Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 15:31


:lol:
Правилно, тия работи за хранене без белтъчини е за анорексичките :D
То няма лошо да ядеш по много, важното е какво ядеш.
В дни, в които не тренираш гледай въглехидратите да ги приемаш най-късно до обяд. Тоест избягвай хляб/картофи/ориз след обяд. Яж белтъчините с много зеленчуци (в случай, че си се почудил "е тогава какво да ям wtf?!?" :lol: ). В тренировъчен ден можеш да хапваш преди тренировката въглехидрати(щото изпълняват ролята на гориво) и след тренировката (в комбинация с много повече белтъчини, разбира се).
Колкото повече навлизаш във форма, толкова по-лесно ще ти е да се поддържаш на килограмите, които искаш. Примерно след 2 месеца тренировки ще хабиш повече калории докато седиш и си бъркаш в носа, отколкото сега. В покой или не, повечето мускул хаби повече калории.
Вместо сладки лайна яж плодове и сурови ядки. Не просто ще свалиш мазнини, ами ще се чувстваш по-добре и ще спиш по-добре.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7901
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 15:38


Гипчо ме кефи обаче, преди време плюеше фитнеса че е ебати скуката (както всеки състезателен спортист бтв), а последната годинка-две се превръща в батка :!:
Хубаво момче е той, слушайте го какво ви говори и ше просперирате :!:

Чак и мен ме хваща срам като го чета.
Може би щото имам 4 тренировки.
Не тая седмица.
Тая година.
И всичко което градих предните 4 години (от които 2 особено сериозно) фитнесуване сега го гледам как бавно изчезва.
Срам... :oops:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 15:57


Фитнесът е най-скучното спортно занимание, с което съм се занимавал, не ме разбирайте погрешно :lol:.
Ако искаш обаче "оня с яката физика" дето те кефи да не е по телевизора, а в огледалото, трябва да се научиш да я издържаш тая тъпня някак :lol: Любимото ми нещо във фитнеса е края на тренировката. Свалям си ръкавичките, измивам си ръцете, плисвам си лицето, отдъхвам си, че до следващата тренировка няма да го правя това и отивам вкъщи с ебаси кефа да набивам мръвка ахаххахаха
В самата зала най-добре се чувствам през 5-6 месеца, когато си сменям програмата и още ми е странно с новата тренировка.
За разлика да кажем от футбола, при който си умирам от кеф час и половина, после страдам физически (и психически, ако сме паднали ахахахах), то при фитнеса е обратното - мъчиш се, гадно ти е, свършваш тренировката и после до следващата тренировка ти е едно такова яко, тонизирано, приятно (от това, че работиш над себе си...).

Това за бавното изчезване не го мисли :D
Знаеш, мускулната памет е много яко нещо, за 0 време ще си във форма, не е като да не си стигал до определено ниво никога.
Преди години като почвах и спирах фитнеса за по няколко месеца ми беше много странно как след година и нещо пауза в рамките на 2 месеца си връщам резултати, за които предния път са ми били нужни 8 месеца да изградя за първи път.

Също така огромен фитнесов плюс е, че щеш-нещеш ако искаш да постигаш резултати се научаваш да се храниш здравословно. Научаваш много за витамините, минералите, белтъчините(аминокиселините), въглехидратите, мазнините...

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 16:09


Само да вметна нещо за тия шунки и филета по магазините. По принцип не са много оферта, даже гледайте да ги избягвате. Разни вакумирани лайна, пражки шунки, кренвирши, дебарцини и не знам си кво. Пълни боклуци са, особено ако некой иска да смъква кила, вместо да качва - да не се занимава с тях. В смисъл, диета с тва нещо - не.

Може да греша, но все лоши неща съм слушал за тях, не от разбирачите от село и от интернет, ми от хора, дето тренират сериозно.

