Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Яну 2015 20:55


След почти една година с Windows Phone мога да кажа, че съм напълно съгласен с горните постове. От една страна има всичко, което би било нужно в ежедневието, но ако искаш да провериш или направиш нещо по-особено просто няма как.

Не съм сигурен дали съм оптимист за бъдещето на тази платформа, която въпреки потребителския растеж продължава да бъде отрязана откъм по-готините приложения.

Сега не казвам, че не ми харесва платформата, но ако продължава така ще си остане предпочитана от хората, търсещи по-опростен юзър експириънс, в което, разбира се, няма лошо. Въпреки, че една приятелка с WP веднъж ме пита дали разбирам лумията и бях ей така :shock:

a това за snapchat,че снимките изчезват перманентно, мисля че не е вярно, тъй като трафика се запазва в сървърите на операторите. даже FTC им бяха правили проблеми преди време за това.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Яну 2015 21:12


Omega-x написа:
Admiral General Till написа:
дадох пример бе, нокти :wink: съгласен съм с тебе, маловажно е, ама си създава усещането за недоизпипаност. а и това беше преди година, сигурно са го оправили. примерите на морко са по-добри наистина.

а всъщност, на какво се дължи тоя увеличен живот на батерията? по-опростена и оптимизирана ОС или...?


Най-вече че WP e написан доста кадърно и прави разни магии, когато е в режим заключен. И отделно самата ОС е наистина оптимизирана, мазнотията която съм виждал по Лумиите я има само в high-end Android устройства.

това, и филма със SAMOLED дисплеите. Черното е доста преобладаващо в дизайн ленгуиджа на системата, а то просто не използва ток. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Фев 2015 10:24


Мочмета, дайте акъл дали има смисъл да си взимам iPhone 5S или да изчакам другия месец за новия HTC M9? и не ми казвайте за iPhone 6, че нещо хич не ме кефи като дизайн.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Фев 2015 10:41


Galaxy note 4 :D

Реално iPhone 5S не е нещо кой знае какво, реално е на ниво Samsung s4/s5 да кажем, демек по-добре чакай M9, макар че HTC са умираща компания. Ако можеш да се добараш до OnePlus One примерно, сейм шит.

Ама да, Note 4 ако искаш да хвърлиш 1 торба с пари.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Фев 2015 11:17


ами имам вече ноут 2, който го взех почти веднага когато го пуснаха и все още бачка гладко. по-скоро ми се искаше да е iOS, тъй като до сега не съм ползвал такива устройства. И за това питам дали iPhone 5S все още си струва, защото както примерно ноут 2 все още е гладък, да не се окаже че ще пуснат някой ъпдейт, който съвсем да сбози performance-a на iPhone-a? иначе ноут 4 също е вариант, ще бъде интересно да видя до къде са стигнали с разработката на модела, след като съм пропуснал тройката. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Фев 2015 11:51


Ах, така поставено нещата се променят.

Ако ти е за различния User experience, дали ще вземеш 5S или 6, не виждам разлика освен в размера. Тука си е абсолютно предпочитание, но аз бих 6 просто заради познатния форм фактор(не че някога ще, де).

Аз лично скочих от Note 1 на 4, иии... въпреки че Единичката си движеше гладко, четворката ме отвя, самото изпълнение на телефона си личи че е много premium. Дори бих казал че е по-добре от айфоните.

Проблема е че, ся пролета ще имаш Samsung S6/m9 дет викаш, а чак ноевмри ще имаш следващия айфон/note. Ако искаш изчакай да видиш новите предложения на Samsung/HTC и прецени.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Мар 2015 04:21


Meizu MX 4, One Plus One, Xiaomi Mi4, Huawei Mate7, HTC One (M8), LG G3 се вписват в бюджета(някой с преподписване на договор де) и са с премиум хардуер ... топ смартфони за 2014-та. Айде да добавим и SM Galaxy Alpha и SM Galaxy S5 примерно да няма сърдити. Nexus 5 (2013) не че е лош телефон, но си е доста по-назад от повечето от тях и си клони към средния вече клас. Тук вече избора си е най-вече твой всички си имат както предимства така и недостатъци. Щом се касае за работа според мен трябва да наблегнеш на големината и качеството на екрана както и батерията. 3GB рам също не са за подценяване защото приложенията за Андроид в днешно време са си дооста лакоми.

