Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 22 Апр 2011 17:48


Айде сега... Ех да не бше зиматааа... Та и ти така... :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2004 14:09
Мнения: 1732
Местоположение: Гори тилилейски
В момента играе: Mozilla Firefox
Заглавие:
Публикувано на: 22 Апр 2011 17:55


Andrey358 написа:
Бах маа му, много биете у лево бре! Макар, че трябва да се признае, че много от въпросите са подвеждащи и 90% от хората биха кликнали на "ляв" отговор въпреки, че по принцип нямат леви убеждения. Например подвеждащ въпрос е "мислите ли че богатите плащат твърде много данъци" естествено е всеки да отговори "не". Според мен обаче въпросът ще е по-правилен ако се зададе като "Мислите ли че бизнеса плаща прекалено големи данъци". Това вече е съвсем друго. Както и въпроси от сорта на "мислите ли че каквото е полезно за големите корпорации е задължително полезно и за хората" е крайно подвеждащо. Не не мисля, но не мисля и също че големите корпорации са творение на сатаната. И други такива. Като цяло тестът така е направен, че подвежда хората да дават повече "леви" отговори.


"Богатите" и "едрият бизнес" спокойно могат да се приемат като контекстови синоними.

На въпроса за корпорациите имаш "Agree" и "Disagree", с които да изразиш умерена позиция. Не е задължително да кликаш върху Strongly-опциите.

Тестът е предназначен за американска публика - погледни само въпросите свързани с хомосексуализма и религията. Тъй като дясното в Америка се състои в значителна част от религиозни фундаменталисти, анти-гей активисти и прочие консервативно-настроени лица, то резултатът ни е нормален - практически всеки европеец попада "у лево" според американските разбирания.

___________________________________
Remember when you could play multiplayer without 15-year-olds insulting your mother or questioning your sexuality? Good times...

Алкохола - враг на пола, с плодов сок - към полов скок!


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2004 14:47
Мнения: 1233
Местоположение: София
Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 22 Апр 2011 18:00


Economic Left/Right: -3.62
Social Libertarian/Authoritarian: -2.67


___________________________________
Do you know what "nemesis" means? A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re:
Публикувано на: 22 Апр 2011 21:00


Минотавъра написа:
Andrey358 написа:
Бах маа му, много биете у лево бре! Макар, че трябва да се признае, че много от въпросите са подвеждащи и 90% от хората биха кликнали на "ляв" отговор въпреки, че по принцип нямат леви убеждения. Например подвеждащ въпрос е "мислите ли че богатите плащат твърде много данъци" естествено е всеки да отговори "не". Според мен обаче въпросът ще е по-правилен ако се зададе като "Мислите ли че бизнеса плаща прекалено големи данъци". Това вече е съвсем друго. Както и въпроси от сорта на "мислите ли че каквото е полезно за големите корпорации е задължително полезно и за хората" е крайно подвеждащо. Не не мисля, но не мисля и също че големите корпорации са творение на сатаната. И други такива. Като цяло тестът така е направен, че подвежда хората да дават повече "леви" отговори.


"Богатите" и "едрият бизнес" спокойно могат да се приемат като контекстови синоними.

На въпроса за корпорациите имаш "Agree" и "Disagree", с които да изразиш умерена позиция. Не е задължително да кликаш върху Strongly-опциите.

Тестът е предназначен за американска публика - погледни само въпросите свързани с хомосексуализма и религията. Тъй като дясното в Америка се състои в значителна част от религиозни фундаменталисти, анти-гей активисти и прочие консервативно-настроени лица, то резултатът ни е нормален - практически всеки европеец попада "у лево" според американските разбирания.


Въпросите за правата на гейовете, религията и др. не икономически въпроси определят не дали си "ляв" или "Десен" а до колко си либерален - т.е. ориентация горе-долу според таблицата. Лявата и дясната ориентация се определят от икономическите въпроси, които както казах са доста тенденциозни на места. "Богатите" може всичко да значи, това е субективно определение. Може да се има предвид и богатите представители на средната класа или известни артисити (и Бритни спиърс е богата). Не става ясно дали се има предвид физичекси или юридически лица (фирми), а това е от ОГРОМНО значение когато става дума за данъците.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 23 Апр 2011 08:06



___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил

Псевдо рейцър
Аватар
Регистриран на:
19 Дек 2009 00:17
Мнения: 2462
В момента играе: Всичко без аниме игри
Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 23 Апр 2011 10:28



I have betrayed my Fuhrer :cry:

___________________________________
Drecher написа:
От Чернобил съм, единственият регистриран гражданин. Дръжа една баржа на брега на река Припят и я отдавам на безделници като теб. Цената за една нощувка е 2 бутилки водка и 5 минути да си удряш чатала с тухла.