Да се изкажем и аз, като човек дето за последните няколко месеца свали около 30 кила. Вероятно няма да кажа нищо ново, ама айде. Режима на хранене е 10 пъти по-важен от блъскането в залата. И разните крайни диети са за списания като космополитън и тъпите предавания на гала и не знам си кво. Не си ебавайте майката с някви мъчения и гладуване и каране само на вода и подобни простотии. Разнообразно хранене, с правилно разпределение на въглехидрати, белтъци, бла-бла - Гипчо го е обяснил вече доста точно. Не трябва да се лишава тялото тотално от захар, защото ще почне ви се вие свят докат си връзвате обувките. Един сникърс или филия с фъстъчено масло сутрин не е грях. Важното е вечер да няма. Вечер може изварка, мляко преди лягане, сурови ядки, въпреки че и те са източник на мазнини и вечер преди лягане баш не е оферта, ама ако ви пристърга яко - по-добре това, от колкото нещо друго.

И си гответе вкъщи хубави неща. Знам, че повечето нямаме време, ама в неделя готвите една тенджура манджа за през седмицата и готово. Чисто пилешко - гърдички, бон филе, с ориз, без сол ( ! ), варен картоф може, много зеленчуци. Има едни консерви, за тези дето яко ги мързи - микс от морков, царевица, грах :lol:
Ама сега лятото една салата да се клъцне краставичок и домат, с малко лук - бомба. И най-важната съставка за всяко готвене и всяка салата - зехтинче. Това е смазката за правилното хранене. :D

Естествено не може да се кара на такава диета повече от месец-два, щот организма ще отслабне, трябва да се захранва, да се ''тъпче'' и с мазнина, и със захар, затова и казах, че драстичните и лишаващи диети са вредни in the long run. Набавяйте си всичко, за да няма проблеми после. Нека става бавно, ама да е фор гуд.

А тренировките, тука сигурно Тилката може да разкаже много повече, но от моя гледна точка - човек, дето смъква, а не качва - в началото много кардио и бързи серии с много повторения и малко кила. В един момент, когато усетиш, че мускула е изгорял - почваш със силовите - клек с щанга, мъртва тяга, гребанье. И най-важното - в свободното време - упражнения със собствени тежести. Лостове, успоредки и т.н. Кофичките правят чудеса.

Малко набързо написах тоя пост, по-късно ще добавя некви неща, ако се сетя.

Емчо, ще ставаш уичър с тия неща, а :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 16:14


denik написа:
иначе аз за фитнес имам проблеми със самочувствието щото съм доста хилав (като изключим гъза и шкембето) и ше ме е срам сред всичките батки
а и не знам какви упражнения да правя, как етц.
то верно има там инструктори ама... :X

Ами в моя фитнес ходят всякакви и никой по никакъв начин не обръща внимание (в лошия смисъл) на хилавите. Та никога не ми е правило впечатление да има настройка срещу по-новите в залата.
За самите упражнения виж тоя сайт
http://www.bb-team.org/fitness
Дават ти програма, на всяко упражнение можеш да цъкнеш, има обяснение за него + филмче как точно се прави. Аз доста съм го ползвал и до ден днешен го ползвам.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 16:24


Добре, ам Влад, ти какво си направил по въпроса с храненето

другият ми нездравословен навик е да се натъпквам мега много, иначе продължавам да чувствам някакъв глад

Да кажем, че това мога да го постигна и сам, но примерно ако се навечерям без да се натъпквам в 6-7-8, то към 00:00 примерно пак ще съм гладен (особено ако цъкам нещо на компа), а по принцип това уж е най-вредното през нощта. Изварка, мляко, ядки, предполагам няма да ме нахранят много добре, но май ще трябва да свикна ако не друго, то поне да лягам гладен.

И другото - кажи как са нещата с цигарите. Ти си пушеше стабилно. Ся?

--
Edit: Като цяло, водя сигурно най-нездравословния живот евър и си съсипвам тялото - основно става дума за нездравословното хранене и никакви тренировки, а и пуша бая и в даден момент ще стана плондер (при това нисък :D). Слабичък съм, но имам добра физика и при драстична промяна, бих могъл да покажа доста добри резултати.
Не се оплаквам нещо, просто си изливам мъката :D

Знам че всичко е въпрос на воля и трябва да си превъзмогна комплексите и мързела и да се хвана. От години си повтарям "трябва да се хвана", но никога не съм го приемал насериозно, докато не започнаха да ми отесняват тениските и да променям дупките на колана :D И в последния месец вече се убедих, че нещата ще отиват на към доста зле, но все още съм в начален стадий и мога бързо да се коригирам и да се подобря. Моето би изглеждало нищо в сравнение с 30-те кила на Влад, затова евала.

