Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 07 Юни 2015 11:25


Да бъдем честни - Меси не показа и 10% от гения си. Имаше един пробив и един фал, но Ювентус са един от малкото отбори, които които заявиха преди мача: "Знаем как да го спрем" и всъщност го спряха. Респект. Само дето имаше едни Неймар и Суарез, които компенсираха, както и Иниеста, който още е на висота. Шави нещо не го видях в тоя мач аз. Браво на Ракитич за старанието и на Алвеш за бягането. Браво на защитата, която си свърши работата. И поздравления за Юве, които играха равностойно до самия край, когато нямаше как да спасят третия гол. Мората е момче с качества и Реал трябва да ги е яд, че го изпуснаха.
Относно конкуренцията Меси - Роналдо. Щастливци сме, но...
Първо, вече Роналдо спъхна и реално имаме победител в надпреварата. Роналдо продължава да вкарва, но вече не бяга, изморен е и сякаш не му се стои в Мадрид, което се отразява на формата му. Четох, че Бенитез пак ще върти всичко в отбора около него, което е лошо, защото без него отборът пада в трапа. Хамес е средняк, Чичарито сякаш още се приспособява, а Бензема се старае, но стана... Крал на асистенциите. Нямам нищо против Роналдо, но вече не е за Златна топка. Оспорете ме, ако греша.
Второ, като тия двамата вкарват по 70 гола на сезон и оглавяват всичко, въпросната надпревара за Златна топка, че и другите, се обезмислят. Нойер се трудеше като грешен дявол и трябваше да спечели миналата година, когато Меси пък не беше във форма, но по някаква непонятна логика не взе приза, за сметка на Меси, който дори не направи силно Световно. Когато няма интрига е скучно.
Иначе много се смея, като чета как феновете на двамата се обиждат, много е забавно за неутралния зрител.
СЕГА вече се подразник на Сокачев. Първо си беше заврял микрофона в ризата, та сума пъти вместо коментар - пръщене. Като Барса атакуваше, тоя човек се попикаваше. Коментаторите трябва да са неутрални.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 07 Юни 2015 11:57


На мен пък ми правеше впечатление, че смукачев повече се кефи на атаките и гола на ювентус. Един приятел го познава и казва, че е пич, ама в последните години много изперквал на мач. А Шави игра в последните 12 минути само, нормално е да не го видиш много в мача :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 07 Юни 2015 14:54


Мача беше добър, имаше много интрига според мене, особено след като Юве изравниха. Истината е, че на този етап в Европа няма кой да ни спре, почти нямаме слабо звено в отбора. Единствено обичайните заподозрени за гафове - Алвес и Пике от време на време правят проблем. Алвес забравя, че е десен защитник и прави някакви ненормални пробиви и центрирания вдясно, от които обаче мястото му отзад става празно и, ако другите си стоят по местата, трябва да го покрива Пике, който понякога е доста тромав. От такава ситуация вкараха и Юве. Отпред сме наистина много силни, дано контузията на Суарез не е сериозна, интересно ми е как ще се организираме отпред без двойката Шави-Иниеста. Шави според мене го пуснаха ей така, от уважение, последен мач, да се появи и той на финала. Меси си е Меси, или ще вкарва, или ще подава, или ще заема поне двама да го пазят. Той си изработи втория гол - от него стана рикошета, който скара Суарез. Много леко играем, правят го да изглежда лесно. Дано не сменят треньора, че много катаклизми станаха. Имаше дузпа срещу Погба, ама имаше и ръка на Лихтщайнер, така че съдията си компенсира. Джунeйд Чакър е добър между другото, и на световното се представи добре.

И аз мисля, че Роналдо малко или много се умори. Носи Реал на гърба си, спечели в общи линии всичко, няма особена конкуренция и загуби интерес към футбола. Проблема е, че той е единственото решение за отбора, защото всичко се върти около него и, както в момента изглеждат безсмъртни, ако си тръгне, Реал ще изпадне в криза. Макар, че според мен смяна на първенството ще му дойде добре. Хамес не е нищо особено, Реал го взеха след световното, просто за да не го вземе някой друг. То си е практика в големите отбори - както Сити взеха Бони като се разигра и привлече интерес. Чичарито никога не съм го харесвал, а и той не може да изиграе цял мач, неслучайно го и в Юнайтед, и в Реал, и за Мексико го пускаха от 60мин нататък.

