Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: луда теория
Публикувано на: 14 Юли 2016 12:30


Това всъщност е възможно да е точно така, защото преди е имало чумна епидемия която е избила значителен % от населението. Предполага се че са оцелели тези притежаващи някаква форма на резистентност и днес ние носим техните гени. Това действително е пример за естествен отбор и селекция, но е по-скоро изключение. Аз имах предвид това за което се обсъждаше в тази тема, например увеличаване на размера на мозъка и т.н. Тези неща са се случвали в миналото при еволюцията на човека но не и днес. Можете ли да кажете, че по-интелигентните хора днес имат по-голям шанс да оставят потомство? По скоро е точно обратното :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: луда теория
Публикувано на: 14 Юли 2016 16:07


Liberty написа:
Момчета, хората не еволюират (биологично). Ако вземете един древен грък и го облечете в модерни дрехи няма да се различава от нас.


Защото времето, което дели нас и древните гърци, е твърде кратко за да има фрапиращи разлики. На еволюцията са й нужни милиони години.

+ квото казаха другите.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 11 Сеп 2016 11:21


Само нещо не схванах как така е с третото си дете пък в момента завършва елитна гимназия? Да не е от малцинствата нещо :D

Безвредно не... но че при някой ефекта на вредност е в пъти по-малък от при други е факт... Проблема е, че не знаеш от кои може да си ти самият. Цигарите увеличават в проценти вероятността да получиш тежки отражения на здравето си. Дали си заслужава да играете на тази рулетка си зависи лично от вас. Но да излагате на подобен риск и бъдещето си поколение за мен е напълно неприемливо.

Човекът е сложен организъм който както всички други еволюира. Някой имат късмета да са наследили по-здрави гени. Цигарите както и много други фактори повишават риска клетъчни мутации репсективно рак и сякви други тежки заболявания. Още по-сериозен фактор е стресът примерно и наследствената генетична обремененост. В бременност пушейки жената не значи, че ще роди дете със синдром на Даун аутизъм или т.н. ... Но рискът да получи някаква ДНК мутация която в даден период от живота му да се изяви като тежко заболяване неминуем е доста по-висок.

Има го и другият момент... примерно в бъдеще 10-то поколение поредни пушачи организмът им е нормално да развива до няква степен резистентност към отровите в цигарите.

Всъщност всичко което е различно от нормалната среда на даден организъм е пагубно за здравето му до няква степен.

По същата причина примерно сме толкова чувствителни към радиоактивните лъчения... Просто защото на планетата ни са в изключително малки дози... Но примерно ако един организъм е непрестанно облъчван в продължение на хиляди години ще дойде момент в който тези дози няма да бъдат непременно фатални за 90% от популацията му.

Точно тук е и проблема с търсенето на живот извън Земята. Учените установяват, че всъщност е почти невъзможно да кажем кои условия биха били подходящи и кои не за зараждането на живот защото за пример си служим само с живота на Земята. И дори тук откриваме организми живеещи в среда за която се е смятало, че не може да поддържа условия за живот. Дори наскоро откриха бактерия която е заменила един от 6-те смятани до тогава за основни градивни елементи на живота с друг който пък е токсичен за 99 процента от останалите организми.



Мен пък един друг момент от човешкото развитие винаги ми е бил много интересен.
10 000 години хората живеят по един и същ начин фермерство животновъдство и .т.н
И изведнъж последните триста години прас парен двигател, авиация, компютри интернет и технология която в очите на предците ни би ни направила да изглеждаме като богове...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 11 Сеп 2016 14:54


Не бе, филмът с вредата от пушенето не е толкова от тютюна и катраните, ами че като цяло самият процес на пушене е вреден и неестествен за организма. Затова и има относително по-често наблюдавани негативни странични ефекти върху хората които пушат цигари отколкото върху хората които пушат трева - защото чисто и просто хората които пушат цигари изпушват 20-30 цигари за времето за което човек изпушва 1-2 масура. Очевидно веществата в цигарите имат някакви канцерогенни свойства, но това пак не означава че знаем какво точно е довело до заболяването и съответната мутация. Доста по-комплексно е.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 15 Сеп 2016 14:14


За бременността малко фейлна. Доказано е, че пушенето можа да увреди синтеза на някои полови хормони, или направо да го спре. Тъй че деазн