Не знам как сте вие, но на мен ми е трудно да свикна с начина си на живот на работещ човек. Горе-долу работя на 8-часов работен ден, като повечето хора. Но като се прибера вкъщи в 6-7, докато се изкъпя, мина през магазина, хапна нещо, гледам някой филм/цъкам дота и то станало време за лягане. В смисъл усещам как свободното ми време вече е някакъв много ценен ресурс, който оползотворявам по доста нездравословен начин. В този ред на мисли, едно посещение във фитнес или тичане около 1 час, съвсем ще ми скъси свободното време. Но в крайна сметка е по-добре да правя това, и после да играя 2 доти по-малко примерно :D.

И не на последно място - здравословното хранене знам че излиза по-скъпо, но колко? Примерно, Влад, Гипо и др. горе-долу с колко ви се е увеличил разхода месечно и на колко пари излиза (само за храна)?

В крайна сметка трябва да действам, а мързелът ми е враг номер 1 :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 17:06


Добре де, аз си мислех че това е темата за фитнес, а вие туа някакви путкенски неща за отслабване разправяте :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 17:14


Фитнесът значи здравословен начин на живот и постигане на поставените цели в залата. Било то качване или сваляне на килограми и образуването на хубаво и симетрично тяло (според личните идеали). Та путкенското в темата е коментара ти. Ще пиша по горните теми след малко, че сега съм в кенефа :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 17:39


vanmx написа:
Добре де, аз си мислех че това е темата за фитнес, а вие туа някакви путкенски неща за отслабване разправяте :D

?????

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 18:00


Тъй, относно проблемът с натъпкването :D
Много хора успяват да го решат с по-често хапване, но по малко по-малко. При други проблемът се крие в това, че не приемат достатъчно белтъчини с яденето и тялото огладнява бързо. Белтъчините засищат, образуват мускул, пречат на отслабването му, помагат с изгарянето на мазнини, кво ли не - всяка амино киселина си има някакви функции.
Примерно аз имам проблем със задържането на тегло, адски трудно ми е да седя тия кг и два дни да пропусна 1 ядене на ден ми коства 1 кг надолу. Няма да ви казвам каква мъка ми беше качването на ~10 кила миналата зима (до някаква степен под влияние и на това, че не бях толкова опитен с хапването). Сега съм 97кг при височина 189 и пак не ми личат много, щото са ми дебели краката и компенсират. Зимата успявам да добутам до 99. Повече кг обаче не искам, защото ми пречи на футбола. Та искам да постигна максимално мускул с тия кг :D.
Аз ям 4 основни ястия на ден и по някакви спомагателни неща между 3 от тях.
1. Сутрин закусвам много обилно - може да са читави сандвичи, може да е някакво мюсли с много видове ядки в него+плод+кисело мляко и задължително хапвам две сварени от вечерта яйца (независимо от закуската).
- между закуската и обяда хапвам малко сурови ядки (има едни на детелинас за около 6лв пакетчето с бадеми, лешници и кашу, стигат ми за 4-5 дни, ако не предозирам) + плод. Най-често зелена ябълка, щото тя пък има по-силен разсънващ ефект(факт) и от кафето, та е две в едно.
2. На обяд хапвам нещо качествено в кръчмата до офиса - разнообразявам много, само да не е кофти пържено и да има белтъчини.
- около 2 часа след обяда хапвам още малко ядки, може малко черен шоколад (който също разделям за около 4-5 дни) и пак някакъв плод
3. Като се прибера в нас от работа пак хапвам.
4. След това вечерята.
Понякога ако съм успял да отида по-бързо след работа на фитнес и съответно съм вечерял след фитнеса (важно е да е макс 40 мин след фитнеса яденето) може да хапна и пети път нещо, ама не тежко.
Ходя само 3 пъти седмично на фитнес, защото 2 от другите дни играя футбол, а и трябва някъде да се излиза с момето хаха.

