Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 26 Мар 2017 23:14


На мен ми е криво, че дори хората със сходни политически възгледи се делим и дърляме непрекъснато, какво остава да спечелим някой по-далечен като ориентация...

Извън София, цяла България гледа на партиите, които ние възприемаме като малко по - нормални, като на клоуни.

Казвал съм го и друг път - проблемът не е толкова в политиците, колкото в манталитета на електората.
Реална политическа промяна ще започне да се усеща, когато активно заизмират хората, родени преди последното десетилетие на социализма. Демокрация и демократични традиции не се градят с хора, които гледат на социалистическите порядки през носталгията от детството си, а с такива, родени в България като част от Запада (с всички уговорки около коректността на това определение).

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 26 Мар 2017 23:21


Е как да гласува човек за "дясна партия", като са 5-6 на брой, еднакво безлични, еднакво бедни, и еднакво извън парламента още преди да е започнало състезанието?
Виж националистите как не са съгласни за Русия, не са съгласни за Македония, даже нямат еднакви икономически възгледи, ама се събраха в името на това да влязат някак в голамата къща.
Щом тези карикатури могат да го направят, защо разните републиканци, ДА българи и не знам какви още не го направиха? Това само сигнализира на гласоподавателя че са неорганизирани и неподготвени, съответно да не се гласува за тях.

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 26 Мар 2017 23:28


И ти си прав, разбира се.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 26 Мар 2017 23:39


indigo написа:
Е как да гласува човек за "дясна партия", като са 5-6 на брой, еднакво безлични, еднакво бедни, и еднакво извън парламента още преди да е започнало състезанието?
Виж националистите как не са съгласни за Русия, не са съгласни за Македония, даже нямат еднакви икономически възгледи, ама се събраха в името на това да влязат някак в голамата къща.
Щом тези карикатури могат да го направят, защо разните републиканци, ДА българи и не знам какви още не го направиха? Това само сигнализира на гласоподавателя че са неорганизирани и неподготвени, съответно да не се гласува за тях.


Ами веднага ще ти отговоря. Защото т.нар. "националисти" са просто безпринципни лапачи. За тях е лесно да се обединят в името на това да влязат в парламента.

Хората съставляващи и подкрепящи партии като "Нова република", "Да България" и РБ, приемат политиката както би трябвало да се приема, като сблъсък на принципи и идеи и няма как така лесно да се обединят. Реално "Да България" са лява партия от западен тип, нещо като демократическата партия в САЩ. НБ и РБ са дясно-център.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1869
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 26 Мар 2017 23:50


Ами нека са си живи и здрави, и все така принципни идеолози извън парламента.
Сигурен съм, че един ден ще постигнат целите си, няма нужда от компромис.

Spoiler for :
не

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 27 Мар 2017 00:06


В тоя смисъл най - автентично десните мразят Москов в червата вече, но според мен човекът просто остана неразбран от тези, които смятат, че политика се прави без компромиси. Последните в момента са под 3 процента впрочем. То е хубаво да имаш принципи, но трябва да си даваш сметка и какво ще коства като политически компромис реализацията им. Колкото и да им симпатизирам - ДСБ може завинаги да си останат принципни, ма ква файда, ако нямат достъп до управлението.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 27 Мар 2017 00:30


Маце Борко написа:

Казвал съм го и друг път - проблемът не е толкова в политиците, колкото в манталитета на електората.
Реална политическа промяна ще започне да се усеща, когато активно заизмират хората, родени преди последното десетилетие на социализма. Демокрация и демократични традиции не се градят с хора, които гледат на социалистическите порядки през носталгията от детството си, а с такива, родени в България като част от Запада (с всички уговорки около коректността на това определение).

За мен тук нараства друг проблем. Чрез засилена пропаганда се оформя нов червен контингент от наши набори, които не са живяли по време на комунизма и гледат на него като по-добрата алтернатива (wooow баничките са били 5 стотинки брааат). За тях, моментното положение с нашата демокрация ("демокрация") е адски зле и искрено вярват, че отминалите дни са били по-добри и всеки е имал работа, колкото и тъп да е бил и т.н...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 27 Мар 2017 01:25


Има нещо такова. Чел съм хора в интернет да пишат неща от рода на "Аз съм роден 2000-та, ама знам че преди е било по-хубаво". Отделно модерната пропаганда си върши добре работата - много млади хора говорят булшитове за някакви соросоиди, рептили и темподобни простотии, същите тия гласуват за БСП :D .

