Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 01 Яну 2015 16:43


Здравейте и за много години!

След като видях тази тема, в която автора открито защитава комунистическия строй от периода 1944/89г. реших да изчакам два-три дни за да видя какви реакции ще има. Исках всеки който има да се "изходи по въпроса", както казваше Бай Тошо, да го направи. Това, че има хора, открито защитаващи комунизма, ми е пределно ясно и честно казано не ме интересува. Интересно ми беше да видя, дали ще се намери поне ЕДИН от вас, който да даде подобаващ отговор на така поставената тема?

За съжаление, това което видях в края на отминаващата 2014г. е че откритите защитници на комунистическия строй, срещат примиренчески отговори, които могат да бъдат обобщени така:

"Комунизмът не беше чак толкова ХУБАВ колкото го изкарвате".
"Стоката се залежаваше по складовете"
"Лагерите бяха неприятно място" (то оставеше да кажете, че са били и 5 звездни хотели със спа комплекс).
"Комунизмът си имаше своите предимства, но е отминал и нищо не може да се направи".

Не ме разбирайте погрешно, много от вас казаха правилни неща, но ви убягва главният ФОКУС на нещата.

Да започнем с това, че не се намери някой да спомене безспорният исторически факт, че жертвите на комунизма в България са не по-малко от 330 000 души за периода 44/89г. За страна с населението на милата ни татковина, това си е съизмеримо, със зверствата на комунистите в СССР и другите държави. Най-тъпото от всичко е че голяма част от тези хора изобщо не са били някакви опозиционери, а са се озовали в затвора или лагера просто защото някой по-нагоре в йерархията им е имал зъб. Тук изобщо не броим хилядите и хиляди българи, на които е отказано равно право на образование и професионална кариера, не защото са направили нещо, а поради произхода им от "неблагонадеждни" семейства. Обаче според Волтажа, на чужд гръб и сто тояги са малко.

Но дори това не е най-важното. Споменавам го просто, защото НИКОЙ не възрази на автора по тази точка.

Най-лошото е, че не се намери никой който да засегне ОСНОВНИЯТ въпрос, че комунизмът е една ПОГРЕШНА идеология основана на ПОГРЕШНА философия и всички лоши ефекти от нея са следствие на тези ПОГРЕШНИ принципи.

Не се намери ЕДИН който да възрази, че няма "Добра диктатура".

Когато някой тръгне да ми изрежда "благините" на тогавашния строй, аз отговарям, че може да си го спести, защото не бих заменил достойнството си на свободен човек, дори тези "благини" да бяха реалност.

Никой от вас момчета, не каза нищо близко до това, което е разочароващо.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 01 Яну 2015 16:48


Да, 500 000...

Можеше да кажеш само "За много години" и щеше да изглеждаш почти обикновен.
Сега изглеждаш почти обикновен олигофрен.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 01 Яну 2015 18:06


what if they get me? написа:
и тва да ореш нива всъщност е доста отговорна и значима работа. Все пак от там ни идва прехраната.

Няма две мнения естествено. Но богатите земеделци са прибягвали до услугите на евтина работна ръка - цигани, пияници, безделници срещу стотинки да им гледат животните и да им прекопават лехите. Нали не мислиш, че всеки сам се е справял с многото декари земя?

Даже мисля да разкажа една история от моето село, не е много по темата, но показва разликата в интелекта. Двама земеделци печелили много по времето на комунизъма. Идва обаче демокрация и и двамата се радват.
Първия си казва: Свърши се вече, сега няма да има нужда да работя само ще дерибействам и ще си гледам старините. И решава да си продаде нивите. Продава ги и изхарчва парите. Остава без нищо и намразва демокрацията. За него равносметката е: През комунизма работих много, но имах и пари и земя, а през демокрацията нямам нито работа, нито пари. По добре ми беше преди...

