Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

име на темата


 За    71%  71%  [ 10 ]
 Против    29%  29%  [ 4 ]
Общо гласове : 14
Автор Съобщение

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 01 Дек 2014 10:56


Kopeleta, davaite po-vnimatelno, toq pochna da se use6ta, 6te ni razkonspirira!

V Rusiq sam, v Rusiq sam :mfngr: :mfngr:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 01 Дек 2014 16:31









___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 01 Дек 2014 17:05


Gipo написа:
Ние сме "сащ, русия и тн" и по тоя повод мнението ти е много релевантно, да.

Нищо не разбрах кво искаш да кажеш :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 01 Дек 2014 17:10


what if they get me? написа:
Liberty написа:
Освен това е крайно нахално точно ти да го казваш, при положение, че в една друга тема беше обяснявал как ако станеш баща няма да се грижиш за детето си


начи

тва е вярно (в сми, такава ми е позицията)


:D :D :D

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 01 Дек 2014 19:52


Пак обърнахте темата с вашите русофилски и русофобски простотии. А за волтажа съм почти убеден, че е някакъв сериен изнасилвач.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 02 Дек 2014 08:51


Вероятно може да влезе в Гинес в графата "брой изнасилвания на собствената ръка" :lol:.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 02 Дек 2014 17:17


По малко за, по малко за против!
Раждаемостта на циганите и по-точно нейният контрол трябва да се превърне в национален приоритет! За всяко чаве, забременяло по воля или не, аборт веднага, без питане! :D
От друга страна, ако етническа българка или помаче (казано по нашенски, българомохамеданка) забременее, това бебе ще допринесе за раждаемостта на етническите българи, съответно никакъв аборт. Както каза пичът по-напред: да си мислила за последствията от неправилен секс, ако не го щеш това дете....
И преди да кажете резак, турчин, ля-ля-ля-ля. Аз не съм виновен, че турците и циганите се възпроизвеждат повече от българина - ортодоксален християнин (какъвто съм аз). Дето се вика, работите, имате гаджета (вероятно), съответно правете деца! :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 02 Дек 2014 18:38


newcomer написа:
По малко за, по малко за против!
Раждаемостта на циганите и по-точно нейният контрол трябва да се превърне в национален приоритет! За всяко чаве, забременяло по воля или не, аборт веднага, без питане! :D
От друга страна, ако етническа българка или помаче (казано по нашенски, българомохамеданка) забременее, това бебе ще допринесе за раждаемостта на етническите българи, съответно никакъв аборт. Както каза пичът по-напред: да си мислила за последствията от неправилен секс, ако не го щеш това дете....
И преди да кажете резак, турчин, ля-ля-ля-ля. Аз не съм виновен, че турците и циганите се възпроизвеждат повече от българина - ортодоксален християнин (какъвто съм аз). Дето се вика, работите, имате гаджета (вероятно), съответно правете деца! :D

на 15 си

не се изказвай по теми, които очевидно са над нивото ти :wink:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 02 Дек 2014 19:26


Ама вероятно не гледа кеч... :P :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 02 Дек 2014 19:29


Виждал съм много и 40+ годишни да разкъждават така и да бръщолевят такива глупости :x


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 02 Дек 2014 20:12


Gipo написа:
Ама вероятно не гледа кеч... :P :lol:

Той губи :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 24 Фев 2015 21:06