Лично аз клоня към LG, 1+1, Meizu-то и M8.

BTW с Андроид ще имаш нещо което няма да имаш с нито една от останалите мобилни операционни системи. "Свобода" - нещо от което за съжаление много малко потребители се възползват.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Мар 2015 11:18


Galaxy S4, HTC One M8 и Note 3, като цяло това са устройствата, който се вписват в бюджета ти и имат нужната функционалност. А размерите на Ноут-а да не те притесняват, моя Ноут 2 се побираше дори и в тесни джобове.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Latinica
Аватар
Регистриран на:
26 Авг 2010 01:01
Мнения: 2904
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Мар 2015 13:20


dantence, za pryv pyt v jivota si ne bydi prost i si vzemi M8

tva e telefona.sledvashtiqt mesec shte stane tochno 1 godina ot kakto go imam, i spokoino moga da kaja che e nai-dobriqt telefon koito sym polzval, a predi nego vse sym pozlval "high end" telefoni (iphone i nokii predi da navlqzat smartphonite"

tuk e i momenta da spomena che telefona e absoliutno kato nov, koeto e ogromno postijenie za men pri polojechenie che do sega vinagi im ebavam maikata sled 3-4 meseca.

a nai-dobre otpusni oshte 200 leva i si vzemi m9 napravo, koeto realno e syshtiqt telfon samo che podobren vyv vsqko otnoshenie(nai-veche kamerata, koqto e nai-golqmata slabost na m8 -veche e 21 mpx), ta pone da si maximalno zastrahovan za idnite 3-4 godini

___________________________________
Симо написа:
снощи
пиян
без книжка
съм карал без колан
чужда кола
пълна с крадена царевица
облечен като полицай


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Ное 2009 19:15
Мнения: 226
Местоположение: ----
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Мар 2015 14:40


^
Слущаите го момчета,преди време и аз го послущах и сега съм повече от доволен :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Мар 2015 22:12


Dante написа:
По възможност и да не е фъкинг биг топуз, който не се побира в джоба и е неудобен за използване. Мен всичко в G3 ме кефи, освен огромния му размер.

п.п
meizu mx 4 наистина ли е толкова добър, колкото пише по сайтовете за тези смешни за подобен клас телефон? Щото ако е така, май това ще да е моят избор. Въобще не съм роб на марки и телефонен маниак, а хубав такъв ми трябва за работа и функционалност - т.е - искам да мина колкото е възможно по-тънко за нуждите ми :D

Meizu -то е краля на бенчмарковете за 2014-та. Ползва и камера на Sony характерна за flagship-а Z3. Oбръщам ти внимание, че има две версии на телефона mx 4 и mx 4 pro. Като цяло телефона си е животно, но не се вписва в графата компактен, дори по размери е подобен на G3... най-добре го виж в някой магазин. За мнения потърси в androidbg, но като цяло са повече от положителни. За съжаление доколкото помня няма слот за SD-карта което за мен си е голям минус.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Мар 2015 13:06


Леле, бесен съм, вчера списвах една публикация тук и тая сутрин поглеждам и я няма.. :x

Ениуей, неотдавна от Моторола бяха пуснали официална и то доста солидна промоция на Moto X (2014), който така както ги виждам нещата напълно отговаря на изисикванията ти, като освен това си е и топ-ноч устройство.

Що се отнася до LG G3, не си го купувай при никакви обстоятелства - предвид че е с QHD резолюция, а графичния процесор е Adreno 330, просто е неизбежно да е лагав експириънс дори и чисто теоретично, а аз съм го виждал от първа ръка и мога да потвърдя. Категорично не се губи с тоя крапец.

За Nexus 5 предполагам ти е известно, че е с особено вял дисплей, посредствена батерия и откровено скапана камера. В общи линии е безпредметно да се нашиват пари за този телефон, предвид че второто поколение Moto X е в същия ценови диапазон и го превъзхожда по всеки показател.

OPO-то е солиден телефон на хубава цена, но бъдещето му в софтуерно отношение е несигурно, т.е. не се занимавай по-добре. Ако ще е китайски телефон, Lenovo и Xiaomi имат къде-къде по-читави предложения с двоен буут (разбирай, имаш избор между техния и голия AOSP интерфейс в самите настройки).