Захарта е нужна на тялото, да, ама нея си я набавяш и от неща, в които не подозираш, че има захар. Със сълта е същото - без никаква сол, човек ще умре, буквално. Само че достатъчната доза сол на човека е не повече от посоленото при сготвянето на дадено ядене.
Един читав обяд в кръчмата не ми струва повече от един голям сандвич в кфц или макдоналдс. Ядките ми излизат макс по 1 лев на ден. Плодовете са ми още около 1,5лв на ден. Не ям по повече от 3 големи плода на ден, щото отива фиря :D

Важно е да ядеш плодовете или поне час и половина след основно ядене или преди самото основно ядене. Щото се разграждат много по-бързо от другото, но и се развалят като са наредени на опашката. За това и това дето са ни учили от малки - ето ти плодче за десерт, всъщност се оказва мега грешно нещо. Когато храносмилателната ти система стигне до плода, той вече се е скапал в тялото ти и така не извличаш всичко от него.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 18:22


Начи не съм чел всички постове, че не мога да ви смогна ама общо взето при мен нещата са абсолютно същите като при Дидко (като изключим това, че не пуша) :D Сега с един приятел сме се заканили да почваме фитнес ама и аз не знам как ще го съчетавам с работата. С тоя 8+ часов работен + над 2 часа отиване и връщане до/от работа, малко трудно ще е, особено за мързелив човек като мене. А пък здравословното хранене ще ми е още по-голям проблем - нито мога да готвя, нито имам време, нито желание. Да не говорим, че обичам да си хапвам сладки неща, чипс, бира и т.н. :D На всичкото отгоре най-много се храня вечерно време (което нали уж било мега вредно), тъй като сутрин за закуска нямам време, пък на обяд в стола на работа храната е няква гадна и обикновено си взимам просто питка с кебапче. Та основното ми хранене остава за вечеря. Това да се набляга най-много сутрин/на обяд на яденето никога не съм го разбирал. Вечерно време след работа е най-приятно да се яде. На спокойствие, без никой да бърза да си седнем на масата като пичове, да отворим ракийката, салатката, да може да си полафим и така :D Абе изобщо се чудя дали всичките фитнес лайна си заслужават лишенията.

Иначе това, че фитнеса значи здравословен начин на живот не е баш така. Здравословния живот идва по-скоро от правилното хранене. Самото блъскане не знам какво му е здравословното, най-много да си прецакаш ставите от дигане на тежко. Блъскането се прави, за да изглеждаш добре, няма кво да се лъжем :D Изразходването на калории по-добре да се прави чрез тичане, изкачване на планини и т.н.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 18:41


Ами за мен фитнеса и тежката атлетика като цяло означава преди всичко сила, което означава големи мускули, големи размери, големи килограми и голямо ядене :D Ако искам да стана як ще блъскам и няма да се чудя какво да огранича от яденето си, ами напротив - какво да увелича и с какво да го разнообразя. И ще се кефя когато ми отесняват тениските :D

Ако искам да бъда по-лек и "оформен" ще бягам - всъщност това е най-естествения и нормален начин за горене на мазнини, другото са глупости.
Нямам нищо против ония дребните лостаджии дето вятъра може да ги отнесе и са им изпъкнали всички възожни жили и вени и се мислят за много готини :D . Все пак са си усилия за които уважават респект, просто не свързвам тия неща със фитнес. Незнам защо фитнеса се свързна с отслабване.


