Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
16 Юли 2007 15:25
Мнения: 175
Местоположение: на тавана
Заглавие:
Публикувано на: 29 Окт 2007 22:55


martinkfreеman написа:
Аз написа:
MetalGearRex написа:
Според мен, ако темата позамре, то ще е не защото се е обадил Трупонарезния, ами защото темата просто се поизчерпа. Мисля, че се получи отговор на въпроса, с който бе открита темата, така че докато не се зададе нещо друго, няма да има и какво още да си говорим тука. :)


Добре. Въпрос - Ако не сте дали нищо за своя Бог, какво искате да направи Той за вас? Мисля, че ще стане интересна дискусия. :)

"If you entrust your souls to God, you will go to Heaven. If you do not, he should send you to hell, but since he doesn't own your soul he can't do crap."

Ми няма да му я давам тогава...нали? :oops:

___________________________________
Мойто село
за повече работни места
ние сме негри


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Окт 2006 16:48
Мнения: 335
Заглавие:
Публикувано на: 30 Окт 2007 00:31


AcTivE написа:
Цитат:
Отиди, първо научи азбуката. (Научи се да задаваш ПРАВИЛНИ въпроси.)

Хората не желаят да се заяждаш по детски и да се занимаваш персонално с мен, остави шишето с ракията и говори по темата, моля. На апела ти да се прочетат православните четива, за да се коментира, аз ще те попитам трябва ли да си специалист градинар, за да си кажеш мнението за някое цвете? И не можеш да кориш писалите по темата, че са изказали своите хипотези, защото както ти, така и например някой друговерец може да те кори, щото вярата прави овцата като изпусната овца - бега, ма не види де бега и бум в дерето, та барем некой вълчо я излапа, или овчар на курбан я направи. Всеки има право да вярва в каквото желае, разбира се, никой Бог не е слезъл на земята да се покаже, нито пък хората са били умрели, когато хептен пък е нямало богове (т.е. още не са били измислени или открити, ако мога да използвам съпоставката между тези два глагола. Всеки намира своя Бог, освен ако не възприеме чуждото божество. На теория трябва да има Бог и да се вярва в него, също като в дядо Коледа - на никой не вреди и носи само позитиви. Виждам, че се подразни от въпроса, като мюсюлманин от карикатура на Аллах, но не ми беше това целта. :lol: Исках да напиша и още 2-3 думи, но вечерята ме чака, а главоболието ме съпътства цял ден на работното място.

Адски неадекватно мнение!Научи историята и ще разбереш,че точно вярата в Бог и вманиачаването в нея е причинило смъртта на стотици хиляди души!Най-ярък пример за това от нашата история е средновековието,Великата Инквизиция създадена в Испания,за да НАКАЖЕ СЪС СМЪРТ невярващите и неподчиняващите се на долни свине като тогавашните свещеници,Кръстоносните походиса трети пример,който ти давам.Ходи си научи урока по история и малко английски след това отвори wikipedia.com и прочети малко факти!Прочети как хора,които са лекували почти неизлечими болести с неизвестни билки са били наричани магьосници и вещици и са били изгаряни на кладата!Прочети как хора са били убивани,осакатявани,семейства са били избивани до девето коляно заради 1 лоша дума по адрес "нашия бог".Примерът,който си дал за боговете в миналата,явно не си чел и гръцка митология и анализи по нея,че най-малкото по тоя начин хората са си обяснявали природните стихии.Това,което ние днес наричаме буря,те го смятат за дело на Бог.Като се замислиш реално слабите хора,неуките са се опитвали и са изградили богове,кумири в които да вярват.Кога ние се допитваме до бог?!Когато пиеме?!(грях)Когато целуваш 83534 мацка?!(грях)Псуваш другите?!(грях)Не....когато имаш нужда от помощ или от важно решение до което ти се иска някоя по висша сила да ти помогне да поемеш по правилния път,но не.Тази сила е съзнанието ти!Аз вярвам в собствените си способности,не ми трябват кумири или богове,които да ми казват,кое е правилно и кое не.Сам решавам за себе си и вярвам в това което искам!Не съжалявам за нищо лошо,което съм направил,защото съм го сметнал за добро за мен или за момента!Имал своя собствена вяра,която отчасти се покрива с идеи от християнството,но е насочена в съвсем различна посока.
В крайна сметка искам да кажа,че преди да разискваш такава тема,трябва да си прочел доста и да имаш богата култура,която по поста ти не вярвам да притежаваш.Когато си готов ще поспорим отново ;)

___________________________________
† Harbinger of Death †


Профил

Аватар
Регистриран на:
23 Окт 2007 17:13
Мнения: 41
Заглавие:
Публикувано на: 30 Окт 2007 09:34


DR. Hippie написа:
A народа що годе не е вярващ? Чудо ли е той или е просто нищотата показана в упоената среда? Цикличност на цялата система? Кръговрат на съществуването? А не е ли БОГ този, който ще прости и греховете на онези грешни, пречупени да не вярват? Или не? Или така той ще е просто подобие на човек? Жалко дете в образа красив, човешки. Не можем да съдим - не можем и да знаем. Така че - в какво вярваме? Дали има истина в него и ако има - защо? Трябва ли да бъдем играчките в ръцете? Или ние сме вече? Аз не вярвам - просто защото логически изход има. И той не е към ада или космоса. Той е на земята. В нея. И ако той е казал "Аз съм бог!", то с него съм след като видя че е различен от нас. След като смили се над душите човешки.

