Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 14 Ное 2016 17:42


The Arrow написа:
Аз се замислих как Бойко е успял да изкара пълен мандат като кмет на София, с оглед на двата му незавършени мандата като премиер.

Мързи ме да проверявам, ама май не изкара пълен мандат и като кмет. Размени се с Фандъкова по средата на периода :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 14 Ное 2016 18:03


The Arrow написа:
Аз се замислих как Бойко е успял да изкара пълен мандат като кмет на София, с оглед на двата му незавършени мандата като премиер.


Всъщност това да не си изкарваш мандата докрай с цел да спечелиш нови избори има смисъл, така правеха Маргарет Тачър и Тони Блеър. Но това се прави в момент когато се чувстваш силен, докато в случая моментумът определено е на страната на БСП и не виждам ГЕРБ какво могат да спечелят.

Цитат:
бтв един въпрос ми е интересен - мислите ли, че този разбиващ резултат на Радев на балотажа (който е наистина разбиващ) по някакъв начин е свързан с победата на Доналд Тръмп в тукашния промеждутък между първият избор и балотажа?


Не мисля, че едното е повлияло на другото. Радев просто е перфектният кандидат спрямо примитивната народо-психология на българина.

Сега замисли се: Генерал, мъжкар (също като другият най-успешен политик в българия Б.Б.), издигнат от БСП, ама не от БСП, про-руски президент, който обаче не е против НАТО и е завършил американски колеж :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 14 Ное 2016 18:30


The Wolf написа:
The Arrow написа:
Аз се замислих как Бойко е успял да изкара пълен мандат като кмет на София, с оглед на двата му незавършени мандата като премиер.

Мързи ме да проверявам, ама май не изкара пълен мандат и като кмет. Размени се с Фандъкова по средата на периода :D


Пък ние в моето село си имахме един феодал, които се правеше на велик строителен предприемач, изкара 15 години(4 мандата) и накрая загуби миналата година от кандидата на ГЕРБ, най-вероятно защото не издържа на медийната атака от регионални и национални медии. Примерно: https://www.youtube.com/watch?v=lKdsAk-n6Zk

Цитат:
Всъщност това да не си изкарваш мандата докрай с цел да спечелиш нови избори има смисъл, така правеха Маргарет Тачър и Тони Блеър. Но това се прави в момент когато се чувстваш силен, докато в случая моментумът определено е на страната на БСП и не виждам ГЕРБ какво могат да спечелят.


Да, ама според мен, едно е това да се прави в една от най-силните и най-развитите държави в света, друго е в такива като България, които се лутат близо 30 години вече между Русия и Запада. Според мен, това сега пак ни връща няколко години назад докато дойде новото правителство, направят новите проекти, бюджети и т.н, ще минат още 2 години, после пак оставка и така до безкрай.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 14 Ное 2016 20:05


Спрете да давате смислени отговори на Liberty, вече съм 1000% сигурен, че тролва.
Евала брат, успя и мен да ме хванеш на хорото да си хабя буквите, въпреки, че и преди си мислех, че няма как да не тролваш.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 14 Ное 2016 20:59


Гласувах за Цачева с отврат и нежелание, но нямаше как. Тук имаше мнения, че видиш ли, Бойко бил несериозен в намеренията си да подава оставка и само си чешел егото и "заплашвал", за да си повиши вота, пък аз казах, че вариант да подаде оставка и да дойдат БСП на власт е доста възможен и не трябва да се пренебрегва партийната принадлежност на кандидатите. Еми засега нещата вървят доста в тази посока, пък вие се смейте. Доста неща, с които не съм съгласен сте изписали, пак ми отваряте работа значи. :o

:lol: :lol: :lol: написа:
Съвсем се заебахте в глупусти. Забравяте най-важните функций на държавния глава - да бъде представител/лице на държавата и народа, и да бъде върховен военнокомандващ. Наистина ли искате тоя караконджул с вид на 60 годишна колхозничка - Цецка да бъде лицето на България? Искате отново да станем за смях ли? Казвам "отново", защото Плевнелиев направи достатъчно с безбройните си гафове и малоумния си вид.
А за върховен военнокомандващ не знам какъв по-подходящ човек може да има от един генерал. Ако толкова ви пречи факта, че е издигнат от БСП, то изобщо не ходете да гласувате. Аз също няма да ходя, но по простата причина, че най-близката избирателна секция е на час и половина път (по магистрала).

