Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 19 Сеп 2018 22:51


Човече с теб не съм се виждал на живо, но съм сигурен, че си супер пич! Наистина, евала за позитивизма ти. Аз като се замисля, преди време, за какви доста по-малки драми се отчайвах едва ли не от живота, лошо ми става. Сега вече се стремя да съм с нагласи като твоите. Неща, които не зависят от нас няма какво да ги мислим! Пък пиенето и пушенето не са единствените забавления. Доста познати, които, по една или друга причина, се наложи да спрат да пият, откриха нови хобита, които иначе нямаше да започнат изобщо да търсят. Наистина стискам палци всичко да е наред!


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
11 Окт 2001 20:18
Мнения: 1117
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 20 Сеп 2018 09:47


Der Meister написа:
Човече с теб не съм се виждал на живо, но съм сигурен, че си супер пич! Наистина, евала за позитивизма ти. Аз като се замисля, преди време, за какви доста по-малки драми се отчайвах едва ли не от живота, лошо ми става. Сега вече се стремя да съм с нагласи като твоите. Неща, които не зависят от нас няма какво да ги мислим! Пък пиенето и пушенето не са единствените забавления. Доста познати, които, по една или друга причина, се наложи да спрат да пият, откриха нови хобита, които иначе нямаше да започнат изобщо да търсят. Наистина стискам палци всичко да е наред!


Thanks for the kind words. Hindsight is 20/20 - като погледнеш назад винаги нещата изглеждат по лесни. Човек често има някаква носталгична призма за миналото в повечето случаи и му се струва по лесно и по добро. Реалноста е че и тогава и сега си имал/имаш някакви проблеми които at the time seemed important but now seem silly. Реално that's part of being human/adult - the ability to endure. Но като цяло, навиците могат да бъдат заменени с по-добри и по здравословни такива. Мерси и подобно спрямо теб. :wink:

Ashkenazi написа:
Привет, и добре дошъл обратно във форума, Рико! :)

Цялата тази поредица от трагедии, която представи, е наистина умопомрачаваща, и наистина съжалявам да чуя за нея.
Звучи сякаш си влязъл в "Jacob's Ladder". или сякаш някой те е вкарал там...

бтв спомена нещо че ти предстои "30-ака". Бе чакай малко бе, аз тебе защо те помня като набор 85-6, нещо такова? Наистина ли си 89? :shock: :shock: :shock:
Били сме на поне две форумни двамата заедно и винаги съм те помнил като по-възрастния пич, около който всички други по-млади, които варирахме от 88 до 91, се събирахме да му слушаме историите и житейските уроци.

Rico написа:
Нещата тука се развалиха системно - смъртта на майка ми ме афектира конкретно заради начина по който се случи, после ми се влоши моето състояние, тотална промяна на начина на живот заради диагнозата, депресия, загуба на работа, после на приятелка, котка, суисидни мисли и тн. Системния фейл на различните variables в живота ти водят водят до срив в някакъв етап.


Хм, а замислял ли си се дали не е нарочно?
Все пак идваш от една страна където всичко ти е уредено и се цени личната свобода и благоденствие на хората, и се връщаш в този кенеф bylgariq, където всеки ти се меша в работата и в личния живот с умишлената цел да го преебе.
Просто храна за размисъл...


Мерси и добре заварил. :D

Shit happens nigga.

89 набор съм, просто давах такъв vibe като по бях по млад.

Америка е добра държава ако единствената ти функция и цел е да правиш пари. В България имаш в пъти по голяма свобода за общо взето каквото се сетиш в почти всеки аспект от живота ти. Какво разбираш под "благоденствие" като дефиниция?

България е fine, точно в момента има зверски недостиг на каквато и да е качествена работна ръка, plenty of opportunities. До момента (към 3 години направих) имам само един негативен experience с една малоумна колежка която ме прееба защото явно беше дребно момиче (идваше от Димитровград, казваше се Памела (мисля че е ясно на коя спасителка е кръстена) и кучето и се казваше Парис, nuff said) и си мислеше, че ще и открадна хляба. Реално, обаче аз и позволих да ме преебе, защото бях афектиран от доста други неща и в нормална ситуация никога нямаше да оставя подобно нещо да се случи и щях да отреагирам доста по адекватно. Но т'ва е единичен случай който в последствие ми изигра даже добра роля при напускането и успях да получа това което аз искам, благодарение на точно този фактор. Отделно I hated the job, she just pushed me in the right direction :D Сега имам шанса да работя нещо което ми харесва и да си работя от вкъщи което ми позволява да ходя на фитнес 4 пъти в седмицата и да работя по себе си.

България си е fine, има plenty of opportunities waiting to be taken. Като гледам как вървят наемите, с една заплата от 1.5 човек може да се оправи преспокойно, че и да му остават пари (колата я изключвам от уравнението че тя е много голям консуматив, аз лично нямам кола, та нямам представа колко пари отиват там). При 2к, 2.5к спокойно бих изтеглил кредит за апартамент.

