Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 30 Юли 2021 16:39


Някой следи ли Ружа? Явно не е умряла :lol: Появи се изневиделица


___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 30 Юли 2021 22:37


Еми ако не ни бяха показали тея ръце сигурно бих се замислил, ама тва сега даже ни пробутват дийпфейк Ружа Игнатова :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
11 Окт 2001 20:18
Мнения: 1118
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 01 Авг 2021 21:13


VALEN7INVS написа:
Значи, регистрираш се в Binance и като за начало можеш да се абонираш за канала Coin Bureau в YouTube - човека е направил много качествени видеа, с които да те въведе в материята, да ти обясни как стоят нещата по доста фундаментални въпроси, и също как да правиш собственото си проучване за даден проект.

Запознай се със същността на Ethereum и мисля, че много неща в сферата на криптовалутите ще ти се изяснят и ще разбереш примерно защо други проекти, като Cardano, Solana и Polkadot са толкова нашумели. Накратко, тези проекти всъщност представляват своеобразната основа, върху която следващото поколение децентрализиран интернет ще бъде изграден. Интернет, който не се помещава в сървърите на Google, Amazon и Microsoft, ами всъщност се поддържа от всички които държим дял от своеобразния капитал, a се контролира и самовъзпроизвежда изцяло от изкуствен интелект, или така наречените smart contracts.

Търси проекти с истинска технологична перспектива - като в това число не влизат само екосистемите като Ethereum, Cardano, Solana, Polkadot, Binance Smart Chain, Dai, Cosmos, Tron, Algorand, Elrond, и т.н. Аз лично напоследък реших да отдам 10% от портфолиото си на Stellar (XLM), защото от надеждни източници наскоро научих че т. нар. дигитални евро и долар по всяка вероятност ще бъдат разработени от Федералния резерв и Европейската централна банка върху блокчейна на Stellar, като преговорите им текат от години. Въпреки, че технологията която Stellar предлагат е доста едноизмерна и се свежда само до осъществяването на високо-скоростни и евтини трансакции, самото позициониране на продукта се очертава да е изключително централно - все пак става въпрос за над 800 милиона души, които потенциално ще ползват дигиталните официални валути в САЩ и ЕС.

Друг аспект на посочените по-горе smart contracts са автономните децентрализирани пазари (т. нар. децентрализирани ексчейнджове или DEX), в които денонощно могат да се купуват и продават криптовалути от съответната екосистема без посредник, каквито са примерно Uniswap, Pancakeswap, Sushiswap, и тям подобни. Това също са страшно обещаващи проекти, защото все по-голяма част от търговията в съответната екосистема преминава през тези анонимни AI ексчейнджове, докато централизираните ексчейнджове като Binance и Coinbase остават по-скоро като точка, от която да влезеш с пари в брой или да обърнеш активите в пари и да си ги вземеш.

Това са само няколко аспекта, за които можеш да се оглеждаш в криптопазара. Оттам насетне всеки сам може да си избера върху какво би искал да се съсредоточи, аз лично държа 30% Ethereum (всъщност беше 40% преди дропа от вчера), 25% Solana - за мен лично е една от най-обещаващите алтернативи на Ethereum, под 20% Zcash като прототипа на privacy криптовалутата от основателите на Coinbase, която подозирам най-много ще допринесе като технология за бъдещето на поверителността в дигиталните разплащателни средства, около 15% Sushiswap, защото от всички DEX-ове това е единственият който работи на Ethereum, Polygon И Binance Smart Chain екосистемите едновременно, и съответно е позициониран най-добре да профитне от едновременния им растеж, и както казах около 10% за момента в Stellar, по обяснените по-горе причини.

ПП 21 май
След днешния вторичен трус реших да вляза направо с нова инвестиция 15% от портфолиото в BNB, златна възможност като за толкова голям актив :!:


Мерси за изчерпателният пост и отделеното време :idea: Определено, ще разчета / гледам.