нелегален написа:
Цитат:
"Безработицата, както казах, е чумата на всяка власт, на всяка държава. Ето защо, умните държавници оставят селянина да се радва на земицата си, да чопли, да рови, да сади, да сее, да пръска и да прибира грозде и да си налива от бъчвичката винце. Пийне си една паничка, смачка една глава лук за мезе, хапне сланинка, потупа се по корема и ох-бабанко, тук ли си — там стой. Вечерта в седем часа той ляга да спи. Децата в собата, той в хашовото — нали така се казва външната стая, откъм камината. И погне бабичката. Натисне я на рогозката, докато децата спят и току-виж — другата есен виси нова люлка, с ново бебе… Ебе селянинът, ебе на поразия и не мисли за бъдещето на децата си. А от това държавата печели. Едното дете пасе кравите, другото — овцете, третото — козите, четвъртото — телците, петото — агънцата, шестото — свинете. И децата носят блага. А бащата пак си пийва, селянката пак ражда и праща синовете си войници, а щерките си — слугини. Това е, господин Памукчиев. Колко слугини излизаха от твоето село за София, за Гергьовден и по Димитровден? Знаеш ли?

— Да…
— Колко?
— Сто-двеста.
— Колко твои съседки ходят в Перник, Унгария, Австрия на бахча? Или в Америка?
— Пак толкоз… Сто-двеста.
— Ето на, моята теория се сбъдва. България дава градинари на цял свят. И те носят, като пчелички, пари в България.

Децата са благодат божия. Но знай и запомни от мене, господин Памукчиев, гражданката не ще деца. Тя си пази инструмента само за удоволствие и прави аборти на поразия. Сега да си лекар-гинеколог. Те ебават майката на България днес. И вчера, и завчера — те винаги са били гробокопачите на България. Ислямът забранява на жената да прави аборт — тя трябва да ражда. Тя е фабрика за деца и за наслада на мъжа. Затова ислямът, турците ще ни дойдат до хак един ден — те ще ни превземат. Те ще ни ебат майката, защото те правят деца, а ние правим глупости. Лекарите-гинеколози трябва да се убият с камъни. Аз съм съгласен с исляма, съгласен съм с католическата религия. Абортите в Италия, Испания, Португалия са абсолютно забранени. Само така ние, българите, ще се оправим."

- Атанас Буров

Българинът в момента е на изчезване и има само една тактика, която може да ни спаси - цитираната. Всеки от нас, ако е мъж (щото вече е съмнително дали има мъже), ще направи повече деца от мама и тати. Така ще стигнем поне нулата на естествения прираст, колкото почиват - толкова се раждат. Оттам нататък можем само нагоре към положителния прираст. Да, трудно ще се гледат децата, може да гладуваме заради тях, но именно така ще се научим, че животът струва нещо (което и полицаи, и лекари, и безотговорни майки са забравили). Ще се научим на малко алтруизъм в името на децата, а оттам защо не и в национален план... Да не ви мързи, щото аман от безделници тука. Една задача имаме в тоя живот. Една. Да продължим рода. Другото е постижимо.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 24 Фев 2015 21:07


нелегален написа:
Цитат:
"Безработицата, както казах, е чумата на всяка власт, на всяка държава. Ето защо, умните държавници оставят селянина да се радва на земицата си, да чопли, да рови, да сади, да сее, да пръска и да прибира грозде и да си налива от бъчвичката винце. Пийне си една паничка, смачка една глава лук за мезе, хапне сланинка, потупа се по корема и ох-бабанко, тук ли си — там стой. Вечерта в седем часа той ляга да спи. Децата в собата, той в хашовото — нали така се казва външната стая, откъм камината. И погне бабичката. Натисне я на рогозката, докато децата спят и току-виж — другата есен виси нова люлка, с ново бебе… Ебе селянинът, ебе на поразия и не мисли за бъдещето на децата си. А от това държавата печели. Едното дете пасе кравите, другото — овцете, третото — козите, четвъртото — телците, петото — агънцата, шестото — свинете. И децата носят блага. А бащата пак си пийва, селянката пак ражда и праща синовете си войници, а щерките си — слугини. Това е, господин Памукчиев. Колко слугини излизаха от твоето село за София, за Гергьовден и по Димитровден? Знаеш ли?

— Да…
— Колко?
— Сто-двеста.
— Колко твои съседки ходят в Перник, Унгария, Австрия на бахча? Или в Америка?
— Пак толкоз… Сто-двеста.
— Ето на, моята теория се сбъдва. България дава градинари на цял свят. И те носят, като пчелички, пари в България.