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 09 Фев 2017 01:50


имам теория
на вероятнисте
която да уча за изпита

е тва може да е майтап от някой студент
останаха ли учАщи в тоя форум или всички вече вадим хляба


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2013 13:41
Мнения: 40
В момента играе: MGTOW
Заглавие: Re: луда теория
Публикувано на: 11 Фев 2017 16:43


Liberty написа:
Момчета, хората не еволюират (биологично). Ако вземете един древен грък и го облечете в модерни дрехи няма да се различава от нас. Причината е че на хората, като биологичен вид отдавна са спрели да действат еволюционните сили, а именно липсва естествен или изкуствен отбор.

За да може един биологичен вид да се променя, то върху него трябва да действа силата на естествения или изкуствен отбор. Това означава, че индивидите притежаващи определени качества (гени) трябва да се оставят да се размножават преимуществено за сметка на други, които притежават противоположни качества (гени).

В природата това се случва много бавно, чрез естествен отбор, където дадени качества (гени) при определените условия на средата дават преимущество на притежаващите ги индивиди и те съответно създават здраво и плодовито потомство, докато други не успяват да предадат гените си в поколение или поколението им е слабо и също обречено.

Същия процес много по бързо и отчетливо се наблюдава в изкуственият отбор, когато човекът отглежда животни и ги селектира в зависимост от качествата които го интересуват (например млечност при кравите). Така с всяко поколение се оставят за разплод тези индивиди притежаващи в най-голяма степен необходимите качества и по този начин с течение на времето тези качества се засилват. По този начин се създават различните породи животни, например крави даващи в пъти повече мляко от техните диви прародители и т.н.

По принцип горното не бива да ни притеснява, тъй като човекът е следващата стъпка в еволюцията. Животът, като такъв, има два основни принципа - да оцелее и да се разпространява. Биологичната еволюция на Земята стига своя предел чрез населване на всичките места на планетата, където е възможно съществуването на живот. Биологичната еволюция обаче не може да направи следващата задължителна стъпка - заселването на други космически тела. Това именно стои като задача пред разумната форма на живот, която може да го осъществи чрез развитие на науката и технологиите.

+1
Единственото което може да повлияе на човешката външност на този етап е сексуалният отбор. С напредването на генното инженерство е възможно след 100-200 години голяма част от населението да изглеждат като манекени (в крайна сметка с цел да задоволят хедонистичните се потребности за по-секси партньор).

Мъжете избират секси жени за сексуални партньори, it is known. А това какво е секси има обектиен и субективен аспект.

Жените по природа са хипергамни - предпочитат мъже с по-висок социален статус, който да бъде protector and provider. Чувал съм хипотези, че жените все още са хипергамни, защото живеем във времена на недоимък и с прогреса на механизацията, eventually достигаки комунизъм тази репродуктивна стратегия би била преодоляна. Аз, от друга страна смятам, че човечеството е достигнало такова задоволително равнище още с опитомяването на зърнените култури и разработването на агрокултурата. От тогава хипергамията не само не е намаляла, но се е засилила. По това съдя, че хипергамията е резултат не на външните физически условия на живот, а на йерархията в човешкото общество. Историята показва силна корелация между тенденцията към хипергамия в едно общество и степента на йерархичната сегрегация в него.

Хипергамията като цяло може да се окачестви като полезна за еволюцията от гледна точка на това, че най-приспособимите / най-успешните индивиди се размножават, предавайки добрите си гени на новото поколение. Към днешна дата, обаче, хипергамията би могла да се счете и за доста меладаптивна репродуктивна стратегия. Днес сме свидетели на това как мъжете, кото имат най-много репродуктивни опции са богатите знаменитости (актьорчета, певци и т.н.). Женската хипергамия не е успяла да се нагоди към адекватното задоволяване на нуждите на вида. Представете си свят, в който учените от БАН имат хареми и трябва да си наемат охрана да ги пази от ордите от загорели мацки.