___________________________________
Though they sink through the sea they shall rise again; Though lovers be lost love shall not; And death shall have no dominion.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 20 Сеп 2018 11:26


Цитат:
Още ли въртиш огинчета Андрюша? Можеш ли да ме научиш? (съвсем сериозно, бих седнал да се науча, тая година съм го ударил да научавам нови неща тотално различни от персоната дето съм по принцип, тъй че ако имаш време и желание да имаш падауан ай ем иор гай)


Wow! Не само, че още ги въртя, ами това се превърна в основния ми доход към момента. Иначе ако искаше да се учиш, това е супер. Тамън от началото на октомври ни започва курса за начинаещи:

https://www.facebook.com/events/1025962790905312/

Разбира се на мен ще ми е интересно да се запознаем и ако курса не ти се вижда подходящ формат, може да се виждаме отделно, но трябва да знаеш, че курса ще е най-систематизирания и бърз начин да се научиш.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 20 Сеп 2018 11:46


Ебаси, Rico, съжалявам за случилото се :(. Радвам се, че въпреки всичко, си успял да се пребориш и да мислиш положително. Стискам палци всичко да е наред със здравето и да пребориш и тоя етап от живота.

Ashkenazi написа:
Хм, не мисля че ме разбра какво имам предвид в последния ми абзац, но карай.

Само да вметна че ако и в реалния живот използваш толкова много афоризми, особено клиширани такива, и замяна на български с английски, то нищо чудно че все още изпитваш трудност да се приспособиш. :)

Всичко в постовете му ме кара да мисля, че се е приспособил много по-добре от теб :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Окт 2001 20:18
Мнения: 1117
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 20 Сеп 2018 11:54


Ashkenazi написа:
Хм, не мисля че ме разбра какво имам предвид в последния ми абзац, но карай.

Само да вметна че ако и в реалния живот използваш толкова много афоризми, особено клиширани такива, и замяна на български с английски, то нищо чудно че все още изпитваш трудност да се приспособиш. :)


Обясни тогава какво имаш напредвид, щом не съм те разбрал правилно :) Съвсем възможно е, писмената комуникация не е винаги толкова ефективна колкото словесната такава.

Ползвам си английски доста често, да. По удобно ми е да комуникирам и по лесно ми тече мисълта. Отделно оперирам с презумцията, че всеки от от тук ще разбере какво казвам предвид че всички сме геймъри и се очаква да имаме адекватно ниво на английски. :D

В реалният живот комуникирам различно в зависимост от социалната среда, хората и ситуацията около мен. :) Ако съм с близки говоря изцяло на английски език понеже ми е по лесно да комуникирам емоции и мисли на съответния език.

Проблеми с адаптацията нямам абсолютно никакви. Даже напротив, чувствам се много добре в бг.

Liberty написа:

Wow! Не само, че още ги въртя, ами това се превърна в основния ми доход към момента. Иначе ако искаше да се учиш, това е супер. Тамън от началото на октомври ни започва курса за начинаещи:

https://www.facebook.com/events/1025962790905312/

Разбира се на мен ще ми е интересно да се запознаем и ако курса не ти се вижда подходящ формат, може да се виждаме отделно, но трябва да знаеш, че курса ще е най-систематизирания и бърз начин да се научиш.


Найс, определено ще double-check-на. :P

Gipo написа:
Ебаси, Rico, съжалявам за случилото се . Радвам се, че въпреки всичко, си успял да се пребориш и да мислиш положително. Стискам палци всичко да е наред със здравето и да пребориш и тоя етап от живота.


Shit happens bro, живот и здраве октомври месец може да направим форумна и на по биричка. 8)

___________________________________
Though they sink through the sea they shall rise again; Though lovers be lost love shall not; And death shall have no dominion.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 20 Сеп 2018 21:38


Може - задължително! 8)

Мен ще ме поканите ли? Обещавам да не шитпоствам! :oops:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 20 Сеп 2018 23:18


Ashkenazi написа:

Само да вметна че ако и в реалния живот използваш толкова много афоризми, особено клиширани такива, и замяна на български с английски, то нищо чудно че все още изпитваш трудност да се приспособиш. :)


Да, човека в САЩ се е оправил като чужденец, връща се в бг и пак си ирежда нешата, ама според хайчо ще изпитва проблеми с интеграцията.

Доооре баце :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 20 Сеп 2018 23:43


Е на хайчо и чистачките му пречат да се справя в живота.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 21 Сеп 2018 00:18


И продавачките на монстър :x


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 25 Сеп 2018 20:48


toq_ot_star_wars написа:
колко типични българчета сте само...