___________________________________
И той е ХИПИ - той е заек!


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие:
Публикувано на: 30 Окт 2007 10:04


† iMMortality † написа:
...

Оставам безмълвен пред теб! :shocked: :shocked: :shocked:

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
24 Окт 2006 16:48
Мнения: 335
Заглавие:
Публикувано на: 30 Окт 2007 12:11


AcTivE написа:
† iMMortality † написа:
...

Оставам безмълвен пред теб! :shocked: :shocked: :shocked:

Ако целта ти е да се подиграеш си жалък,ако ли не найстина "въри" да почетеш малко история и виж,че говоря истина..

___________________________________
† Harbinger of Death †


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 30 Окт 2007 12:16


До пича с аватара на гнусния травестит:

Не вярата в Бог е довела до смъртта на хора. Човешката злоба е довела до смъртта на хора. Дали ще ползва паравана на изкривения католицизъм, на социалистическото "равенство" или на силовата демокрация, тя си действа с едни и същи механизми. Не намесвай вярата.


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Окт 2006 16:48
Мнения: 335
Заглавие:
Публикувано на: 30 Окт 2007 12:36


И да е било така както ти казваш,отново вярата се явява като маска и щит на тази омраза,така че отново тя не е "безвредна" и "носеща само позитиви",а силно оръжие,попаднало в лоши ръце.

___________________________________
† Harbinger of Death †


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Окт 2005 21:51
Мнения: 1250
Местоположение: 777
Заглавие:
Публикувано на: 30 Окт 2007 14:03


† iMMortality † написа:
И да е било така както ти казваш,отново вярата се явява като маска и щит на тази омраза,така че отново тя не е "безвредна" и "носеща само позитиви",а силно оръжие,попаднало в лоши ръце.


Това не е "вярата", а "религията", you fucking morron...

___________________________________
The passions that drive us should be the ones we respect and admire. To feel contempt for one's own motivations is a vulgar thing.


Профил WWW

Заглавие:
Публикувано на: 30 Окт 2007 14:14


† iMMortality †, пич, това, че хиляди хора са били избити в името на религията, не означава, че тя е мръсна, а това, че тези, които я калят са свине. "Демокрация" в днешно време е мръсна дума, но не заради характера и, а заради такива, които изкуствено си я присвояват и кичат над държавата си. Схващаш ли линията на мисли. Не е нужно да се образоваме, за да го видим, за това по-леко с определенията кой бил "такъв" и "онакъв". Дори и да не споделяш мнението ми - нямам нищо против, все пак живеем в "демокрация". "Свободни" хора сме. :wink:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие:
Публикувано на: 30 Окт 2007 14:14


† iMMortality † написа:
И да е било така както ти казваш,отново вярата се явява като маска и щит на тази омраза,така че отново тя не е "безвредна" и "носеща само позитиви",а силно оръжие,попаднало в лоши ръце.


Освен това , което каза адаша Дист, гледаш напълно погрешно на нещата. " Тя не е безвредна ? " Всяко нещо е инструмент и може да бъде полезно и вредно в Нашите ръце.

Чети текстовете на Менсън по-добре, о, читателю. ;р

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие:
Публикувано на: 30 Окт 2007 14:46


Ледник Фир Болг написа:
До пича с аватара на гнусния травестит:

Не вярата в Бог е довела до смъртта на хора. Човешката злоба е довела до смъртта на хора. Дали ще ползва паравана на изкривения католицизъм, на социалистическото "равенство" или на силовата демокрация, тя си действа с едни и същи механизми. Не намесвай вярата.

Много добро мнение, пълно с истина. Подкрепям на 101%!

Безсмъртие, мили мой, разбирам какво искаш да кажеш, но действително бъркаш понятията вяра и религия. И още повече разглеждаш нещата само от крайната им страна... Защото нали се сещаш дето се казва, че "всичко крайно не е добре". Ами през средновековието точно са били времената с най-крайни идеи в християнството. Бих казал, че наши дни пък са времената с най-крайни идеи за исляма (т.е. той сам по себе си не е толкова войнствен, колкото мнозина си мислят). Бъркаш се доста тук.

И накрая и аз ще те посъветвам да четеш повече текстовете на Менсън и по-важното - чети ги с разбиране! Даже не съм сигурен, но май на пук на всичкия си имидж и възприемане сред публиката, Менсън всъщност е вярващ.