МЛС наистина си е мъка, все едно гледам женски футбол малко. Обаче има огромен потенциал, за 2-3 години правят стадиони по 80 000 места и всичко е пълно, повечето големи градове извадиха отбори, явно харесват спорта. Пари за инвестиции има, привличат големи имена, пък било то в залеза на кариерата им, ама пак е нещо. До 5 години очаквам силно развитие там.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 07 Юни 2015 15:02


denik написа:
Никога не съм харесвал Барса и играчите им са ми били антипатични.

Дори Меси днес не показа на 100% гения си. Но, бахти, този играч е огромен. Ще се помни дълго в историята, а ние сме истински щастливци, че сме свидетели на може би най-голямото съперничество в историята на футбола между него и Кристиано.


Точно това си говорихме с едни френдове преди седмица... Сблъсъкът Меси vs Роналдо това непрестанно чупене на рекорд след рекорд в борба за титлата номер 1 ... такова чудо няма да има в близките 50/100 години. Без значение на кого симпатизирате и кого презирате дълбок поклон и пред двамата, че ни правят свидетели на този велик спортен сблъсък.


Хората даже сайт са направили http://messivsronaldo.net/records.php

Като казахте MLS се сетих за австралийското футболно първенство което може би обира точките в графа Most Retarded Football League :D

https://www.youtube.com/watch?v=ylf2YS1Qk84 10/11
https://www.youtube.com/watch?v=DUIpMv3 ... redirect=1 12/13
https://www.youtube.com/watch?v=F6Bb3MeiM4I 14/15

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 07 Юни 2015 21:02


Финалът не го гледах, за съжаление бях на почивка в някакъв селски хотел, в който ни набутаха в стая без телевизор :( Гледах после репортажи и мога да направя заключение, че Барса заслужено спечели петата си КЕШ. Може би след 10-15 години както е тръгнало ще изравни и дори подмине Реал Мадрид. Италианското първенство дърпа назад и няма как да е иначе, понеже два от грандовете им са в колапс. Ювентус няма никаква конкуренция в Италия, ситуацията е сходна като тази в Германия с Байерн. За това и страдат в Европа. Не предвиждам нов участник от Италия на финал в турнира поне в близките години.

ПП:Тези австралийци са тотални дървари :D Смях се докато гледах клиповете и след 4-5 минути ме заболяха очите като видях как им се подгъват краката, аз съм в пъти по акуратен от тези, а нашата В група е направо като Примера Дивисион поставена до тях.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 08 Юни 2015 07:45


Пике след мача е отишъл при феновете на Барса, избрал си е нечие знаме, взел го е и го е забил в центъра на игрището :lol: Покорили са Берлин :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 08 Юни 2015 09:32


Е за тва предпочетох да гледам финал по SKY. Там тая случка беше доволно отразена.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 08 Юни 2015 11:11


Апффф, те владеят световния футбол, няма нужда от такива формалности.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 08 Юни 2015 13:08


истина е тва за италиански футбол - парите свършиха, откакто почнаха да се борят с черното тото(дали?) и нещата тръгнаха на зле. сутринта четох, че Пирло, Погба, Тевез и Видал почти сигурно ще си тръгнат, тоест кво остава - буфон, евра, мората.....тва да нямаш конкуренция в първенството си не е гаранция за успех - и в примера сме три големи отбора, ама в европа мачкаме. в англия конкуренцията е жестока, ама в последните години се осират в турнирите.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 08 Юни 2015 15:19


В англия е голяма конкуренцията, ама сякаш всички поравно станаха по-слаби. Затова конкуренцията остана, ама пък в същото време навън отборите са слаби.