Последната килър оферта на която се натъкнах беше за Xiaomi Mi 2S от Китай за няма и 200 лева, а телефончето спортва 720p 4,3" супер шарп IPS дисплей от SHARP, а под капака е със Snapdragon 600 процесора от Galaxy S4, 13 МР камера, Лолипопче и въпросния двоен буут. Доста, доста корав. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Мар 2015 23:05


LAG-a в G3 е проблем във фирмуеара за който има фикс в xda-то, а и с ъпдейт V10j/V10l или направо към Lolipop трябва да e оправен до колкото знам. Ако трябва да сме честни Optimus UI е един от най-леките и bloatware ограничен до минимум. Иначе съм съгласен за високата резолюция, но проблеми с 3D ускорението ще са забележими само ако се играят бъдещите по-тежки игри, към днешна дата няма ядове или ако се ползва за работа както уточни Dante-то.

Метни линкче нещо за MI 2S? За 200лв с тоя висок долар ме съмнява нещо... да не е някоя "скрита" реплика или refurbished?

Иначе има много приятни китайки на зверски ниски цени с МТК 6592, MTK6752 та дори и с MTK6595 само малко по-сериозно проучване трябва, но за хора с ограничен бюджет са перфектни :)

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 20 Мар 2015 08:05


Какъв долар, телефона просто е от Китай и е в юани, офертата е ако имаш човек там да ти го донесе (аз имам няколко колеги, които пътуват до там всяка година). През Таобао с превалутиранки и неща се пообезсмисля цялата схема, но все пак излиза по-евтино от S4, чийто вътрешности задвижват устройството. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 21 Мар 2015 01:11


То всички китайски телефони излизат в пъти по-евтино от популярните им "маркови" аналози които реално ползват същия хардуер. От Китай съм купувал 6 телефона един от които за себе си, а останалите за приятели, до тук всички работят безупречно за наш късмет. Реално излизат до 3-4 пъти по-евтино особено ако минат гратис на митницата:D

Просто цена от 700 CNY ми се вижда твърде добра конкретно за това Шаоми, а за съжаление китайците са царе на репликите и съм виждал почти неразпознаваеми такива дори на собствените им марки.
Иначе азиатските валути са обвързани с долара така че при висок долар тези наши 200 лв са по-малко CNY от колкото при нисък.

BTW Относно поддръжката освен Xiaomi-тата - One plus One също получава сравнително бързо ъпдейти благодарение на CyanogenMOD който ползвам дори на nexus-а си.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 21 Мар 2015 10:51


От това, което пишете стигам до извода, че следващия ми телефон почти със сигурност ще бъде китайски :D Като за първи смартфон не ми се хвърляше в дивото и си взех LG G2, но просто при такава разлика в цените няма как да не се възползвам следващия път :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 21 Мар 2015 11:50


Данте - взимай HTC One m8 и не го мисли повече. Откакто е с новия андроид 5.0 върви още по-бързо (не знаех, че е възможно).

Колкото до китайските телефони - еми пичове, какъвто е шанса да ви донесат телефон дето горе-долу работи, такъв е и шанса да ви донесат някоя тухла - ако ви се струва добра инвестиция да дадете 200 лв. за тухла, вместо 700 лева за истински телефон с гаранционна поддръжка - евала, но за мен това са пари на вятъра. Щото качеството и сигурността струват пари и в тва се изразяват тия 500 лева разлика, примерно.

А че китайски реплика за 200 лева не може да изкара същия пърформънс, както истинския му вариант за 500-600, примерно, мисля, че трябва да е ясно на всеки.

Едно е да получиш "осемядрен" или "четириядрен" не знам си колко гигахерца процесор, правен в някой гараж в Китай, друго е да имаш под капака Snapdragon, примерно. Едно е операционната ти система, firmware и кво ли още не да съответстват изцяло на устройството, което ползваш и да са опитимизирани максимално за него, друго е някъв неграмотен китаец да е свалил от някой торент случаен ROM и да ти го е праснал на телефона.