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
24 Окт 2006 16:48
Мнения: 335
Заглавие:
Публикувано на: 30 Окт 2007 20:22


Аз вече не слушам толкова Менсън за да ме занасяте с него...повече Dimmu Borgir,Burzum,Quo Vadis...Значи вие разглеждате само моето мнение,без да погледнете на какво съм отраегирал така,а точно на изказването на Актив,че "трябва да има Бог,защото той носи само позитиви и на никой не вреди"Това да има Бог означава да има религия в 90% от случайте(изключая будизма).Аз казвам,че Бог,вярата и религията е нож с две остриета!Аз не казвам,че не съм "християнин" или че съм "сатанист",а казвам защо съм против някои страни на християнството и религиите като цяло.Като САЩ нападнаха Афганистан,се заговори за Джихад(за щастие не стана такова нещо)!Отново религията се намесва тук!
В крайна сметка казвам,че религията/вярата/Бог(който и да е той) е нож с две остриета.Аз си имам свое собствено виждане за света,разбиране на историята и над религиите.Това е моето собствено мнение.
п.п.Чамелион...няма много смисъл в мнението ти..
п.п.@Аз:пример:""Я да избием онова село,че Бог ми каза така.."казал попът.."Нямам в предвид БУКВАЛНО това и това е ясно..Сега пак си прочетох мнението и видях,че се е получила двусмислица в дългия ми пост,за което се извинявам ;).Не съм се изказал правилно..е някой може да ми е схванал реда на мисли като MetalGearRex

___________________________________
† Harbinger of Death †


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие:
Публикувано на: 31 Окт 2007 03:53


Все ми е на ума. :icq20:

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Окт 2005 21:51
Мнения: 1250
Местоположение: 777
Заглавие:
Публикувано на: 31 Окт 2007 12:09


@† iMMortality †
Всеки вярва. Едни в себе си, други в разни богове, трети в "по-доброто утре", четвърти - че им смърдят краката, и т.н. Веки има нужда да вярва в нещо. Така че този твой спор е абсурден - няма да убедиш никого в нищо. И аз съм против масовите религии и т.н., но всеки си обяснява света по различен начин - прекалено абстрактен е, за да кажеш - "Това, което аз казвам, е истина. Точка." Да, истина е, ама за теб. Не за всички.

___________________________________
The passions that drive us should be the ones we respect and admire. To feel contempt for one's own motivations is a vulgar thing.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2003 06:02
Мнения: 36
Местоположение: User_№:2727 from 10719 registered
Заглавие:
Публикувано на: 31 Окт 2007 12:19


Вчера ми звъннаха на врата некви две жени на възраст, отварям а те нищо не предлагат, само искали да си говорим :lol: викам си хуу, мен няя ме хване няква сектантска мания поне кефа да си направя с тея набожните :) отговарях им на секи въпрос с въпрос и те нещо се затапиха яко и си ходиха :lol: :lol:

иначе религията за мен е загуба на време. аз не съм атеист, а си вярвам в някакъв свой неопределен бог, но да се хванеш към определена религия и да почнеш да им смучеш писанията, правилата, постите и т.н. е глупаво и отживяло.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
15 Май 2005 20:34
Мнения: 402
Местоположение: В страната на свободата
Заглавие:
Публикувано на: 31 Окт 2007 20:06


Вчера ми хрумна това въпросче... Има ли длъжността на Константин от филма някаква историческа/библейска обосновка? Или всичко е художествена измислица на МАРВЕЛ? Имало ли е екзорсисти, преследвачи на "демони" и прочие?

___________________________________


Have you been touched by his noodly appendage?


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие:
Публикувано на: 31 Окт 2007 22:50


Е, не си ли гледал Екзорсистът? :) До колкото си спомням се говореше , че е по истински случай. :wink:

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
15 Май 2005 20:34
Мнения: 402
Местоположение: В страната на свободата
Заглавие:
Публикувано на: 31 Окт 2007 23:08


The Chameleon написа:
Е, не си ли гледал Екзорсистът? :) До колкото си спомням се говореше , че е по истински случай. :wink:


поясни, не съм... Как може нещо в тази материя да е по истински случай?

___________________________________


Have you been touched by his noodly appendage?


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие:
Публикувано на: 31 Окт 2007 23:18


[FFF]Flaming One написа:
The Chameleon написа:
Е, не си ли гледал Екзорсистът? :) До колкото си спомням се говореше , че е по истински случай. :wink:


поясни, не съм... Как може нещо в тази материя да е по истински случай?


Ами препоръчвам ти да му гледаш първата част, филма е старичък, но определено си струва. :) А иначе - да, нали ? Как може да е по истински случай, и ако наистина е ... това не променя ли изцяло нещата? :wink:

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
17 Авг 2001 19:43
Мнения: 146
Заглавие:
Публикувано на: 01 Ное 2007 03:28


The Chameleon написа:
[FFF]Flaming One написа:
The Chameleon написа:
Е, не си ли гледал Екзорсистът? :) До колкото си спомням се говореше , че е по истински случай. :wink:


поясни, не съм... Как може нещо в тази материя да е по истински случай?


Ами препоръчвам ти да му гледаш първата част, филма е старичък, но определено си струва. :) А иначе - да, нали ? Как може да е по истински случай, и ако наистина е ... това не променя ли изцяло нещата? :wink:
Истината често се изкривява и доукрасява според разбиранията на различни хора, нали знаете? ;)


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com