И аз си мислех, че като мине известно време и дъртите хардкор комуняги поизмрат, тия неща ще се позабравят, но нещата явно не са толкова прости. Поради разни исторически причини или и аз не знам точно какво, по тези земи действат негативни влияния, а и винаги ше има хора приемащи неразумни идеи, отричащи цивилизацията в сегашния и вид, с които да могат да се оправдават за собствените си неуспехи или там каквото не им харесва :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 27 Мар 2017 09:33


E, добро утро, аз ви го говоря това откакто съм във форума :D

indigo написа:
Ами нека са си живи и здрави, и все така принципни идеолози извън парламента.
Сигурен съм, че един ден ще постигнат целите си, няма нужда от компромис.


Ами всъщност не е проблема в липсата на обединение между хора, които нямат много общо. Проблема, конкретно за десните е в липсата на силно послание и силно лидерство, което да резонира в хората. По принцип десницата навсякъде по света е разединена, защото това са свободомислещите хора, докато левицата гласува под строй. Ето например на последните избори в САЩ половината републиканци изобщо не подкрепиха Тръмп, а някои директно го нападаха, докато демократите бяха стриктно зад Хилъри, дори консомолеца Бърни Сандърс. И въпреки това Тръмп спечели защото имаше ясно изразени, силни, разбираеми послания и собствено присъствие като личност. Нищо от това го нямаме тука.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Псевдо рейцър
Аватар
Регистриран на:
19 Дек 2009 00:17
Мнения: 2462
В момента играе: Всичко без аниме игри
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 27 Мар 2017 14:45


https://www.facebook.com/smehytezdrave/ ... 649599790/
Его е...

___________________________________
Drecher написа:
От Чернобил съм, единственият регистриран гражданин. Дръжа една баржа на брега на река Припят и я отдавам на безделници като теб. Цената за една нощувка е 2 бутилки водка и 5 минути да си удряш чатала с тухла.


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Юли 2012 23:42
Мнения: 761
В момента играе: с кьорави катерички
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 27 Мар 2017 17:58


какви десни, какви 5 лева :shock: кво говорите :D

Значи, хем сме елитни, десни, умни, красиви и ни е гнус от тъпата паплач, хем държим тъпата паплач да гласува за нас :lol: :lol: :lol: :lol:

Предполагам целият проблем е, че в България кимването е знак за несъгласие, а дясното е ляво.

________________

Да, България ако не бяха вкарали такива противоречиви типове в листите си, щяха да имат доста по-сериозен успех. Ако не бяха дясна партия, която е спонсорирана от леви либерали, също щеше да им се получи по-добре. Уви, гласувах за тях, заради конкретни хора там, а и просто щото нямаше за кой друг, ама мисля, че е в полза на всички, че нито един аутист от десните не влезе. Вземе се направи някаква реална дясна партия, след като Рамадам, Москов и другите типажи бяха така заслужено заровени :o


Image



П.С АКО МОЖЕ СЛЕДВАЩИТЕ ДЕСНИ И ТЕ ДА КРЕЩЯТ САМОУВЕРЕНО, ЧЕ ТРЯБВА ДА СИ ДАДЕМ НЕБЕТО ДА НИ ГО ПАЗЯТ КРАЙНИ ИСЛЯМИСТИ, ЩЕ МОЖЕМ ДА БЪДЕМ СИГУРНИ, ЧЕ ВСИЧКО Е НАРЕД.

___________________________________
кьорави катерички


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 27 Мар 2017 20:46


Абе

как в бг вадиш на турчин паспорт и другата седмица гласува

а в UK искат да си живял (май поне 9 месеца в годината) в страната в продължение на 5 (ПЕТ) години, за да можеш да гласуваш на техните

...........................?


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 28 Мар 2017 05:15


Маце Борко написа:
Извън София, цяла България гледа на партиите, които ние възприемаме като малко по - нормални, като на клоуни.


