кандидатурите и нямат идея за кой да гласуват (а това са доста голяма част от населението) какво ще правят? Ще си наложат неинформираното мнение над другите, гласувайки за който им падне или ще си продадат гласа. То не, че и в момента не става така, но това ще влоши още повече нещата, тъй като вече всички ще го правят.

Liberty написа:
Моля те много добре си спомням. Сега никой няма да си признае, а аз не мога да цитирам имена от тогава, освен Ледника и Slim_k примерно тях ги помня. Целия форум тогава беше луднал по Атака и ми спореха на дълго и на широко за турцизацията на България и как видиш ли, единствено Атака можели да ни помогнат. Най-тъпото от всичко е, че нямаше ЕДИН аджеба, освен мен, който да каже очевидното, че още тогава Волен реално с анти-турската и анти-циганската си реторика само помага на ДПС, като сполотява и без това стадния им електорат, който сега се чувства "заплашен" от злите националисти.

Прекаляваш вече с наглостта си. Открил топлата вода нашия и се има вече за най-великия. На всеки нормален средно-интелигентен човек (включително и на мен) още от ден първи, в който се е създала Атака са му били ясни тези неща, които говориш. Аз със сигурност съм писал доста против Атака тука, Гипо също имам спомени, че ги хранеше и със сигурност и много други хора. И също така наистина не помня някой друг освен Зубро/Ледника (който като цяло винаги е правил впечатление на доста начетен човек, нямам идея как може така да се е заблудил), да ги е подкрепял. Имаше едно тъпо лапе Frosty дето беше атакистче и със сигурност е имало още поне няколко такива, но аз такива дебили не ги броя. Slim_k помня, че имаше леви възгледи, но не и да е бил за Атака.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 20:24


Liberty написа:
Аз лично гласувах с "ДА" на референдума, но си признавам, че не бях проучил нещата в детайли за това ако може някой да ми разясни няколко неща:

1) Какъв точно е смисъла от електронното гласуване? Привържениците твърдят, че ще привлече повече хора да гласуват защото ще е по-лесно обаче, до колкото знам за целта те трябва да имат електронен подпис. Повечето българи нямат. Ако някой го мързи да отиде да пусне бюлетина, мислите ли че ще отиде да си вади електронен подпис специално по случая?

2) Твърди се че ще се повиши избирателната активност, обаче според мен повечето хора не гласуват не от мързел или защото им е трудно, а поради простата причина, че мразят политиците и чувстват че няма за кого да дадат гласа си. Това няма да се промени с ел. гласуване.

3)Няма ли да се улесни купуването на гласове? Тъй като ромите от дадена махала веднъж организирано ще им извадят ел. подписи, а после всеки път гласуването ще става без дори да се налага да се ходи до избирателните секции. Практиките на изборния туризъм и напоследък станалото модерно - да се регистрират стотици граждани в малки населени места с цел да се подмени вода, няма ли да се улесни още повече тъй като тогава "гласоподавателите" няма даже да се налага да се извозват в деня на изборите.

4) Ел. гласуване ще улесни българите в чужбина без съмнение, но същото важи и за електората на ДПС в Турция. Ще се спести нуждата от изборен туризъм и отварянето на десетки изб. секции в Турция.

5) Основните адвокати на ел.гласуване са младите, технически грамотни и активни българи, те обаче така и така ще си гласуват. Болшинството от политически апатични, незаинтересовани или осъзнато не-гласуващи хора няма да променят мнението си заради метода на гласуване.

Само за точка 3 съм съгласен, но сигурно има начини да се измисли решение на този проблем. То референдума е да се започнат изобщо обсъждания на варианти за това как да се направи. Другите точки:

1. Това, че хората масово нямат електронен подпис, не значи, че и в бъдеще ще е така. То няма да започне от утре електронното гласуване. Може да е след 10 години, когато вече всичко ще е коренно различно. Света се променя, технологиите се развиват. Вече почти всички "книжни" неща са електронни - пари, книги, документи, вестници и т.н., в което не виждам нищо лошо, тамън не се секат дървета :D

2. Прав си, че много хора не гласуват, защото никой не подкрепят, но съм сигурен, и че много хора не гласуват именно от мързел! А и то не е само до мързел. Има трудно подвижни хора, има заети хора и т.н.

4. Това вече си е съвсем различен проблем, чието решение трябва да се осъществи по съвсем други начини. Дай да спираме прогреса, заради някаква корумпирана партия.

5. Точно младите хора не гласуват. Малко или много едно електронно гласуване ще повиши активността.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: гласувайте, мама ви дееба
Публикувано на: 27 Окт 2015 20:39


Ако въобще се стигне до референдум, само по точките за които се гласували 50%+1 "ЗА" ще бъдат приети. Това при условие, че гласувалите са повече от гласувалите на последните парламентарни избори за да бъде валиден самия референдум.

Така че моето мнение е че всички трябва да си вдигнат гъзовете и да се подпишат. Ако го докараме до референдум всеки свободна ще може да изрази мнението си по всяка една от точките поотделно.


Der Meister написа:
, но съм сигурен, и че много хора не гласуват именно от мързел! А и то не е само до мързел. Има трудно подвижни хора, има заети хора и т.н.

+ това голяма част от хората трябва да минат през цялата бюрократична машина за да докажат местоживеене и т.н. . Пресен пример на мой приятел жена му не успя да гласува защото не можело да докаже, че последните 6 месеца живеела в града в който желае да упражни вота си. Или друг който пък трябвало да внесе месец по-рано молба, че желае да гласува в друг град и тем подобни...
Към тях добавете и близо 2млн в чужбина които не могат да гласуват.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com