Единствения, който се е заебал в глупОсти си ти :D

Сериозно ли това, че Цачева е грозна може да е някакъв аргумент от средно-интелигентен човек? Това да не е модно ревю бе.

Що се отнася до това за армията - не мисля, че има особено значение кой е главнокомандващ. България е държава-плюнка, с нищожна армия, изцяло подчинена на интересите на НАТО. Сериозно ли мислиш, че има някакво значение кой е главнокомандващ?

нелегален написа:
Der Meister написа:
Когато прочетох, че БСП за първи път е водеща партия в София от 90-та ми стана тъжно. Колкото и да не харесвам ГЕРБ, сценария Б.Б. да подаде оставка и дойдат БСП на власт ми се вижда доста неприятен.


Такъв тип изказвания доста се изляха в онлайн пространството. Даже видни личности писаха възмутителни послания и блогпостове изказвайки недоумението си.

Майстере, често ми излизат нотификации във фейсбук как ще ходиш на еди кой си концерт. По същия начин Моридина го забелязах като много активен в раздела за филми и книги, като особено помня как веднъж беше писал, че нямало нищо погрешно в това, че някакво издание на Песен за огън и лед една книга струва 25 лева (без да има причина за тази безумна цена). Не че имам нещо против начина ви на живот и това че имате осигуреността да си го позволявате и свободата да правите такъв избор, даже напротив - браво на вас.
Но трябва да се разбере, че докато вие водите такива дилеми (на кой ли концерт да ида, коя ли книга да си купя...), доста други хора се чудят как да оцелеят и как да изкарат пари, за да се нахранят и наспят спокойно. А не е като да са "тъпи", напротив - те също имат своите качества и умения, но просто не могат да си намерят позиция на продуктивност и източник на доход в сегашния социум.

Има разделение на класите, това се опитвам да ви кажа. Не БСП е първа сила, а общественото негодувание, което явно е останало невидимо за тези, които са осигурени и стабилни.

Можеше да си спестиш цялото това писание, защото дефакто само в последното изречение казваш нещо по темата. Т.е. според теб, ако си крайно беден имаш по-меродавно мнение за политическата обстановка ли? Изобщо не съм съгласен. Аз също изпитвам обществено негодувание към страшно много въпроси, защо реши, че нямам? Въпросът е да гледаш глобално на нещата, а не само през твоята паница. Второто е типично за комунягите, които си мислят, че като хляба им е бил еди колко си стотинки и държавата им е раздавала апартаменти, пък сега са бедни, комунизма е як.

-Stormrаge- написа:
Абсолютно... Най-малоумната кандидатура и то направена в последния момент. Та кой нормален си е представял като главнокомандващ на армията ни да бъде леля Цецка. Нищо против жената и качествата и но не и като президент на страната.

Главнокомандващ на армията ни е... Доналд Тръмп :D Ако някой си мисли, че мижавата ни държавица, членка на НАТО има някаква независима дума по какъвто и да е военен въпрос се лъже.

-Stormrаge- написа:
Liberty написа:
Супер ще ни е сега с про-руски президент и неясно какво правителство.

Тоя "про-руски" президент е завършил в САЩ. И е отговорен за не малко съвместни учения с НАТО. И в качеството си на президент ще има точно толкова реално участие в политическия живот на страната колкото и останалите... т.е никакво!
Стига се палехте и делите вече, че ми се повръща от цялата политическа лайнарщина в жалката ни държава.

Да, само дето вече започна с про-руските си изказвания. Престанете да пренебрегвате партийната принадлежност на Радев. Ако си мислите, че няма да го играе послушкото на БСП се лъжете.

vanmx написа:
Liberty написа:
Добър пилот е и мен ме кефи не мога да отрека.