Щото то не е просто "да работи", както се хвали пича по-горе, въпросът е да бъде надежден и да ти върши работа за това, за което го ползваш. А фактът, че устройството, което си купил въобще работи, е повод за хвалба, е достатъчно показателен доколкото е удачно да се има доверие на такива устройства.

Така че - стига глупости.

___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 21 Мар 2015 13:26


Мухльо, какви реплики са те патили, в 2009 г. ли живееш още или кво? Xiaomi-то за 200 лв. за което говоря си е с MIUI + гол AOSP Лолипоп, вътре както казах е със Snapdragon 600, дисплея е от SHARP и ако не знаете, за Xiaomi ъпдейти излизат сигурно веднъж месечно, поддръжката е по-топноч от почти всички големи играчи на пазара, еле па hTC. Добре дошъл в 2015 г.

Струва 200-210 лв само ако се купи от там и ти го донесат на ръка, тук под 290-300 не съм го виждал, но това е и отчасти понеже доколкото разбирам, това е от онези модели, които са по-разпространени в Азия, а тук дори не се продават.

В крайна сметка, нито цената, нито качеството би трябвало да са чак такава изненада за когото и да било, предвид че мойто първо поколение Moto G е с изключително сходни на туй Xiaomi параметри и пак струва има-няма 200 лв, а дори е американска компания. Мисля, че е излишно да казвам, че тоя телефон е повече от надежден. Не случайно е най-продаваният телефон в историята на Моторола.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 22 Мар 2015 00:58


Алмито пак се изказа неподготвен. 3 от 5-те най-големи производители на смартфони в света са именно китайски. 5 от 10-те най-мощни смартфона за 2014-та са познай какви:) Никъде не говорим за китайски реплики а за китайски маркови брандирани телефони. По-неизвестните марки от тях са популярни само в Азия, но това не ги прави по-лоши като качество... Разбира се при избор на такъв е хубаво да се направи проучване по форумите особено руските там са луди на тема китайски смартфони. Покупката трябва да се направи и от сигурен онлайн магазин е не от първия продавач в alliexpress примерно.

И не ми говори за процесорите на Qualcomm след като дори в момента най-мощният мобилен процесор e именно на тайванците от Mediatek... Които оборудват и 80% от китайските телефони. A и всички ползват ARM архитектури като цяло. Huawei стигат дори по-далеч като сами си проектират и произвеждат процесорите. Tоп модела им е по-мощен от Snapdragon 805.

И грешно интерпретираш думите ми... дефекти има и с най-скъпите модели на Samsung, HTC, Sony и останалите популярни марки. Риск има винаги. При телефоните които съм купил от Китай такива не е имало така че не ми се е налагало да използвам гаранцията от Paypal. Щото сигурно не знаеш че Paypal са ти гарант и то за не малка сума така че при сериозен проблем с покупката и не взимане на отношение от страна на продавача, пейпол ти възстановяват парите.

Голяма част от китайчетата идват и с кажи речи чист стоков ром... такъв какъвто ползват Nexus-ите. Кви торенти кви пет лева Андроид е Open Source може да си го изтеглиш когато пожелаеш от Google...:D :D Честно казано едни от най-добрите custom rom-ве се правят пак от китайци.

Въобще наясно ли си, че всички големи производители са изнесли производството си в Китай и в най-добрия случай може да попаднеш на сглобка от Корея или Тайван, но отново с поне 70% китайски части?

Или представата ти за китайската електронна индустрия се ограничава само с Prestigio, репликите из OLX или промоциите на таблети от Kaufland?

Джони Спагети - написа:
Така че - стига глупости.

Щото определено живееш в някво друго десетилетие.

btw: Даже и Mоторола вече не са американска компания щото ги купиха ... мдам сещате се кои :D

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 22 Мар 2015 09:47


-Stormrаge- написа:
btw: Даже и Mоторола вече не са американска компания щото ги купиха ... мдам сещате се кои :D

Ее, все така американска компания са си, това че вече са собственост на Lenovo не променя този факт. Все едно да кажеш, че IBM вече са китайска компания, защото са продали компютърния и 32-битовия си сървърен бизнес на Lenovo. :lol:

Саше, напусни ако обичаш. Това е тема за хората, които следят пазара на мобилните устройства, а че някои лаици тук не спират да величаят решенията си в живота всъщност е цената, която плащаме.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com