:D :D :D

какво точно имаш в предвид като го казваш, понеже оставам с впечатлението, че вкарваш подигравателна нотка

ако аз и гипо сме българчета(забележи - не намесвам другите в спора, като, сигурен съм, всеки може да ти каже по нещо), а ти след 3-4 години затворен пред компа някъде на запад вече не си, сподели моля те по кой критерии се смяташ на нещо повече от нас двамата, за да оправдаеш начина си на разговор?


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 25 Сеп 2018 21:43


poslednite postove
za izlizaneto 6 pati mesechno
pochvat da me karat
da re-evaluatevam i bez dr kratkite si poseshtenia
v tozi forum mochmeta
ako iskate praim edin messenger/viber/whatsapp chat
tova vaji za normalnite hora
shtoto nz prosto :roll: :roll:

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 26 Сеп 2018 07:32


toq_ot_star_wars написа:
а дори и не ме взимате насериозно. :D

Взимам те насериозно, имаш нужда от специлиазирана помощ.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 27 Сеп 2018 08:17


Изсра се върху единствената нормална тема във форума от години. Добра работа, Волтаж.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 27 Сеп 2018 10:40


Маце Борко написа:
Изсра се върху единствената нормална тема във форума от години. Добра работа, Волтаж.

Е какво ѝ е толкова доброто, по-скоро ключовото тук е че блудният син Рико отново е сред нас. Това разбира се е похвално и супер, но в същността си темата "Има ли още живи?" - "Не." просто няма как да е добра тема, предвид че само ни напомня за неизбежно задаващия се крах на залязващата ни общност. :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 30 Сеп 2018 18:00


Валентин I написа:
Маце Борко написа:
Изсра се върху единствената нормална тема във форума от години. Добра работа, Волтаж.

Е какво ѝ е толкова доброто, по-скоро ключовото тук е че блудният син Рико отново е сред нас. Това разбира се е похвално и супер, но в същността си темата "Има ли още живи?" - "Не." просто няма как да е добра тема, предвид че само ни напомня за неизбежно задаващия се крах на залязващата ни общност. :lol:


btw от 4-5 години, когато и да намина, си пишете, че форума умира, пък се не, та не. И g2h.pestilence няма да го бутне :)

___________________________________
остарехме


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 30 Сеп 2018 20:15


d4rk.1nside написа:
Валентин I написа:
Маце Борко написа:
Изсра се върху единствената нормална тема във форума от години. Добра работа, Волтаж.

Е какво ѝ е толкова доброто, по-скоро ключовото тук е че блудният син Рико отново е сред нас. Това разбира се е похвално и супер, но в същността си темата "Има ли още живи?" - "Не." просто няма как да е добра тема, предвид че само ни напомня за неизбежно задаващия се крах на залязващата ни общност. :lol:


btw от 4-5 години, когато и да намина, си пишете, че форума умира, пък се не, та не. И g2h.pestilence няма да го бутне :)

Е ти като наминеш не виждаш ли че трима-четирима души пишат в тоя форум. :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 30 Сеп 2018 21:54


Валентин I написа:
d4rk.1nside написа:
Валентин I написа:
Е какво ѝ е толкова доброто, по-скоро ключовото тук е че блудният син Рико отново е сред нас. Това разбира се е похвално и супер, но в същността си темата "Има ли още живи?" - "Не." просто няма как да е добра тема, предвид че само ни напомня за неизбежно задаващия се крах на залязващата ни общност. :lol:


btw от 4-5 години, когато и да намина, си пишете, че форума умира, пък се не, та не. И g2h.pestilence няма да го бутне :)

Е ти като наминеш не виждаш ли че трима-четирима души пишат в тоя форум. :lol:

Факт, ама като цяло има още едни 20-30 дет си лъркват явно, виж как и ти се появи изведнъж ;)

___________________________________
остарехме


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 30 Сеп 2018 22:15


Здрасти и от мене, аз напоследък спрях да поствам, щото все по-често забравям, но все пак влизам да проверя за какво се карате всяка седмица :*

Здрасти и на появилите се в тая тема и на Рико, и стискам палци брат всичко да е наред

Иначе аз точно съвсем наскоро си бях поиграл да проуча как седят нещата с жилище на кредит и малко ми призля, и май ще поизчакам поне до 30-така, за да събера сили, кураж и още малко сигурност в работата i guess

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 01 Окт 2018 09:38


d4rk.1nside написа:
Валентин I написа:
d4rk.1nside написа:
btw от 4-5 години, когато и да намина, си пишете, че форума умира, пък се не, та не. И g2h.pestilence няма да го бутне :)

Е ти като наминеш не виждаш ли че трима-четирима души пишат в тоя форум. :lol:

Факт, ама като цяло има още едни 20-30 дет си лъркват явно, виж как и ти се появи изведнъж ;)

Е аз съм тук всеки ден :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Има ли още живи?
Публикувано на: 01 Окт 2018 09:41


Прави ми впечатление, че iddqd скоро не е влизал. :(

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com