Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 10 Окт 2015 20:45


е аз го пиша на кирилица
на латиница никога не съм го писал така
дали ще напишеш уиндолс или уиндоус все е грешно, защото такива дума в българския няма


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 11 Окт 2015 09:34


може такава дума да няма, но това не пречи да се лигавиш с правилата за транскрибиране, които са реално съществуващи

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 11 Окт 2015 09:54


изобщо нямам идея какви са тия правила и за първи път чувам дума транскрибиране, не ме занимавайте с глупости :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 16 Окт 2015 13:26


http://thehackernews.com/2015/10/window ... grade.html

Бре тези добри душици от Майкрософт как много искат да ви дадат безплатния обяд, истинска благотворителна кампания направо. Или договорите, които им казват да пускат информацията ви към правителството и/или трети страни (за които ще разберем след 10-ина години, като нещо изтече) вече текат с пълна сила и трябва оше парá да се прави.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 14 Ное 2015 02:11


Когато излезе през лятото, Windows 10 беше ръшната, за да улови сезона на покупка на нови PC-та.

A днес излезе първият сериозен ъпдейт за Windows 10. Добавя множество козметични промени по интерфейса, оправя купища бъгове, включително и в Edge, който вече върви без проблеми и му липсват само екстеншъните, за да го използвам вместо Chrome. Тях догодина.

Лаптопът ми получи и нов драйвър за тракпада, който е убийствено добър - това си е повече заслуга на Asus, разбира се, но доказва, че PC с Windows може да има равен на Macbook trackpad, стига да се поработи върху софтуера.

Има и няколко нови функции, най-яката от която е, че дори в десктоп режим, при snap-ване на две програми една до друга, можеш да хванеш допирната точка между двете и да я влачиш наляво и надясно, като и двата прозореца се оразмеряват автоматично - точно като мултитаскинга от таблетния моуд.

За подробности тук:

http://www.windowscentral.com/whats-new-windows-10-fall-update?utm_medium=slider&utm_campaign=navigation&utm_source=wp

С този ъпдейт OS-ът е вече завършен и спокойно можете да го инсталирате - нещо подобно на Service Pack 1 от едно време е.

Оттук нататък предстоят само надграждания.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 17 Ное 2015 23:39


Утре или в близките дни възнамерявам вече да се пробвам да заформя един ъпгрейд до 1511 за Enterprise, че както се досещате досега изобщо не съм имал възможността дори да ъпгрейдна автоматично, та сега поемам риска да наточа от Арена и ше видим де ще му излезе края. :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 18 Ное 2015 14:35


Абсолютно безпроблемно и крайно скоропостижно. :D

А и ни една геймка не си е изгубила пътя из регистрите, та нищо не се налага да преинсталирам. Абсолютно чиста работа.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
20 Юни 2006 21:29
Мнения: 138
Местоположение: $(pwd)
В момента играе: в момента не играе, довечера може
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 18 Дек 2015 16:44


Да изкажа и аз малко мнения по въпросите за ОС и privacy.

Маце Борко написа:
още повече, че всяка една операционна система в момента събира информация
алтернативи няма

Всяка една комерсиална, може би.

vanmx написа:
Всички искат да събират информация за това какво обичаш и какво обичат твоите близки, за да знае с каква стока да те зариби. Аз реално не виждам нищо лощо в това :D

Две лоши неща с това да се събира безогледно информация за теб са,
първо, на кого се дава и продава достъп до тази информация, било то third-party agreement или съмнително законна заявка от правителството,
и второ, кой друг може да получаи нелегален достъп до информацията при проникване в инфраструктурата на компанията и в последващото изтичане - спомнете си, например, Sony и Ashley Madison.

hyper` написа:
vanmx написа:
Иначе алтернативи има, наричат се open source и всичко там е прозрачно и се знае как работи. Освен това е беплатно.

Да, ако си скучен чичка, който пише на Уърд документи за кеф в свободното си време. Всичко живо цъка вече.

Уърд в отворена ОС? Нещо здраво се бъркаш. Освен това, чувам, че Wine е доста дръпнал напред за 7-те години, откакто го ползвах за последно: https://appdb.winehq.org/

hyper` написа:
Големите компании някак си започват много агресивно да налагат, вместо да предлагат, продуктите си, много се надявам това да им изгърми в лицето и да се усетят, че все пак продават неща на хора, а не на ходещи касички.