Децата са благодат божия. Но знай и запомни от мене, господин Памукчиев, гражданката не ще деца. Тя си пази инструмента само за удоволствие и прави аборти на поразия. Сега да си лекар-гинеколог. Те ебават майката на България днес. И вчера, и завчера — те винаги са били гробокопачите на България. Ислямът забранява на жената да прави аборт — тя трябва да ражда. Тя е фабрика за деца и за наслада на мъжа. Затова ислямът, турците ще ни дойдат до хак един ден — те ще ни превземат. Те ще ни ебат майката, защото те правят деца, а ние правим глупости. Лекарите-гинеколози трябва да се убият с камъни. Аз съм съгласен с исляма, съгласен съм с католическата религия. Абортите в Италия, Испания, Португалия са абсолютно забранени. Само така ние, българите, ще се оправим."

- Атанас Буров

Българинът в момента е на изчезване и има само една тактика, която може да ни спаси - цитираната. Всеки от нас, ако е мъж (щото вече е съмнително дали има мъже), ще направи повече деца от мама и тати. Така ще стигнем поне нулата на естествения прираст, колкото почиват - толкова се раждат. Оттам нататък можем само нагоре към положителния прираст. Да, трудно ще се гледат децата, може да гладуваме заради тях, но именно така ще се научим, че животът струва нещо (което и полицаи, и лекари, и безотговорни майки са забравили). Ще се научим на малко алтруизъм в името на децата, а оттам защо не и в национален план... Да не ви мързи, щото аман от безделници тука. Една задача имаме в тоя живот. Една. Да продължим рода. Другото е постижимо.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 24 Фев 2015 22:03


1. Не дабълпоствай, един път е достатъчно за да ти прочетем мисълта.
- Българите не сме на изчезване, това просто не знам защо толкова хора го говорят. Има българи бе и то много - просто не са в България! Научете го това. В Испания, Америка, Турция, Сърбия, Македония, Украйна, Молдова, Англия и тн. имаме толкова голямо количество родственици, които си имат и спазват традициите и не биха изчезнали или стопили като количество поне в близките 300 години, че и повече.

2. Нищо не се решава с това - прави деца. То ако беше толкова лесно да оправим прираста и да благоденстваме, всеки щеше да прави по 5-6 и да си свирка. Дай да влезем малко по надълбоко за да видиш, че това не е решение.
- Българина, освен че е беден е и болен. Айде бедността я оставяме на заден план за момент, ама има много хора, които не могат да имат деца и някой като се изцепи така с решение на проблема - "ми прави деца" едва ли им става приятно.

- Другите, които все пак могат да имат деца, но имат генетични заболявания и също се страхуват да не предадат това на поколението си? И не смеят да пробват, защото представи си да гледаш цял живот болно дете, колко ще ти е по трудно и колко ще ти излиза издръжката му, като то ще има и специални нужди, да не говорим за мъката, че може да не е като останалите деца? Аз ги разбирам такива хора.

- Прави деца. Ок, бе, ще направиш ти. Да речем 5. Сам ли ще ги правиш, че не ми е ясно? Ще ми се да видя коя жена ще иска пет деца или повече и ще ти даде да си изпълниш желанието. Българката се пази, най-много две деца да иска, ако не случиш на особен късмет. Тва като го кажеш - прави деца, излиза, че все едно сам ще си ги направиш тия деца едва ли не, а втория човек(жената) няма думата, не е така. Това е важно решение и се взима от двама души отговорно.