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Окт 2005 13:50
Мнения: 1676
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 18:42


vanmx написа:
Добре де, аз си мислех че това е темата за фитнес, а вие туа някакви путкенски неща за отслабване разправяте :D


qvno ne 4ete6 manqk, vsi4ki govorqt za pravilno hranene i uprajneniq

pomnq, 4e be6e kazal, 4e si pulen - po temata e, mislq, ako vmukna v takuv slu4ai kakvo se pravi

Trqbva purvo da otslabne 4ovek, za da mu padne nujdata ot kalorii da poddurja tova teglo, a i da se motivira kato se se vijda po-lesno progresa kato ne e skrit pod sloi maznina

s Vlad stavame witcheri :D

are smenete zaglavieto ot fitnes na fitens


Na men mi e priqtno vuv fitnesa, tq trenirovkata e 4as-dva, kvo tolkova moje da ti e sku4no, ako go su4etava6 s rabota prosto rano sutrin

EDIT za posledniq ti post - ima mnogo na4ini da otslabne6 s tejesti
ima i high intensity interval training, koito e nai-oferta spored men kato kardio ako ne obi4a6 da ti4a6

___________________________________
МИНИМУМ, примерно, сешсе, а у?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 19:06


eбахти темата сте треснали днеска, чак садвам, че се върнах от залата и постах моментното ми сътстояние у фейса, кат че ли съм някъв здрав


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 19:48


Значи, много стана информацията и някои от нещата дет ме питаше Дидко Гипчо ги е покрил, но за цените - сега с това хранене със сигурност ми излиза по-евтино. Щото преди да си вземеш чипс, шоколадче, некви лайна и сокове, само щото ''ей така, да имам нещо като ми прискърца стомаха'' са си пари отгоре. Сега кат вземеш пет кила ориз за 2 лева там, образно казано, излиза доста по-евтино. Зависи къв ориз взимаш де, щот до нас има един био магазин и аз си взимам един кафяв дето е доста скъпичък за грамажа си, ама е бомба.
И като си взема една тарелка пилешки гърди, която ми стига за 4 хранения - сметни, по-евтинко е от всякакви поръчки онлайн, кфс / ресторанти и т.н.

Има го и другия момент, че от край време си карам с идеята, че поне веднъж в седмицата трябва да има риба в менюто ми. Понеже не съм от най-големите готвачи, па и нема да седна да чистя риба, взимам филе от сьомга, дето си е ебало майката и парите.

И няма да се оръсиш много кат си взимаш ябълки, яйца, такива неща.

Даже за хардкор моуд вече, ако на някой му се занимава - взимате си една пекарничка и си прайте домашно хлебче от брашно от лимец + сусамче и квото се сетите още там - дори смлени овесени ядки.

И задължително вечер преди лягане - чаша пресно млеко, щот има казеин в него :D

Дидко, то и аз така си мислех, че като стоя до късно ще огладнявам и ще се стигне рано или късно до посягане към шкафа с бисквитите посред нощ, ама не е баш така. Ако се храниш през 3-4 часа, или както е описал Гипо - с една междинна закуска и една следобедна, няма да чувстваш глад вечер, а по-скоро ще имаш балансирано набавяне на всичко нужно през деня.

За цигарите - спрях ги, пък и не бях толкова закоравял пушач. Честно казано - изобщо не ме гложди сега, не ми се пуши, не бях стигнал до тоя момент да ме тресе яко и да искам да пална поредния фас. Усещаше се, че си пречат при кардиото, особено като преминах към тичане в парка. Не можех и 2 обиколки да направя. Бтв, нали има мит, че който спре цигарите, след дългогодишно пушене, надебелява. Щот те сърби и заместваш с разни сладки неща и т.н. Така че нз :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7901
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 01 Авг 2014 22:15


Ще се включа и аз по-обстойно, въпреки че споделих че в последно време не се занимавам с фитнес, но поне гледам това, което съм научил последните години да не го забравям.

Първия път в който влязох във фитнес тежах 97 кг. След тежки периоди на проба-грешка, четене на каква ли не спортна литература и изучаване на правилното хранене бях стигнал 73 кг, след което започнах тежки тренировки и ввд до 80 кг, където задържах. И в момента тежа толкова, само че вече се усещам как все по-голяма част от тая мускулна маса се превръща в мастна, защото не тренирам. Впрочем винаги съм бил така, имам периоди на усилени тренировки и периоди на застой, макар че тоя застой в който съм в момента ми е най-дългия досега, и все още го пиша застой, въпреки няколкото тренировки които направих последните седмици.