Абсолютно. Винаги ме е кефел. Твърде трудно ми е един елитен военен пилот да ми стане несимпатичен.

Но да, някои хора може да са готини, ама като политически възгледи да са пълна скръб (това май важи за повечето останали хора в тоя форум :D ). Щеше да бъде по-добре да си лети с изтребителите и да не се занимава с политика.

Съгласен съм че про-руски президент и БСП на власт е най-лошото нещо което можеше да стане. Затова гласувах макар и с нежелание за лелката от ГЕРБ. Ще е интересно дали Бойко наистина ще си подаде оставката.

Ето още един разумен човек! Евала!

нелегален написа:
и на мен ми е жал за всички, които изпадат в неистов ужас тип "оо нее, БСП отново се връщат!!" Както каза Баце Морко - гледайте по-перспективно на нещата.


бтв един въпрос ми е интересен - мислите ли, че този разбиващ резултат на Радев на балотажа (който е наистина разбиващ) по някакъв начин е свързан с победата на Доналд Тръмп в тукашния промеждутък между първият избор и балотажа?
Идеята ми е, че доста хора тук може би са се изплашили за световния мир и стабилност от избора на Тръмп (според мен това е абсурдно, но все пак доста хора мислят точно така), и това ги е тласнало към избора на Генерал за Президент.
Има ли шанс?

Нищо подобно. Българина не мисли толкова надалече. Дори да мисли, нали уж Тръмп го играе миротвореца, а Х(К)илъри тази, която е пионка на военно-промишления комплекс и ще прави войни.

:lol: :lol: :lol: написа:
Ой мамините гербери, какъв панически страх ги обхвана, че злите комунисти ще дойдат пак на власт.
И сега Бойко като подаде оставка, какво ще правим без него, как ще живеем, не ми се мисли... Ех тоя ТЪП български народ, вместо да избере тази интелигентна, красива, компетентна и изискана дама, те пък избраха пустия червен генерал. Никакви европейци не сте. Тфу.

Доста повърхностно и плоско интерпретиране на ситуацията. Кой изобщо в тази тема е гербер, защото аз не видях такъв? А иронията относно БСП какво трябва да значи? Признай си, че си комуне и ти направо?

Gipo написа:
Спрете да давате смислени отговори на Liberty, вече съм 1000% сигурен, че тролва.
Евала брат, успя и мен да ме хванеш на хорото да си хабя буквите, въпреки, че и преди си мислех, че няма как да не тролваш.

А защо просто не приемеш, че има и други мнения, различни от твоите? Андрей никога не троли и макар идеологическите ни принципи за политиката и икономиката да се разминават, го подкрепям на 100% във вижданията му за БГ политическата обстановка :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 15 Ное 2016 00:19


Der Meister написа:

-Stormrаge- написа:
Абсолютно... Най-малоумната кандидатура и то направена в последния момент. Та кой нормален си е представял като главнокомандващ на армията ни да бъде леля Цецка. Нищо против жената и качествата и но не и като президент на страната.

Главнокомандващ на армията ни е... Доналд Тръмп :D Ако някой си мисли, че мижавата ни държавица, членка на НАТО има някаква независима дума по какъвто и да е военен въпрос се лъже.

Нямах това предвид. Ако трябва да сме честни ние нямам армия от много години насам. Това което намеквам е , че президентската институция в една парламентарна република е по-скоро представителна и без реална сериозна роля в политическия живот на страната ни. Едва ли знаете примерно кой е бундеспрезидента в момента. Та червения Първанов изкара два мандата и кво нещо промени ли се края на света ли дойде? Чувахте го и го виждахте на 6ти и на Нова година:D Сега просто си представете картинката на редовната заря проверка за съединението примерно, как леля Цецка потропва с крак и поздравява 20те ни строени войничета... Още по нелепа картинка...В никакъв случай не искам да се превръщам в защитник на Радев защото реално не съм гласувал за нито един от двамата кандидати.. но дори не може да си представите какви качества трябва да имате за да бъдете военен пилот камо ли пък добър военен пилот. Така че вярвам, че Радев ще бъде един достоен достатъчно интелигентен български президент който ще защитава интересите на страната ни, доколкото му позволява ограничения пост.