- И накрая, ама не на последно място - парите. Правиме ги децата - 6-7, от сърце. Ама нямаме пукнат лев. Е какво тогава, ставаме като циганите - не можем себе си да издържаме, тръгваме и деца да правим. Неуки, гладни и тъжни. Които няма да могат да се сравняват с другите деца, които са да речем едно на майка и баща или най-много две. И какво става - израстват озлобени и некадърни от ситуацията, в която живеят и се превръщат в крадци, убийци или просяци. Аз не мисля, че такава съдба устройва някой. Пълни илюзии са това, че всеки дори да си скъса гъза от бачкане може да изхранва повече от пет членно семейство, барабар със старите си родители с мижавите им пенсии.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 25 Фев 2015 00:42


Цитат:
- Другите, които все пак могат да имат деца, но имат генетични заболявания и също се страхуват да не предадат това на поколението си? И не смеят да пробват, защото представи си да гледаш цял живот болно дете, колко ще ти е по трудно и колко ще ти излиза издръжката му, като то ще има и специални нужди, да не говорим за мъката, че може да не е като останалите деца? Аз ги разбирам такива хора.


Само ще вметна, че има пренатална диагностика. Т.е. може да се диагностицира дали детето е болно от генетично заболяване преди да се роди.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 25 Фев 2015 11:26


[quote="The Wolf"]1. Не дабълпоствай, един път е достатъчно за да ти прочетем мисълта.
- Българите не сме на изчезване, това просто не знам защо толкова хора го говорят. Има българи бе и то много - просто не са в България! Научете го това. В Испания, Америка, Турция, Сърбия, Македония, Украйна, Молдова, Англия и тн. имаме толкова голямо количество родственици, които си имат и спазват традициите и не биха изчезнали или стопили като количество поне в близките 300 години, че и повече.

2. Нищо не се решава с това - прави деца. То ако беше толкова лесно да оправим прираста и да благоденстваме, всеки щеше да прави по 5-6 и да си свирка. Дай да влезем малко по надълбоко за да видиш, че това не е решение.
- Българина, освен че е беден е и болен. Айде бедността я оставяме на заден план за момент, ама има много хора, които не могат да имат деца и някой като се изцепи така с решение на проблема - "ми прави деца" едва ли им става приятно.

- Другите, които все пак могат да имат деца, но имат генетични заболявания и също се страхуват да не предадат това на поколението си? И не смеят да пробват, защото представи си да гледаш цял живот болно дете, колко ще ти е по трудно и колко ще ти излиза издръжката му, като то ще има и специални нужди, да не говорим за мъката, че може да не е като останалите деца? Аз ги разбирам такива хора.

- Прави деца. Ок, бе, ще направиш ти. Да речем 5. Сам ли ще ги правиш, че не ми е ясно? Ще ми се да видя коя жена ще иска пет деца или повече и ще ти даде да си изпълниш желанието. Българката се пази, най-много две деца да иска, ако не случиш на особен късмет. Тва като го кажеш - прави деца, излиза, че все едно сам ще си ги направиш тия деца едва ли не, а втория човек(жената) няма думата, не е така. Това е важно решение и се взима от двама души отговорно.