___________________________________
Though they sink through the sea they shall rise again; Though lovers be lost love shall not; And death shall have no dominion.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 03 Авг 2021 17:21


Само 1 ме интересува - ще има ли нов голям спад според вас? :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 03 Авг 2021 18:32


По-добре да няма спадове, че съм на минус 12 процента, все още, но все тая тъй като гледам за поне 2-3 години напред.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 04 Авг 2021 16:54


Till.Lindemann написа:
Само 1 ме интересува - ще има ли нов голям спад според вас? :lol:

Прогнозите са, че продължаваме нагоре в очакване на големите ъпдейти на Cardano, Polkadot и естествено Ethereum. В крайна сметка обаче никой не може да ти каже. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 05 Авг 2021 20:57


:D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 06 Авг 2021 19:19


:59: :59: :59:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 14 Авг 2021 16:53


Image

Най-сетне изчистих пълнежа и започнах да подплатявам с екстра MATIC - особено удобно откакто вкараха native MATIC в Binance, вместо да трябва да го прекарваш през мейннета. :D

Дори още ETH и SUSHI не са ми се възстановили до пре-краш нивата, а вече надхвърлих старите ATH на портфолиото с над 15%. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6959
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 14 Авг 2021 17:18


Като цяло каква сума е необходима за да влезеш?

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7901
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 19 Авг 2021 10:01


И с 5 лв можеш да влезеш, но ако ще наливаш много пари (според мен всичко над 4 цифри) по-добре влез в читав ексчейндж и се сдобий с твърд портфейл. Доколкото знам де, Вальо може да даде повече инфо. Моят портфейл е в Револют като най-seamless вход, но и никаква собственост върху самите монети, на практика търгувам с индекс на брокера, не с монети. :lol:
Но засега по-скоро експериментирам, в момента в който се окажа със сериозен обем зад портфолиото и ще се огледам да сменя нещата.

Иначе това съм набрал за момента, приемам препоръки :!:
Image

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6959
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 19 Авг 2021 10:28


Супер, благодаря ти за отправната точка. Ще направя проучване тия дни, като ми остане време.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 19 Авг 2021 17:33


Image

Взех малко профит от някои неща и още повече консолидирах основните си позиции - даже вчера за известно време SOL изпревари ETH в портфолиото ми :!: :o

Иначе реших да изчистя SUSHI и като цяло се опитвам да се дистанцирам от DEX-овете, въпреки големия им потенциал, защото доколкото разбирам от SEC и FATF са им вдигнали мерника и в най-краткосрочни планове предстоят да се случват сериозни промени в начина им на работа - именно затова и преди няколко седмици от UNISWAP делистнаха стотици токенизирани акции, опции и други синтетични активни и токени. Истината е че, както бяха обяснили от SEC и каквито като цяло са нагласите на регулаторите, ако тези автоматизирани маркетмейкъри могат да докажат задоволителни нива на децентрализация, никой няма да ги закача за това дали действително се занимават с търговия на ценни книжа и производни. Само че на този етап е трудно да се прецени от гледната точка на външно лице кои от DEX-овете обаче отговарят на изискването за децентрализация в задоволителна степен (защото те всичките все пак са напълно автономни, но децентрализацията им зависи и все пак от това каква част от капитала им е в ръцете на какъв брой лица, юридически или физически, и съответно каква част от този капитал е заключен в механизмите за PoS верификация на системата). Та в тоя ред на мисли, вероятно дори е било по-уместно да изчистя първо CAKE и едва после SUSHI, щото логиката принципно е чe всичко на смартчейна на Binance е с една идея по-централизирано от "конкуренцията" им върху Ethereum / Matic. Само че просто стейкването на CAKE ми е все още толкова безумно доходоносно, че предпочитам ако изобщо ще задържам някой рисков актив, да бъде този и да си прибирам дивидентите. :lol:


