Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 30 Ное 2014 17:49


Мисля, че много ще ме мрази, като му покажа този телефон, понеже той се кефеше, че е дал "само" 350 лв за пробит prestigio.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 30 Ное 2014 21:27


Nexus 4 наистина е супер избор, а за още 100 лв отгоре може да се сдобиеш и с Nexus 5. Единственото което ме дразни в 4-ката е екрана, който вади зверски бледи цветове. Друг, ако може да го наречем минус е, че се очаква Lollipop (с прилежащите му кръпки разбира се) да е последната OTA която ще получи.

Колкото до китайските, преди няколко дена поръчах за един френд това http://www.pandawill.com/xiaomi-hongmi- ... 89712.html. За около 350 лв си е повече от приличен ако не те притеснява малко по масивният му вид...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Дек 2014 15:39


Да ми е честит новичкия Note 4 :)))))

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Яну 2015 17:43


Мочмета кажете телефон до 400 лева в диапазона 4.3 -4.7 инча. В момента съм с xperia arc и забива зверски. От месеци не съм го ползвал за нищо друго освен да чекна нещо в нета, и музика докато пътувам.
Прочетох темата и ми хареса moto g 4g и lg g2/3 mini вариянти. От телефона искам да не забива и да вади нормална музика. Програми, игри и такива неща не ползвам. Все ми е едно марката само да не е самсунг :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
19 Яну 2011 19:35
Мнения: 565
В момента играе: на компютъра
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Яну 2015 22:07


http://mobilenbutic.com/product/id/3090 - LG Optimus 4X HD
остарял като модел, но все още доста добър спрямо това, което се предлага ползвам го от 2 години и на скоро само му смених kernal-а и е много добър и съм доволен. В този ценови клас мисля, че това е най-добрият вариант. Ако не ти харесва може би Motorola Moto G2


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Яну 2015 23:53


Moto G 2014 е наистина добър избор. 5 инча е, но като размери е учудващо компактен.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 18 Яну 2015 09:37


На никого не бих препоръчал Moto G (2014), предвид че е със същите вътрешности като версията от 2013 г., а е с половин инч по-голям дисплей, т.е. батерията издържа с една идея по-малко и пърформънса е с една идея по-чопи. Излишно е да споменавам и че струва повече. Та да, ако ше е Moto G, версията от 2013 г. просто е по-бърза, с повече PPI и е логично по-евтина.

Впрочем съществува и варианта Xiaomi Mi 2S, който в Китай струва 180 лв, е със Snapdragon 600 CPU (като в Galaxy S4 за който не знае), 4,3 инча 720p IPS дисплей от SHARP (който наистина е много шарп), Lollipop и ако не се лъжа има функцията да можеш да избираш между MIUI интерфейса и AOSP. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 18 Яну 2015 11:13


Като чуя някой да си търси телефон и "само да не е Самсунг", сериозно се обърквам.
Според един авер, който работи за Водафон в Англия, посланик на Самсунг за UK, като цяло ги рабира машинките, бъдещето на телефоните е в уиндоуса. Така че...


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 18 Яну 2015 13:29


Уиндоуса е добра система, спор няма. Но все още е далече от iOS и не мисля, че някога ще го стигне.


Профил ICQ Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 18 Яну 2015 13:53


Admiral General Till написа:
Като чуя някой да си търси телефон и "само да не е Самсунг", сериозно се обърквам.
Според един авер, който работи за Водафон в Англия, посланик на Самсунг за UK, като цяло ги рабира машинките, бъдещето на телефоните е в уиндоуса. Така че...

За фенчетата на Microsoft като мен, това е известно отдавна. До няколко дни се очаква вече да стане публично достояние. :arrow:

И все пак, би трябвало на всички да е ясно, че на пазара в момента лоша система няма.

Въпреки това също така е факт, че щом на водещата платформа ѝ се налага да имитира функционалности от третата за да остане релевантна, малко или повече за пореден път достигаме до същия момент като с всички предишни водещи платформи. Друг е въпросът, че сега изчезването на който и да е от играчите на пазара е особено unlikely, взимайки предвид за какво пренасищане говорим. Просто бизнеса все така ще си използва Уиндоус и все повече хора ще се оказват принудени да си купят телефон с Уиндоус не само заради по-добрата съвместимост с компютрите, ами и заради по-добрият живот на батериите, и т.н., и т.н. неща които сигурно вече 5 пъти съм писал в тая тема.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 18 Яну 2015 14:40


Стана ми интересен Xiaomi Mi 2S, ама никъде не го намирам да се продава в бг, нито пък намирам от къде може да се поръча