- И накрая, ама не на последно място - парите. Правиме ги децата - 6-7, от сърце. Ама нямаме пукнат лев. Е какво тогава, ставаме като циганите - не можем себе си да издържаме, тръгваме и деца да правим. Неуки, гладни и тъжни. Които няма да могат да се сравняват с другите деца, които са да речем едно на майка и баща или най-много две. И какво става - израстват озлобени и некадърни от ситуацията, в която живеят и се превръщат в крадци, убийци или просяци. Аз не мисля, че такава съдба устройва някой. Пълни илюзии са това, че всеки дори да си скъса гъза от бачкане може да изхранва повече от пет членно семейство, барабар със старите си родители с мижавите им пенсии.[/quote].
Извинявам се за двойния пост.
Ще ти отговарям, доколкото мога, точка по точка.
Аз, като човек, който няма желание да емигрира, съм приел, че в България сме на изчезване. Да, София в София се възпроизвеждаме повече от успешно, но столицата не представлява държавата като цяло. Прав си, че българите няма да изчезнем, но КАТО ЦЯЛО. Няма да се повтарям, като казвам колко българи има в чужбина, знам, че са премного, но това не променя факта, че България чрез самите българи у нас умира бавно. Излез от София в близкото Своге и ще видиш хора с прошарена коса, от средна възраст нагоре. Така са страшно много българи в момента и все повече ще стават.
Относно бедността и болестта... Първо не сме точно бедни. Да си беден значи да имаш проблеми да се издържаш. Средностатистическият българин може да отгледа едно дете без да се озори финансово, съответно считам, че в общи линии който работи не е беден. От две деца нагоре нещата се променят, но работа ИМА, така че с желание и труд и те могат да се издържат. Само пенсионерите у нас са зле, а те дори не са бедни. Те са под прага на бедността. За хората, които не могат да се възпроизвеждат има инвитро и 2009 г. бума на раждаемостта показа, че и тези хора могат да допринасят за нашето възпроизвеждане повече от успешно, не ги отписвай.
Болните деца със специални нужди трябва да се интегрират в обществото, това е напълно възможно. Големият проблем е, когато трябва да се извърши животоспасяваща операция в чужбина, тогава и да ни дожалее, и да дарим някой лев, нещата рядко стигат до успешен край. Ето такива неща българинът не може да си позволи, а за зависимостта ни от шибани кредити да не отварям дума.
Жени, които искат много деца има, дори имаше група във Фейсбук, озаглавена "не на отрицателния прираст в България" . Многодетните (етнически) български семейства у нас са моята гордост и ми е много тъжно, че някаква си кариера може да е по-важна от семейството за една жена тези дни. Относно желанието на жената да ражда - ако има любов, има деца... Стив Мартин става баща на 60 години...
Липсата на пари ще бъде стимул за малките да тръгнат на работа рано, не да бездействат и да ги издържат до трийсет годишни. Образованието у нас плюл съм на него - едно дете, което ходи на училище, не научава нищо кой знае какво, че да е пропуск. Пре спокойно би могло да посещават училището едно седем години и да имат основни знания, които ще са им необходими. Никое дете, дето е завършило, няма да има кой знае каква преднина. И не, няма да станат убийци или мутри, ако работят. Щото който работи и се издържа няма как да е тъжен, а като имаш доход не крадеш. Работа има във всякакви сфери и ако не си завършил учебно заведение има курсове за изучаване на занаят, примерно. Дето като ги завършиш веднага започваш работа и де факто като си платиш курса си осигуряваш прехраната за в бъдеще.
Нещата не са толкова невъзможни, колкото ти се струва. Е, да ще работиш като грешен дявол цял живот. Ама това така или иначе трудно се избягва. Аз обичам децата и на мене едно многодетно семейство би ми направило труда по-лек. Ако ти не щеш - не щеш. Всеки избира за себе си.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 25 Фев 2015 22:14


Самите ние - българите, не сме изчезващ вид и няма да бъдем, нито страната ни ще се обезлюди. Вече в почти всяка държава има солидно количество чужденци, които се интегрират, къде по лесно, къде по трудно е друг въпрос. По този въпрос смятам, че няма никаква опасност да намалеем значително.

И аз няма да емигрирам, вероятно ще имам някое и друго дете след време, но това едва ли ще ми е водещата цел в живота, камо ли пък единствена.

Инвитро не е решение за всички тези хора, повечето от които нямат средства за процедурите или имат известни опасения. Болните деца трябва да бъдат интегрирани, а не сочени с пръст. В това няма спор, просто аз не пожелавам на никого такава участ да има болно дете. Дано и на нас не ни се случва.

Че не сме бедни го подминавам. Това, че аз и ти не сме бедни не значи, че половината население не живее под прага на бедността.