Профил

Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 23 Апр 2011 10:41


{SuPa-1337-Killa} написа:

I have betrayed my Fuhrer :cry:

Come young Skywalker! Come, my son! :lol:


Профил

Псевдо рейцър
Аватар
Регистриран на:
19 Дек 2009 00:17
Мнения: 2462
В момента играе: Всичко без аниме игри
Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 23 Апр 2011 11:17


http://www.nooooooooooooooo.com/

___________________________________
Drecher написа:
От Чернобил съм, единственият регистриран гражданин. Дръжа една баржа на брега на река Припят и я отдавам на безделници като теб. Цената за една нощувка е 2 бутилки водка и 5 минути да си удряш чатала с тухла.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2008 21:21
Мнения: 3766
Местоположение: Чупим кръста ти.
В момента играе: На стражари и апаши. И покер.
Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 23 Апр 2011 18:56


"Ако до дватесет години не си социалист, значи нямаш сърце.
Но ако и след 40-тата година пак си социалист, значи нямаш акъл."

___________________________________
a.k.a. Disturbed

These words I write keep me from total madness.

How many of you people know you're REALLY alive ?!


Профил

Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 23 Апр 2011 19:03


Уинстън Чърчил и мисля че беше с комунист

Ето една моя любима:

"Всички основни произведения трябва да имате сами. Само тогава вие ще бъдете независими. Трябва да правите локомотиви, да имате свой бензин. Него можете да получите от въглища. Имате ли въглища? Добре, значи можете да получите бензин. У вас непременно трябва да има нефт! Лошо го търсите! Ние ще ви изпратим наши разузнавачи. Електричество трябва да имате не по-малко отколкото има Италия. Имате много реки. Изпратете тук вашите хора да се научат да строят електроцентрали. Трябва да имате собствена металургия - всичко това е национална независимост, всичко друго е фраза. Само така можете да стоите на краката си!"


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Апр 2005 18:03
Мнения: 309
Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 27 Апр 2011 14:31


Стана ми интересно и направих теста


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Юли 2002 15:24
Мнения: 426
Местоположение: източноправославно
Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 27 Апр 2011 23:58



___________________________________
دشت شما درد نکند


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2004 14:09
Мнения: 1732
Местоположение: Гори тилилейски
В момента играе: Mozilla Firefox
Заглавие:
Публикувано на: 28 Май 2011 09:42


Андрей написа:
Въпросите за правата на гейовете, религията и др. не икономически въпроси определят не дали си "ляв" или "Десен" а до колко си либерален - т.е. ориентация горе-долу според таблицата.


Не и в Америка. Там партиите репрезентират не само политически идеи, а и морални ценности. В консервативната републиканска партия, например, е невъзможно да влезе човек с хомосексуални наклонности. Той трябва да е женен, от добро семейство, възрастен, бял, ревностен християнин и пр. С други думи трябва да отговаря на редица неписани социални норми.

Не че това не важи и за демократите де, но те са по-прогресивни.

В американски тест, всеки избор който защитава консервативния морал би те пратил автоматично надясно в скалата, тъй като те асоциира с тяхното дясно - т.е. републиканците. Повечето европейци биха излезли "леви" на този тест просто заради огромната културна разлика между Европа и Америка - от американска гледна точка практически всяка европейска държава е социалистическа.

Цитат:
"Богатите" може всичко да значи, това е субективно определение. Може да се има предвид и богатите представители на средната класа или известни артисити (и Бритни спиърс е богата). Не става ясно дали се има предвид физичекси или юридически лица (фирми), а това е от ОГРОМНО значение когато става дума за данъците.


В Америка няма толкова голяма разлика. Прогресивният подоходен данък е яко преебан и практически всеки богаташ, без значение дали е индивид или институция, се ползва с привилегии. Не знам доколко следиш събитията в Америка, но около това се вдига скандал от години. Този въпрос е именно за това - трябва ли да бъде приет законът за процентно съотношение на данъците.

___________________________________
Remember when you could play multiplayer without 15-year-olds insulting your mother or questioning your sexuality? Good times...

Алкохола - враг на пола, с плодов сок - към полов скок!


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
10 Дек 2004 17:51
Мнения: 517
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 28 Май 2011 11:42


Крайно интересен тест и аз като другите съм изненадан


Профил Skype

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 28 Май 2011 13:05



___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
17 Окт 2010 16:44
Мнения: 168
Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 28 Май 2011 18:14


А ако излезеш в бялото поле какъв си?


Профил

Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 03 Дек 2011 17:24


Serious Sam написа:




Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 03 Дек 2011 21:44


Баце влошаваш се, не знам дали виждаш. Нема надежа за тебе :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 03 Дек 2011 21:56


Как бе, минал съм уеко у десно...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: аре пак политическия компас
Публикувано на: 19 Окт 2014 01:01


Общо взето както очаквах

Economic Left/Right: 4.12
Social Libertarian/Authoritarian: -4.10



Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com