Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
17 Май 2008 21:00
Мнения: 1306
В момента играе: dota 3
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 05:13


http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/3 ... lumia-1020 по-новата версия на 808, Данте.

___________________________________
LA COKA


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 08:52


http://smartphone.bg/smartphones-cat-B15-cat_b15
Ако те е страх от счупване,поливане или изпускане и това е вариант


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 11:44


Dante написа:
Някой запознат със Symbian да каже дали има смисъл въобще?



Никакъв. Lumia 1020 ти е играта.

Въпреки че с твоя фотоапарат да си вземеш такъв телефон просто не мога да те разбера. Ненужно е.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Яну 2010 17:14
Мнения: 357
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 12:26


Аз бих изчакал Xiaomi Mi-3S - Snapdragon 801 чипсет, четириядрен Krait на 2.5гхз, 3 гъби рам, поне 5" (за сега не се знае с точност, но предшественика му е с толкова) 1080p дисплей, KitKat и, разбира се, MIUI - може би най-добрия ROM.
Говори се, че ще е на цена от $320, но отново - за сега не се знае с точност.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 12:51


след като излезе S5, S4-ките паднаха, мятай се :wink:

в общи линии, samesung-върви си на пушка, ако се грижиш добре за него, редовно нови приложения, ъпдейти за старите + големия дисплей, за който каза

макар че, в началото за мен тва беше недостатък, но после свикнах и като хвана айфон, ми е трудно да си събера пръстите :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 12:55


а що да избере S4 пред Nexus?

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Яну 2010 17:14
Мнения: 357
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 13:10


баце Морко написа:
а що да избере S4 пред Nexus?


По-лек, екрана му е на светлинни години през този на Нексуса, по-добър процесор, по-добра батерия, по-добра камера, слот за карта с памет... и като цяло по-нов телефон за който по-дълго време ще има поддръжка.

Dante написа:
Искам нещо функционално, не гъзарско.


Тогава си вземи Moto G за половината от предвидените пари и готово. Скоро ще пуснат и 4G модел със слот за карта с памет за 150 паунда.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 13:48


Me написа:
баце Морко написа:
а що да избере S4 пред Nexus?


По-лек, екрана му е на светлинни години през този на Нексуса, по-добър процесор, по-добра батерия, по-добра камера, слот за карта с памет... и като цяло по-нов телефон за който по-дълго време ще има поддръжка.


За какво говориш бе, пичага?
Сравняваме Nexus 5 и Galaxy S4, защото са в един price range. И пак S4 остава по-скъп от Nexus-a.
А това с "поддръжката", дето го изтъпани показва единствено, че не знаеш за какво става дума при Nexus-ите изобщо.


За Meister-a - Nexus са телефони, които се правят на загуба по поръчка на Google от различни manufactor-и (HTC, Samsung, сега LG) с идеята на тях да върви изчистения първичен Android, който Google разработват, защото по принцип всеки си слага някакъв негов skin върху Android, който in the long run от една страна забавя производителността на смартфона, а от друга е подчинен на производителя що се отнася до ъпдейти на операционната система. Т.е. дори ако си купиш Nexus 4, ще получаваш винаги най-новото от Android директно от Google, докато със Samsung, примерно, ще ти ъпдейтват телефона около две години, след което просто ще му спрат поддръжката и си дотам - както се случи с Galaxy S3, който е flagship на две години, но вече е мъртъв.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Яну 2010 17:14
Мнения: 357
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 14:07


баце Морко написа:
За какво говориш бе, пичага?
Сравняваме Nexus 5 и Galaxy S4, защото са в един price range. И пак S4 остава по-скъп от Nexus-a.
А това с "поддръжката", дето го изтъпани показва единствено, че не знаеш за какво става дума при Nexus-ите изобщо.


Стори ми се, че за 4-ката говорехте на предната страница.
Много знаеш ти аз какво знам. :lol: Нищо, че са под крилото на Гугъл, години си минават, а техниката остарява с месеци, не с години.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 14:11


Което не прави факта, че Nexus-ите имат много по-дълъг живот, по-евтини са не отстъпват по характеристики на кой да е актуален flagship на Samsung по-малко верен. Разлика между S5 и N5 има заради различното времево застъпване - защото S5 излиза по-късно. Но и цената му е двойна. Оттам пък новия Nexus, който няма да се казва Nexus, ще бъде по-евтин от S5 и по-добър и т.н. За 500-600 лева най-добрият flagship еxperience с най-големи перспективи за дълъг живот и поддръжка му ги дава точно Nexus 5.

+ build quality фактора, който от всички смартфони, винаги е най-нисък при Samsung, щото и те не знаят що.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 14:32


баце Морко написа:


+ build quality фактора, който от всички смартфони, винаги е най-нисък при Samsung, щото и те не знаят що.


За да изкарат "active" вариант на флагманите си, как защо :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
26 Яну 2010 17:14
Мнения: 357
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 14:56


баце Морко написа:
Което не прави факта, че Nexus-ите имат много по-дълъг живот, по-евтини са не отстъпват по характеристики на кой да е актуален flagship на Samsung по-малко верен.
+ build quality фактора, който от всички смартфони, винаги е най-нисък при Samsung, щото и те не знаят що.

