Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 12:46


IC1101 написа:
Малко нуубски въпрос ама кога почва следващия сезон на ШЛ ? :D

От 30 юни този месец се открива новия сезон на ШЛ с първи квалификационен кръг. Жребия е на 22 юни. На тилката му видях въпроса, ще дам съвети за залози, само да теглят жребия. Очаквам изненади в групите, както знаете-вече 22 отбора са класирани без да играят квалификации.

В нешампионския поток ситуацията за поставените никак не е лека. Някой измежду Ман. Ю, Валенсия и Леверкузен може да не успее да се класира за груповата фаза на турнира, понеже ги очакват подводни камъни с нисък коефицент като Монако и Лацио(има малка вероятност да е поставен при определен развой на събитията). За момента не съм виждал много възможности относно дългосрочни залози за новия сезон в ШЛ, освен за шампион, но на този ранен етап, когато не се знаят всички отбори в групите, както и трансферите, които ще осъществят водещите отбори не е добра идея да се избързва.

Ако някой няма търпение да направи сефтето за този сезон в ШЛ да наблюдава внимателно с кой отбор ще се падне Санта Колома(Андора). Този тим е едва за втори път сред поставените в 1 кв. кр. и се очаква да срещне равностоен противник от отборите сред непоставените. Предполагам, че букмейкърите няма да се предоверят на шампиона на футболното джудже и ще поставят апетитен коефицент за евентуалната му победа. Казах да се следи с кой се е паднал, защото в групата с по малък коефицент дебне шампионът на Северна Ирландия Крусейдърс, който със сигурност ще бъде поставен като фаворит от всички в евентуална битка със Санта Колома. При такъв развой не препоръчвам залог. Много букмейкъри не пускат залози за головата резултатност в първите кръгове на пресявките, тъй като често там се получават внушителни двуцифрени резултати за това и ще подмина тази възможност.

Лига Европа започва на 2 юли, а жребият също е на 22 юни, след десет дни. Нашите отбори започват от първи кръг, а именно Литекс и Берое. Литекс няма да се обединява с ЦСКА и поредната партенка целяща да отклони вниманието на феновете на ЦСКА от действащите им собственици се разби на пух и прах днес, когато и започна подготовката на Литекс за новия сезон в Ловеч. Очаквам безпроблемно преминаване на първи кръг и от двата ни представителя в турнира, освен ако някой не изтегли късата клечка в лицето на Ференцварош. Макар и вече не същия отбор като едно време, унгарците са корав тим, а Литекс на два пъти вече бе отстраняван от представители на тази страна. Българите в спорта имат тенденция, която спазват и тя е, че във всеки един момент могат да се насерат, за това - никакви залози, седнете и гледайте мачовете на родните ни представители със салатка и ракийка в жегата, че може да са последни.

ПП: И да, Лудогорец играе добър футбол с комбинации, приятен за окото. В Русия пък първенството дръпна много в последните години и се присъединявам към мнението на безименния(сефте), като отбелязвам, че дори аз бих предпочел мач от руската Висша лига вместо да гледам как Челси паркира автобуса в поредния си протяжен мач или пък дърварите от Ман. Ю.


Профил Skype

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 14:13


Гипо, не си спомням мача срещу Интер, но си спомням Челси-Барса от 2009. Там беше такова подпиране, че и до днес няма аналог.

The Wolf, срещу някои отбори "паркирането на автобуса" е ефективна стратегия да спечелиш. До преди 7-8 години почти всички италиански отбори с треньори от старата школа практикуваха такова затваряне, затова и бяха доста успешни.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 14:45


Това е в манталитета на южноамериканците. Забележете южноамериканците, които играят в Европа, как падат много повече отколкото другите. В южноамериканските първенства симулирането е част от играта - свикнали са по този начин и като цяло без много-много спортсментство.

За мен приятна изненада миналия сезон бяха Атлетико Мадрид и ги следях с интерес, тъй като Симеоне беше в отбора на Интер, когато играх първата си Фифа (99), а тогава Интер ми бяха любимия отбор (щото по дифолт обичам синия цвят). Като изключим това, не обичам големите испански отбори, но съм абсолютно съгласен, че в момента отвяват английското първенсто отвсякъде. То нещата донякъде вървят ръка за ръка - в момента англичаните имат най-слабия национален отбор в историята си.