Когато обществото ни спре да се дели на, русофили, американофили, леви, десни левскари, цесекари... когато политиците ни съумеят да запазят неутралитета си запазвайки добрите отношения с великите сили без резки завои и без да си свалят гащите при всяко подсвирване от страна на САЩ или Русия... ей богу ще прокопсаме.

BTW тва да гласувате без желание за Цачева само за да не бъде Радев е точно толкова нелепо колкото и обратното.

Колкото до Боко изигра си перфектно картите сега март отново печели изборите щото реално стабилна опозиция и алтернатива липсва...просто гениално :D

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 15 Ное 2016 00:19


Странна е идеята за протестния вот и Радев. Радев не е нито националист, нито се отличава с някакви особено радикални идеи, нито е представител на някаква алтернативна организация. Той е издигнат от партията столетница. Еба ви смяната на статуквото с такъв вот :D

Цитат:
всъщност пропускаш, че в последно време много жестоко се е нарушила една изконна закономерност, едно свещенно правило на човешката цивилизация, а именно че всеки човек сам е отговорен и може да постигне своето благополучие и щастие, на базата на уменията, с които разполага и усилията, които влага. Именно липсата на тази закономерност сега е коренът на сегашната глобална ситуация.


Никога, ама никога през човешката история не е било по-лесно за отделния индивид да постигне каквото и да е било на базата на собствените си способности. При това за рекорден брой хора в глобален мащаб. Просто живеем в културата на хленчещите 35 годишни деца, които не могат да намерят смисъл в живота си и за това се "тригърват" от най-малкото нещо, други пък живеят с идеята че някой им е длъжен да им осигурява това или онова(феновете на Бърни Сандърс). Поне ако визираме западната култура.
Хората гласували за Доналд Тръп са здравомислещите работяги, които принципно не се занимават с политика, но им е дошло до гуша от лигльовци и казват "стига глупости вече".

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 15 Ное 2016 09:35


от фейсбук, забавно е :D
Цитат:
Петър Стоянов:
" Ако Вие сте български президент, ще Ви се наложи да приемете парада, когато в България пристигне чужд държавен глава на площада пред църквата "Св. Ал. Невски". Гостът учтиво ще Ви попита: "Как се казва тази внушителна църква?"
"Свети Александър Невски" - отговаряте Вие.
"Аха, това навярно е някой български светец?"
"Не - казвате Вие, - това е руски пълководец, който е победил шведите."
Отсреща Ви се усмихват тактично.
Качвате се в колата, за да отидете в Президентството. По пътя виждате величествения паметник на Арнолдо Цоки.
"Това вероятно е ваш прочут генерал? - пита Вашият спътник.
"Не - казвате вие, - това е руският император Александър II".
"Но кокетната църква вдясно сигурно е прекрасен образец на българската ортодоксална традиция?" - вежливо сменя темата западният гост. Тук дори Вие да замълчите, преводачката избързва: "А, не, не. Това е Руската църква." И веднага след това пояснява, че името на прекрасния булевард с кестените и жълтите павета, по който минаваме е, разбира се, булевард "Руски".
Всичко това се случва в рамките на 3-4 минути и на не повече от 500 метра, така че само след минута лимузината вече е пристигнала, Вие сте в президентството и пред госта обяснявате, че офисът на българския държавен глава и премиера са един срещу друг, на булевард "Дондуков" 1 и "Дондуков" 2. И не, генерал Дондуков не е български генерал, воювал в някоя от победоносните ни войни, а е руски княз.
След всичко това в Гербовата зала на президентството българският държавен глава започва своята реч: "Ваше Величество (или господин президент), Вие гостувате на един горд и независим народ, известен със своята славна история, силно привързан към своите национални герои и национални традиции..."
Президентът Петър Стоянов пропусна да спомене, че Столична община се намира, разбира се, на ул. "Московска" . А само на две крачки са ул. "Аксаков" и ул. "Генерал Гурко".
Всичко това, разбира се, не е толкова просто. Но просто е така.
Георги Върбанов