В същото време като се замисля... вече и анлийското не е с толкова конкурентни отбори. Два мега богати отбора, които се борят за нещо + няколко силни отбора, които се мъчат да откраднат нещо. Ами това може да се каже и за английското, и за испанското.
Ето финалното класиране в Англия:
1. Челски 87
2. Сити 79
3. Арсенал 75
4. Юнайтед 70
5. Тотнъм 64

Испания:
1. Барса 94
2. Ревал 92
3. Атлетико 78
4. Валенсия 77
5. Севиля 76

Ами то излиза, че в испанското има повече конкуренция, защото е имало реална точкова борба за първото място, така и за третото място. В Англия е имало борба между 2 отбора за второто място. Отделно, сори, ама Севиля > Тотнъм. Атлетико има повече успехи в последните 20 години от Арсенал (пък като се замисля, преди това също). Челски и сити са изкуствени отбори, на които ако не бяха новите им собственици, щяха да са си все така убити средняци.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 09 Юни 2015 11:11


Английското първенство също бележи спад откъм качество, съгласен съм. В крайна сметка Ливърпул отдавна не можем да го броим за претендент за титла, че дори в предишни години беше доста далеч и от първата четворка. Манчестър Ю без съра са съвсем друг отбор, те и преди него са били де :D Докато се нагодят ще минат години, а и не се знае дали ще си върнат напълно блясъка и силата. Арсенал... ами имаше фен на Арсенал тук, те са си посредствени, може да направят няколко страшно силни мача, след което да се сринат и да загубят мачове срещу слабаци, непостоянни са. Битката в английското първенство в последно време е между шейха и Абрамович, кой е по богат. Отборите им са с много качествени попълнения, но понеже купуват всеки сезон много футболисти, те не успяват да се сработят, в Манчестър Сити често се сменят и треньорите. Гонят се бързи резултати, а в Европа често се излагат. Знаете, че Челси се изложи срещу Слован, Арсенал загуби от Монако, Ливърпул направи със зор равен с Лудогорец. Трудно бих поставил Нисшата лига в топ 3 на първенствата в света, въпреки че там парите са най-много и купуват само най-добрите спортисти на пазара. Това явно не е достатъчно.

ПП: Чакате ли новия сезон в Европа? Ще ни представят странна четворка там. Берое, Литекс, Лудогорец и Черно море. Ако някой направи тема за евротурнирите бих писал интересни неща за жребия, попълнения, коефиценти, противници и прочие за първите кръгове в Лига Европа и ШЛ. Хайпнат съм, защото ми се гледат бг. отбори на международна сцена, имайки предвид колко бързо отпадат, всеки мач може да им е последен в надпреварата :)


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 09 Юни 2015 11:53


Пиши направо тука. Тя темата е за всичко, свързано с футбола.
Разочарован съм от снощния мач с Турците. Добре, че не съм го гледал, защото щях да получа инфаркт. Прибирам се от вънка, спортните новини изобщо ми напомнят, че има такъв мач (днес имах изпит и мислех за него), водещата казва "засега резултатът е 3:0 за домакините" и ми стана ясно как ще свършат нещата. Едно полувреме сме играли добре, после за седем минути позор. Нищо де, те Турция са футболна сила, със сигурност по-добър спаринг партньор от обичайните заподозрени Кипър, Азербайджан и Обединени Арабски Емирства. Евентуално ще ги бием анадолците.
Срещу Малта никаква милост, един път ги бихме с 6:0, хайде пак.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 10 Юни 2015 19:36


Хохо, има си фенове на Арсенал, ама се скатават :D

Я дай малко предположения за груповите фази, че да понаправим някой лев :rockon:


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 10 Юни 2015 20:01


Не гледам много активно футбол, но симпатизирам на Арсенал. Сега ме мързи, но друг път може да драсна по дълъг пост по темата :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 10 Юни 2015 20:48


Аз преди бях фен на Арсенал , когато играеха - Анри, Бергкам, Люмберг, Пирес, Виера и т.н.