ПП
Иначе, за портфейлите - аз постоянно размотавам нещата между топли и студени портфейли, само ETH ми стои в Леджъра (по-голямата част на мейннета, но малко над 30% от ETH ми е всъщност WETH складиран в Polygon). Просто всичкия ми MATIC и DOT пък съответно, разбирай около 30% от портфолиото, в момента съм стейкнал в Binance защото за момента не се предлага по-добър процент възвръщаемост другаде за тези. Иначе SOL и ADA ги стейквам с Леджъра и се надявам скоро да мога да направя същото и за DOT. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 20 Авг 2021 19:05


Най-после съм на плюс от ADA. Време е да полетим към луната. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 23 Авг 2021 01:49


Аз си чакам chia-та да скочи до луната че да си купя самолет :)

п.п Засега набутвацията е пълна :)


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7901
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 24 Авг 2021 09:41


The Arrow написа:
Най-после съм на плюс от ADA. Време е да полетим към луната. :D


Купих малко ADA и аз явно в правилния момент. От утре влизат на японските ексчейнджи, та ако тоя сърдж не е оувърхайп е възможно да се повиши търсенето още повече. Та, сутринта си купих още малко. :oops:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 27 Авг 2021 18:51


The Grim Reaper написа:
The Arrow написа:
Най-после съм на плюс от ADA. Време е да полетим към луната. :D


Купих малко ADA и аз явно в правилния момент. От утре влизат на японските ексчейнджи, та ако тоя сърдж не е оувърхайп е възможно да се повиши търсенето още повече. Та, сутринта си купих още малко. :oops:

Имам около 65% ръст от май месец до сега. Много добре. 8)

vanmx написа:
Аз си чакам chia-та да скочи до луната че да си купя самолет :)

п.п Засега набутвацията е пълна :)


Като цяло, май няма смисъл да инвестираш в нещо различно от BTC, ETH, ADA поне на този етап.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 27 Авг 2021 20:28


The Arrow написа:
vanmx написа:
Аз си чакам chia-та да скочи до луната че да си купя самолет :)

п.п Засега набутвацията е пълна :)


Като цяло, май няма смисъл да инвестираш в нещо различно от BTC, ETH, ADA поне на този етап.

DOT, SOL, MATIC? :D

Буквално най-обещаващите проекти, които съвсем реалистично тепърва могат да нарастнат с 10-25х и пак да са по-малко от ETH в момента. Матик впрочем поне за момента е и единствения L2 solution, който интегрира zk-rollups - модел за мащабиране на Ethereum въз основата на технологията разработена от учените зад криптографията на Zcash.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 27 Авг 2021 22:15


VALEN7INVS написа:
The Arrow написа:
vanmx написа:
Аз си чакам chia-та да скочи до луната че да си купя самолет :)

п.п Засега набутвацията е пълна :)


Като цяло, май няма смисъл да инвестираш в нещо различно от BTC, ETH, ADA поне на този етап.

DOT, SOL, MATIC? :D

Буквално най-обещаващите проекти, които съвсем реалистично тепърва могат да нарастнат с 10-25х и пак да са по-малко от ETH в момента. Матик впрочем поне за момента е и единствения L2 solution, който интегрира zk-rollups - модел за мащабиране на Ethereum въз основата на технологията разработена от учените зад криптографията на Zcash.


Всъщност, имам към сто долара и в DOT и в DOGE, но те са на майтап, по-скоро. Също така, имам малко и от uni и link. Сериозните ми инвестиции са в BTC, ETH и ADA.

Пък и честно казано, най-вече ме интересува общият ROI като теглим чертата след време. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 30 Авг 2021 09:57


The Arrow написа:
Като цяло, май няма смисъл да инвестираш в нещо различно от BTC, ETH, ADA поне на този етап.


Така е, но аз тая инвестиция я направих преди 5-6 месеца с идеята че ще съм или на пълен минус или на горям плюс... засега нещата клонят към първия случай :)


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com