Втория вместо да продаде нивите си, събира всичките си пари и купува и нивите на първия. Започва още по здраво да работи и след време изкупува всички ниви в региона и спокойно се нарича в момента бизнесмен. За него равносметката е: По времето на комунизъма работех и ми удържаха половината от парите и земята в полза на политиците, а през демокрацията работя за себе си, над градих и развих бизнеса си, удвоих печалбата си.

Това е истинска история за съществуващи хора. Поуката е, че всичко зависи от това колко му е умствения капацитет на човека. Не трябва да се вярва, че демокрацията ще ви сбъдне мечтите, а че ви дава шанс вие да си ги сбъднете сами.

Имам да отговарям и на Андрей, но после, че чакам гости.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 01 Яну 2015 18:41


what if they get me? написа:
баце Морко написа:
Най-голямото зло, което соцът е причинил на България е, че е възпитал населението в една пагубна менталност.


Грешният манталитет е 90% от причината за проблемите на България в момента.

Все още чуваме обвинения "комунистите това, комунистите онова".

За мен ще е голям кеф БСП окончателно да се разпадне, за да видят после хората как нищо няма да се промени (или поне не веднага) и как всъщност няма никакви "комунисти" в тази страна.

По ирония на съдбата, всъщност точно ГЕРБ е партията, която в момента привлича точно хора с такова примитивно мислене (източник: опитът ми с хора подкрепящи ГЕРБ).


Специално този грешен манталитет е пряк резултат от това, което е възпитавал соцът. Изразът "комунизмът е виновен за всичко" е просто проявление на убеждението, че потенциалът да контролираш живота си всъщност не произтича преди всичко от теб, а от някакви външни фактори. Тоя ти е виновен, оня ти е виновен, от самия теб нищо не зависи, държавата ти е длъжна да те дундурка до гроб докато ти цял живот си бъркаш в задника и т.н. Аре да не почвам изобщо с тва как колективизмът е най-лесният път за бягство от отговорност, че майката ше си ебе...

Освен тва темата е тъпа. Всъщност не нещата, които се пишат са тъпи, а самата тема. Ма нищо. След две-три години може и да разбереш защо.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 01 Яну 2015 21:10


Ако имате време и желание, прочетете „Задочни репортажи за България“ на Георги Марков, мочмета. Иначе, не се пънете с глупотевини като митовете за комунизма, ами



Весела и успешна 2015, bros

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 01 Яну 2015 21:35


@what if they get me?: Много хора по селата са били бедни и не са имали земя, това не им е пречело да работят. Специално историята за двамата земеделци е реална и познавах и двамата, като децата им в момента са няколко години по големи от мен.

Малко грешна представа имаш за комунизма и одържавяването. А и как си представяш един баща със сина си и неговите двама сина да речем да се грижат сами за 100 крави и 100 декара земя примерно, да не говорим, че някои са гледали по над 500 глави добитък, а не е имало и голямо застрояване на площи? От историите, които съм чул от дядо ми(бог да го прости) си вадя заключенията. На неговия дядо са взели половината земя и одържавили. Другата си е останала негова собственост. Дори в момента имам доста декара земеделска земя в община Брезник, но я отдавам срещу солидна рента, тъй като нямам време да се занимавам да я поддържам.

Преди циганите не са бездействали като сега, а са си късали задниците от работа, нямало е търтеи. И недей да говориш за мен така, че дори аз, разбираш ли, съм разбрал, понеже по много теми съм по акуратен от теб, плюс, че гледам да не се заяждам, доколкото мога :D

Сега за Андрей: Пореден безсмислен напън от твоя милост да кажеш нещо, което всеки би трябвало да знае. Като какъв се изявяваш, братле - Гугъл ли? Престани постоянно с тея сухи факти, много досадно и безпочвено е.

"Тук изобщо не броим хилядите и хиляди българи, на които е отказано равно право на образование и професионална кариера, не защото са направили нещо, а поради произхода им от "неблагонадеждни" семейства. Обаче според Волтажа, на чужд гръб и сто тояги са малко " - "През комунизма и да имаш талант, ако не си от партията да прокопсаш няма и ще си гниеш на дъното" - Това явно ти е убягнало, докато си чел "много задълбочено" или не е достатъчно сухо и научно, прекалено разговорно и не балансирано ли е за теб?