Фитнесджиите имат лаф, че плочки се правят не в залата, а в кухнята. За тези които искат да отслабват няма по-важно нещо. Влад го спомена, но никой не говори за мъчителни диети с гладуване и ядене на гадости. Няма отслабване с глад. Моментите в които съм свалял най-много съм гледал в нито един момент да не чувствам глад. Гладуването забавя метаболизма, което е основната причина тялото ви да трупа мазнини. Какво точно да ядете няма смисъл да обяснявам, в интернет има толкова информация на тая тема, че няма как да я изчетете. Важно е да научите основните хранителни вещества и да можете да усещате колко от тях приемате. Научете се хладилниците ви никога да не остават без яйца и мляко. Не знам какво се плашите от цените, като едни пържени яйца на закуска на практика ви струват по-малко от една баничка, а 2 литра мляко са горе-долу на цената на 2л кола.
Знам какво е да ти се дояде нещо жестоко като на бременна жена, и дори в периодите си на тежко сваляне не съм се лишавал. Ограничавал да, но не и лишавал. Ако ми се яде пица, шоколад, чипс, каквото и да е вечерта, си казвам че ако на сутринта ми се яде ще си взема. Много често на сутринта съм със съвсем различни нагласи, но и да не съм, бързо се свиква с мисълта, че не е нужно да изядеш половин шоколад, а 3 блокчета ти стигат, и че една малка пица се яде на 3 пъти, като не е основно хранене. Още повече, че при свалянето не трябва да се търси бърз резултат, и не е нужно всички да си патим, че да го осъзнаваме. А и примерно при сваляне когато е съвместно със силови тренировки могат да се правят т.нар. "зареждащи дни", за което също има предостатъчно информация в нета.

Колкото до времето, работата и т.н., ми... Няма как да се съглася. По-миналото лято, точно покрай работата ми в банката (в другия край на града!), се бях вкарал в най-тежкия ми тренировъчен режим досега, като в продължение на няколко месеца тренирах по 5 пъти седмично, и то доста тежки силови тренировки, на които ставите ми не издържаха. После си намерих жена и всичко тръгна надолу, ама тва е друга тема... :lol:
Веднъж изградиш ли си графика, после е лесно.
Не се плашете от късните тренировки. Първата година и нещо от ходенето ми на фитнес за мен беше абсурд да отида на тренировка след 4 на обяд, но тогава и не работех. После смених залата за да ходя с един приятел, и беше шок като ми каза, че ше ходим да тренираме в 8 вечерта. Оказа се че не е страшно, че даже и е по-готино като знаеш, че ти е последния ангажимент за деня. Гадно е ако си изморен и се чувстваш като парцал, но има достатъчно разрешени стимуланти, които да облекчат тоя момент. А дори и да няма, най-трудно е стигането до залата, щото веднъж стигнеш ли, умората изчезва. :lol:

Надъхахте ме и утре мисля да отида да потренирам :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 02 Авг 2014 00:23


@Der Meister - така, не искам да те обиждам, но си личи, че не си стъпвал във фитнес :). Фитнесът е като другите спортове - ако искаш да си посредствен, отиваш, блъскаш, храниш се с каквото дойде и когато ти падне и получаваш най-много мускулно тонизиране. Ако искаш да си качествен спортист, тренираш здраво, храниш се правилно, възстановяваш се пълноценно. Едното без другите две не може. Разликата с фитнеса е там, че в другите спортове имаш талант и го доразвиваш. Във фитнеса гена ти играе ролята на таланта ти, защото той определя пределите ти. Всеки един от пичовете с добра маса и в същото време нацепени плочки се храни и възстановява адски здравословно. Няма как иначе. Разликата между един наистина добре изглеждащ във фитнесово отношение човек и рандъм лоена батка във фитнеса е много повече в храненето, отколкото в самата тренировка. Всеки знаещ ще ти каже, че добрия релеф се получава не в залата, а в кухнята.
Можеш да си напълно сигурен, че за тялото ми е в пъти по-вредно това, че днес съм кибичил 8 часа на компа в работата, отколкото единия час тормоз над ставите във фитнеса.
Сори за правописните грешки, пиша от гсма.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 02 Авг 2014 01:50