Spoiler for :

___________________________________
В случай на отстъпление, авангардът се превръща в ариергард.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 12 Яну 2018 11:23


Stiga si mrankal be, razbrahme 4e ti e trudna igrata. Kazah ti da sledva6 gaid.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 14 Яну 2018 12:18


нелегален написа:


Дали е възможно това да е първият екстратерестрал? :)

Външният му вид, начинът му на живот и визията му за бъдещето на света определено си пасват на това, което съм описал като фенотипен профил на Бъдещ Човек в тази тема. :)

Тия дни прочетох биографията на Илон Мъск. Без да смятам, че е екстратерестиал, съм убеден, че вижда света по някакъв доста по-различен начин от нас (и естествено като този тип хора има някакви генийски способности) без да има някаква форма на аутизъм

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 15 Яну 2018 12:35


Само да ти напомня, че и ти си българин.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Дек 2017 18:51
Мнения: 147
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 15 Яну 2018 13:27


Маце Борко написа:
Само да ти напомня, че и ти си българин.



Е не бе, ти луд ли си, той е от ония дето заминават за Европа, живеят месец-два там и вече пишат из форумите и новините "Е така е, тая държава скапана няма как да се оправи, българина ще си е българин" и прочее.

:lol: :lol: :lol:

___________________________________
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 15 Яну 2018 23:51


По принцип вярвам, че повечето хора са родени с един и същ умствен капацитет и ниво на интелигентност, независимо от расата и пола. Всичко оттам нататък е въпрос на образование и възпитание и разбира се околна среда. Но - вярвам, че има и малък процент хора, за които, необяснимо как, трупането и запомнянето на информация е в пъти пъти по-лесно (т.нар. "гении")

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 16 Яну 2018 22:31


Според мен всички сме различни по всички възможни критерии, но винаги има някакъв баланс - ако нещо ти липсва бая, то значи имаш нещо друго в повече. Стига да не си някакъв аутист или със синдром на даун примерно, говоря при нормални обстоятелства, без аномалии и болести :D

Средата и възпистанието също е критерий да, но е факт че при едни и същи условия в определена група от хора пак има огромни различия.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 25 Яну 2018 11:51


Чувствата ти са се променили, защото си човек на крайностите, нестабилен и неуравновесен във възгледите си, скачащ от едната крайност до другата.

Ще се променят отново, споко.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 25 Яну 2018 16:37


Аз също мисля да се я взема тази книга.

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2009 09:25
Мнения: 3305
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 03 Май 2018 22:10


нелегален написа:
Samoth написа:
Е не бе, ти луд ли си, той е от ония дето заминават за Европа, живеят месец-два там и вече пишат из форумите и новините "Е така е, тая държава скапана няма как да се оправи, българина ще си е българин" и прочее.

:lol: :lol: :lol:



исках да отговоря на това още когато го написа, но нямах време, затова ти отговарям сега:


Когато бях на 10 годинки, можех да изброя имената на всички български владетели от Аспарух до Борис III.

Когато бях на 12 можех да рецитирам по памет "Опълченците на Шипка".
Дори веднъж го направих доброволно в час по БЕЛ и учителката ми писа 6. Без дори да съм го правил с тази цел, а просто от патриотично чувство и защото тъкмо бяхме навлязли в този дял от програмата по предмета.**

Когато бях на 14 се противопоставих на учителско правило като изрисувах българското знаме върху дъската в стаята ѝ, заради което бях официално порицан.
(училището, в което учех не беше българска институция, затова изобщо имаше такова правило)
Месеци по-късно го направих пак, ей така напук.

На 18, при завършването, когато ни пуснаха химна, аз бях един от само двама ученици в целия випуск, които всъщност го пяха -- нещо което по принцип не се счита за нужно в българската традиция при изпълнение на химна.

---

Е, сега съм на 28 и сам можеш да видиш как са се променили чувствата ми. Прави си изводите. :)


**Все още мога да го рецитирам по памет.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2009 09:25
Мнения: 3305
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 04 Май 2018 17:40


мдаа, само според теб, но не и според българския


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Тема за интересни теории
Публикувано на: 04 Май 2018 18:39


нелегален написа:
Понеже най-вероятно смяташ, че трябва да се пише и казва "навлезнали", ами... не. :D
Това е много, много погрешно. Цял живот си бил в грешка. :D

Ц, правилно е "навлезли", поради правилото за променливо "я". :wink:

https://rechnik.chitanka.info/w/%D0%BD% ... 0%B7%D0%B0


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com