Начините да се промени подходът на една корпорация са два: петиция/черен PR и бойкот ("гласуване с портфейла"). Не ми се обсъжда кое колко е лесно, ефективно и реалистично, всеки се досеща.

Маце Борко написа:
Момчета, никой нищо не ви задължава.

Преди няколко месеца проучвах опциите да си купя Windows 7 като дългосрочно решение за настолна машина - не се продава. Остава опцията да си купиш диск през amazon/ebay, но за digital distribution забравяш.
Та, прав си, доколкото никой никому не опира пистолет в главата - но когато спрат предлагането и съпорта за поредната стара версия, ако държаа да ползвам Windows, дали няма да ми се наложи да ъпгрейдна или купя новата версия?

Маце Борко написа:
За недоволство срещу нарушаването на online privacy-то вече е много късно. Процесът е категорично необратим без някаква революция срещу Силиконовата долина и Азия, каквато дори на теория не виждам как може да има в близкото до средно бъдеще.

Не съм съгласен. При достатъчно желание и нерви, може да имаш reasonable privacy.

wannabe написа:
Аре стига сте се филмирали, от години на сам самия факт че си свързан с интернет означава че нямаш никакво privacy.

Отново, не съм съгласен. Давам за пример th3j35t3r, който, макар и, според мен, доста промит мозък, поддържа впечатляващо ниво на лична сигурност, докато ползва публично достъпни услуги като Twitter и WordPress.

-Stormrаge- написа:
Много ме кефи как хората се филмират за интернет praivacy-то, а в същото време си публикуват и "майчиното мляко" в социалните мрежи

Това, че някои поддържат отвратителна (от гледна точка на анонимност) хигиена, не значи, не няма хора, които наистина са загрижени за бъдещето на правата и данните ни в нета. Някои работят доста усилено по въпроса.

-Stormrаge- написа:
Хората пробиват банкови системи за които не ми се влиза в подробности как са защитени вие се филмирате, че някой се интересува точно от вашия тъп чат с гаджето примерно. Винаги е имало "вратички" за определени държавни институции. Говорим дори за hardware-ни такива, беше гръмнал скандал с чипсети на Intel за които се твърди че имат вграден backdoor достъп. Лаптопи на Леново пък се разбра, че се шипват с вграден червей явно с благословията на китайското правителство... :D

Точно банковите системи са "толкова силно защитени", че и на мен не ми се влиза в подробности.
По въпроса за вратичките, ако някой е изпуснал цирка с туулкита на NSA:
https://en.wikipedia.org/wiki/NSA_ANT_catalog
http://arstechnica.com/information-technology/2013/12/inside-the-nsas-leaked-catalog-of-surveillance-magic/
http://cryptome.org/2013/12/nsa-catalog.zip

-Stormrаge- написа:
Така че цъкайте и си свиркайте на спокойствие Big Brother винаги ви е гледал просто се старайте да не сте му интересни както до сега :D if you know what i mean ;)

Т.е. не си позволявайте да се организирате за протестни акции, стачни действия, или, не дай си Боже, гражданско подчинение.
За по-сигурно, дори не изказвайте мнението си срещу определени политики, закони и мафиоти. Не знаете кога ще влезе поредният закон за "защита" на държавата, не искате да ви издирят като в Тунис и Египет </sarcasm>.
Мисля, че отдавна е уточнено, че мантрата "nothing to hide, nothing to fear" не работи.

Маце Борко написа:
За много неща може да не съм прав и да ми се дразните колкото искате, ма едно нещо се надявам да набия в главата на някого - това, че някъде в интернета някой е написал нещо, което искаш да чуеш, не значи, че то е вярно. Търсете, проверявайте от пет източника поне, бъдете наясно с основните тенденции в потока на новини - щото и такива има, в днешно време се правят координирани медийни кампании против/за някакви неща и трябва да можете да ги разпознавате. Изградете си някаква мрежа от информационни източници, които сте проверили с времето. И най-вече използвайте силата на здравия разум, дееба. Щото иначе тоя интернет го бродите като абсолютни олигофрени и ви залъгват елементарно с какви ли не глупости.

По принцип съм много съгласен с теб. Но тъй като става дума за събиране на информация, от която потенциално се интересуват един куп служби за сигурност, редно е да упоменем едно голямо НО.
Сигурен съм, че си запознат с концепцията за "gag order", или както е българският правен еквивалент. Представи си, че всяко пресизявление на дадена компания е писано в съответствие с една такава заповед. Както и документацията, help screen-овете и т. н.
На мен ми се струва точно толкова нереалистично, колкото да живея в свят, където съществува концепцията за gag order и неща като Patriot act.