Но откакто бутнаха Хаибърито и взеха да копат за нов стадион, взеха да не ми харесват много, много. Защото почнаха да взимат само някакви набори на по 15-16 години , да ги пускат титуляри. Отделно всичките печки и мазути с някакви абуригенски прически - Коло, Моло Туре, Бакари Саня още куп манговци, все едно гледам отбора на Гана. Отделно всички французи , ама чисти французи, черни като мазут.
След като построиха новият стадион и развързаха кисията, взеха да купуват и нови играчи, но пак не им се получи. Ето примера с Озил ... 20 години нищо не са печелили , само насраната ФА Купа , дето ме боли фара за нея. В ШЛ отпадат като тъпаци още в началото.

И да , като цяло нивото на Английското първенство падна доста, според мене. За това не гледам мачове на Арсенал, предпочитам да гледам Ботев ПД, Лудогорец, ЦСКА Москва, Зенит, Шахтьор и др.

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 11 Юни 2015 16:31


Ти сериозен ли си за последното изречение :? :? :? ?


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 09:18


Gipo написа:
Пък Активния не гледа често футбол :) Сега подкрепяните отбори са съвсем други.


Следя мачовете, макар последната година да нямам възможност да го правя редовно, но гледам и разширени репортажи на мачовете, които ме интересуват. Признавам, че тази година Барселона наистина не получаваше обичайната съдийска "подкрепа", както в други сезони. До финала на ШЛ разбира се, там видяхме отново Барселона на Гуардиола - симулации, мръсни номера, дребни фалчета, лежане на терена и неосъдени дузпи, липсваха само обичайните червени картони. Ювентус бяха разконцентрирани и като цяло заслужено бяха победени, но тези цигански работи са ми неприятни като зрител. Докато не се унищожат раковите образувания във ФИФА и УЕФА, които асистират на лобита и черното тото, не се въведе техническа асистенция на съдиите, както във всички други спортове, такива циркове ще се случват постоянно.


Опит за туш... 1, 2, 3. Имаме нов шампион :lol:

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 10:21


Прав си, че имаше неотсъдени дузпи. Онова, което се удари в не прилепената до тялото ръка от твърде голямо разстояние (или без рикошет) обикновено го свирят дузпа. След това съдията явно реши да компенсира на другата половина или просто му бяха казали финалът да не се реши от дузпи.
Винаги съм обичал спора за това колко подкрепят съдиите барса. Виждал съм мачове, в които срещу барса се извършват брутални балтии и не се свирят дузпи/нарушения, след това второто полувреме се свирят някакви по-50/50 дузпи за барса и веднага всички скачат, че някой подкрепял барса(такъв мач имаше с Милан, примерно). Или пък отпадането на барса от интер, когато третия гол на интер беше от такава засада, че на страничния съдия директно трябваше да му връчат бастун и куче водач.
За едно съм съгласен, на финала барса-арсенал, не трябваше да гонят ван перси за разкарване на топката. Провинение според правилника има, съдията има право да го санкционира, но предвид това, че му беше втори жълт и това, че е финал - определено не трябваше да се стига до там.
Там е разликата, че аз не гледам само репортажи, а целите мачове на Барса и виждам как противниците се изнервят от постоянното притежание на топката и почват да правят супер селянии. Съответно получават съвсем заслужени картони, а после разните хейтъри, без да са гледали изобщо мача коментират как за пореден път били подкрепяли барса, понеже са дали картони на противника им. Или пък феновете на реал, които бучаха как не знам си кое поредно класико остават с човек по-малко - ми нормално е бе, като треньор ти е моуриньо, който е изкарал отбора си да счупи краката на барселонци, вместо да се надиграва...
А и за друго съм съгласен, в барса има кофти симуланти (понякога бускетс, дани алвеш, понякога педро), но реално отборът има 1/3 от дузпите да кажем на реал. Ето просто сравнение - меси има 1/3 от головете от дузпи на кристиано, а и двамата винаги бият дузпите на отборите си (с малки изключения). И е малко несериозно да се говори как някой бил паднал веднъж артистично, при положение, че преди това 80 минути са им чупили краката.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 11:59


Малко нуубски въпрос ама кога почва следващия сезон на ШЛ ? :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 12 Юни 2015 12:44


На есен са групите на ШЛ.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com