Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 15 Окт 2015 11:17


И аз съм поканена на подпиша договор и се притеснявам от някои неизвестни. Какво ще пише в този договор след 6 месеца, който от сега се задължавам да подпиша? За колко точно време се задължавам да работя за фирма, посочена от тях. Тези 700лв в началото мен не ме притесняват, кактои други казаха, за човек започващ от нулата и учил само 6 месеца, са напълно справедливи, но все за колко време важи тази заплата?
И досега си мислех, че на всички успешно завършили, предлагат работа, а то май не е така ?? На каква част предлагат работа?


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 16 Окт 2015 09:31


С тея договори,задължения и неустойки ми звучи много съмнителна тая работа. Особено ако ви задължават да работите за traderbg. Много лоши неща се говорят за тая фирма.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 16 Окт 2015 13:28


Какво значи "какво ще пише след 6 месеца", нали договорите са за това - слагаш подпис и до края на договора "правилата" не се променят, освен ако не те уведомят и искат съгласието ти отново. Иначе ако отсега ти казват да подпишеш нещо скрито, ясно е, че някакви долни схеми въртят.


Профил

Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 27 Ное 2015 06:50


че в момента им карам академията и момичето

gclub ทางเข้า gclub gclub ผ่านเว็บ gclub download


Профил

Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 24 Яну 2016 14:48


IT компания с силен български привкус.

Кандидатствах за единия сезон и се представих добре (в челните позиции) на двата теста за интелигентност, също така имах опит с html, css, JS и C# или казано по – просто смятам че покривах всички възможни изисквания.
Да ама не, след като бях банднат без обяснение си направих труда да се поразровя за тази“социална“ компания Империя Онлайн.
В крайна сметка цялото биене в гърдите е колко са добри и дават шанс на напълно неподготвени кадри да станата програмисти е пълна глупост.
Общия профил на търсения кандидат е интелигентен (в това няма нищо лошо) , млад, по възможност с полезно образование (математика, програмиране и т.н.), и това не е за цел да помогнат на някой. На тях им трябват млади лъвчета който да убедят че те са техен върхов благодетел , момчета и момичета който да нямат изградени трудови навици за да могат да бъдат формирани както компанията пожелае, да си нямат хал хабер от трудово право.
В общи линии скандалите свързани с компанията са следните, използвайки курса те си осигуряват свежо месо , цели тумби който да заменят по старите и вече по – скъпи предходни такива.
Има и случай при който наемат преводач който превежда играта на желан от тях език с обещанието че ще работи за тях, в последствие (след превеждане на необходимия език) служителя е освобождаван.

Лично аз не вярвах нито в добрата подготовка в курса , нито в прекрасните условия в компанията (и това се потвърди от няколко източника на по – късен етап). Но истината е че ти дават възможност да започнеш в този бранш и това е най - големият им плюс (а и основната им стръв), ако сте с по здрави нерви и успеете да преглътнете цялата българщина до натрупването на достатъчно опит в тази сфера и да махнете джуниара пред софтуерен инженер то тогава вече можете да потърсите реализация в по – бяла IT компания.

Успех на кандидатите и имайте едно на ум, ще трябва да инвестирате поне една година и не малко нерви от живота си в една мейдин БГ IT компания.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 13 Май 2016 23:22


Абе мочмета, някой има ли някакви наблюдения от Софтуни? :D

Очертава се да се изселвам към София и си мисля че това място е добро да "загубя" малко време там. Все пак се чудя, заради разнородните мнения в Интернет. Има разни дърти програмисти, завършили "престижни" университети и разни математици маняци, които хейтват по въпросния Наков защото прави "глупави" леймъри дето не стават за нищо, използвайки евтин маркетинг. Всъщото време пък една друга група хора се късат да хвалят тази частна академия, но ми звучат като някакви рекламни писачи. Интересно ми е къде е истината. Аз бая от материалите качени на сайта им съм гледал и смятам, че са доста интересни, полезни и разбираемо представени.


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 15 Май 2016 17:08


vanmx написа:
Абе мочмета, някой има ли някакви наблюдения от Софтуни? :D

Очертава се да се изселвам към София и си мисля че това място е добро да "загубя" малко време там. Все пак се чудя, заради разнородните мнения в Интернет. Има разни дърти програмисти, завършили "престижни" университети и разни математици маняци, които хейтват по въпросния Наков защото прави "глупави" леймъри дето не стават за нищо, използвайки евтин маркетинг.
Като човек от индустрията мога да ти кажа че за СофтУни се говорят лоши неща от всички, не само от висшистите. На първо място преподавателите били пълни олигофрени на средна възраст 20 които разбирали по малко от баба ми, това всеки го казва. Самия Наков се хвали че нямал нито един висшист преподавател, щото висшето било за балъци... Той и Наков е тотален дебил, изгледай му някое интервю и ще видиш. На 2ро място програмата им не е добра, за много кратко време ти сипват много технологии които реално няма никав смисъл да ги знаеш заедно (като Java и .NET примерно), и накрая става манджа с грозде.