Андрей: Не се намери ЕДИН който да възрази, че няма "Добра диктатура". - Защо да възразяваш на нещо съвършено ясно? Та нима така ще промениш мнението на хората, които възхваляват комунизма, или на тези, които хранят любов към фюрери, или пък ще накараш някой да проумее, че няма смисъл да симпатизираш на цар/крал или терорист/метежник?

Всеки здравомислещ знае това, което се опитваш да кажеш. Само това, че го повтаряш постоянно те прави жалък идиот...

И аз на теб и Сам ви завиждам и едновременно с това ви съжалявам. Завиждам ви, че имате толкова свободно време да спорите напористо за глупости и ви съжалявам, че мозъците ви са безвъзвратно загубени от политическа пропаганда и идеали, които вероятно ви карат да водите един непълноценен живот, или иначе казано да си пилеете живота в безвремие и занимаване с глупости. Уж тролите, ама толкова напористо е притеснително :? Да не ви правя психологически профил, че ще искам да ми платите :lol:

И последно, ама не по важност. Притеснява ме бъдещето на България, но не заради чужденците, а заради българите. Колкото и малко да са тези млади привърженици на комунизма(също има такива и на фашизма), то много от тях учат в момента социология, политология, европеистика, културология, философия и един ден ще имат потенциалния шанс да ни управляват и да са част от властта или да учат децата ни в училище. Политическата пропаганда, както и религиозната нанасят тежки щети на младото поколение, да не говорим пък ако някога такъв човек стане премиер, не че ще издържи много на върха, но ще е срам за нас пред света...


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 01 Яну 2015 22:13


Аз пък тамън си помислих, че от Андрей по-голям олиго няма в тоя форум и тая подметка реколта 2011 изпълзя. :lol: Как е хавата, The Best-e, скоро време не си се клонирал :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 02 Яну 2015 12:53


@what if they get me?: Със Сам си имаме стара закачка, поне аз към него лоши чувства не тая(май :D ) Не съм като Андрей да чета всички коментари в темата по пет пъти, само твоите като автор, дисертацията на Андрей и няколко по кратки коментара. Лично мен ме дразни как Сам е на всяка манджа мерудия, пише във всяка тема по два пъти минимум, без да има какво да каже и често несвързано, а че понякога уцелва нещата и говори ясно е вярно, даже аз съм подкрепял негови тези понякога :oops:

Всъщност новия закон за средното образование делено на два етапа е пагубен. Почти няма да има висшисти. В днешно време щом могат да спрат след 10, едни здрави млади хора и да работят, защо биха стояли до 12 клас и после в университет? Така че да ни управляват болни мозъци, които са по луди от тези в момента е доста наболял проблем. Все пак дори физкултурник ни е бил министър, така че нищо няма да ме учуди :D

@Serious Sam: Братле, явно съм ти бръкнал в душицата без да искам и съм нацелил нещо, дано само зорлем не съм те накарал пак да изкуфееш и да се мъчиш да правиш фейк акаунти в първите дни на новата година :lol:
Ама ако съм ти толкова важен ще измислим нещо, може да ме посетиш на адрес, знам ли :roll: Пак ще оспорваме с теб кой е най-големия олигофрен, макар че Андрей също е голяма конкуренция, да не говорим какви наркоманизирани/религиозни тумори са се навъдили.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 02 Яну 2015 13:16


Цитат:
Докато Андрей е безвъзвратно загубен и имам чувството, че дори и България да се преструктурира изцяло на 100% като САЩ, той пак ще е недоволен, защото едва ли не иска нашата страна да стане американски Щат. :lol:


Държа да отбележа за протокола, че това не е вярно. Не ми трябва да ставаме американски щат, но скъсване на 100% всякакви политически връзки с Русия ми стига :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 02 Яну 2015 16:07