мастерчето фейлна толко злобно, че даже ме е срам вместо него

ся, монзилата да ви каже някои неща
човека, който ме наглежда в залата и изобщо, още откато се занимавах с бойни изкуства, е бил културист навремето, треньор в НСА и тн. излишно е да казвам, че знанията му за фитнес, хранене, възстановяване и тн са в пъти повече от нашите тука взети заедно, затва да ви споделя малко от мъдростта му. има 4 главни във фитнеса:

1. Храненето - най-важното. Забележете, човек дори и да не тренира, с промяна в храненето, веднага подобрява състоянието на организма си :arrow: тялото му изглежда по-добре. Не ми се дават примери, но просто забележете каква физика има човек, който по принцип примерно обича плодове и от малък е свикнал да се храни чисто(което далеч не е толко страшно, колкото го мислят масата) и човек, който почва деня си с два банички с боза. Вижте храненето на гипо и дидо(както ги представят), сравнете ги, после сравнете как изглеждат и се чувстват и направете разлика :wink:
2. Тренирането. Не само, че подобрява ефекта от доброто хранене, но и отделно засилва метаболизма, тонуса, енергията, която имаш за деня и още безброй неща. Коментара по-горе, че тренирането било за да си голям и да имаш мускули, е тъпо. Тренирането ти улеснява ежедневните занимания, а и само това, че се чувстваш и изглеждаш по-добре, според мен е достатъчно :wink: За упражнения не мисля, че е нужно да изпадам в подробности, надали съм най-големия капацитет тука, но да ви кажа само едно ПРАВЕТЕ МЪРТВА ТЯГА :!: :!: :!: Няма да обяснявам защо, просто не я пропускайте като правите гръб, след време ще сте доволни. Как и кога ще тренираш е въпрос на време, мотивация и лични предпочитания, така че в голяма степен е индивидуално. Аз въртя два режима - 3 и 6 дневен. Тридневния ми е: 1 ден - гърди, трицепс, преса, 2 ден - рамо и крака, 3 ден - гръб, бицепс, преса. На четвъртия ден почивам и после пак. на 2-3 месеца сменям режима. 6 дневния ми е: понеделник - рамо+преса, вторник - гърди, сряда-ръце+преса, четвъртък-гръб, петък-крака+преса, събота - лежанка, клек, тяга.
3. Начина на живот. Пиенето на газирано, пушенето, недоспиването, застояването ти пречат. Добрия сън, движението(ходене от - до заменя бягането като малоумник по пътеките в няква степен), внимание с какво храниш тялото си, помагат на тялото. А и сами преценете - да цъкаш на компа до 4, после да спиш до 11, до края на деня ще си парцал. Иначе - ставаш рано, хапваш добре, правиш си тренировката и целия ден ти е песен. Аз тренирам предимно сутрин, пробвайте и вие почивните дни.
4. Химията. Не можем без нея, като тук обхващам както безобидни нещица като протеина преди и след тренировка, креатин от време на време(ВСАА, щот е с разклонена верига и се усвоява по-добре, нале), глутамин, фетбърнъри за лятото, минем през кленбутеролчето, и накрая стигнем до примболан, анадрол, анавар, стромба, и, разбира се, любимия на уонабитата метан :D За тестостерона няма кой знае какво да се каже, който е опрял до там, би трябвало да знае за какво иде реч. Няма лошо в стимулантите, те правят мутацията, но за да стигнеш до нея, трябва да си овладял предните 3 от списъка. Имайте едно наум :wink:

иначе съм доволен от постовете дотука, добра тема, мочмета :rockon:


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 02 Авг 2014 12:30


метана прай глигана :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
12 Окт 2005 13:50
Мнения: 1676
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 02 Авг 2014 13:03


Admiral General Till написа:
...мутацията...


yes please

edit Ще ми се да имаше упражнения които ефективно да ме направят по-висок. В България се чувствам висок, ама с тия динозаври тук съм ебати halfling-a. Ни стероиди, ни баскетбол, ни разтягания, ни нищо би помогнало след като спреш да растеш.

:(

___________________________________
МИНИМУМ, примерно, сешсе, а у?


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com