За Телерик чувам доста по-позитивни мнения.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 15 Май 2016 20:20


На мен Наков ми изглежда леко луд, но в добрия смисъл на думата :D А и доколкото си спомням, Телерик също беше негово творение.

Записах началния курс, който трябва да започне в моя град след месец. Изгледах записите на минал такъв курс и от тях не научих почти нищо ново :D

Мислех си че за всички тия академии се говорят само лоши работи. Като цяло в България не се гледа хубаво на частното обучение. Аз затова търся мнение от хора които са учили там или просто имат преки впечатления.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 15 Май 2016 20:54


Не знам за софтуерния университет, но на Телерик карах онлайн обученията известно време преди да реша, че това не е за мен, но като цяло беше добре организирано. Ако не можеш да избереш между СофтУни и Телерик смея да препоръчам и една трета подобна инициатива, организирана и ръководена от един мой познат, Hack Bulgaria. Ето едно интервю, което взех от него докато работех в дир.бг миналата година: http://it.dir.bg/news.php?id=18708419

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 16 Май 2016 11:39


То като цяло идеята на всички тия академии дето никнат като гъби вече, е за супер кратък период да се научат не-технически хора (предимно икономисти и други които искат да се преориентират там където са парите) на минимални познания колкото да пишат някакъв работещ (макар и не качествен) код. Тъй като милите ни университети за 4 години изкарват кадри които и това не могат.

Което е от една страна ок, от друга качеството на кадрите наистина е на мега минимално ниво и short-term върши работа, но в дългосрочен план не. Вместо всеки втори да си прави академия, по-добре да се обединят и да акредитират един реален частен университет който да подготвя наистина качествени кадри. Щото само ФМИ не стига, а дори там без допълнително самообучение или курсове, не е на ниво.


Профил ICQ Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 16 Май 2016 15:53


СофтУни е на Наков личния сексуален обект. Факт е че, масово преподавателите са хора, които са завършили Телерик Академия/Софт уни наскоро. Демек по никакъв начин не може да ги определим за капацитети или професионалисти.

Цитат:
от друга качеството на кадрите наистина е на мега минимално ниво и short-term върши работа, но в дългосрочен план не.


This.

Почнах да получавам хуйобол от сякви познати, дето почнаха по тия академии и после 1 Hello World не могат да пишат, ама искат лудите заплати -.- .

Академиите са полезен инструмент ако си на 18 и имаш 1 година да загубиш, за да можеш после още 1 да изгубиш в търсене и на 20 да си някъв читаш кандидат за 3к заплата.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 16 Май 2016 20:16


Качеството на кадрите си зависи от самите хора. В университета ми сигурно 70 процента от колегите хич не знаеха за какво става дума в учебния материал и въбще защо са там. Тия които едва завършиха, надали са мега добрите кадри, в дългосрочен или краткосрочен план :D

От друга страна човек като е запален по нещо и влага време и усилия, няма значение какъв е университета. То даже човек ако е достатъчно самоинициативен, от тия заведения няма много смисъл, освен запознаването с хора със същите интереси и евентуално попадането в подходящата среда.


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2004 22:57
Мнения: 1353
Местоположение: Някъде там в неизследваните райони!!!
В момента играе: Knight online
Заглавие: Re: IT Talents
Публикувано на: 06 Апр 2017 21:26


Много късно (предполагам) ама аз лично пробвах СофтУни. Не дългогодишните им програми, ама кратко 3 месечно обучение по Друпал.
Смея да кажа, че беше добре.
1. Трябва да имаш собствен лаптоп, ако разполагаш и с телефон с хотспот- чудесно. Интернета въздушният им съква. Ту го има, по-често го няма и не може да се закачиш, а ако се вържеш - не е стабилен. Има прекарани кабели за всяко място, но жаковете или са счупени или просто си уцелил място без интернет ( поне в залата, която аз бех, така стоеше проблема с кабелния, wi-fi си е болест там.)

До тук с нета. Имат добра база. Приятно е. Залите събират много хора, но е удобно и е направено така, че да се чува и вижда. Преподавателите реагират не само на място, но и във фейсбук (има си групи и си тече комуникация). Материалите се предоставят и онлайн, ако те мързи да си на място (както стана с мен в последствие).

Имат стандарт. Предават неща, които обикновено се търсят. Обикновено от хра, които го работят и после те зарибяват за тяхните фирми.

Изходният изпит е в тяхна платформа (на СофтУни) за време се минава през затворен тип въпроси, кат чекваш верният отговор и веднага разбираш дали си го взел ( с 5 и повече) или не си успял (под 5 оценка).
Плюс е, че ако не знаеш въпрос, може да го отминеш и после да се върнеш на него. Минус е, че е в интернет и ако ти спре нета (на мен ми се случи за 5 мин да прекъсне) времето на изпита продължава да тече, но не може нищо да правиш.

Общо взето това е, но възнамерявам да запиша още курсове там, които ми харесват главно, защото обясняват разбираемо и поне в моя случай стана ъпдейт от старата на новата версия, седмица, след като тръгна новата версия на Друпал, започнаха да ни обучават директно по него.

___________________________________
Крещя, следователно съществувам!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com