Ама да ви сера у столичния елит :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 28 Мар 2017 22:45


Относно бг политиката като цяло съм доста съгласен с Андрей. Това, че за първи път се случва, така че "десните" (слагам кавичики, защото в БГ тези понятия са доста размити) да двоумят между 2 партии, всъщност хич не е лошо. Всички се оплакват, че няма за кой да се гласува, ето сега даже имахме 2 адекватни избора - Да БГ и НР. Да, и аз исках да се коалират, защото очаквах такъв сценарий, че нито едните, нито другите ще влязат, но нека не се заблуждаваме кой е основния проблем. А именно - народът. Явно българинът си иска БСП и ГЕРБ и това е. Докато тия 2 партии взимат общо 60%, забравете за Да БГ и НР и РБ и каквото и да е различно нещо. Пък дори и да влязат в парламента все едно нещо ще се промени. Дори Христо Иванов и Радан Кънев да станат съответно мин.-председател и президент, като ни е кофти матряла няя се оправи бг. Обаче гледайки статистиките какви хора за кой са гласували, все повече клоня към някакви идеи, например да се държи "матура", за да имаш право на глас.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 28 Мар 2017 23:10


Донякъде съм съгласен с това което казваш, но както казах проблема е и в липсата на лидерство и на истински десни послания. Имай предвид че 50% от хората ВЪОБЩЕ не гласуват. Това всъщност са по-добрата част от населението, повечето ми познати, млади хора са така, те не гласуват защото не виждат за кого. Очевидно Радан Кънев и другите нямат нито харизмата, нито идея за това как да спечелят хората, нито разбиране за съвременната култура, соц.медийте и т.н. следователно все още не сме свидетели на появата на политическо явление, което да увлече голяма част от "добрия материал", а такъв има.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 29 Мар 2017 00:13


Сори ама не съм съгласен, че тия дето не гласуват са "по-добрата част от населението". Това, че не виждат за кого не е оправдание на незаинтересоваността им към този важен аспект от живота наречен политика. Избор и "най-малко зло" винаги има.

Що се отнася до липсата на лидерство, обективно погледнато си прав, че хората искат лидери, но аз лично не смятам, че така трябва да се случват нещата. Щото кво значи лидер? Харизматична личност ала Тръмп или Борисов ли? Представата за лидер на масите, за съжаление, не смятам, че е това, което трябва да бъде. И, съответно, като се каже лидер, веднага си представям портрета на шут който говори на прост/разбираем език за масите и действа популистки, точно както горе-изброените 2-ма "лидери". Ако за такъв лидер става въпрос, не мерси, по-добре някой скучен, скромен пичага, който обаче да върши работа.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 29 Мар 2017 10:09


Форумът пада през ден, а вие се занимавате с някакви политически тъпотии :?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 29 Мар 2017 10:20


Gipo написа:
Форумът пада през ден, а вие се занимавате с някакви политически тъпотии :?

И аз това си мислех тази сутрин - почва да става все по-трудно да се проведе някаква състоятелна дискусия като през ден-два за по цял ден форумът е недостъпен. Няма ли какво да се направи? :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 29 Мар 2017 11:27


нелегален написа:




Вижте как широко, пространствено и чисто е всичко. Вижте как докато се движиш сякаш всичко се отмества, за да ти направи път. Как просто се движиш свободно, безкрайно...

...Сякаш всичко ти принадлежи.

тц-тц-тц... :)

Може би ще ги стигнем някой ден...


Широко, щото е мъртъв град със смешна бройка хора по улиците и липса на частна инициатива за запълване на тия пространства с нещо.

Т.нар. джигитайски империи се стремят именно към смазване на индивидуалното чрез колосални и прекомпенсиращи булеварди и площади в столиците докато останалата част от населението се гърчи по черните пътиша на провинцията. Погледни какво е направил Кадиров в Чечня примерно или центъра на Астана на какво прилича - лъскаво, огромно и... мъртво. И как всъщност абсолютно нищо не ти принадлежи, щото а си поел някаква лична инициатива, а са те резнали от пейзажа набързо :lol: :lol: :lol:

Рейзвам с


___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Избори 2017 - Цивилизована Тема
Публикувано на: 29 Мар 2017 11:45


Маце Борко написа:
Широко, щото е мъртъв град със смешна бройка хора по улиците и липса на частна инициатива за запълване на тия пространства с нещо.

Т.нар. джигитайски империи се стремят именно към смазване на индивидуалното чрез колосални и прекомпенсиращи булеварди и площади в столиците докато останалата част от населението се гърчи по черните пътиша на провинцията. Погледни какво е направил Кадиров в Чечня примерно или центъра на Астана на какво прилича - лъскаво, огромно и... мъртво. И как всъщност абсолютно нищо не ти принадлежи, щото а си поел някаква лична инициатива, а са те резнали от пейзажа набързо :lol: :lol: :lol:

Рейзвам с


Няма как да минем и без:



За мен лично абсолютно ултимативната дестинация в региона, англоезична на всичкото отгоре. 8)

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com