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 15 Ное 2016 17:21


Владимир Каролев написа:
От серията "В България нищо не се произвежда и икономиката ни е все по зле". На второ място в ЕС по ръст на БВП за третото тримесечие на 2016. Наскоро МВФ за втори път тази година повиши прогнозата си за ръст на икономиката ни. Имаме най-ниската безработица от 2008 година...70% от МСП намират трудностти при намиране на нови служители. Спестяванията растат с почти двуцифрено число и т.н. Поради което пак ще призова Keep Calm, Work Hard and stay in Bulgaria!



Хубаво е да се знае, какво е било положението преди БСП да поемат нещата.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 15 Ное 2016 19:01


- Да, на фона на заеми, които тепърва предстоят да се изплащат;
- Три големи, нестабилни банки /гнили ябълки/
- Предстоящия доклад на европейските прокурори за промени в прокоратурата;

Предстоят скандали и сътресения в политически и икономически план. Като прибавим към това, че Борисов всячески се опита да загуби изборите, за да има основание да подаде оставка - той е наясно с всичко което предстои и иска тази тиктакаща бомба да е в чужди ръце, когато избухне.

:lol: :lol: :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 15 Ное 2016 19:11


Стрес-тестовете на банките минаха успешно до колкото ми е известно. За съдебната реформа, тя наистина не беше извършена така както от РБ искаха и за това можем да виним само ГЕРБ. На дали обаче можем да се надяваме точно БСП да я извърши, все едно да очакваме сами да се вкарат в затвора :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 16 Ное 2016 18:03


Съвсем наскоро водих задълбочена дискусия с Мейстера, Волтажа и още хора по въпроса за прогресивния данък. Тогава направих, каквото можах за да им обясня, че това е начин на политическата класа да обложи простия народец с повече данъци, като го накара да мисли, че по този начин всъщност богатите биват карани да плащат. В действително именно работещите хора са тези които страдат от прогресивния данък и колкото по-продуктивен член на обществото си толкова повече биваш наказван за което. Едно от малкото предимства на това да живеем в България е именно плоският данък, който е най-нисък и най-справедлив (всички плащаме 10% от доходите си, независимо какви са). Има разбира се необлагаем минимум за най-бедните. В светлината на изминалите събития обаче и с задаващата се перспектива БСП да управлява, те излязоха с новата си данъчна политика, посягайки на единственото си постижение - плоският данък. Ето какъв е техният проект за прогресивно подоходно облагане:

-10% данък при доход над минималната заплата до 1000 лева.

-15% пък е данъкът за българите с доходи от 1000 до 2000 лева

-20% за доходи между 2000 и 5000 лева

-25% за доходите от 5000 до 10 000 лева

- 27% за лицата с доходи над 10 000 лева.

Такам... за всички с доход над 1000лв. това означава увеличение на данъците. Като се има предвид, че заплата от 1000лв. в днешно време не е кой знае какво, особено в големите градове, то промените ще засегнат значителна част от работещите българи. Особено ще е засегната най-продуктивната част от обществото, хората от IT индустрията, където заплати над 2000лв. са нещо нормално. За тях данъкът ще е двоен 20%. Хора които са се трудили много, учили са и след години са станали търсени специалисти със заплати над 5000лв. пък ще бъдат обложени с 25% (една четвърт) от дохода си. Това е социалистическата идея за социална справедливост. Да ви е честито :)

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 16 Ное 2016 20:58


нелегален написа:
Изобщо не си ме разбрал.

Индиректно намекна, че бедните имат по-ясен поглед върху нещата. Докато ние се чудим на кой концерт да отидем, всичко ни е наред и се съгласяваме със статуквото, бедните са тези, които изпитват обществено негодувание и искат да наложат промени. Т.е. прозвуча сякаш те имат по-меродавна позиция. И не виждам как това "обществено негодувание", изразено чрез подкрепа на БСП ще ги оправи тези бедни хора. Общественото негодувание го има при огромен процент от обществото, не само бедните. В човешката природа е да си вечно недоволен. Така това беше за предишния пост.

