Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Юни 2021 23:03


Gen.Toast написа:
Image

Тая кола мога да я характеризирам по следния начин - грозна мацка, ама нещо в нея те кара да искаш да я чукаш отново и отново :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Юни 2021 23:32


Ползвам Спарк при всяка отдадена възможност да избегна шибан бакшиш, и интериора на Коната точно ми е най-потресаващата гнусотия. По принцип симпатизирам на корейските марки и смятам, че могат да конкурират японците с малко напън, ама мама му дееба и грозната пластмаса, с качеството на рециклирана кофа за мокър парцал от кварталните домашни потреби. Буквално е неприятно на допир, за гледане, за всичко. А не е евтина кола, дори да не е електричка.

Иначе колко и да се правя че не ми трябва висока кола, една разходка до морето с нещо по-ниско е интересно преживяване, като всеки плаж/паркинг е разорана нива. Следващото возило ще е с по-голям просвет.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 28 Юни 2021 00:39


Гледам и че сте коментирали Дъг де Муро. Готин пич като цяло, но на моменти прекалено се лигави - умира от смях, че волгата има два пепелника за пътниците отзад, но ревю на някой Кадилак от 70-те с пепелник във всяка врата - признак на висока класа и стил :lol:
А реално волгата е готина кола - желязно парно и лопатка/брадва в багажника, сещай се :rockon:


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 28 Юни 2021 08:45


Между другото, тези дни шофирах в Бургас и региона и ми направи впечатление колко начесто има кръгови.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 28 Юни 2021 09:47


The Grim Reaper написа:
Ползвам Спарк при всяка отдадена възможност да избегна шибан бакшиш
Preach!

Относно интериорите, това го забелязвам с всички по-нови модели коли. Пластмасата е много по-лошо качество и за хубав салон тряя да кихнеш немалко кинти.

Примерно, направете сравнение с някой голф 4 или фокус 1/2 или въобще някоя кола от този период, която не е била твърде лоу кост/градска/фиеста/поло и тн. Качеството на интериора е супер добро! Пластмасата е много по-читава и дори на някои модели е с някви ефекти да наподобява кожи и тн.

В момента най-новите модели автомобили от този сегмент (последните голфове, фокуси бла бла) са с мееега насран интериор, направо ужас!

@The Arrow, дам, кръговите са сила! Надявам се да се появяват повече и повече, защото лично съм им голям фен :D

Дъг ДеМуро го приемам на хапки, защото наистина на моменти почва да дразни. Гледам го месец, после месец почивка :ДДД

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 28 Юни 2021 09:55


Аз не мога да преценя дали са плюс или минус кръговите, обаче много се дразня като минавам през тях на непознато място и ми е напрегнато да не пропусна изхода въпреки, че слушам гпс-а (и жена ми :lol: ) :D

Обаче в София изобщо не ми правят впечатление, с изключение на кръговото на сточна гара, може би, ако трябва да направя обратен завой по булевард Данаил Николаев. (егати незапомнящото се име обаче) и първият път като ми се наложи да го направя бях доста втф.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 28 Юни 2021 10:10


Между другото, кръговото на Сточна Гара не е кръгово и е супер остаряла (мисля от преди втората световна война) концепция. В българския език най-вероятно нямаме разграничение между modern roundabout/traffic circle (traffic circle е това на сточна гара). Или дори и да има, нямам спомени от листовките хахах :Д

Има едно много яко клипче за кръговите, малко е насочено към US, но ги обяснява мн добре според мен, а и показва разликите между modern roundabout и traffic circle

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 28 Юни 2021 10:48


Аз чак 2013 взех книжка и съм активен шофьор от 2018, юни месец(просто не ми е трябвало до тогава, не че сега ми трябва особено ама върши работа за неща като пазаруване, разходки извън София, самостоятелност при пътуване и т.н.), но и аз не помня да пишеше нещо за кръговите като цяло.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 28 Юни 2021 12:32


Догодина есента ще трябва да подновявам книжката си, което значи, че ще съм чукнал ачийвмънта за шофьор от 20 години :o :cry:
"Кръговото" на сточна е скандално и потъпква всички принципи и положителни страни на едно истинско кръгово. Правиха му ремонт и я оставиха тая простотия...
Добре, че поне оправиха кръговото на руски паметник и вече работи на принципа на истинското кръгово (тия вътре да са с предимство). Там имаше добра идея с локалните, но тя бе осрана от зле паркирали бакшиши и разни други смотаняци. А и две седмици след ремонта хората вече бяха откраднали насажденията.
Друга софийска зловеща простотия е У-образното между цум и шератон. Седя затворено години заради метрото и накрая излязоха с тая мега кретения. Преди беше 100 пъти по-добро и пропускливо.
Кръговите са чудно нещо.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 28 Юни 2021 15:34


Till.Lindemann написа:
... една Alfa GT с 3.2 мотора


Ей едно такова чудо се бях нахъсал, даже гледах няколко такива с идеята да купувам, ама си взех дизеловата 147-ца. Разумът надделя един вид :D

Иначе аз не съм карал много коли, книжка изкарах на "дърти" години, а карам от 2-3 години.