Kirilicata написа:
Аз вече и без това спрях с игрите, се чудя дали да не мина на Линукс.

Макар че вече може да се играе доста прилично под Линукс, не е за всеки. Бих ти препоръчал да си инсталираш едно Убунту, Федора или Минт под VirtualBox или на втори, отделен харддиск за dual-boot, да го разцъкаш няколко седмици, да се опиташ да си вършиш ежедневната работа там, и да решиш дали ти е ОК за постоянна система.

___________________________________
Код:
res=$(cat f| tr ' ' '\n' |head -n 2 |tr '\n' ' ')$(cat f |tr ' ' '\n' |head -n -2 |tail -n +3 |tr -d ',.' |sort |uniq |grep -v "^and$" |tr '\n' ' ' |sed 's/ /, /g' |sed 's/, \([A-Za-z]\+\), $/ and \1./')$(cat f| tr ' ' '\n' |tail -n 2 |tr '\n' ' ')


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Апр 2006 10:18
Мнения: 1168
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 25 Дек 2015 09:57


Цар Валентиниан I написа:
Абсолютно безпроблемно и крайно скоропостижно. :D

А и ни една геймка не си е изгубила пътя из регистрите, та нищо не се налага да преинсталирам. Абсолютно чиста работа.


Радвам се за Вас!

Както често цитирам древните:

- Хвали старо, гали младо (ново). :D

___________________________________
Нема таа, нема онаа.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 25 Дек 2015 19:58


ТРУПОНАРЕЗЕНинс написа:
Цар Валентиниан I написа:
Абсолютно безпроблемно и крайно скоропостижно. :D

А и ни една геймка не си е изгубила пътя из регистрите, та нищо не се налага да преинсталирам. Абсолютно чиста работа.


Радвам се за Вас!

Както често цитирам древните:

- Хвали старо, гали младо (ново). :D

Весела Коледа ! Бъди щастлив и обичай ! <3

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 27 Яну 2016 13:30


При мен и при други приятели има и друг проблем със скайп. Виждам нещо, което съм написал току що по-назад в хронологията от написаното от някой друг преди повече време.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 27 Яну 2016 13:45


Аз чаках с ъпдейт да го оправят, защото мислех, че си е проблем във версията. Ама ок, ще го реинстална, мерси :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 27 Яну 2016 14:28


Провери си и часовника на компютъра, че едно време ненастроен часовник хвърляше в хаос хронологиите ми.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 27 Яну 2016 14:51


Часовниците са ок, масов е проблема. По-късно като реинстална ще пиша.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 27 Яну 2016 15:58


Това и аз го иам в нас на 10ката, ама реално разминването е някви секунди и е търпимо. Ама ще пробвам и аз да преинсталирам.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 28 Яну 2016 00:05


https://www.facebook.com/8gaming/videos ... 960088068/


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 29 Яну 2016 11:01


Не съм стигал в офиса тия дни... малко съм из страната служебно.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8407
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 08 Фев 2016 19:30


От утре мисля да минавам на 10-тка. Лонг стори шорт, всичко наред ли е с уина ? Щот в началото бехте яко 2012 всички :o

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 08 Фев 2016 22:09


Всичко е наред,поне при мен, на лаптопа. На десктопа мисля да не го слагам, защото и без това смятам да го махам в скоро време.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Windows 10 in a nutshell
Публикувано на: 08 Фев 2016 22:32


Ще си търкалям 7-цата докато хардуера и софтуера на него ми работят нормално, така както направих и с XP-то. Тия дето ми развиват грешните си идеи за еволюция и вървене напред, кур за тях :D

На един от компютрите си сложих 10-ката само за да я разцъкам за обща култура - ами не мога да го възприема, заеби 2012 фактора.

Това нещо като функционалност е 1:1 със старите windows os - грозен дизайн като Windows 95, интерфейс като XP, тежи колкото Windows 7, тъч скрийн простотии като 8... новите неща са spyware глупостите, малкото опции за бъзикане и някакви "яки" неща дето служат само за реклама.

Може пък просто да съм прекалено консервативен към промените, нищо че реално са доста малки. Но пък за какво ми е да ги приемам, като реално не ми се налага ни най-малко.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com