Не съм казвал обратното. Чист андроид винаги си е най-добре, без bloatware като Sense, Timescape, TouchWiz, MotoBLUR и т.н. Честно казано и аз не съм най-голям фен на Самсунг.
баце Морко написа:
За 500-600 лева най-добрият flagship еxperience с най-големи перспективи за дълъг живот и поддръжка му ги дава точно Nexus 5.

Ако гледаме само телефоните на Samsung/Sony/LG/HTC - може би. Китайците в момента разцепват с техните телефони от към price/performance. Xiaomi специално са страшно популярни там, а вече извън Китай. Ползват дисплеите на Sharp/LG (които Apple използват в техните телефони, но с 400+ ppi), камерите на Sony, батериите Sony/Samsung/LG и т.н. От към хардуер и build quality се сравняват с флагманите на популярните производители, а някои модели направо ги издухват. Идват си базов Андроид или с MIUI, за който както вече казах, е може би най-добрия ROM в момента.
Xiaomi, съвместно с китайското министерство на образованието направиха конкурст за разработка на операционна система, субсидирана от държава. Спечели се от пекинския научно-технологичен университет.
Samsung/Sony/LG/HTC предлагат същото, а в последно време и по-лошо, но на абсурдни цени, само защото са... е, Samsung/Sony/LG/HTC.

Тия дни Xiaomi обядиха, че ще пуснат и таблет, който за цената си прави смешен iPad-a и последните таблети на Самсунг - 7.9" диспей на Sharp, 326ppi, първия таблет с новия процесор на Nvidia - Tegra K1 - 4+1@2.2Ghz, ускорител Kepler с 192 ядра, 2 гъби рам, слот за карта с памет, две камери със сензорите на Sony - 8 задна, 5 предна и неприлично добра батерия за размера на таблета. Ииии всичко това за 199 евро за модела с 64гб памет.

Не всичко, правено в китай е "китайско менте". :wink:


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 15:17


Изчакайте да излезе Samsung Note 4 и ще видите какво значи телефона.Аз съм с 3 и спокойно казвам,че това е най - добрият смартфон.Като се почне от дисплея, после през паметта и процесора и стигнем до RAM,се вижда що е истински звяр.А и най - сетне разпознаването на почерка работи перфектно


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 15:20


Темата принципно има price range :wink:

Иначе ако на някой му е интересно докъде е стигнал Windows Phone

http://arstechnica.com/gadgets/2014/04/windows-phone-8-1-review-a-magnificent-smartphone-platform/

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 15:57


имаше един лаф

- удобно ли ти е да говориш?
- не, със samsung galaxy note съм

:D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 17:39


Въобще ме мързи да чета, но ако намериш нов Note 2 скачай там. WP също са яки и учудващо пъргави. съвета ми е да отидеш в някой мол и да минеш през всички телефони, да усетиш кое как ще ти е в ръката. В момента са на такъв етап, че всичко е еднакво и като софт и като хард.


@Dante, една колежка е с тоя телефон, снимки като снимки, не са гига качество или нещо, по спомен това е 8MP камера, която с някъв манипулации разделя снимката на сегменти, като всеки от тях е по 8MP или нещо такова.

Симбиън умре. Забравете за такива телефони.


И аз бях мега надъхан за Xiomi-тара, дори един приятел си взе Mi3, ииии по-скоро съм разочарован. Екрана е як, но самото Miu OS не е особено интуитивно, нещо средно между iOS и андроид. Но е факт, че китайците имат много яки неща, но за мен са за по-advanced потребители на запад, шото не всичко работи out-of-the-box.

S4 не е кой знае кво, аз лично мисля да се мятам на S5, като цяло карам 2ра година с Note 1 и си е доста як телефон, ебете се.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 18:09


Бате...........

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 20:01


Момчета с много информация ме заляхте, не мога да асимилирам всичко :D Не очаквах толкова висока активност от вас :D Евала. Като имам повече време ще пиша към какво съм се ориентирал.

Едит: В тоя форум ако се заговори за фитнес, телефони или кенефи винаги се получават големи дискусии :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 21:41


бахти тъпия коментар
той между ебати самсунга и ебати нокията накрая се спрял на реплика брато :shock:
един познат беше си взел реплика на С3 и излязохме да видим ква е разликата с истинския
еми брато, още от първото пипане се усеща евтинията(по-силно и от на нормалните самсунги), пък като отвориш вътре и вземеш да правиш снимки, работата става драматична :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Яну 2010 17:14
Мнения: 357
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 18 Май 2014 12:57


Moto G - 105/139 паунда от Tesco.
Xiaomi HongMi - 159 долара от MiniDeal.
Xiaomi RedMi - 179 долара от iBuygo

Ако пък искаш да минеш още по-евтино - Moto E. По-добри бюджетни телефони в момента ня-ма. Аз бих изчакал Moto G 4G, който има и слот за карта, цената му ще е 150 паунда.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com