Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 24 Фев 2021 15:30


Той не се ли търкаляше с Great Wall?

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 24 Фев 2021 15:48


Тиквата с great wall?! :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 24 Фев 2021 16:07


Gen.Toast написа:
Той не се ли търкаляше с Great Wall?

В грешка си, Гриша Ганчев ги шитна на МВР останалите коли от тия, ама поне купи емблемата на ЦСКА после :Д

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 01 Мар 2021 14:38


vanmx написа:
Аз пък имам проблеми с ходовата част. След няколко хиляди километри по селски пътища предницата взе да се тресе нялаво и надясно и да шуми странно при по -висока скорост, това става за втори път. Пак ще се сменят отпред носачите, то е ясно...


Оказа се че имало разбита полуоска :D Колата толкова тресеше и шумеше, че си мислех че бая повече неща ще се сменят. Минах тънко, но тъпото е че новата част която ми смениха е употребявана. Просто нямам време да чакам два дена да доставят нова част. Хубавото е че все пак колата се държи по-добре от деня в който я купих. Поне засега :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Мар 2021 14:19


Всеки път като си плащам данъка на колата е егати касапницата в общината.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Мар 2021 14:33


Няма ли онлайн плащания за тебе?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Мар 2021 14:52


Нямам доверие на държавен сайт да ми пази личните данни, камо ли някакви разплащателни.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Мар 2021 15:09


То данните ти ги има и без това, а пък си има и epay, плащания по банков път и т.н. А пък дори и фибанк, на които съм аз имат вече няколко степенна автентикация, смс нотификации и не знам кво друго та не виждам какви са ти толкова притесненията.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Мар 2021 16:00


По темата, извадих си ПИК от НАП щот тряя декларирам някви работи, и видях че мога да си проверя и данъка на колата, след което да цъкна плати и да ме прати на epay. Чудех се обаче дали е всичко ок, щот в общината все още ти дават бележки с холостикери, които даже и при ГТП ти искаха допреди няколко години, а тука ше е няква умряла следа в epay просто. Някой с опит?

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Мар 2021 16:37


Като ходих да си правя ГТПто преди няколко месеца ми провериха онлайн дали са ми платени данъците.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Мар 2021 16:41


Проверяват онлайн дали е платен данъка, преди 2 години така разбрах че брат ми ме е минал с 50 лева като е платил данъка за 6 месеца :lol:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Мар 2021 17:47


Не трябва да показваш бележка за данък, защото го проверяват онлайн, да.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Мар 2021 19:17


The Grim Reaper написа:
По темата, извадих си ПИК от НАП щот тряя декларирам някви работи

И аз така. И като отидох на страницата за плащане, бутона за онлайн плащане го бяха махнали :lol: Беше около празниците, май нямат доверие на машините, освен ако няма някой служител да бди над тях :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Мар 2021 19:25


denik написа:
The Grim Reaper написа:
По темата, извадих си ПИК от НАП щот тряя декларирам някви работи

И аз така. И като отидох на страницата за плащане, бутона за онлайн плащане го бяха махнали :lol: Беше около празниците, май нямат доверие на машините, освен ако няма някой служител да бди над тях :lol:

Странно, аз именно покрай празниците си платих онлайн фиша, за който разправях в началото на темата :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Мар 2021 23:16


Пичове, и аз казах, че искаха бележки допреди няколко години, та не беше въпроса там. Просто се чудя като нямам бележка с холостикер дали е всичко ок, щот не знам каква платежна диря остава - аз история и на битовите си сметки в epay не мога да видя. Съответно ако някой, потенциално ГТП, не видят платен данъка ми, ко праим. Ако буквално гтп системата прави select * where номер = номера ти в същата таблица, няма грижи, ма нямам голямо очакване за адекватност из бг администрацията. Например помня, че преди да спрат да искат бележки можеше да си платиш данъка през easypay, и после пак трябваше да носиш бележката до касата в общината че да ти сложат холостикера, без който не пускаха на ГТП. Като буквално можеше направо да си платиш там. Та, затова се чудя всичко ок ли е с онлайн плащането, и получаваш ли някво трайно потвърждение че си платил? :lol:

Едит: друг пример щот споменахте фишове, нали пуснаха система да си провериш за невръчени глоби - оказа се че имам, но информацията която системата ти дава е дотам - "имаш". Какво, къде, колко, как - оправяй се, можеш да спреш до някоя патрулка да им се примолиш да ти я връчат ако им се занимава. Та, как да посмея да си платя данъка онлайн? :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 05 Мар 2021 09:54


Аз още не смея да се занимавам с плащане към бюджета/подаване на документи онлайн. Интерфейси, навигация - абсолютен кошмар, никога не знам направил ли съм нещата като хората или не съм. Някои неща стават с ПИК, други не.

Няма да забравя преди години как трябваше да си изчислявам сам здравните осигуровки с все някакви лихви и да внеса точна сума. Направих превод, сумата обаче остава блокирана някъде по пътя и си седи в състояние на лимбо, а здравното ми осигуряване го прекъсват. Разбрах в доста неподходящ момент после.

Като се сетя с електронните подписи и джавата им какви кошмари изживя жена ми когато правеше фирма, хич не ми мисли в тая посока - сега си отивам до гишенце на easypay - имаме едно на две пресечки от нас - и им снасям пачка. За местните данъци и такси говоря де. Получаваш разбивка на хартия - кое как, от кога и колко. По дифолт настроението ми към държавата е да си имам възможно най-малък дял вземане-даване с нея, щото целокупният акъл на администрацията в твърде много случаи все още е по-нисък от този на шестокласник.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 05 Мар 2021 10:12


Маце Борко написа:
Няма да забравя преди години как трябваше да си изчислявам сам здравните осигуровки с все някакви лихви и да внеса точна сума. Направих превод, сумата обаче остава блокирана някъде по пътя и си седи в състояние на лимбо, а здравното ми осигуряване го прекъсват. Разбрах в доста неподходящ момент после.


И на мен ми бяха секнали правата заради някакви дупки между университети и работи. Сметнах си, преведох си парите, те с влязоха в сметката им и толко. Месеци по-късно още нямам възстановени права, мислех че е щот са бавни с обработката ама стана прекалено, та звъня им - трябва да дойдете на място да си попълните там няква тъпотия, за да се създадяло правно основание те да усвоят парите. Това че в бележката съм написал закво ги нареждам и за кои точно месеци не значи нищо, трябва нещо на А4 да разпишеш тука и да гние в архивите, важно е! Че през това време парите ти са им в сметката обаче не е проблем, няма да ти ги върнат поради липсващото "основание" да ги "усвоят", та ако например надвнесеш - оправяй се, после сигурно цяла папка А4 ше изпишеш че да вземеш пари (и то собствените ти!) от тях. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 05 Мар 2021 12:30


Хахаха и аз съм го хапвал това със здравните. Отидох на място, написах на бележката според инструкциите за какъв период плащам, накрая се оказа, че всъщност парите отишли за друго :lol: И това след 2 часа редене на опашка.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 05 Мар 2021 15:17


Днешният ми опит с държавната администрация: шофирах до едно място да оставя едни документи, оказа се че заради ковид мерките вече не било така и трябвало да се отиди на друга административна сграда да се оставят документите пък кога щяло да е готово не се знае :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 05 Мар 2021 17:55


Аз днеска направих най-наглото нещо което някога съм правил с колата, спраях точно пред една кола която един паяк правеше приготовления да вдигне. Влезнах в банката, направих това което трябваше да направя, излезнах и точно в този момент видях паяка се връща празен.
Избягах с мръсна газ от това проклето място.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com