В английското първенство всъщност имаше интрига за 2, 3 и 4 място, Гипчо, през последните 2 месеца преди финала му и беше доста интересно.
Арсенал, разбира се, отново изкараха сезона по познатия начин - едната половина пълен фейл и втората половина почти без загуба. Изплатихме стадиона и вече почнаха да кихат пари за трансфери, но истината е, че в момента притежаваме доста добър състав. Може би 1-2 попълнения като за план Б и ще сме готови за новия сезон. Може би и Жиру трябва да се смени и Лолкот най-накрая да получи обещаната от Венгер централна позиция. Ако през първия полусезон не бяхме съпътствани от една камара контузии (естествено :Д), щяхме да сме реални претенденти за титлата с актуалния си състав.

Бтв, вчера почна Копа Америка. Не съм нощна птица и не ми е особено интересно в момента, но ви съветвам да гледате поне полуфиналите и финала, защото най-малкото че футбола там е адски интересен.

Довечера имаме мач с Малта. Честно-казано - боли ме кура. Искам да видя повече млади момчета.

Гърците спечелиха цяло европейско с паркирането на автобуса си. Майка им

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 15:02


Да, най-тъпото европейско беше това... ама поне гърчолята имаха кой да изтича напред и да бутне топката във вратата за 1:0

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 15:07


БЪЛГАРИЯ ще размаже Малта с три гола разлика.
На финала на Еврото бях за Гърция, защото съм горд балканец и не знаех кой-кой е тогава. Те Фиго и Крищиану играха тогава. Сега какви са звездите на Португалия? Циганина Куарешма, Жоао Моутиньо, Крищияну за последно, ВЕЛИКИЯТ Раул Мейрелеш и евентуално Коентрао. Пепе не го броя за човек, камо ли за футболист.
За Хърватия съм днес. Англичаните били слаби. Да, ама те никога не са били кой знае какво. А Италия? Българите не могат да бият. Затова да падат.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 16:13


http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4816135

Момчета, четейки това, може би чак сега осъзнавам какво богатство сме имали и как момчетата, толкова талантливи и кадърни, не можаха да постигнат нищо. Тъжно е, наистина. След 10-тина години, когато те поведат БФС-то и националния, се надявам да не се случи същото, което стана със златното ни поколение... шмекери, мерзавци, нещастници, пиявици и т.н.

Длъжко е, но е сърцераздирателно. Препоръчвам :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 19:35


Две думи - Валери Божинов.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 19:56


Gipo написа:
противниците се изнервят от постоянното притежание на топката и почват да правят супер селянии


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 20:12


newcomer написа:
Две думи - Валери Божинов.

И друг път съм писал за него... сензационно талантлив футболист (според мнозина беше по-добър и от Руни, когато бяха тийнейджъри), но двугодишната контузия в комбинация с отвратителния характер и чалгата, която го сполетя, убиха една голяма млада надежда. Тъжно, наистина.

Като заговорихме за наши надежди в Италия, хвърляйте по едно око за новини около Антонио Вутов (Удинезе) и Ивайло Чочев (Палермо). Западняците си ги прибраха рано-рано и това все донякъде им дава добър шанс да се развият...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 20:33


denik написа:
newcomer написа:
Две думи - Валери Божинов.

И друг път съм писал за него... сензационно талантлив футболист (според мнозина беше по-добър и от Руни, когато бяха тийнейджъри), но двугодишната контузия в комбинация с отвратителния характер и чалгата, която го сполетя, убиха една голяма млада надежда. Тъжно, наистина.

Като заговорихме за наши надежди в Италия, хвърляйте по едно око за новини около Антонио Вутов (Удинезе) и Ивайло Чочев (Палермо). Западняците си ги прибраха рано-рано и това все донякъде им дава добър шанс да се развият...

ЧАКАЙ... бившият играч на Ливърпул, Вилиан Бижев, и Левскаря Краев. Бутат се, милите, в нашата кочина.
А Божинов наистина контузите го повалиха, ако не си гледал, виж в Тубата какви голове е забивал за Сити... сегашният сив и безидеен Балотели би му завидял. Бе някога бях склонен на викам за Сити, имаха Бартън, Шон Райт Филипс, Марто Петров, Божинов. Сега са арабски подлоги и аз лично харесвам само Джеко в тоя отбор.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 21:16


Мда, как един 18-годишен хлапак може собственоръчно да си позволи да върне два гола на Интер?
https://www.youtube.com/watch?v=0E9vpk7AeAE

Хайпа около него беше уникален.

Вилиян Бижев се оказа ташак работа. Краев уж го гласим, ама ако не излезе това лято на запад, най-вероятно ще го изгубим и него. Имаме още няколко надежди (Йорданов в Дортмунд и Илиев в Болтън), нооо... обикновено съм оптимист по душа, но напоследък гледайки всичко свързано с БГ футбола и БГ футболистите ми навява много черни мисли.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 21:39


Браво, бе, пускайте ги демотивираните дърти таралясници!!!!