Liberty написа:
Цитат:
Докато Андрей е безвъзвратно загубен и имам чувството, че дори и България да се преструктурира изцяло на 100% като САЩ, той пак ще е недоволен, защото едва ли не иска нашата страна да стане американски Щат. :lol:


Държа да отбележа за протокола, че това не е вярно. Не ми трябва да ставаме американски щат, но скъсване на 100% всякакви политически връзки с Русия ми стига :D


Сега, да не вземеш само да ми пишеш някакви километрични постове като на Сириъс Сам, Андрю, ама, някои елементарни неща е хубаво да ги разбереш вече, понеже са общодостъпна информация, вместо да удряш по една злобарка на портрета на Рейгън всяка вечер. Като например:

Wikipedia написа:
In 2007, 38.7% of the European Union's natural gas total imports and 24.3% of consumed natural gas originated from Russia.[1][3] As of 2009, Russian natural gas was delivered to Europe through 12 pipelines, of which three were direct pipelines (to Finland, Estonia and Latvia), four through Belarus (to Lithuania and Poland) and five through Ukraine (to Slovakia, Romania, Hungary and Poland).[3] In 2011, an additional pipeline, Nord Stream (directly to Germany through the Baltic Sea), opened.[4]

The largest importers of Russian gas in the European Union are Germany and Italy, accounting together for almost half of the EU gas imports from Russia. Other larger Russian gas importers (over 5 billion cubic meter per year) in the European Union are France, Hungary, Czech Republic, Poland, Austria and Slovakia.[5][6] The largest non-EU importers of Russian natural gas are Ukraine, Turkey and Belarus.[5]

According to the European Commission, the share of Russian natural gas in the member states' domestic gas consumption in 2007 was the following:[3]

Bulgaria 92%


Айде, няма да се хабя повече. For the record, пиша ти го като дясногласуващ. :roll:

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 02 Яну 2015 20:24


Къв беше смисъла от горния пост, някои ще обясни ли?


Профил ICQ Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 02 Яну 2015 20:49


Практически нулев, явно не познава цялостната мисъл на Андрей...

Но в общи линии показва, че няма как това, което иска Андрей, да стане при толкова тесни икономически връзки.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 02 Яну 2015 21:13


Те че ни държат за топките, тва е ясно ама точно газта е последния пример който бих дал. То в тоя случай цяла европа има тясни икономически връзки с Русия щото половината газ е техен. Да не говорим че консумпцията на газ в България е една от най-ниските в ЕУ, че даже направо най-ниската.

Виж от друга страна примера че 70% от банките и едрия ни бизнес се финансира от ВТБ е доста по уместен.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 02 Яну 2015 21:21


Няма да пиша километрични постове, отново се включвам за протокола да отбележа, че казах всички политически, не всички икономически връзки. Т.е. трябва да се скъса на 100% с политическото влияние на Русия у нас. Също така, ако искат да имаме икономически отношения руските фирми и физически лица трябва да спазват българското законодателство, а не да са НАД ЗАКОНА както е в момента. Ако това не може да стане, то по-добре е да скъсаме ВСИЧКИ връзки. Газ скоро ще може да се внася от всякъде, България в рамките на 1 година може да разработи собствените си газови находища, които напълно биха ни задоволили. Та така.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 03 Яну 2015 09:53


Имало умни хора, тютюн е скучнотия до шия. Могат да сложат "Осъдени души" на негово място, невероятна книга! :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 03 Яну 2015 17:59


what if they get me? написа:
The Wolf написа:
Всъщност новия закон за средното образование делено на два етапа е пагубен. Почти няма да има висшисти. В днешно време щом могат да спрат след 10, едни здрави млади хора и да работят, защо биха стояли до 12 клас и после в университет? Така че да ни управляват болни мозъци, които са по луди от тези в момента е доста наболял проблем. Все пак дори физкултурник ни е бил министър, така че нищо няма да ме учуди :D

Какъв е тоя нов закон, я някой да обясни?