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 18 Яну 2015 14:56


Мастър расата, мочменца :!:

Spoiler for :


За съжаление обаче, бъдещето може и да е в WP, но настоящето все още не е. Не мога да кажа, че съм разочарован от WP, но Store-ът просто не е на нивото на този на Apple и Google. Не бих го нарекъл беден в никакъв случай, но след по-продължително ползване се усеща по-слабия пулс.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 18 Яну 2015 16:36


За мен поне вече има всички приложения, които ползвам и в другата среда. Проблемът е, че естествено има и поне два пъти по-малко ъпдейти напоследък, но наблюденията ми са че всичко е на приливи и отливи в двете системи. Когато от Google готвят нещо масивно и се работи усилено по техните апове, от Microsoft не правят кой знае какво. По-рано когато излезе 8.1 за телефоните и много се шумя в тяхната среда, за андроид нямаше нищо.

Всичко е един голям хайп, който се предава от едното в другото поле.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Яну 2015 12:41


абе верно, има някаква неизпипаност май
по-миналото лято имах една приятелка с някаква Лумиа и примерно нямаше стикери за Вайбър. не е болка за умиране, ама все пак


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Яну 2015 12:52


"нямаше стикери за вайбър"

ебати, не че съм мракобесник и не че отричам напредъка на човечеството в тая сфера, ама чак такива пренебрежимо незначителни удобства ли се обсъждат сред смартфонистите

стикери за вайбър втф батко

лепящи картинки с футболисти за леглото или гардероба :roll:


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Яну 2015 13:31


Бе точно стикерите са най-малкия проблем. Освен тва вече май са ги наваксали, има цял магазин за тях, да хвърляш пари за некви тъпи емотикони колкото ти душа иска.

Става дума за това, че примерно взехме някакъв нов телевизор, но веднага потрошихме дистанционното. Няма проблеми, братче - теглиш апп и телефона ти става дистанционно докато си решиш проблема. Опа. Тоя апп го има само за Android и iOS.

Включил си си интернет банкирането и искаш да си проверяваш сметката на телефона? Еми не можеш, щото банката ти има апп само за iOS и Android.

Чуваш, че е Baldur's Gate има версия за смартфони и ти е интересно докъде са стигнали нещата, щом можеш да носиш класиките в джоба си? Ми ше го инсталираш, ма не на WP, сори.

Намираш някъв сайт, дето много те кефи и решаваш да си изтеглиш апп за него, щото да си го четеш докато се друсаш в автобуса - ми няма, не им се е занимавало и не са направили за WP.

Приятелче ти показва Snapchat - апп, с който можете да си пращате снимки, които отваряш веднъж за няколко секунди и след това изчезват. Намисляш си да се изпраскаш яко в кенефа и да му пратиш резултата колкото да знае да не те занимава повече с глупости? Дори тва не можеш, щото вече няма Snapchat за WP.




В крайна сметка това не са особено важни неща, но когато броиш да речем 400 кинта за един телефон с WP и той не може да ги прави, а за абсолютно същата сума една Motorola ги може, ще се зачудиш следващия път заслужава ли си.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Яну 2015 13:46


дадох пример бе, нокти :wink: съгласен съм с тебе, маловажно е, ама си създава усещането за недоизпипаност. а и това беше преди година, сигурно са го оправили. примерите на морко са по-добри наистина.

а всъщност, на какво се дължи тоя увеличен живот на батерията? по-опростена и оптимизирана ОС или...?


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Яну 2015 13:55


Съгласен съм с мненията, че WP e много яко нещо. Казвам го от позицията на използващ такъв.
В същото време съм съгласен и с маце Борко, който също каза абсолютна истина за това, че твърде много неща ги има само за андроид и иОс.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Яну 2015 15:41


Admiral General Till написа:
дадох пример бе, нокти :wink: съгласен съм с тебе, маловажно е, ама си създава усещането за недоизпипаност. а и това беше преди година, сигурно са го оправили. примерите на морко са по-добри наистина.

а всъщност, на какво се дължи тоя увеличен живот на батерията? по-опростена и оптимизирана ОС или...?


Най-вече че WP e написан доста кадърно и прави разни магии, когато е в режим заключен. И отделно самата ОС е наистина оптимизирана, мазнотията която съм виждал по Лумиите я има само в high-end Android устройства.

Силно се надявам с WP10 да се появят и готини устройства и да дръпнат още, защото просто го заслужават.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Яну 2015 16:20


Впрочем днес пуснаха новата версия на Spotify за WP и е много яка :)

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com