нелегален написа:
Не, не казвам, че бедните имат по-ясен поглед върху нещата. Казвам ти, че има огромно разделение в народа, такова каквото не е имало НИКОГА в новата ни история (1944-насам). Мисля че резултатите от изборите (първия тур) показват това достатъчно ясно. Заформя се някакво ново общество на паралелните вселени. Докато един се чуди дали да си позлати или посребри ръба на дворния басейн, друг се чуди как да се нахрани. И първият няма заслуга за положението си, нито пък вторият има вина за своето. Просто такава е ненормалната система.

Ето ти нещата в перспектива, глобално, а не от моята паница:
Надига се огромна вълна на недоволство, не само в локален, ами и в глобален план. Просто на доста хора им писва от настоящия социален ред и затова се дава контра-вот и се избират Тръмп, Радев, Фарадж, гласува се за Брекзит и т.н. Бтв, техните опоненти (Хилъри, бб, Камерън, тези които искат единство в ЕС) са просто другата страна на монетата на това недоволство, но тяхната гледна точка просто е тази на надменността и високомерието, а не на мизерията. Едните просто не могат да понасят другите и емпатията и диалогът са кът. От там - конфликт.

И ще ти кажа защо е така: Докато ти, Андрю и други все още се блъскате и опявате за някакви илюзорни разделения (комунизъм - капитализъм, ляво - дясно, "типично за комунистите") и т.н., всъщност пропускаш, че в последно време много жестоко се е нарушила една изконна закономерност, едно свещенно правило на човешката цивилизация, а именно че всеки човек сам е отговорен и може да постигне своето благополучие и щастие, на базата на уменията, с които разполага и усилията, които влага. Именно липсата на тази закономерност сега е коренът на сегашната глобална ситуация.

Това са нещата в глобална перспектива, вместо само от моята паница.

За огромното финансово разделение съм съгласен, че се увеличава прогресивно с годините, това си е факт. И именно това е следствието от това, че мисля, че в момента живеем в най-добрите времена, за които да е валидно свещеното правило, за което говориш. Какво те кара да мислиш, че това не е така и кога и къде е било по-добре? Само не ми казвай комунизма, при който е било точно обратното.

нелегален написа:
Да де, по принцип такава им беше предложената бъдеща политика в предизборните кампании. Но все пак адски много хора смятат Тръмп за новият Хитлер, Сатаната и т.н. Не си ли гледаш фейсбук фийда, ебаси? :D Поне при мен беше пълно с такива изказвания, че светът ей-току ще свърши.

И в моя фейсбук фийд е пълно с хейт по Тръмп. Хейт, който обаче го обвинява в расизъм, сексизъм и хомофобия основно. За военна политика почти никой не говори. Явно това са темите, които вълнуват масите просто.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 16 Ное 2016 21:16


-Stormrаge- написа:
Нямах това предвид. Ако трябва да сме честни ние нямам армия от много години насам. Това което намеквам е , че президентската институция в една парламентарна република е по-скоро представителна и без реална сериозна роля в политическия живот на страната ни. Едва ли знаете примерно кой е бундеспрезидента в момента. Та червения Първанов изкара два мандата и кво нещо промени ли се края на света ли дойде? Чувахте го и го виждахте на 6ти и на Нова година:D Сега просто си представете картинката на редовната заря проверка за съединението примерно, как леля Цецка потропва с крак и поздравява 20те ни строени войничета... Още по нелепа картинка...В никакъв случай не искам да се превръщам в защитник на Радев защото реално не съм гласувал за нито един от двамата кандидати.. но дори не може да си представите какви качества трябва да имате за да бъдете военен пилот камо ли пък добър военен пилот. Така че вярвам, че Радев ще бъде един достоен достатъчно интелигентен български президент който ще защитава интересите на страната ни, доколкото му позволява ограничения пост.