И верно ли са махнали Тютюн от програмата? :?

Проектозакон за разделянето на гимназията на два етапа. Първи от 8-10 клас, втори от 11-12 клас. Не знам дали вече е бил гласуван, не съм следил ситуацията от близо, но щом Герб го внася почти сигурно ще бъде приет. Това 100 процента не е изгодно за учениците, понеже ситуацията в страната налага някои от тях да работят от ранна възраст.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 03 Яну 2015 18:11


The Wolf написа:
what if they get me? написа:
Какъв е тоя нов закон, я някой да обясни?

И верно ли са махнали Тютюн от програмата? :?

Това 100 процента не е изгодно за учениците, понеже ситуацията в страната налага някои от тях да работят от ранна възраст.
Тва изречение няма логика. Имаш предвид че е изгодно за тях?

Почти навсякъде по света е така. В България тва че всеки малоумник има висше образование, не значи че е правилно.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 03 Яну 2015 18:28


wannabe написа:
Тва изречение няма логика. Имаш предвид че е изгодно за тях?

Почти навсякъде по света е така. В България тва че всеки малоумник има висше образование, не значи че е правилно.

Имам предвид, че законът не е в помощ на учениците и не ги улеснява изобщо. Той на практика ги принуждава да работят от рано и ги залъгва с някакъв си първи етап на средно образование.

Ето моята логика: Кой ученик би стоял до 12 клас при възможността да приключи с обучението си още в 10 клас и пак да излезе със средно? Това са си две допълнителни години, през които този младеж/девойка може да си заработва средства за нуждите си.

Това не е добър вариант. Завършилите втори етап ще са по конвертируеми. А много младежи живеещи в недоимък ще се подведат и ще искат да завършат по рано. Следователно те няма да карат висше. То висшето не е гаранция за успех, ама без него е още по трудно.

Правилното решение според мен е след десети клас да се завършва средното образование. Без да има 11-12 клас. Това са две излишни години за 18-19 годишните, през които могат да почнат висше или да работят. Но не по измамната схема, която се опитват управниците да лансират.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 03 Яну 2015 18:33


The Wolf написа:
А много младежи живеещи в недоимък ще се подведат и ще искат да завършат по рано. Следователно те няма да карат висше.
Еми а дано. Таман вместо да е пълно с икономисти които се чудят в коя дупка да си заврът дипломите, може най-после да се запълни огромния недостик на работна ръка в сектори като земеделство примерно.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Нека развеначем някои митове за Комунизма...
Публикувано на: 03 Яну 2015 18:47


wannabe написа:
The Wolf написа:
А много младежи живеещи в недоимък ще се подведат и ще искат да завършат по рано. Следователно те няма да карат висше.
Еми а дано. Таман вместо да е пълно с икономисти които се чудят в коя дупка да си заврът дипломите, може най-после да се запълни огромния недостик на работна ръка в сектори като земеделство примерно.

Дано си прав. Според мен просто ще има повече безработни и некадърни хора. Не си представям как някой учил в София ще тръгне да се занимава със земеделие. Те си мислят, че са хванали Бог за шлифера.

Такива хора ще могат да работят като продавачи, охранители на училища, чистачи и друга нископлатена работа, което ще размести слоевете и на практика завършилите основно(до 8 клас) вече никой няма да ги наема и ще трябва да живеят на помощи като тотално неграмотните, които нямат и 8 клас.

Отделно от това тези с първи етап на средно не биха могли да се прехранват и изхранват семейство с полагащата им се заплата според образованието им и ще има бум на престъпления и самоубийства.

Да не говорим какво ще стане с университетите. То и без това наплива всяка година намалява, а с този закон ще намалее тройно. Ще станат излишни доста специалности и няма да се преподават, а много университети ще фалират.

Дано нищо от това не се случи, ама не отиват на добре нещата, момчета...


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com