Вземам назаем един коментар, който прочетох в Гонг:

Цитат:
Това е пълна подигравка с Ивайло Чочев. Явно футболист от втората шестица на А Група, който от 7 години не може да направи трансфер в чужбина и само турски отбори от втората дивизия го искат, е по-добър от титуляр за един много приличен и проспериращ млад отбор на Палермо...


Така е, при скамейка ПРЕЛИВАЩА от млади и ултрамотивирани играчи, ние продължаваме с настоящата некадърност. Не знам кой какви игри играе и на кого са му удобни тези безполезни глупаци, но това е безумно.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 22:01


Бахти насраният титулярен състав, бахти недъгавия мач ...

Изкефих се като Мицански изпусна дузпата, и ме хвана яд като Попов вкара. Дано да ни обърнат , Малта го заслужава.

Жалко че перуката го няма, щеше да е по-лесна задачата на Малта.

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 22:06


Силни лобита. Никой не го интересува резултата. Дано повече млади се спасяват навънка, че не ми се мисли. Макар че Т.Неделев го взеха в Майнц на 01.01.2014 и до средата на 2015 има 2 мача и някви спорадични изяви в дублиращия им отбор, май? А и той се водеше надежда, та нз.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 22:16


NoName написа:
Бахти насраният титулярен състав, бахти недъгавия мач ...

Изкефих се като Мицански изпусна дузпата, и ме хвана яд като Попов вкара. Дано да ни обърнат , Малта го заслужава.

Жалко че перуката го няма, щеше да е по-лесна задачата на Малта.

По принцип не е яко така, но разбирам начина ти на мислене.

Ти искаш да стигнем абсолютното дъно, да се появи по-сериозен обществен натиск, да се случи някакво чудо и да започнем да налагаме младите и талантливи (някои от тях) футболисти и да се преродим като един феникс.

Примерно Белгия направиха точно така и в момента са на 2 място в ранклистата на Фифа.

Харесва ми накъде биеш, дано наистина се случи.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 22:29


И това е формула доказано, че НЕ работи в България. Просто ще

А) дойдат още по-големи селяни
Б) Именатащ е се сменят, а старите просто ще бъдат в сенките.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 22:34


Затова си оставих вратичка, като написах "чудо" :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 23:37


България няма слаби футболисти. Но за няционала играят не най-добрите ни футболисти, а тези, които имат проблясъци. Пример - Манолката. Пичът беше като ненормален миналата година за националния отбор - пробива, пасира, асистира, вкарва. После се чудих при него защо нищо не стана клубно. Отговорът е - щото е за б отбора. В Литекс блеснал, купиха го в псв. И какво да видя - в някакво холандско предаване водещите открито му се подиграваха, показвайки клипове как прави идиотщини тип първокласник на двора (вместо да центрира, като е на крилото, опитва невъзможен шут да вкара и се пребива комично, а съотборниците се ядосват). И това в голям европейски отбор. ЕТО го проблема на отбора - титулярите са средняци, които си получават големите заплати, независимо дали се трудят или не, дори ако ги изритат от настоящия им отбор ще си избършат сълзите с пари. За клубния отбор не им пука как цъкат, но за националния отбор е съвсем друго - цял народ те гледа и те критикува зловещо ако паднеш. Напрежението е огромно и нашите герои на Син Сити треперят като никога, че могат да се изложат. Оттам идват комичните грешки, без които вече щяхме на практика да сме класирани за еврото. Връщайки се на Манолев - той и другите показват в нац. отбор, че в момента не става, но се стараят. Старанието ражда резултати. Като гледат публиката тези момчета се надъхват и стават не свестен, а конкурентен отбор. И тогава стават мачовете, в които фенът патриот си казва: бфс или не БЪЛГАРИЯ е футболна нация и произвежда футболисти от световна класа. Да му мисли светът, България ще се върне в топ 10 и няма да е след много време. Днес свалихме Малта, утре пак ще свалим Германия.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 13 Юни 2015 00:43


Ще ги свалим един ден, ама няма да е с тея футболисти. В момента 20-годишните правят по един мач годишно и то като резерва в националния. И ще станат титуляри на около 26-27 г. Е това е проблема.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 13 Юни 2015 04:15


да закриват тоя кавалски отбор, една година почивка и после наново, с играчи от 95 нататък
от тука по-зле няма на къде ппц
китанката примерно, дето е най-добрия млад вратар на европа, можеше да играе в тоя мач, вутов, краев...не е като да нямаме играчи, ама мама и тате ги карат на сигурно да подпишат от рано с някои турски отбор и да си играят за заплатка, демек няма закво да ги налагат и айде


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com