Многодетните майки евала им правя. не знам колко много са, според мен не са солиден брой. А Стив Мартин, че става на 60 баща, то и човек на 85 може да стане баща, ако му се помогне в точния момент :roll:

За образованието - би ли казал на детето си - спри след основното, че нямам пари да те издържам и почвай да работиш. Ти сигурно имаш средно, може би следваш или ще следваш висше някой ден? И каква работа може да си намери човек с основно винаги ми е било чудно, имаше и преди едни хора, които твърдяха подобно нещо. Ако кажете какви успехи и пари могат да пожънат, ей богу, дори аз ще съжаля, че карам висше и съм завършвал средно...

Сега аз не целя да те убеждавам в обратното на това, което твърдиш, само показах и другата гледна точка. Ако не друго, поне си защитаваш добре тезата без големи пукнатини, което ти прави чест.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 26 Фев 2015 00:46


Изключително много се радвам, че се получава един истински диспут с тези и аргументи.
И аз като тебе съм оптимист за българския народ, но мнозинството от нас не е, което е страшно. Дано този възглед да се промени. Да си жив и здрав, задето ти се остава в тоя врящ казан, който в момента е родната земя. Дано да си създадеш здраво семейство и да царят любов и разбирателство завинаги, както се казва.
Относно образованието, разбира се, че бих искал да се изучат децата, но от личен опит мога да ти кажа, че училището тук не става. Карам втора година бакалавърска степен в специалност Европеистика и първотo, което ми казаха, първото, беше, че това, което сме учили в училище, били глупости. Дванайсет години труд под натиска на родителите ми за нищо. Напълно логично е, че ме бутаха да завърша, защото така е правилно... Ето защо разочарованието беше огромно. От такава гледна точка не бих тикал децата си да завършат училище, само за да им разбият после изградената представа за институцията. Но е препоръчително, оттам и висше. За професиите без средно образование/висше не мога да лъжа, не знам. Принципно човек в днешно време ако си създаде фирма, дори да е Митко Пенев, има реален шанс не само да се издържа, но и да забогатее (сбъднатата мечта на предприемача). Но у нас дипломата не е нищо. И три висши да завършиш, пак може да не се реализираш. Затова трябва да вярваме в своите качества и ако нещата не станат както очакваме, тогава трябва да сме готови да работим каквото има. :) И да работим на повече от едно място.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 26 Фев 2015 20:27


нелегален написа:
newcomer написа:
Карам втора година бакалавърска степен в специалност Европеистика и първотo, което ми казаха, първото, беше, че това, което сме учили в училище, били глупости. Дванайсет години труд под натиска на родителите ми за нищо.


И кое точно е глупост?

Извинявай, ама ако всеки слушаше всичко, което му говорят, доникъде няма да стигне. Ти трябва да запазиш увереността, че от училището ти е имало смисъл и да не позволяваш такива коментари да ти подриват ентусиазма.

Прав си и първо наистина не ми направи впечатление това изказване. По-късно като се замислих обаче, няма нищо кой знае какво, на което ме е научило училището. Мога да смятам на основно равнище, да чета и да пиша. Другите предмети в голямата си част не ме интересуваха и нямаше ( и до днес нямам такова намерение) да ги използвам в професионален план. Да, наученото например от биологията или физиката е полезно за обща култура. Но само толкова. А и въпросният професор не си измисля, той ми отвори очите за много неща.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: за или против аборта?
Публикувано на: 26 Фев 2015 22:18


Приеми, че училището не цели да те научи на всичко за живота, а да ти даде екзистентен минимум познания и основни инструменти и насоки за това какви знания сам да придобиеш по-нататък. В тоя смисъл далеч не е глупост.

Друг е въпросът за ефективността и методите на преподаване в Бг - за 12 години циклеж със сигурност трябва да можеш поне да четеш гладко и да решаваш система от две уравнения с две неизвестни.

Професорът ти се прави на интересен, възползвайки се от опростения начин, по който е снесена информацията в училище. По същия начин баща ми, доктор на природните науки, пренаписва уроците по химия на сестра ми, щото в учебниците пишели глупости и не обяснявали същината на нещата. Еми като същината е над 15 страници на тема... :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com