Вчера подкарах на едно приятелче голф 4-ката 1.6 бензин. Направи ми впечатление колко много по-леки са и трите педала, воланът може да се върти и с един пръст и няма никакъв feedback, скоростния лост се усеща като нещо от алиекспрес и се движи по-трудно от този на алфата. Всъщност цялото табло е мега паянтово, скърцащо и пукащо и имам чувството че дръжката на вратата ще ми остане в ръцете... а уж за италианския му конкурент се говорят тия неща в интернет. Така и не разбрах какъв беше тоя култ към тия голфове.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 28 Юни 2021 18:30


Култът беше за голфовете от 1 до 3. Умря с 4.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 03 Юли 2021 00:14


Това защото прехода от 2 към 3 беше огромна стъпка. Реално между 3 и 4 най-голямата разлика бяха фаровете и стоповете :lol: от 5 нататък, някакси загубиха идентичността си. Тва ся голф 6 ли е, 7 ли е...


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 03 Юли 2021 02:33


Имаше култ, защото 1 и 2 бяха много здрави машини. При 3 бяха здрави само някои варианти. С 4 вече станаха модерни и спряха да правят здрави коли по примера на другите немски производители.
Аз имах Golf 3 GTI и беше епик. До ден днешен ме е яд, че я махнах заради една френска кочина.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Юли 2021 10:34


Един приятел имаше Голф 2 и като я тунингова и стана още по-яка :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 05 Юли 2021 01:55


Дядо ми ича Golf 3, май е с някакъв 70 коня мотор,, не знам точния модел. Това е най-големия курник в който съм се возил някога :D . Предишната му кола беше лада 2106 и в някои отношения беше по-добре. Говоря за обективните неща като изработка, здранита и возия, на външен вид и двете са ми дървени :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 07 Юли 2021 12:59


Миналата седмица съм бил спрял на неподходящо обозначено инвалидно място (тоест нямаше синя маркировка, а знака беше закрит от клоните на дърветата) и са ми вдигнали колата.

Интересното е, че ми пратиха смс и успях да реагирам веднага, но въпреки това ме одрусаха с 250 лева ( 50 лева за наказателния паркинг и 200 лева за самата глоба (а можеше и да е повече ама явно катаджията се смили над мен като видя, че ми е за първи път :D )).

И като ходих да плащам в easypay касиерката едва ли не в ужас изпадна като видя глобата и вика "абе момче, какво толкова си направил" :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 07 Юли 2021 13:45


Заради такива работи аз съм изключително параноичен. Като видя някое място в центъра, паркирам и обхождам улицата да не би случайно има такава уловка.
За мен всяко свободно място там е подозрително.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 07 Юли 2021 14:55


Gen.Toast написа:
Заради такива работи аз съм изключително параноичен. Като видя някое място в центъра, паркирам и обхождам улицата да не би случайно има такава уловка.
За мен всяко свободно място там е подозрително.

И аз така. Паркирам и правя 5 кръгчета около колата, ако не е 100% ясно, че съм паркирал на правилно място :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 07 Юли 2021 15:04


Аз миналата седмица отидох при едно приятелче у Бургас. Спирам пред тях в 7 сутринта, качвам се в апартамента и заспивам. В един час по-късно ме събужда телефона, вдигам и чувам "Добро утро, МВР Бургас сме, знаете ли къде ви е колата ?" :D

Оказа се че правят ремонт на парка пред блока (btw в тоя град непрекъснато правят някакви яки неща и градът е станал като в приказка, евала) и аз съм спрял пред изхода на сторителен обект :D

Слизам долу, двама полицая с мотори, някакви супер любезни. Преместих колата 50 метра по-надолу по пътя и ми връчиха фиш за 20 лв. Казаха че имам два невръчени фиша за глоби, единият е че са ме снимали някъде без гражданска отговорност, демек -250лв, а другия е за превишена скорост, вероятно от камерата на орлов мост. Полицаите ми казаха да отида да ги видя тия нарушения, аз им казах добре :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 11 Юли 2021 21:15


Днес, в Мерцедес магазина в Ринг Мола, се качих в някой от новите модели леки автомобили. Ами готинко е, модерно такова, ама просто явно толкова съм свикнал да карам джипка, че всичко друго ми е ниско.

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com