Когато обществото ни спре да се дели на, русофили, американофили, леви, десни левскари, цесекари... когато политиците ни съумеят да запазят неутралитета си запазвайки добрите отношения с великите сили без резки завои и без да си свалят гащите при всяко подсвирване от страна на САЩ или Русия... ей богу ще прокопсаме.

BTW тва да гласувате без желание за Цачева само за да не бъде Радев е точно толкова нелепо колкото и обратното.

Колкото до Боко изигра си перфектно картите сега март отново печели изборите щото реално стабилна опозиция и алтернатива липсва...просто гениално :D

Всеки знае, че президента има представителна функция и реално няма особено голямо значение кой е. Точно затова аз си позволявам да смятам, че в случая ми е по-важно какви са позициите на партиите в момента. Защото няма какво да се лъжем, 90% от хората гласуват партийно. Колко щеше да събере Радев ако не беше подкрепян от БСП? 0.3% колкото Пищова в най-добрия случай :D

Не виждам какво нелепо има в това Цецка или който и да било друг да поздравява войниците.

Качествата му на пилот, никой не ги оспорва. Но за ядрен физик също се изискват огромни качества, но това не означава, че президента ни трябва да е ядрен физик.

Деленето няма как да го няма, защото е определящо за вота. Неутралитета е хубава позиция в повечето случаи, може би, но понякога нещата се свеждат до или-или.

Това да гласувам за Цачева, за да не е Радев се нарича "гласувам за по-малкото зло". И не разбирам защо да е нелепо. По-правния принцип е от това да не гласуваш изобщо :wink:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 16 Ное 2016 21:19


Значи бедните са повече хора от нас, а Волтаже? В днешно време и при сегашните неограничени възможности, всеки може да си намери работа. Стига да иска, а не да си търси оправдания. Почваш от най-ниското ниво и продължаваш да се изкачваш професионално.

Впрочем колко пари трябва да имам за да се числя към богатите, според твоята дефиниция? Ето, аз например имам три вили на три различни места, плюс огромна необработваема площ около тях, ама в никакъв случай не мога и да помисля да си сложа басейн или джакузи :oops: Камо ли пък да позлатявам каквото и да било :roll:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 16 Ное 2016 21:21


Здравейте, приятели.

Както знаете, често в този форум съм проявявал способността да предугаждам бъдещи събития или сегашни, които все още са останали скрити и тепърва предстои да се разкриват.

Днес искам да се похваля с предсказването ми на грубата изненада, която се случи на Американските избори тази година, което бях направил в един друг форум преди 20 месеца.
Ето: http://www.wcreplays.com/forums/showthread.php?t=146938

бахти... толкова ги разбирам нещата, че понякога се плаша... :o


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 16 Ное 2016 21:30


Здравейте, приятели.

Както знаете, често в този форум съм проявявал способността да предугаждам бъдещи събития или сегашни, които все още са останали скрити и тепърва предстои да се разкриват.

Днес искам да се похваля с предсказването ми на грубата изненада, която се случи на Американските избори тази година, което бях направил в един друг форум преди 20 месеца.
Ето: http://www.wcreplays.com/forums/showthread.php?t=146938

бахти... толкова ги разбирам нещата, че понякога се плаша... :o

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 16 Ное 2016 22:18


Здравейте, приятели.

Както знаете, често в този форум съм проявявал способността да предугаждам бъдещи събития или сегашни, които все още са останали скрити и тепърва предстои да се разкриват.

Днес искам да се похваля с предсказването ми на грубата изненада, която се случи на Американските избори тази година, което бях направил в един друг форум преди 20 месеца.
Ето: http://www.wcreplays.com/forums/showthread.php?t=146938

бахти... толкова ги разбирам нещата, че понякога се плаша... :o

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 17 Ное 2016 01:33


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 17 Ное 2016 23:13


нелегален написа:
и къде го пише това?

На доста места го имаше.

http://www.mediapool.bg/bsp-vnese-predl ... 46868.html

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com